همه چیز ارگانیکش بهترین نوع از آن چیز است. معمولا کلمه ارگانیک یک بار مثبت خاصی دارد که نشان می دهد همه چیز دارد روال طبیعی خودش را طی می کند و هیچ چیزی خارج از برنامه نیست. حالا اینجا قرار است به مبجث ارگانیک سرچ بپردازیم. ارگانیک سرچ چیست ؟ در این مقاله قرار است به طور کامل به این موضوع اشاره کنیم و باور کنید انقدر تعریف آن ساده است که انگار همیشه جلو چشم ما بوده است و فقط نمی دانستیم که داریم از آن استفاده می کنیم. درست است که این موضوع یکی از موارد سئو سایت است اما، تقریبا همه ما به عنوان استفاده کننده اینترنت تا به حال با آن درگیر بودیم و قرار هم نیست که صرفا به تعریف کردن آن بسنده کنیم و قرار است هر اطلاعاتی که می توانیم را درباره آن به شما بدهیم. همراه ما باشید.

ارگانیک سرچ چیست

ارگانیک سرچ چیست ؟ به هر نتیجه جست و جو در صفحه SERP که نه خریده شده باشد و نه به واسطه تبلیغات باشند را سرچ ارگانیک می گویند. در واقع همان نتایج معمولی سرچ که کاملا بر پایه تایید خود موتور جست و جو و به واسطه مرتبط بودن با کلمه کلیدی نمایش داده می شوند را سرچ ارگانیک می گویند. اینکه ارگانیک سرچ چیست پاسخ آن به همین سادگی می باشد که به آن نتایج “لینک آبی” هم می گویند به این خاطر که سال ها پیش تمامی نتایج سرچ گوگل به همین شکل بود. حال دیگر ارگانیک سرچ با انواع مختلفی خودش را نشان می دهد که که قرار است به این موارد هم در این مقاله بپردازیم. تمامی این موارد در سئو سایت ما نقش بسیار مهمی ایفا می کنند و شاید باید بگوییم که هدف سئو سایت، دست یابی به همین سرچ ارگانیک می باشد.

organic search

انواع ارگانیک سرچ چیست؟

Featured snippets

در بخش انواع “ارگانیک سرچ چیست” می دانیم که نتایج عادی گوگل جزو ارگانیگ سرچ محسوب می شوند و دیگر نیازی نیست به آن اشاره کنیم. پس سراغ یکی دیگر از انواع ارگانیگ سرچ می رویم که که Feature snippets یا اسنیپت شاخص نام دارد. این ارگانیک سرچ یک اسنیپت کوتاه است که به طور مختصر پاسخ جست و جو کننده را می دهد. این نتایج در بالاترین بخش صفحه SERP نمایش داده می شود و معمولا جست و جو کننده می تواند به خواندن آن در همان صفحه SERP بسنده کند و پاسخ خود را بگیرد.

Video carousels

حال که می دانید ارگانیک سرچ چیست باید به شما بگوییم که ارگانیک سرچ فقط محدود به نوشته ها نمی شود و ویدیو هایی که به صورت کاروسل در صفحه نتایج نمایش داده می شوند هم جزوی از ارگانیک سرچ محسوب می شوند.

Top stories

این بخش از ارگانیک سرچ مطالبی را به شما نشان می دهد که اخیرا درباره موضوعی که سرچ کرده اید منتشر شده اند. این مطالب معمولا حالت خبری دارند و سایت های آن ها نیز معمولا سایت های خبری معتبر هستند.

people ask

People also ask

این بخش از ارگانیک سرچ باکس هایی را به شما نشان می دهند که سوالات متداول افراد دیگر درباره کلمه ای که شما سرچ می کنید هستند. هر کدام از این سوال ها به صورت کوتاه با استفاده از صفحات مختلف پاسخ داده شده اند.

top stories

اهمیت ارگانیک سرچ چیست؟

معلوم است که اهمیت ارگانیک سرچ چیست و در آن هم هیچ شکی نیست. رتبه گرفتن در سرچ ارگانیک برای کلمات کلیدی مرتبط، ترافیک رایگان را روانه سایت شما می کند. این یعنی شما بدون اینکه کوچکترین مبلغی پرداخت کرده باشید و فقط به خاطر مرتبط بودن و کیفیت محتوایتان، در حال جذب مخاطب هستید و این جذب مخاطب می تواند به درآمد زایی شما نیز منجر بشود. برای اینکه جزو ارگانیگ سرچ باشید، لازم است که محتوای خوب و سئو شده تولید کنید. بگذارید اینطوری به شما بگوییم که تمام کار هایی که شما برای سئو سایت خودتان انجام می دهید، منجر به قرار گرفتن احتمالی شما در ارگانیک سرچ می شود. درست است که شما باید زحمت زیادی برای این مورد بکشید و احتمالا هم طول می کشد که زحمت شما نتیجه بدهد، اما مسلما این موضوع ارزشش را دارد.

در انواه ارگانیک سرچ چیست گفتیم که یکی از موارد ارگانیک سرچ کاروسل ویدیو ها می باشد. شاید بهتر باشد که دست به کار شوید و برای محتواهای خودتان ویدیو نیز تولید کنید که نه تنها باعث می شود که سئو سایت شما بهتر شود و Time on Site را بالا ببرید، بلکه تولید ویدیو و انتشار آن در سایت هایی مانند Youtube می تواند شما را به راحتی وارد ارگانیک سرچ کند. خصوصا زمانی که هیچکس جز شما این ویدیو ها را تولید نکرده باشد و شما از این فرصت به خوبی استفاده کرده باشید.

سایت ما چگونه وارد ارگاینک سرچ می شود؟

پرسیدن این سوال حالا که می دانید ارگانیک سرچ چیست منطقی است و مسلما شما هم دوست دارید که سایتتان بدون پرداخت هزینه، وارد نتایج ارگانیک گوگل بشود و رتبه خوبی هم دریافت کند. پرسیدن این سوال هم فرق چندانی با مطرح کردن سوال “چگونه سئو سایت انجام دهیم؟” یا “چگونه سئو کنیم؟” ندارد. گفتیم که تمامی اموری که ما در رابطه با سئو سایت انجام می دهیم هدفشان این است که سایت ما را وارد ارگانیک سرچ کنند. پس این خبر را به شما بدهیم که ما مطالب زیادی در این زمینه ها تولید کردیم و به خیلی از موارد سئو سایت در سایت خودمان پرداخته ایم. حوصله ندارید که از این صفحه خارج شوید و نگاهی به آن ها بیندازید؟ اشکالی ندارد! همین جا درباره آن ها صحبت می کنیم و توضیح مختصری در رابطه با هرکدام از آن ها ارائه می دهیم.

بک لینک ها

یکی از روش های وارد شدن به ارگانیک سرچ چیست ؟ اینکه سایت های معتبر و درست و حسابی شما را تایید کنند. چه چیزی نشانه تایید آن هاست؟ بک لینک هایی که از سایت شما در این سایت ها وجود دارد. چگونه این بک لینک ها را دریافت کنیم؟ راه های زیادی برای دریافت بک لینک وجود دارد که خیلی از آن ها چندان با قوانین گوگل سازگار نیستند. اما چند مورد از کم خطر ترین های آن ها این است که شما می توانید در شبکه های اجتماعی و بلاگ ها محتوا تولید کنید و به صفحات سایت خودتان لینک بدهید. یکی دیگر از راه ها هم رپورتاژ نوشتن و فرستادن آن برای سایت های خبری است که درباره رپورتاژ نگاری هم در مقالات قبلی صحبت کرده ایم. بهترین راه اما تولید محتوای خوب است تا سایت های دیگر را مجاب کنیم که به مل لینک بدهند.

تولید محتوای خوب و مرتبط

مهمترین چیز برای ورود به ارگانیک سرچ چیست؟ اینکه بدانید کاربر شما دقیقا چه چیزی را می خواهد و چه کلماتی را برای رسیدن به آن ها سرچ می کند. شما می توانید برای کلمات کلیدی مختلف سایت خودتان تولید محتوا کنید که با سرچ کردن آن کلمات توسط کاربر، سایت شما برای کاربر موتور جست و جو نمایش داده بشود. برای اینکه بدانید کاربران در رابطه با کسب و کار شما چه مواردی را جست و جو می کنند هم می توانید از ابزار هایی مانند Keyword Planner استفاده کنید.

HTTPs

امنیت کاربر برای گوگل بسیار مهم است (البته که بزرگوار خودش همه چیز را رصد می کند و چیزی از نظرش پنهان نیست) و دوست دارد که داد و ستد داده بین شما و کاربر در یک فضای امن صورت بگیرد. به همین دلیل هم یکی از مهمترین موارد برای وارد شدن به ارگانیک سرچ چیست ؟ اینکه سایت شما گواهینامه SSL را داشته باشد و کاربر با پروتکل HTTPs وارد آن بشود. وجود SSL در سات شما از سایت 2014 اهمیت بالایی پیدا کرده است که مستقیم بر روی رتبه شما در ارگانیک سرچ اثر گذار است.

https

موبایل فرندلی و ریسپانسیو بودن سایت

اگر می خواهید بدانید یکی از اصلی ترین راه های وارد شدن به ارگانیک سرچ چیست باید بگوییم که از سال 2015 گوگل شرط گذاشته است که در صورتی یک سایت را در رتبه های بالا قرار می دهد که آن سایت در تمامی دستگاه ها و پلتفرم ها بهترین عملکرد را داشته باشد. پس حواستان باید به نمایش و عملکرد سایت خودتان در گوشی های موبایل هم باشد و مطمئن شوید که کاربران موبایل، همان تجربه خوبی را کسب می کنند که کاربران دسکتاپ از آن بهره مند هستند. یادتان باشد که چون مخاطبان موبایلی گوگل رو به روز هم دارند بیشتر می شوند و همین حالا هم از کاربران دسکتاپ جلو زده اند، حتی باید نسخه موبایلی سایت خودتان را در اولویت اول هم قرار بدهید.

محتوای نو

یکی از راه های رتبه گرفتن در ارگانیک سرچ چیست؟ اینکه باید حتما محتوای سایت شما تازه و به روز باشد و محتواهای قدیمی و تاریخ مصرف گذشته، در ارگانیک سرچ جایگاه چندانی ندارند. البته منظور ما این نیست که پس شما باید محتوا های قدیمیتان را فراموش کنید. مطمئن باشید که شما می توانید همان محتوا های قدیمی خودتان را بروزرسانی کنید و این کار باعث می شود که ربات های گوگل دوباره سری به سایت شما بزنند و اگر محتوای جدید را دوست داشتند، آن را در رتبه های اول موتور جست و جو لحاظ کنند.

سخن پایانی

حال که می دانید ارگانیک سرچ چیست دیگر باید تلاشتان را برای وارد شدن به آن شروع کنید. روش های پولی جوابگو هستند اما چه چیزی از این بهتر که سایت شما بدون پرداخت هیچگونه مبلغی و فقط به خاطر کیفیت بالای آن رتبه ارگانیک بگیرد؟ امور مرتبط با سئو سایت را در دستور کار خود قرار دهید و مطمئن باشید که گوگل و دیگر موتور های جست و جو همیشه از محتوای خوب استقبال می کنند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع:

Ahrefs

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *