سئو سایت خبری

شاید فکر کنید در دنیای امروز سئو سایت خبری دیگر فایده چندانی ندارد. اشتباه نکنید! درست است که در دنیای امروز مردم تمامی اخبار را از شبکه های اجتماعی و رسانه های دیگر دنبال می کنند اما این موضوع دلیل بر این نیست که سایت های خبری مخاطبان خودشان را ندارند. سایت های خبری همچنان پابرجا هستند و مسلما هم قابل اعتماد تر از شبکه های اجتماعی می باشند. جدای از همه این ها، گاهی مخاطبان دوست دارند سریعا به دنبال خبری بروند و قصد با خبر شدن از موضوع خاصی را دارند و در شبکه های اجتماعی نمی توانند “کلمه کلیدی” مربوط به خبر مورد نظرشان را جست و جو کنند. اینجاست که سئوی سایت خبری به کمک شما می آید که شما آن رسانه ای باشید که خبر مورد نیاز مخاطب را به او می رسانید. پس با دی ام تابان همراه باشید تا بیشتر از سئوی سایت خبری اطلاعات کسب کنیم.

نکات قابل توجه در سئو سایت خبری

برای سئو کردن سایت های خبری حتما باید یکسری نکته ها را توجه داشته باشید. اینجا دیگر خبری از پرسونا و کاربر هدف نیست. شما برای همه مردم در حال تولید محتوا هستید و سایت های خبری هم کم نیستند. پس برای اینکه در نتایج جست و جو اول باشید بهتر است حتما چند نکته را در نظر بگیرید. هرچند که همیشه این را باید بدانید که نباید انتظار نتیجه فوری داشته باشید. بهینه سازی برای موتور های جست و جو کار آسانی نیست و نیازمند استراتژی و برنامه ریزی منظم می باشد. حال بهتر است با هم نگاهی دقیق داشته باشیم به 7 نکته مهم در سئو سایت خبری و تمام تلاش خودمان را بکنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

 

سئو سایت خبری

1. بروز و فعال باشید

مهمترین چیزی که باعث می شود شما از رقبای خودتان جلو بزنید این است که سعی کنید سرعتتان از آن ها در تولید محتوا بیشتر باشد. هرچند که این موضوع نباید باعث شود شما کیفیت را فدای سرعت کنید، اما بهتر است که بیش از پیش فعال باشید و جزو اولین کسانی باشید که خبر های روز دنیا و خصوصا ایران را بدست می آورید. تولید محتوای منظم و بروزرسانی سایت شما باعث می شود کراولر های موتور های جست و جو تند تند به سایت شما سر بزنند و محتوای شما را رصد و رتبه بندی کنند.

2. از عنوان های صریح و جذاب استفاده کنید

بله درست است! مخاطبان برای اینکه شما را پیدا کنند تیتر های جذاب شما را جست و جو نمی کنند، بلکه کاری که آن ها می کنند این است که همان کلمه کلیدی ای را جست و جو می کنند که خودشان دنبالشان هستند و از کلمات ادبی ای که در تیتر ها استفاده می شود مطلقا استفاده نمی کنند. اما باز هم این موضوع به این معنا نیست که شما صرفا برای موتور های جست و جو تولید محتوا کنید. عنوان را طوری بنویسید که مخاطب را به خودتان جذب کنید اما کلمه کلیدی خبر را فراموش نکنید. چون چیزی که موتور های جست و جو دوست دارند این است که چیزی را به مخاطب بدهد که آن را دوست دارد. پس خلاصه کلام اینکه عنوان جذاب انتخاب کنید طوری که به اصل مطلب اشاره کند.

 

سئو سایت خبری

3. ارتباط سازی کنید

یکی از مهمترین چیز ها برای موتور های جست و جو اعتبار شماست. اما گوگل و دیگر موتور های جست و جو(حداقل در رابطه با کشور ما) به همه با یک چشم نگاه می کنند. پس چگونه اعتبار شما را می سنجند ؟ با لینک هایی که شما به دیگران می دهید و چند برابر پر فایده تر از آن، لینک هایی که دیگران به شما می دهند. لینک سازی یکی از مهمترین مباحث در سئو به شمار می رود. شما می توانید وبلاگ درست کنید و از طریق آن ها به خودتان لینک دهید یا اینکه از رسانه های مرتبط لینک دریافت کنید. اگر مطلبی را از منبع خاصی برداشته اید حتما منبع را ذکر کنید و به آن لینک دهید، نه تنها با این کار اعتبار شما پایین نمی آید بلکه ارتباط شکل می گیرد و رتبه سایت شما بالاتر می رود.

4. مطالب را دسته بندی کنید

اگر مخاطبان شما به سایت شما بیایند و سردرگم شوند، روی هیچکدام از مطالب شما کلیک نخواهند کرد و سایت شما را به مقصد سایت رقیب ترک می کنند. مطالب را برای مخاطبانتان دسته بندی کنید تا مخاطب به راحتی به هدفش برسد. در این صورت است که Bounce Rate شما پایین تر می آید، مخاطب زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کند و در نتیجه گوگل رتبه شما را بالاتر می برد.

5. شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید

شاید شما چون اعتبار و امکانات بیشتر را در سایت دیده اید، چندان شبکه های اجتماعی را جدی نمی گیرید. اما موتور های جست و جو شبکه های اجتماعی را جدی می گیرند و شما هم حتما این کار را انجام دهید. در هر حال بد نیست که مخاطبان بیشتر با شما آشنا شوند و از طریق شبکه های اجتماعی اخبار شما را دنبال کنند. به غیر از این، لینکی که شما از مطالبتان و سایتتان در شبکه های اجتماعی قرار می دهید برای موتور های جست و جو بسیار حائز اهمیت است و در سئو سایت خبری شما تاثیر به سزایی دارد.

سئو سایت خبری

6. به مسائل فنی سایتتان توجه کنید

حال کمی هم بهتر است به مسائل پیچیده تر بپردازیم. پیچیده نه از این نظر که در سئو سایت خبری تعریف پیچیده ای داشته باشند، از این نظر که این موارد نیازمند یکسری دانش های تخصصی می باشد که البته بد نیست شما هم دستی هرچند کم در این تخصص ها داشته باشید. سرعت سایت شما، کارآمدی سایتتان، بهینه بودن کد نویسی سایت شما و تمامی موارد مرتبط با طراحی سایت شما نیز در سئوی سایت شما تاثیر بالایی دارند. حتما بهتر است برای رفع این موارد اقدام کنید و کاری کنید که سایت شما در عین اینکه توجه مخاطبان را جلب می کند، راحتی و صرفه جویی در زمان آن ها را نیز به همراه داشته باشد.

7. محتوای تصویری را جدی بگیرید

در سایت های خبری نمی شود از لحن های محتوایی متفاوت استفاده کرد. نمی توان طبق ذائقه مخاطب محتوا تولید کرد چون این نوع سایت ها برای بیان حقایق و شرح اتفاق ها ساخته شده اند و مناسب آموزش و سرگرمی نیستند. اما مشکلی ندارد که در مطالبتان از تصاویر و فیلم ها استفاده کنید. اینگونه هم مطالب شما برای مخاطب کسل کننده نمی شود و هم اینکه تولید محتوای تصویری برای سئو سایت خبری فایده بسیاری دارد. این را هم در نظر داشته باشید که حجم تصاویر شما خیلی بالا نباشد و ALT تصاویر حتما مشخص شده باشد تا موتور های جست و جو ارتباط تصویر و محتوای شما را تشخیص دهند.

سئو سایت خبری

سخن پایانی

همیشه به یاد داشته باشید که در کنار اهمیت سئو سایت خبری ، شما در حال تولید محتوا برای مخاطبان از هر قشری هستید. اینکه می خواهید حتما محتوای سئو شده انتشار دهید باعث نشود که شما محتوا را فدای بهینه سازی برای موتور های جست و جو کنید. همیشه و در همه حال این را بدانیم که ما در برابر مخاطبان مسئول هستیم و نظر آن ها نظر گوگل هم هست. ممنون که در این مقاله با ما همراه بودید و در صورت نیاز به تولید محتوای اختصاصی و خدمات افزایش مشتری با سئو سایت شما می توانید با تیم دی ام تابان تماس بگیرید.

Rate this post

2 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید ممنون از مطلبتون. وقتی شبکه های اجتماعی در حال حاضر برای خبررسانی برای مردم هستند آیا همچنان سئو کردن سایت های خبری فایده ای دارد ؟

    1. سلام دوست عزیز ممنون از نظرتون. درست است که شبکه های اجتماعی بسیار وایرال تر هستد اما اعتبار سایت های خبری خیلی بیشتر از اخبار شبکه های اجتماعی است و اینکه در سایت امکانات بسیار زیادی فراهم است تا از آن ها استفاده شود. همچنین در سایت شما با سئو کردن سایت خود می توانید مخاطبان را از طریق موتور های جست و جو به خودتان جذب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *