سئو اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا شناخته شده است. روزانه میلیون ها نفر در حال چک کردن اینستاگرام خود هستند و یا عکس و محتوا آپلود می کنند. پس سوالی که پیش می آید این است که در میان این همه رقابت در اینستاگرام، چگونه مردم را با برند و خدمات خود آشنا کنیم؟ سئو اینستاگرام.

بله جواب این است. همان طور که اقداماتی برای بهینه سازی و سئو سایت خود انجام می دهیم، می توانیم از استراتژی ها و اصولی متناسب برای سئو اینستاگرام هم استفاده کنیم. برای این کار باید بدانید که اینستاگرام هم مانند گوگل یک موتورجستجو است پس باید صفحه و پیج خود را بر اساس قواعد آن بهینه کنید. پس به بررسی آنها می پردازیم.

[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]
سئو اینستاگرام

1.پروفایل خود را بهینه کنید

اولین قدم برای داشتن جایگاه مناسب در اینستاگرام بهینه کردن پروفایل است. پروفایل خود را  public کنید. عکسی که انتخاب می کنید سعی کنید دارای رنگ های زنده و مرتبط با کسب و کار برندتان باشد. اگر عکس لوگوی برند هم باشد خوب است. نامی که برای بیزینس و @Username خود انتخاب می کنید، باید راحت قابل سرچ باشد و به چند شکل مختلف قابل نوشتن نباشد مثل color و colure که دو شکل نوشتن دارد انتخاب مناسبی نیست. اکانت خود را به Instagram business تبدیل کنید و در بیو خود لینکی قرار دهید. این لینک می تواند نام سایت و یا کانال تلگرام شما باشد.

[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]
سئو اینستاگرام

2.استفاده از کلمه کلیدی در @Username و display name

با توجه به زمینه ی فعالیت خود در ابتدا کلمه ی کلیدی اصلی خود را انتخاب می کنید. مثلا شما روسری می فروشید می توانید کلمه ی روسری را انتخاب می کنید. این کلمه باید هم در @Username شما وجود داشته باشد و هم در display name تا زمانی که کاربر کلمه موردنظر را در اینستاگرام سرچ می کند، پیج شما را بالا تر نشان دهد.

اما در ایران به خاطر استفاده از زبان فارسی پیشنهاد می شود از کلمه ی انگلیسی در @Username و از فارسی آن در display name استفاده شود تا هر دو گروه جستجوگر صفحه ی ما را پیدا کنند.

[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]

3.انتخاب کلمه کلیدی ثانویه برای بهبود سئو اینستاگرام

برای سئو اینستاگرام در کنار کلمه کلیدی اصلی باید کلمه کلیدی های دیگری را نیز انتخاب کنیم که نوعی مترادف و مربوط با کلمه کلیدی اصلی ما هستند و از آنها در بیو استفاده کنیم. مثلا زمانی کلمه کلیدی اصلی ما عینک است می توانیم از کلماتی مثل عینک آفتابی، عینک طبی، لنز و یا برند های عینک و … به عنوان کلمات کلیدی ثانویه می توان استفاده کرد و در بیو اینستاگرام گذاشت.

با این روش کسانی را که کلمه ی اصلی را هم سرچ نکرده اند به سمت پیج خود می کشانید.

سئو اینستاگرام
[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]

4.استفاده از هشتگ های مناسب

حال که اینستاگرام خود را بهینه می کنید حتما باید تمامی پست های خود را نیز بهینه کنید. یکی از تکنیک ها برای پست ها استفاده از هشتگ های مناسب است. خیلی از مردم به صورت مستقیم سرچ نمی کنند و عموما در قسمت هشتگ ها سرچ انجام می دهند. پس خیلی مهم است که از هشتگ های درستی استفاده شود. هشتگی که در هر پست استفاده می شود باید شامل @Username، کلمه کلیدی اصلی و کلمه کلیدی های ثانویه باشد.

 

همان طور مشاهده می کنیم کلمه ی کلیدی اصلی این صفحه لباس بچه است و ثانویه آن ست بچگانه است و نام برند و نام پیج هم به صورت هشتگ آمده است.

به علت استفاده از هشتگ ها و ارتباط برقرار کردن با آنها شانس بیشتری وجود تا کاربران صفحه ی شما را پیدا کنند.

سئو اینستاگرام
[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]

5.استفاده از کلمات کلیدی ثانویه در کپشن عکس ها

همان طور که گفتیم اینستاگرام یک موتور جستجو است و تمامی ابعاد صفحه ی شما را با توجه به الگوریتم هایش بررسی می کند. پس باید در سئو اینستاگرام از کلمات کلیدی خود در تمامی قسمت های صفحه ی خود استفاده کنید. در کپشن هایی که برای عکس خود می گذارید و در توضیحات باید از این کلمات استفاده شود.

در اینجا پستی برای درباره ی عینک گذاشته شده است که در کپشن کلمات عینک طبی، عینک طبی زیر نور آفتاب و عدسی های فتوکرومیکه دیده می شود.

نوشتن این گونه کپشن ارتباط بین عکس و محتوا را به الگوریتم های گوگل می فهماند و باعث می شود رتبه ی خوبی در جستجوها داشته باشید.

سئو اینستاگرام
[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]

alt .6 عکس ها را مشخص کنید

متن alt اینستاگرام یک ویژگی است که به تازگی اضافه شده است. این ویژگی برای کاربران کم بینا درست شده است تا بتوانند از اینستاگرام خود لذت ببرند، اما در واقع یک امکان عالی برای سئو اینستاگرام نیز هست. همان طور که در سئو سایت شما برای عکس های خود “متن جایگزین” و یا “alt” مشخص می کنید در اینستاگرام هم این امکان وجود دارد. شما اگر برای عکس پست خودتان alt را مشخص نکنید خود اینستاگرام به صورت پیش فرض متنی را جایگزین می کند، اما بهتر است خودمان با توجه به کلمه کلیدی متن alt را بنویسم.

برای نوشتن متن alt زمانی که عکس خود را انتخاب کردید گزینه ی “advanced setting” را انتخاب کنید.

 

 

در صفحه ی ظاهر شده در قسمت “write your alt text” متن موردنظر خود که اصولا باید کلمه کلیدی اصلی و یا ثانویه باشد را بنویسید.

نوشتن alt در اینستاگرام به اندازه ی نوشتن آن در سایت مهم و پر اهمیت است. با این کار هم رتبه ی خوبی با توجه به الگوریتم های اینستاگرام پیدا می کنید و هم در نتایج به خوبی ظاهر می شوید.

سئو اینستاگرام
سئو اینستاگرام
[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]

7.تحلیل و آنالیز در سئو اینستاگرام

زمانی که از یک تکنیک جدید سئو برای اینستاگرام استفاده می کنید حتما لازمه که در زمان های مشخص نتایج را بررسی کنید تا متوجه شوید این تکنیک خوب عمل کرده است یا نه.

با وجود اینکه خود اینستاگرام ابزارهایی برای تحلیل و آنالیز داده ها قرار داه است اما به علت محدودیت هایی که وجود دارد، داده ها پس از مدت خاصی از بین می روند و دیگر در دسترس نیستند. شاید این تحلیل ها برای کاربران عادی خوب باشد اما به درد دیجیتال مارکتر ها نمی خورد.

ابزار های شبکه های اجتماعی مثل Hootsuite ، Sprinklr و  Sprout Social امکان تحلیل و ردیابی داده ها و تهیه گزارش های قوی را می دهد. با استفاده از این ابزار ها اعمالی که بر روی پست ها و کمپین ها اتفاق می افتد تحلیل و آنالیز می شود تا محتواهایی بهینه برای گذاشتن پست ها تهیه شود.

ردیابی موفقیت بدست آمده از استراتژی که در سئو اینستاگرام بکار بردین، کمک می کند تا برنامه ریزی درست و هدفمندی برای تولید محتوای خود داشته باشید و همچنین محتواهای قبلی را نیز تصحیح کنید.

سئو اینستاگرام
[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]

8.از تکنیک های سئو black hat استفاده نکنید

شاید فکر کنید فقط گوگل خیلی باهوش هست و اگر کسی از تکنیک های کلاه سیاه استفاده کند گوگل متوجه می شود. اما واقعا این چنین نیست. اینستاگرام هم به تازگی با استفاده از ربات هایش تمامی اکانت ها را بررسی می کند و هر کس که بر خلاف قوانین باشد را جریمه می کند. اخیرا اینستاگرام برای کسانی که قوانین را شکسته بودند، Shadowban را اجرا کرد.

چه کار هایی جز تکنیک کلاه سیاه برای سئو اینستاگرام محسوب می شود؟

·     استفاده از محتوای کپی

·     استفاده از ربات برای جمع کردن لایک و فالور

·     در زمان کوتاه تعداد اکانت زیاد فالو کردن

·     خریدن فالور

آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان پیشرو در ارائه ی خدمات دیجیتال مارکتینگ بستری برای رشد کسب و کار ها و افزایش مشتری

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان

[rd_line color=”#11d8be” line_pos=”center”]

| تولید محتوای اختصاصی

10 شرکت برتر دیجیتال مارکتینگ

| افزایش مشتری با سئوی سایت

10 شرکت برتر دیجیتال مارکتینگ

| آنالیز و تدوین استراتژی

10 شرکت برتر دیجیتال مارکتینگ

| تولید محتوای تصویری

| تبلیغات در گوگل

| بازاریابی در شبکه های اجتماعی

10 شرکت برتر دیجیتال مارکتینگ
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *