قبلا به شما گفته بودیم که محتوا های اینستاگرام محدود به پست و استوری ها نمی شوند. البته که محتوا های دیگر اینستاگرام هم در همین قالب ها عرضه می شوند اما خاصیت آن ها با پست ها یا استوری های معمولی فرق می کند. یکی از همین محتوا ها که قصد داریم درباره آن صحبت کنیم Instagram Reels یا همان ریلز اینستاگرام است و در واقع در این مقاله می خواهیم چگونگی فعال کردن ریلز اینستاگرام را مورد بررسی قرار بدهیم. ممکن است شما از این امکان اینستاگرام استفاده کرده باشید، ممکن است آن را در صفحات مختلف دیده باشید و ممکن هم هستش که اصلا ندانید چه چیزی می باشد. به هر حال ما می خواهیم در اینجا هم ریلز اینستاگرام را به شما معرفی کنیم، چگونگی فعال کردن آن را بگوییم و توضیح دهیم چرا هنوز برای یک سری این امکان فعال نشده است. همراه ما باشید.

فعال کردن ریلز اینستاگرام

بگذارید قبل از اینکه درباره فعال کردن ریلز اینستاگرام با شما صحبت کنیم درباره یک موضوع مهمی با شما صحبت کنیم. استفاده کردن از شبکه های اجتماعی کمی با استفاده کردن و مدیریت پیج اینستاگرام فرق می کند. این اپلیکیشن روش دیگری برای ارائه امکانات خودش پیش گرفته است که نه می توان گفت روش خیلی درستی است و نه می توان ایراد چندانی به آن وارد کرد. دیگر شبکه های اجتماعی زمانی که یک آپدیت می دهند، این آپدیت برای همه افراد در دنیا فعال است، در واقع شما به عنوان یک کاربر ایرانی، همان امکاناتی را دارید که یک کاربر در سوئد یا آمریکا دارد. اما اینستاگرام از آن دسته شبکه های اجتماعی نیست و یک مقدار نسیه امکاناتش را در اختیار کاربران قرار می دهد. امکانات مهم اینستاگرام در اختیار همه هست، اما مثلا فعال کردن ریلز اینستاگرام برای یک سری اکانت فقط انجام می شود.

این موضوع به این معنی نیست که ریلز اینستاگرام هرگز برای دیگر کاربر ها فعال نمی شود، اما با تاخیر خیلی بیشتری به نسبت یک سری کاربر ها در یک سری جاهای دنیا، انجام می شود. این موضوع شاید یک مزیت و شاید یک عیب باشد. مزیت از آن نظر که مسلما همه نمی خواهند از این امکان استفاده کنند و لازم نیست حجم داده اینستاگرام را در گوشی موبایل بیشتر کنند و عیب هم از آن نظر که مگر اپلیکیشن های دیگر امکانات خودشان را فقط محدود به یک سری افراد می کنند؟ مسلما عیب اصلی این است که این تبعیض شاید چندان چیز جالبی نباشد. در هر صورت وظیفه ما دخالت کردن در کار غول های سرمایه گذاری ای مانند مارک زاکربرگ نیست و تنها وظیفه ما این است که این موارد را به شما آموزش دهیم. پس در این مقاله همراه ما باشید.

ریلز اینستاگرام چیست؟

این همه صحبت کردیم و اصلا در نظر نگرفتیم که شاید کسی نداند که Instagram Reels چیست و به چه کاری می آید. ریلز اینستاگرام در واقع یک سری ویدیو های کوتاه و عمودی هستند که می توانند تا 60 ثانیه زمان داشته باشند. کاربران اینستاگرام می توانند در همان اینستاگرام این ویدیو ها را ضبط کنند، ویرایش کنند، روی آن ها موزیک قرار دهند و آن ها را پست یا استوری کنند. ریلز اینستاگرام یک راه عالی برای برند ها و کسب و کار ها است که خلاقیت های خودشان را به صورت بصری نمایش دهند و از قالب پست ها و استوری های معمولی بیرون بیایند. چیزی که Reels را از دیگر ویدیو ها متفاوت می کند این است که اگر کاربر وارد بخش Reels در اینستاگرام بشود، می تواند نه فقط ویدیو های کسانی که فالو کرده است، بلکه ویدیو های صفحات دیگر را نیز ببیند.

ریلز اینستاگرام چیست

چرا ریلز اینستاگرام ما فعال نشده است؟

اول از همه بگذارید به شما بگوییم که ریلز اینستاگرام در حال حاضر در 50 کشور در دنیا فعال شده است و باقی کشور ها همچنان نمی توانند از این امکان استفاده کنند. مسلما هم می دانید که این 50 کشور، کشور هایی مانند ایالات متحده، فرانسه، ایتالیا، انگلستان و تمامی کشور هایی هستند که اینستاگرام احتمالا اهمیت بیشتری به آن ها می دهد. اینطور نیست که اینستاگرام تمرکزش فقط روی این کشور ها باشد، اما فعلا فعال کردن ریلز اینستاگرام در این کشور ها امکان پذیر است و مسلما هنوز یک سری از کشور ها از جمله خود ما، فقط می توانیم شاهد Reels ها باشیم و خودمان نمی توانیم از این امکان استفاده کنیم. البته این را هم به شما بگوییم که اینستاگرام یک سری از امکاناتش را اول در یک سری کشور ها فعال می کند و آرام آرام آن ها را در کشور های دیگر نیز به کار می اندازد.

احتمالا پیش خودتان بگویید که پس ممکن نیست که Reels برای ما فعال شده باشد؟ ممکن است که ریلز برای یک سری از کاربران ایرانی فعال شده باشد. (هیچکس به طور دقیق از کار اینستاگرام و ارائه امکاناتش سر در نمی آورد) بنابراین، ما هم بر آن شدیم که این فعال کردن ریلز اینستاگرام را به شما توضیح دهیم که اگر در حال حاضر این مورد می تواند برای شما فعال شود آن را فعال کنید، اگر هم نمی شود، صبر کنید و بعد ها از اطلاعاتی که به شما می دهیم استفاده کنید. نگران هم نباشید، ریلز ها شاید بسیار جذاب و جالب باشند اما نبودن آن ها قرار نیست به کسب و کار شما حداقل در داخل ایران صدمه ای وارد کند. این صرفا یکی از امکانات اینستاگرام است که زندگی با نبودن آن هم ادامه دارد. پس نگران نباشید و ادامه مطلب را مطالعه کنید.

فعال کردن ریلز اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

احتمالا اگر هنوز فعال کردن ریلز اینستاگرام برای شما انجام نشده است به این دلیل است که شما اینستاگرام خود را بروزرسانی نکرده اید. پس اولین کاری که شما باید انجام بدهید بروز رسانی اینستاگرام است. برای این کار شما می توانید در اندروید وارد Google Play و در آیفون وارد اپ استور شوید و اینستاگرام را در بین برنامه های خود جست و جو کنید. سپس شما می توانید روی بروزرسانی یا همان Update بزنید و صبر کنید تا بروز رسانی جدید شما دانلود بشود. پس از نصب اینستاگرام را باز کنید و به سراغ بخش استوری ها بروید. در پایین استوری که می توانید بین Live، Story و Post یکی را انتخاب کنید، گزینه دیگری به نام Reels هم اضافه شده است.

اگر تمامی این کار ها را انجام دادید و باز هم ریلز اینستاگرام شما فعال نشده است فقط باید بدانید که اینستاگرام هنوز این امکان را برای شما فعال نکرده است. یا شما در کشوری هستید که این مورد برای آن کشور ارائه نشده است، یا شما جزو آن کاربر هایی نیستید که Reels برای او فعال شود. پس در نتیجه لازم است که بیشتر صبر کنید ا اینستاگرام در آپدیت های آینده، این امکان را در دسترس عموم قرار بدهد تا شما هم بتوانید از آن استفاده کنید.

در ریلز اینستاگرام چه کار هایی می توانیم انجام دهیم؟

“فعال کردن ریلز اینستاگرام” به این معناست که انگار شما شبکه اجتماعی تیک تاک را وارد اینستاگرام کرده اید. به این خاطر که این Reels اینستاگرام چیزی شبیه به همان تیک تاک است و فقط تیک تاک مخصوص این نوع ویدیو هاست و برای آن ها امکانات بیشتری دارد. همانطور که گفتیم شما می توانید در Feed اینستاگرام صفحه را از سمت چپ به راست بکشید تا به قسمت استوری بروید، سپس در پایین صفحه می توانید ریلز را انتخاب کنید. با زدن دکمه Shoot یا همان دکمه وسط صفحه می توانید شروع ریلز گرفتن کنید. حال شما می توانید با وارد شدن به سمبل موسیقی، صدای ریلزتان را عوض کنید، زمان ویدیو را مشخص کنید که چند ثانیه می خواهید باشد، سرعت ویدیو را زیاد و کم کنید، افکت به آن اضافه کنید، ظاهر ویدیو را تغییر دهید و کار های دیگری که امکان آن وجود دارد.

شاید بتوان فعال کردن ریلز اینستاگرام را مهم دانست، به این دلیل که یکی از بزرگترین آپدیت های اینستاگرام می باشد. مسلما ریلز اندازه آپدیت استوری مهم نیست اما یادمان هست که هر کدام از امکانات اینستاگرام زمانی که آمدند ویژگی های آن ها چندان به چشم یک سری نمی آمد اما همان افراد در حال حاضر، بی وقفه از این امکانات استفاده می کنند. حال شاید با وجود دانستن اینکه “ریلز اینستاگرام” چه امکانات بی شماری دارد، بی صبرانه منتظر آن باشید که این امکان برای شما هم فعال شود و اگر در حال حاضر این امکان برای شما فعال شده است جا دارد یک تبریک بزرگ به شما بگوییم.

در ریلز اینستاگرام چه کار هایی می توانیم انجام دهیم؟

سخن پایانی

خیلی بهتر می شد اگر اینستاگرام انقدر تبعیض بین لوکیشن های مختلف قائل نمی شد و امکانات خودش را آن طور که دیگر شبکه های اجتماعی انجام می دهند، برای همه کشور ها قابل دسترس قرار می داد. اما متاسفانه این موضوع همچنان پا برجاست و باید منتظر بمانیم تا هر چه زودتر فعال کردن ریلز اینستاگرام در گوشی های خودمان را نیز شاهد باشیم. هرچند که اگر این اتفاق هم نیفتد نگران نباشید. همانطور که قبلا هم گفتیم نبود ریلز قرار نیست به کسب و کار شما آسیب بزند و اصلا ممکن است کسب و کار شما به این مورد نیازی هم نداشته باشد. اما احتمالا اگر یک اینفلوئنسر باشید، این قابلیت خیلی می تواند برای شما مفید باشد که به محض اینکه Meta رضایت بدهد، می توانید آن را داشته باشید. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید و از توجه شما ممنون هستیم.

منبع:

Bustle

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *