کار کردن با اینستاگرام راحت است. اینستاگرام از آن دسته شبکه های اجتماعی است که اگر یک سری نکات آن را بدانید، به خوبی می توانید از آن استفاده کنید. اما ممکن است یک سری از تنظیمات اینستاگرام پیچیده به نظر برسد و یک سری کار هایی که باید را ندانیم چگونه در اینستاگرام انجام بدهیم. برای همین هم هستش که ما آموزش تنظیمات اینستاگرام را برای شما آماده کرده این که کار را کمی برای شما عزیزان راحت تر کنیم. البته جسارت نباشد! منظور ما این نیست که یک وقت خدایی نکرده شما از اینستاگرام سر نمی آورید، خیر، اما باز به هر حال ممکن است یک سری از تنظیمات اینستاگرام را آنطور که باید ندانیم و این این موضوع می تواند کمی به مدیریت پیج اینستاگرام لطمه وارد کند. پس در نتیجه در ادامه همراه ما باشید که می خواهیم جزء به جزء به سراغ این تنظیمات برویم.

آموزش تنظیمات اینستاگرام

در این بخش از مدیریت شبکه های اجتماعی کاملا قرار است روی مدیریت پیج اینستاگرام متمرکز باشیم. یک ادمین اینستاگرام برای مدیریت پیج اینستاگرام لازم است که تمامی تنظیمات اینستاگرام را بداند و بتواند با آن ها کار کند. به طور کلی در مدیریت شبکه های اجتماعی وقتی می خواهیم با یکی از شبکه های اجتماعی کار کنیم، باید تمامی زیر و بم آن را بدانیم و تنظیمات هم جزوی از این زیر و بم هستند. آموزش تنظیمات اینستاگرام که قرار است ما به شما ارائه دهیم کاملا جزئی است. یعنی ما قرار است کل گزینه های قسمت Settings اینستاگرام را بررسی کنیم و تک تک آن ها را برای شما شرح بدهیم. اینگونه دیگر شما مفهوم تمامی تنظیمات اینستاگرام دستتان می آید و دیگر مشکلی در مدیریت پیج اینستاگرام نخواهید داشت. حال آموزش تنظیمات اینستاگرام چرا لازم است؟

دلیل اینکه این آموزش را برای شما ارائه کرده ایم این است که خیلی مواقع ممکن است ما در تنظیمات اینستاگرام به چیزی دست بزنیم یا موردی را فعال کنیم که به پیج اینستاگرام ما آسیب وارد کند. همچنین اینستاگرام برای هرکدام از موارد خودش تنظیمات جداگانه ای در نظر گرفته است که ممکن است با ندانستن هرکدام از آن ها، یا مزیتی را از دست بدهیم و یا اینکه ضرری شامل حال ما بشود. در هر صورت هرچیزی هم که باشد، آموزش تنظیمات اینستاگرام لازم و ضروری است و ما نمی توانیم از کنار آن به سادگی رد بشویم. پس بخش های این مقاله را به هرکدام از گزینه های بخش Settings اینستاگرام اختصاص می دهیم و کاملا موشکافانه موارد آن را به شما توضیح خواهیم داد. پس در ادامه همراه ما باشید که قرار است مفاهیم زیادی را یاد بگیریم و از آن ها استفاده کنیم.

آموزش تنظیمات اینستاگرام مرتبط با Follow و Invite

در اموزش تنظیمات اینستاگرام زمانی که وارد صفحه Settings می شویم، با گزینه Follow and invite Friends مواجه می شویم. در گزینه اول که Follow Contacts می باشد شما می توانید این دسترسی را به دوستانتان که شماره شما را دارند بدهید که از طریق اینستاگرام شما را پیدا کنند و با وارد شدن به این بخش، شما هم می توانید کسانی که شماره آن ها در گوشی شماست را پیدا کنید. گزینه های بعدی دعوت های دوستان از طریق Email، WhatsApp، SMS است که با استفاده از آن ها شما می توانید از طریق راه های گفته شده، لینک ثبت نام و دعوت به اینستاگرام را برای دوستان خودتان بفرستید. (البته در حال حاضر دیگر کسی نیست که این شبکه اجتماعی را نشناسد و اگر نشناسد، احتمالا اصلا گوشی هوشمند هم ندارد که بخواهید او را دعوت کنید)

در گزینه آخر یعنی Invite Friends Via هم شما می توانید از طریق روش های دیگر دوستانتان را به این شبکه اجتماعی دعوت کنید

آموزش تنظیمات اینستاگرام مرتبط با Follow و Invite

تنظیمات مرتبط با Notifications اینستاگرام

این تنظیمات به طور کلی مرتبط با نوتیفیکشن ها است. زمانی که شما وارد این گزینه می شوید، اولین مورد Pause all است که با فعال کردن آن، هیچ نوتیفیکیشنی دیگر از اینستاگرام دریافت نخواهید کرد. گزینه های بعدی هم شامل نوتیفیکیشن های هرکدام از امکانات اینستاگرام است. مثلا وقتی وارد گزینه Following and Followers می شوید، می توانید نوتیفیکیشن های درخواست فالو، پذیرش فالو، پیشنهاد اکانت برای فالو و منشن شدن خودتان در Bio های اینستاگرام را فعال یا غیر فعال کنید. تمامی نوتیفیکیشن های مرتبط با تمامی محتواهای اینستاگرام اینجا هست و به طور پیشفرض همه آن ها نیز روشن است. شما می توانید با انتخاب هرکدام از آن ها، نوتیفیکشن مربوط به آن بخش را غیر فعال و یا دوباره فعال کنید.

تنظیمات مرتبط با Notifications اینستاگرام

آموزش تنظیمات اینستاگرام مرتبط با بخش Privacy

این بخش مرتبط با حریم خصوصی شما می باشد. در واقع اینستاگرام با این تنظیمات این امکان را به شما داده است که خودتان تعیین کنید چه کسی با شما چه تعاملی داشته باشد. اولین گزینه Private Account است که با فعال کردن آن اکانت شما کاملا خصوصی می شود و افراد فقط در صورتی می توانند شما را فالو کنند که درخواست فالوی آن ها را قبول کنید.

Limits

اگر این گزینه را روشن کنید، می توانید برای عده خاصی از فالوور ها تعامل را با خودتان محدود کنید. در بخش How long to limit for می توانید مدت زمان این محدودیت را مشخص کنید. گزینه اول که Accounts that aren’t follow you است اگر فعال باشد و این امکان هم روشن باشد یعنی کسانی که شما را فالو ندارند، نمی توانند با شما هیچگونه تعاملی داشته باشند. همچنین Recent Followers هم برای کسانی است که به تازگی شما را فالو کرده اند و اگر شما آن را فعال کنید و لیمیتس روشن باشد، این افراد تا مدت زمانی که شما تعیین کرده اید نمی توانند با شما ارتباطی بگیرند.

Hidden Words

این بخش برای مخفی کردن یک سری کلمات و محتوا ها می باشد. در صورت فعال کردن Hide Comments، کامنت هایی که در آن ها الفاظ رکیک وجود دارد مخفی می شوند ولی شما می توانید خودتان آن ها را ببینید. Advanced Content Filtering را اگر فعال کنید کلا یک سری کامنت هایی که الفاظ نامناسب دارند برای شما حذف می شود. در صورت فعال بودن Hide Messege Requests هم کسانی که شما را فالو ندارند دیگر نمی توانند به شما پیام بدهند. همچنین شما در بخش Custom words for messages and comments نیز می توانید به دلخواه یک سری کلمات را مشخص کنید که این کلمات را اگر مخاطب شما بنویسد برای شما نمایش داده نشود.

Comments

در این بخش شما می توانید افراد خاصی را مشخص کنید که نتوانند برای شما کامنت بگذارند.

restricked Comments

Posts

در بخش اول این قسمت از آموزش تنظیمات اینستاگرام شما می توانید شمارش لایک ها و ویو ها را برای دیگران به جز خودتان ببندید. در بخش Allow tags from می توانید مشخص کنید که چه گروه از افراد (همه، کسانی که شما را فالو دارند و هیچکس) می توانند شما را در پست هایشان تگ کنند. در بخش سوم هم می توانید به طور خاص مشخص کنید که فقط چه کسایی حق تگ کردن شما را دارند.

Mention

در این بخش می توانید مشخص کنید که چه گروهی از افراد (همه، کسانی که شما را فالو دارند و هیچکس) می توانند شما را در کامنت ها منشن کنند.

Story

در بخش اول این قسمت از “آموزش تنظیمات اینستاگرام” یعنی Hide from شما می توانید استوری های خودتان را برای افراد خاصی مخفی کنید. در بخش Close Friends شما می توانید گروهی از افراد را انتخاب کنید که یک سری از استوری های شما را فقط آن ها ببینند (در رابطه با کلوز فرند اینستاگرام در مقالات قبلی به طور کامل صحبت کرده ایم). در بخش Allow Message Replies شما می توانید تعیین کنید که چه کسانی می توانند استوری های شما را ریپلای کنند و در گزینه های پایین هم می توانید گروه از افراد (همه، کسانی که شما را فالو دارند و هیچکس) را مشخص کنید.

در بخش Saving اگر گزینه اول فعال باشد استوری شما در گالری خودتان هم ثبت می شود و اگر گزینه دوم فعال باشد، به بخش Archive منتقل می شود. در بخش Sharing نیز در گزینه اول با فعال بودن آن شما می توانید اجازه دهید استوری های شما را برای دیگران بفرستند. اگر گزینه دوم هم فعال باشد و اکانت فیسبوک شما هم به اینستاگرامتان وصل باشد، همزمان با به اشتراک گذاشتن استوری در اینستاگرم، استوری در فیسبوک شما نی زمنتشر می شود.

Live

در بخش اول آن شما می توانید افرادی که نمی خواهید Live شما را ببینند مشخص کنید و در بخش Saving هم اگر گزینه فعال باشد، لایو شما در Archive ذخیره می شود.

Guides

این بخش مرتبط با Guides اینستاگرام است که با فعال بودن آن می توانید به دیگران اجازه دهید در Guides خود از پست های شما استفاده کنند.

instagram Guides

Activity Status

در این گزینه شما می توانید نمایش آنلاین بودن یا نبودن را در اینستاگران تنظیم کنید که اگر گزینه اول فعال باشد، اینستاگرام همیشه آنلاین بودن شما را نشان می دهد و این مورد برای فالوور های شماست. اگر گزینه بعدی هم فعال باشد، افرادی که شما را فالو ندارند هم می توانند آنلاینی شما را ببینند.

Messages

در این بخش از آموزش تنظیمات اینستاگرام می توانید مشخص کنید که چه کسانی می توانند به شما پیام بدهند، چه کسانی می توانند شما را به گروه اضافه کنند و آیا افراد داخل فیسبوک هم می توانند به شما پیام بدهند یا خیر.

Connections

در بخش Restricted accounts شما می توانید دسترسی افراد به پست های خودتان را محدود کنید. در Blocked accounts می توانید به طور کلی دسترسی افراد را به اکانت خودتان ببندید. Muted Accounts برای این است که افرادی را تعیین کنید که نه استوری های آن ها را ببینید و نه پست هایشان را ببینید ولی همچنان آن ها را فالو داشته باشید. گزینه آخر هم فالویینگ های شما را نشان می دهد.

آموزش تنظیمات اینستاگرام: بخش Security

این بخش به طور کامل مربوط به امنیت اکانت شما می باشد که در آن می توانید Password خودتان را تغییر دهید، در بخش Login Activity موقعیت مکانی ای خودتان را مشخص کنید، در Saved Login Information اطلاعات ثبت نام ذخیره شده خودتان را ببینید، در Two Factor Authentication مشخص کنید که ورود به اکانت شما دو مرحله ای و با رمز یک بار مصرف هم انجام بشود.

همچنین در Security Checkup شما می توانید یک استعلام از وضعیت امنیتی اینستاگرام خود بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به آموزش تنظیمات اینستاگرام در بخش های مهم بپردازیم و به مهمترین موارد نیز در این تنظیمات اشاره کنیم. این آموزش بیشتر تمرکزش بر روی موارد خصوصی و امنیتی بود که مسلما مهمترین موارد در مدیریت پیج اینستاگرام هستند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که از خواندن مقاله لذت برده باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *