اینستاگرام قوانین سفت و سختی دارد. اینستاگرام از آن دسته شبکه های اجتماعی آزاد نیست و شما نمی توانید هر محتوایی را در آن انتشار بدهید. صفحه اینستاگرام شما به دلایل متفاوتی ممکن است ریپورت شود و ما در این مقاله قرار است متوجه شویم که چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم و 5 روشی که باید برای خارج شدن از ریپورت به کار بگیرید را به شما آموزش دهیم. حال ممکن است شما اشتباهی مرتکب شده باشید که باعث ریپورت شدن شما شده باشد و یا ممکن است که اشتباهی رخ داده باشد و ما اینجا قرار نیست شما را قضاوت کنیم. در این مقاله به طور کامل قرار است به شما توضیح دهیم که اصلا چه اتفاقی می افتد که شما ریپورت می شوید و راه های رفع آن را نیز به شما بگوییم. پس جایی نرید، در این مقاله همراه ما باشید تا مشکل را برطرف کنیم.

چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم

اشتباه به هر حال پیش می آید. انسان بدون اشتباه وجود ندارد و گاهی اینستاگرام هم ممکن است اشتباهی به خاطر سوء تفاهم یا ریپورت های اشتباهی کاربران، اکانت شما را دچار مشکل کند. شما برای مدیریت پیج اینستاگرام باید حواستان باشد که به هیچ عنوان این اتفاق رخ ندهد. یکی از موارد اصلی مدیریت شبکه های اجتماعی این است که مواظب باشیم که همیشه طبق قوانین اینستاگرام عمل کنیم. حال گاهی ممکن است اشتباهی رخ بدهد و ما ریپورت شویم و حالا می خواهیم بدانیم که چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم ؟ سوالی که زمانی پیش می آید که دیگر کار از کار گذشته است و مدیریت پیج اینستاگرام آنطور که باید صورت نگرفته است. اشکالی ندارد! ما تا جایی که بتوانیم در این مورد به شما کمک خواهیم کرد. پس قبل از هرچیز باید چند نکته را به شما متذکر شویم.

در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چرا ممکن است که صفحه شما ریپورت بشود و توضیحات لازم را به شما ارائه خواهیم کرد. اما اگر هنوز صفحه شما ریپورت نشده است، با دقت بیشتری این مقاله و خصوصا بخش های اول آن را بخوانید چون همیشه می دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است. با خواندن این مقاله قرار است هم پیشگیری را به شما آموزش دهیم و هم سعی کنیم که درمان را نیز در دستور کار خود قرار بدهیم. البته که ما نمی توانیم به شما قول بدهیم که صد در صد این موارد مشکل شما را حل می کنند. چون به هر حال طرف حساب ما اینستاگرام است و اینکه چگونه از ریپورت خارج شویم را هم اینستاگرام تعیین می کند. به هر حال در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با قوانین این شبکه اجتماعی آشنا بشویم.

دلایل ریپورت شدن صفحه اینستاگرام

قبل از اینکه سوال چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم را جواب بدهیم بهتر است دلایلی که ممکن است به خاطر آن ها یک صفحه ریپورت بشود را بدانیم. مهمترین دلیل این است که شما یکی از قوانین اینستاگرام را احتمالا رعایت نکرده اید. پس اول از همه قوانین اینستاگرام را مطالعه کنید و حالا هم قرار است به شما بگوییم که چه دلایلی وجود دارد که می تواند باعث ریپورت شدن شما شود:

-عدم رعایت کپی رایت کاربران مختلف و انتشار بدون منبع محتوایی که برای صفحه دیگری است.

-بلاک شدن توسط عده زیادی از کاربران

-تکرار و اسپم پست، کامنت، دایرکت، تبلیغات و …

-فالو کردن پشت سر هم و تعداد زیاد کاربران در یک روز

-رد کردن محدودیت انتشار پست در روز (استوری محدودیت ندارد و شما می توانید 100 استوری فعال همیشه داشته باشید)

-رعایت نکردن قوانین اینستاگرام (شرایط و ضوابط اینستاگرام به زبان فارسی موجود است)

-جا زدن خودتان به عنوان یک شخص یا برند معروف

-انتشار پست های نژاد پرستانه، غیر اخلاقی، ترویج خشونت و هر نوع پستی که برای مخاطبان آزار دهنده باشد.

-تغییر آی پی و موقعیت مکانی مشکوک (این مورد برای افرادی که از VPN های مختلف استفاده می کنند بسیار پیش می آید)

ما تصور می کنیم که شما احتمالا چون یک حساب کاربری کسب و کار یا بیزنسی دارید، پست اسپم کرده اید و یا اینکه فالو و آنفالوی بیش از اندازه انجام داده اید. حالا از کجا بفهمیم که ریپورت شده ایم؟

دلایل ریپورت شدن صفحه اینستاگرام

از کجا بفهمیم که صفحه اینستاگرام ما ریپورت شده است؟

قبل از اینکه ببینیم چگونه ریپورت اینستاگرام خارج شویم باید اول مطمئن شویم که اصلا چطور ریپورت شده ایم یا نه و علت ریپورت شدن چی بوده؟. چند راه وجود دارد که به واسطه آن ها مشخص می شود که ما ریپورت شده ایم. مثلا تا می خواهید پستی را لایک کنید، لایک شما حذف می شود و پیغامی می آید که در آن می گوید شما قادر به انجام این فعالیت در اینستاگرام نیستید. حال این اتفاق ممکن است برای کامنت، فالو و ارسال دایرکت هم بیفتد و این موارد مشخص می کنند که حساب کاربری ما ریپورت شده است. اینجاست که باید دیگر خطر را احساس کنیم، خصوصا اگر مدیریت پیج بیزنسی اینستاگرام را بر عهده داشته باشیم که این موارد می توانند به قیمت آسیب به کسب درآمد ما تمام شوند. پس باید به سرعت به سراغ بخش بعدی مقاله برویم.

5 راه که چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم ؟

حال دیگر کار از کار گذشته است و پیشگیری فایده ای ندارد (البته جلوتر خواهیم گفت که باز هم پیشگیری لازم است) و باید ببینیم که چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم . بگذارید با شما رو راست باشیم، راه هایی که قرار است به شما معرفی کنیم ممکن است یکی از آن ها جواب بدهد و ممکن است هیچکدام هم جواب ندهد. بستگی به دلیلی دارد که حساب شما ریپورت شده است. مثلا اگر شما ترویج خشونت کرده باشید (می دانیم که این کار را نکرده اید!) ممکن است تا مدت های مدید نتوانید از ریپورت خارج شوید اما چون ما می دانیم که شما اشتباهی ریپورت شده اید و یا خطایی که صورت گرفته سهوی بوده، به شما این تا این حد اطمینان می دهیم که در نهایت پس از امتحان تمامی این 5 راه، احتمالا ریپورت شما برطرف خواهد شد.

5 راه که چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم ؟

شماره تلفن و ایمیل صفحه اینستاگرام را تغییر بدهید

اگر ریپورت شما اشتباهی صورت گرفته باشد و صرفا به خاطر باگ در اینستاگرام باشد، با این روش مشکل شما حل می شود. اگر می خواهیم بدانیم با این روش چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم باید وارد Profile خودمان بشویم و گزینه Edit Profile را بزنیم. حالا وارد قسمت Private Information یا اطلاعات خصوصی می شویم و شماره تلفن و ایمیل خودمان را عوض می کنیم. حال ممکن است شما شماره دیگری نداشته باشید و یا اینکه می خواهید حتما از ایمیل فعلی خودتان استفاده کنید. در این صورت باید راه های دیگر را که در ادامه به شما می گوییم امتحان کنید.

از کاربران خود بخواهید برایتان کامنت انگلیسی بگذارند

بله درست است! این روش “ممکن” است که جواب بدهد. اما کمی صبر کنید، لطفا عجله نکنید و استوری نگذارید که “دوستان لطفا کامنت انگلیسی بگذارید، ما ریپورت شده ایم” خصوصا اگر یک صفحه کسب و کار هستید. این کار ممکن است به اعتبار شما پیش مشتریانتان آسیب وارد کند و خیلی از آن ها حتی شما را آنفالو کنند. برای این کار پیشنهاد می شود که از دوستان و آشنایان خودتان کمک بگیرید که امین تر هستند و می توانید به آن ها اعتماد کنید. آن ها شما را می شناسند و می دانند که احتمالا اشتباهی رخ داده است اما ممکن است وجهه خوب شما با درخواست از کاربران صفحه، خراب بشود.

با پشتیبانی اینستاگرام ارتباط بگیرید

شاید کارساز ترین پاسخ به اینکه “چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم” همین باشد. یعنی به این صورت که شما به آدرس ایمیل Info@instagram.com یک ایمیل بزنید و یا اینکه از طریق بخش Report a Problem در Profile اینستاگرام خود اقدام کنید. متنی هم که برای اینستاگرام می نویسید باید خلاصه و ساده باشد و حتما هم به زبان انگلیسی باشد. اگر خواستید از کسی که به زبان انگلیسی تسلط دارد کمک بگیرید یا اینکه این متن را به اینستاگرام بفرستید:
Hi Instagram; I noticed that my Instagram account reported by mistake and I did not do anything that is against Instagram Terms and policy. Please consider my request and fix my account. Thank you.
اگر این متن را در ایمیل می نویسید حتما نام کاربری خودتان را هم ذکر کنید.

اشتباه را تکرار نکنید

حال که دیگر می دانید که قوانین اینستاگرام چیست، به هیچ عنوان اشتباهی که مرتکب شدید را دوباره تکرار نکنید. مطمئن باشید اینستاگرام بهتر از ما می داند که چگونه از ریپورت خارج شویم و این بهترین راه است که ما را ببخشد.

صبر داشته باشید

اگر هیچکدام از روش های بالا جواب نداد، بدانید که معمولا ریپورت های اینستاگرام اگر برای اولین بار باشند، مدت زمان زیادی طول نمی کشند و به زودی شما می توانید مانند قبل از اکانت خودتان استفاده کنید. پس فقط کافیست که صبر کنید و صبر کردن اصلی ترین پاسخ به سوال چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم است. مطمئن باشید که این روش حتما جواب می دهد هرچند که مدت زمان دقیق آن هرگز مشخص نیست.

سخن پایانی

باز هم به شما تاکید می کنیم که خارج شدن از ریپورت اینستاگرام آسان نیست و قرار نیست که به همین سادگی هر خطایی در اینستاگرام بخشیده شود. اما چون باز هم تاکید می کنیم که ما می دانیم مخاطب سایت ما، صرفا سهوی دچار ریپورت شده است، این اطمینان را میتوانیم بدهیم که با انجام آن پنج مورد که گفتیم، پاسخ چگونه ار ریپورت اینستاگرام خارج شویم را دریافت کرده اید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

3.4/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *