برند های بزرگ هیچوقت خیالشان از بابت امکاناتشان راحت نمی شود. زمانی که یک برند تبدیل به یکی از غول های عرصه خود می شود، بیش از اینکه به فکر کسب درآمد باشد، در پی این است که محبوبیت و شهرت خودش را به هر قیمتی که شده است حفظ کند. برند، به مشتریان خودش نیاز دارد و اگر آن برند یک شبکه اجتماعی باشد، مشتریان آن (کاربران) انتظار دارند که پیشرفت کند و قابلیت های جدید به کاربران بدهد. کاربران اینستاگرام هم همیشه دنبال قابلیت جدید اینستاگرام هستند و اشتهای سیری ناپذیری هم نسبت به آپدیت های این شبکه اجتماعی بزرگ دارند. شبکه اجتماعی بزرگی که در حال حاضر در دستان قدرتمند Meta و مارک زاکربرگ است که این کمپانی بزرگ هم همیشه سعی کرده است که انتظارات کاربران را به بهترین نحو برآورده کند. در این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر در این مورد بدانیم.

قابلیت جدید اینستاگرام

حال بیایید کمی از دنیای کاربران عادی و سازندگان فاصله بگیریم و درباره قشر دیگری صحبت کنیم. قشری که وظیفه آن مدیریت شبکه های اجتماعی و خصوصا مدیریت پیج اینستاگرام است. این افراد به عنوان ادمین پیج اینستاگرام به استخدام برند های بزرگ و کوچک در می آیند که فعالیت آن ها در شبکه های اجتماعی را پیگیری کنند. کسی که مدیریت پیج اینستاگرام را بر عهده دارد همیشه باید از هر قابلیت جدید اینستاگرام با خبر باشد و از آن استفاده کند تا به کاربران نشان بدهد که برند آن ها چقدر به روز است و چقدر همگام با پیشرفت تکنولوژی قدم برمی دارد. مدیریت شبکه های اجتماعی فقط محدود به کنترل صفحات و تولید محتوا نمی شود و یک ادمین کار درست، لازم است که برای مدیریت پیج اینستاگرام همیشه از ابزار هایی که در اختیار دارد با خبر باشد و نحوه استفاده آن ها را بداند.

اما چیزی که ما در این مقاله به سراغ آن رفته ایم تمامی “قابلیت های جدید اینستاگرام” نیست. به هر حال اگر بخواهیم صفت “جدید” را به قابلیت ها اضافه کنیم دیگر نباید از 6 ماه عقب تر برویم. حال که در اواخر ماه ششم میلادی هستیم، بد نیست که به اتفاق یکدیگر مروری بر 10 قابلیت جدید اینستاگرام داشته باشیم که مهمترین آپدیت های سال 2022 محسوب می شوند. 6 ماه از سال 2022 گذشته است و در این مدت اینستاگرام امکاناتی را به خودش اضافه کرده است که از چند تای آن با خبر هستیم و چند تای دیگر را هم نمی دانیم. اما شاید یک کاربر معمولی از همه آن ها استفاده نکند، اما ادمین یک صفحه کسب و کار، لازم دارد که “قابلیت جدید اینستاگرام” را بداند و هرچیزی که هست، از آن به نفع کسب و کار خود استفاده کند.

10 قابلیت جدید اینستاگرام که در سال 2022 اضافه شدند

Partnership Inbox

دیگه به خاطر Inbox شلوغ دایرکت هایتان فرصت های همکاری را از دست نمی دهید. زیرا قابلیت جدید اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که پیغام های همکاری بفرستید و دریافت کنید. پیغام های Partnership داخل یک پوشه جانبی در دایرکت های شما قرار می گیرند و اتفاقا در اولویت هم به شما نشان داده می شوند و شما می توانید به راحتی این پیغام ها را مشاهده کنید و به آن ها پاسخ دهید. پیغام هایی که خیلی از آن ها در خیل عظیمی از پیغام های کاربران شما گم می شدند و دیگر نمی شد تشخیص داد که یک پیغام برای همکاری فرستاده شده است و یا اینکه صرفا تعریف یا انتقاد ساده از طرف کاربران است. البته دوستان، همچنان پیغام های کاربران تک تکشان مهم است! حواستان به آن ها نیز باشد.

partnership inbox

Add Yours (خودت را اضافه کن!)

هرکدام از دیگر قابلیت ها را ندیده باشیم، این یکی را دیگر همه ما می دانیم چیست. قابلیت جدید اینستاگرام که به استوری اضافه شده است این اجاره را به ما می دهد که استیکر Add Yours را به استوری هایمان اضافه کنیم تا کاربران دیگر هم عکسی مرتبط با عکس ما را با همین استیکر در صفحه خودشان استوری کنند. حال هرکسی روی این استیکر بزند می تواند باقی استوری های آن مجموعه را مشاهده کند. مثلا یکی یک عکس از خودش با استایل مجلسی منتشر می کند و با استیک Add Yours آن را استوری می کند و در آن استیکر می نویسد “خودت را با استایل مجلسی اضافه کن” و خیل عظیمی از استایل های مجلسی روانه استوری های ما می شود. البته برای کسب و کار ها بد نمی شود و یک راهی برای افزایش فالوور هایشان به صورت اورگانیک نیز محسوب می شود.

add yours

لینک های استوری

یادتان هست که لینک های استوری فقط مختص به صفحاتی با 10000 فالوور به بالا بود؟ حالا دیگر خبر خوب این است که همه می توانند از آن استفاده کنند. قابلیت جدید اینستاگرام که درست است که جدید نیست، اما برای خیلی از صفحات اینستاگرام جدید محسوب می شود. مهم نیست که چند فالوور دارید، حالا دیگر با استکیر لینک در استوری، می توانید کاربران خودتان را به وب سایت خود، صفحه محصولات، پست های بلاگ و هر جای دیگری راهنمایی کنید. برای این کار هم کافیست که صفحه استوری را باز کنید، روی آیکون Sticker کلیک کنید و استیکر “Link” را انتخاب کنید. حال شما می توانید URL مورد نظر را در این استیکر قرار بدهید تا کاربران با زدن روی آن وارد URL شوند.

پیدا کردن سازنده ها

قابلیت جدید اینستاگرام آن را به یک Matchmaker یا اتصال دهنده تبدیل کرده است و خیر، قرار نیست شما را به نیمه گمشده خودتان برساند. قرار است که کسب و کار ها را به یکدیگر وصل کند که بتوانند همکاری های جدید شکل بدهند. یعنی برند ها می توانند یک لیست از سازندگان و کارکنان یک صفحه در پیج قرار بدهند و هر برند دیگری بخواهد با آن ها همکاری کند، بتواند اشخاص خاص صفحه مربوطه را به راحتی پیدا کند.

کپشن اتوماتیک استوری

Story Auto-Captions یک قابلیت جدید اینستاگرام است که در سال 2022 معرفی شده است. اگر شما هم مثل بنده نویسنده دوست ندارید استوری ها را با صدا ببینید، این قابلیت جدید به شما کمک می کند که موضوعات ویدیو ها را متوجه شوید و حرف هایی که در ویدیو زده می شود را به راحتی تبدیل به متن می کند. بله دوستان درست است! اینستاگرام آنقدر مجذوب محبوبیت TikTok شده است که هم این قابلیت را قرار داده است و هم آن را برای Reels هم گذاشته است که خود این ریل ها از تیک تاک وام گرفته شده اند. حالا دیگر کاربران چه صدای ویدیو های شما را فعال کنند و چه نکنند، می توانند با ویدیو های شما تعامل برقرار کنند.

Story Auto-Captions

Social Fundraising

اینستاگرام دوست دارد که در فعالیت های خیریه نیز خودش را نشان بدهد به همین خاطر هم قابلیت جدید اینستاگرام Social Fundraising را معرفی کرده است که اتفاقا در زمان کرونا هم توانست خیلی به داد کسب و کار ها برسد. کاربران می توانند این امکان را در صفحه خودشان قرار بدهند تا کاربران هرچقدر که دوست دارند با هزینه های نقدی کمک های خودشان را ارسال کنند تا این پول ها برای مقاصد بشر دوستانه مورد استفاده قرار بگیرند. تصور کنید چقدر یک برند می تواند با یک چنین امکانی محبوب بشود و دل مخاطب را بدست بیاورد.

Collabs

Collabs مخفف کلمه Collaborations است که معنی همکاری ها را می دهد. این یکی قابلیت جدید اینستاگرام را هم به احتمال زیاد دیده اید. در این مورد، پیج های اینستاگرام و برند ها می توانند یک پست اشتراکی داشته باشند که هم متعلق به یکی از برند هاست و هم متعلق به دیگری می باشد و پست در صفحه هر دو قرار می گیرد. کامنت ها، لایک ها و Share های این پست ها اشتراکی است و ارزش را به طور مساوی به هر دو صفحه انتقال می دهد. این مورد دیگر خیلی به برند ها و همکاری های آن ها با برند های دیگر کمک می کند و اجازه می دهد که کمپین های اشتراکی به راحتی برگزار بشوند.

Instagram Collab's

Calendar Tool

ابزار تقویم دیگر قابلیت جدید اینستاگرام است که به صفحات کسب و کار ها اضافه شده است. امکانی که دیگر کمی اپلیکیشن های Third-party را بی اثر تر می کند و باعث می شود که Insight اینستاگرام اطلاعات دقیق تری به صاحب صفحه بدهد. در این امکان شما می توانید محتوا های خودتان را به جای 30 روز، تا 60 روز برنامه ریزی کنید. مثل اینکه بالاخره اینستاگرام فهمیده است که باید دستی به سر و روی Insight بکشد و امکانات آن را بیشتر کند.

Subscriptions

یک انگیزه دیگر برای کسب و کار ها و خصوصا محتواسازان مستقل که بتوانند با این قابلیت جدید اینستاگرام کسب درآمد کنند. این مورد به محتواسازان اجاره می دهند که به اعضای هر کاربر که در صفحه آن ها Subscribe می کند، در ازای محتوای خلاقانه، مبلغی را دریافت کند. کار آن به این صورت است که محتواسازان یک هزینه ماهانه را به انتخاب خودشان تعیین می کنند و دکمه سابسکرایب در صفحه ظاهر می شود. حال دیگر هم محتواساز انگیزه بیشتری برای تولید محتوا دارد و هم اینکه ارتباطش با کاربران خود نزدیک تر هم می شود.

Reply تصویری در ریل ها

با این قابلیت جدید اینستاگرام شما یک راه دیگر برای پاسخ داده به کامنت های Reel ها دارید و آن هم اینکه در یک Reel دیگر کامنت ها را پاسخ بدهید. حال شما می توانید با Reel کامنت مورد نظر را در ریل قرار بدهید و به صورت تصویری به آن پاسخ بدهید. شما هم یاد تیک تاک افتادید؟ بنده نویسنده هم همینطور و البته بد هم نیست و باعث می شود که ارتباط فالوور و محتواساز بیشتر هم بشود.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم که بهترین و شاخص ترین قابلیت های جدید اینستاگرام را به شما معرفی کنیم و جالب است که بیشتر این قابلیت ها نشان می دهند که چقدر اینستاگرام به نظرات کاربرانش اهمیت می دهد و هرچه هم که باشد، در تلاش است که خودش را همچنان در کورس رقابت با دیگر شبکه های اجتماعی حفظ کند. از هر قابلیت جدید اینستاگرام شما می توانید به نفع کسب و کار خودتان استفاده کنید و یک قدم بیشتر با تکنولوژی همگام بشوید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما واقع شده باشد.

منبع:

Hubspot

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *