همه ما تقریبا در حال کار کردن با اینستاگرام هستیم. معمولا بیشتر ماها یک حساب کاربری در این شبکه اجتماعی داریم و یا از آن برای سرگرمی استفاده می کنیم و یا اینکه حتی ممکن است کسب و کاری هم در آن راه انداخته باشیم. در هر صورت هر استفاده ای که از اینستاگرام می کنید، لازم است که اصطلاحات اینستاگرام را بدانید. ما با خیلی از این اصطلاحات در طول روز درگیر هستیم، خیلی از آن ها را می دانیم و خیلی از آن ها را هم چون از آن ها استفاده نمی کنیم، اطلاعی از آن ها نداریم. به هر صورت این اصطلاحات هرچه که باشند، به عنوان کسی که در اینستاگرام فعالیت می کنیم یا کسب و کاری داریم برای مدیریت پیج اینستاگرام خود باید آن ها را بدانیم. پس با ما در این مقاله همراه باشید تا آن ها را بشناسیم.

اصطلاحات اینستاگرام

خیلی از این اصطلاحات اینستاگرام هستند که ما تقریبا هر روز با آن ها درگیر بودیم. از خیلی از آن ها بار ها استفاده کرده ایم و خیلی وقت ها شاید تنها معنی آن ها را ندانیم. ولی بعضی از اصطلاحات هم هستند که از وجود آن ها خبر نداریم و کمتر به سراغشان رفته ایم. در هر صورت این شبکه اجتماعی 23 اصطلاح مهم دارد که در 5 بخش اصلی تقسیم بندی شده اند. شبکه های اجتماعی دیگر هم هرکدام اصطلاحات مختص به خودشان را دارند که اختصاصا ایندفعه به سراغ شبکه اجتماعی اینستاگرام رفتیم به این خاطر که خیلی از کسب و کار ها بیشتر از همه در این فضا فعالیت می کنند و آشنایی با اصطلاحات از اوج واجبات است. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بخش اول اصطلاحات اینستاگرام : اکانت و پروفایل شما

Algorithm

یکی از مهمترین اصطلاحات اینستاگرام الگوریتم است. در واقع این الگوریتم است که مشخص می کند که اینستاگرام چه پستی را به چه کسی نشان بدهد. به طور کلی الگوریتم ها در علم کامپیوتر، بسیار رایج هستند و در واقع یک کمک برای محاسبات کامپیوتری می باشند. الگوریتم ها فرمانروای این هستند که چه هشتگی ترند شود، چه محتوایی را چه کاربری ببیند یا نبیند و … . تمامی شبکه های اجتماعی دارای الگوریتم های خاص خود هستند و اینستاگرام هم از این قائده مستثنی نیست.

Bio

بایو اینستاگرام یکی از اصطلاحات اینستاگرام است که مخفف Biography می باشد. بایو اینستاگرام( که به اشتباه متاسفانه به آن بیو هم می گویند) یک امکان عالیست که شما کمی درباره خود یا شرکتتان توضیح بدهید. معمولا بایو اولین محتوای معناداری هستش کاربران به محض ورود به پیج شما می خوانند، پس مسلما مورد مهمی است.

Handle

شاید با خود فکر کنید عجب اصطلاح غریبی! اما در واقع هندل از اطلاحات اینستاگرام همان نامی هستش که با حروف مشکی پر رنگ در بالای صفحه پروفایل شما قرار می گیرد. در واقع هندل همان نام کاربری یا Username است که کاربران با سرچ کردن آن می توانند شما را پیدا کنند. این هندل ها گاهی اسم یک شخص یا کمپانی هستند و یا اینکه به طور کلی چیز دیگری هستند و صرفا برای ثبت نام در اینستاگرام استفاده شده اند.

بخش دوم اصطلاحات اینستاگرام : تولید محتوا

Caption

کپشن در واقع همان توضیح کوتاهی است که زیر عکس ها در اینستاگرام می آید. این کپشن ها می تونند شامل کال تو اکشن، نقل قول و یا داستان پشت عکس پست شده باشند. هشتگ ها در کپشن ها قرار می گیرند و شما می توانید تا 2000 کاراکتر در کپشن استفاده کنید.

User-Generated Content

به عنوان یک برند، شما یا محصولی ارائه می دهید و یا ارائه دهنده خدمات هستید. حال یکی از اصطلاحات اینستاگرام به محتوا هایی اختصاص دارد که طرفداران و مشتریان شما با خدمات یا کالای شما تولید می کنند. اصطلاحا به این محتوا ها، محتوای ساخته شده توسط کاربر یا UGC می گویند. اگر اتفاقی رخ دهد که شما با این اصطلاح درگیر شوید یعنی کار خودتان را دارید به خوبی انجام می دهید.

Gallery

گالری در واقع اصطلاحی هست که به همان پست هایی می گویند که شامل بیشتر از یک عکس می شوند. طوری که کاربران می توانند با اشاره انگشت به عکس های قبلی و بعدی در پست شما بروند.

Archive

این اصطلاح به مخفی کردن پست های قدیمی بدون پاک کردن آن ها می گویند. با آرشیو کردن پست ها شما می توانید آن ها را بدون اینکه پاک کنید از روی پروفایلتان بردارید. شما می توانید این پست ها را با رفتن به بخش آرشیو نیز مشاهده کنید.

Saved Posts

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام اشاره به روشی دارد که شما می توانید با آن پست ها را ذخیره کنید تا دوباره آن ها را نگاه کنید. شما می توانید با زدن روی آیکون بنر پایین پست، پست را ذخیره کنید.

سیو اینستاگرام

بخش سوم اصطلاحات اینستاگرام : انگیجمنت یا تعامل مخاطب

Engagement

این اصطلاح اشاره به برقراری تعامل با مخاطب دارد. این مورد از اصطلاحات اینستاگرام بسیار ساده است. به هر تعاملی که در شبکه های اجتماعی بین مخاطب و پیج صورت بگیرد انگیجمنت می گویند. دقیقا همین تعاملات هستند که شبکه های اجتماعی را به محیط “اجتماعی” تبدیل می کنند. ریپلای کردن کامنت ها، سوال جواب ها و … روش هایی از همین انگیجمنت هستند.

Engagement Rate

انگیجمنت ریت یا نرخ تعامل به تعداد لایک ها و کامنت هایی می گویند که پست ها به صورت مجزا دریافت می کنند. به دست آوردن نرخ تعامل به مقداری ریاضی لازم دارد که البته چندان هم سخت نیست.

Organic Reach

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام به تعداد کاربر هایی گفته می شود که پست شما را می بینند. (این پست ها باید به صورت اورگانیک و بدون Promotion دیده شوند)

اورگانیک ریچ شامل تعداد کاربرانی می شود که با روش هایی شامل دیدن پست شما از یک صفحه وب یا، از طریق یک دوست یا با فالو کردن پیج، پست شما را می بینند.

Double Tap

لایک کردن یک پست با دو بار روی آن زدن را دابل تپ می گویند. به همین سادگی!

دایرکت اینستا

Direct Message

به پیام خصوصی بین دو نفر یا یک گروه از افراد که بدون دعوت کسی نمی تواند آن را ببیند دایرکت مسیج می گویند. این مورد از اصطلاحات اینستاگرام پیام های خصوصی بین کاربران است که هیچگونه تاثیری بر نرخ تعامل ندارد. هرچند که تاثیرات مثبت خودش را به صورت غیر مستقیم می گذارد.

Insights

اینسایتس در واقع به همان آمار و ارقام هایی هستند که اینستاگرام درباره مخاطبان شما، محتوا و عملکردتان به شما می دهد. این آمار و ارقام اینسایتس به شما یک دید کلی از عملکردتان می دهد تا جزئیات بیشتری را درباره پیجتان بدانید که محتوای بهتری تولید کنید.

Tag

اتصال نام کاربری شخصی بر روی پست خودتان را تگ کردن می گویند. زمانی که شما کسی را در پستی تگ می کنید، پست شما داخل بخشی از پروفایل آن ها که مربوط به عکس های تگ شده است می رود و نام کاربری آن ها روی پست شما نیز نقش می بندد.

بخش چهارم : افزایش فالوور

Followers

این اصطلاح به اکانت های اینستاگرامی که شما را دنبال می کنند اشاره دارد. کاربران می توانند شما را دنبال کنند و عدد فالوور های شما در بالای پروفایلتان نمایش داده می شود. به این صورت محتوا های شما برای مخاطبتان نمایش داده می شود.

Follower Growth Rate

نرخ افزایش فالوور به درصد فالوور های جدیدی اطلاق می شود که اکانت شما دریافت می کند. نرخ افزایش فالوور به شما نشان می دهد که در یک بازه زمانی خاص شما چه مقدار فالوور جذب کردید. شما می توانید با این آمار تعداد فالوور های جدید و فالوور های قدیمیتان را با یکدیگر مقایسه کنید و دریابید که چه کار هایی برای افزایش فالوور باید انجام دهید.

Notifications

این اصطلاح به اعلان هایی اشاره دارد که فعالیت های مختلف را در شبکه اجتماعی را نشان می دهد. نوتیفیکیشن شما را از اینکه چه مقدار لایک و کامنت دریافت کرده اید با خبر می کنند. اینکه شما به کامنت ها و پیغام هایتان به سرعت جواب بدهید بسیار مهم است، در نتیجه نوتیفیکیشن به صورت غیر مستقیم انگیجمنت صفحه شما را بالا می برد.

Impressions

به تعداد دفعاتی گفته می شود که پست شما دیده شده است. ایمپرشن ممکن است کمی گول زننده باشد به این دلیل که چندین بار ممکن است توسط یک کاربر، برای یک پست هم رخ بدهد.

بخش پنجم : هشتگ ها

Hashtags

یک کلمه یا عبارت که قبل از آن # بیاید را به آن هشتگ می گویند. هشتگ باعث می شود که یک عبارت جست و جو پذیر شود. پس بسیار مهم است که در هشتگ ها از کلمات کلیدی مرتبط استفاده بشود.

کلام آخر

در اینستاگرام اصطلاحات بیشتری هم وجود دارد که بعد ها حتما به آن ها بیشتر خواهیم پرداخت و سعی کردیم در این مقاله مهمترین اصطلاحات را مورد بررسی قرار بدهیم. این را در نظر داشته باشید که شناخت این اصطلاحات اینستاگرام می تواند دید بازتری از استفاده از اینستاگرام به شما بدهد تا کار خودتان را بهتر در این شبکه اجتماعی پیش ببرید. استفاده از اینستاگرام هرچه با شناخت بیشتری انجام شود، منجر به استفاده بهینه تر و دقیق تر از آن می شود و به احتمال زیاد این موضوع باعث خواهد شد که کسب و کار شما نیز به صورت موفق تر کارش را ادامه بدهد. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید و امیدواریم که مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع:

Kicksta

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *