شبکه اجتماعی لینکدین

با سلام به دنبال کنندگان آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان در این مقاله قصد داریم شما رو با تاثیر شبکه اجتماعی لینکدین بر کسب و کار آشنا کنیم با ما همراه باشید.

شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر کسب و کار ما دارد؟

با گذر زمان و زیاد شدن گوشی های هوشمند افراد تمامی نیازهای خود را از طریق شبکه های اجتماعی تامیین می کند، و هر پلتفرم مناسب برای انجام کاری مختص هست، به عنوان مثال شبکه اجتماعی لینکدین یکی از پر کاربرد ترین شبکه های اجتماعی مختص به کسب و کار می باشد.
همچنین شبکه‌های اجتماعی بر میزان مطالعه افراد نیز بسیار داشته است. تا قبل از این مردم برای جمع آوری اطلاعات بیشتر وقت خود را صرف کتاب خواندن می کردند، این روزها افراد برای کسب اطلاعات وقت خود را صرف کتاب خواندن نمی کنند چون شبکه‌ های اجتماعی گونه اطلاعاتی را به صورت کلی و مفید در دسترس افراد قرار می‌دهند. در این فضای به وجود آمده نیاز به جستجوی حرفه ای و زمان بر برای یافتن اطلاعات مورد نظر نمی باشد، زیرا محتواهایی که دارای جذاب به صورت مفید در حجم کم و عناوین تاثیر گذار در اختیار مخاطبین قرارا داده است. این نکات یکی از شاخص های مهم شبکه‌های اجتماعی به حساب می اید همچنین می‌توان از آن ها در زمینه های مختلف از قبیل بازاریابی اینترنتی یا همان جذب مشتری استفاده کرد.

لینکدین چیست؟

پایه کار شبکه اجتماعی LinkedIn بدین گونه است که کاربران را تشویق می کند که یک پروفایل کاملا خوب و حرفه ای بسازند و از پروفایل خود می توانند در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی به عنوان یک رزومه کاری استفاده کنند.
لینکدین در اصل یک شبکه اجتماعی موثر و حرفه ای می باشد که اصولا برای رشد کسب و کارهای مختلف و آشنا کردن کسب و کار خود با دیگران طراحی شده است. با این حال، استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین تنها به این موضوع محدود نمی شود و کاربران لینکدین می توانند از طریق این شبکه اجتماعی، با افراد دیگری که در زمینه کاری خود فعالیت می کنند، ارتباط برقرار کنند و باهم آشنا شوند.
همچنین می توان از شبکه اجتماعی لینکدین برای پیدا کردن کار یا استخدام رکردن افراد نیز استفاده کرد. این موضوع مسئله دور از ذهنی نیست فقط کافیست سری به صفحات اشخاص یا برند های مختف بزنید تا متوجه این موضوع بشوید همپنین، محدود به داشتن یک حساب کاربری برای خود نمی باشید و می توانید با داشتن چند پیج مختلف، استفاده های متعددی از شبکه اجتماعی لینکدین داشته باشید. کار کردن با لینکدین نیز بسیار ساده تر از آنچه که فکرش را می کنید می باشد.
برای شروع کافیست همانند شبکه اجتماعی فیسبوک یا هر شبکه اجتماعی دیگری باید ابتدا ظاهر پروفایل خود را درست کنید و اطلاعات مفید مناسبی از خود در داخل پیج بگذارید. پس از آن هم باید در دنیای این شبکه اجتماعی بزرگ که توسط افراد مختلف و کار های مخبلفی شکل گرفته است به دنبال کسانی باشید که وجه مشترکی با آن ها دارید.

لینکدین هم به شما ارتباط با افراد مختلفی را پیشنهاد می دهد که در ارتباط داشتن با آن افراده می تواند برای شما بسیار مفید واقع بشود.
شبکه اجتماعی لینکدین یکی از مهم ترین وکاربردی ترین پلتفرم ها در دنیای کسب و کار شما می باشد. فقط لازمه آن این است که نحوه کار پلتفرم لینکدین را متوجه بشوید و با قسمت های مختلف آن نیز آشنا بشوید.

در ادامه مقاله، می خواهیم شما را با شبکه اجتماعی لینکدین ، بیشتر آشنا کنیم و نحوه استفاده از آن را برای شما به طور کامل توضیح بدهیم با آژانس دیجتال مارکتینگ تابان همراه باشید.

آیا لینکدین تاثیری بر سئو سایت ما دارد؟

اصولاکه عموما برای کسانی که سایت دارند و یا صاحب یک برند هستند پیش می آید این است که آیا لینکدین تاثیری بر سئو سایت ما دارد؟

جواب این سوال بله هست، زیرا هر بک لینک ازطریق شبکه اجتماعی لینکدین اعمال می شود نسبت به دیگر بک لینک ها دارای ارزش بیشتری می باشد زیرا که گوگل توجه زیادی به این پلتفرم دارد وشبکه اجتماعی لینکدین را بسیار زیاد قدرتمند می داند.

پس شک نکنید که استفاده از لینکدین و قرار دادن لینک های خود در آن در آخر به نفع برند شما خواهد شد.و اگر شما در سایت خود مقالات مفید، حرفه ای و تخصصی قرار بدهید مناسب ترین شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن مقاله های شما و دانسته شما، لینکدین است.

در این شبکه افراد به دنبال مطالبی مفید وتخصصی می باشند و هر مطلب به دور از موضوع اصلی گذاشته شود، هم باعث تخریب صفحه کاری لینکدین شما می شود، و کاربران به این سبک مطالب بازخورد جدی نشان می دهند.

 

لینکدین

 

تاثر لینکدین در کسب و کار ما چیست؟

برای اینکه متوجه بشوید آیا شبکه اجتماعی لینکدن برای کسب و کار شما مفید است یا خیر، قبل از هر چیزی باید بازارِ هدف خود را مشخص کنید. همچنین باید بدانید آیا محصول ویا خدماتی را که ارائه می دهید، قابلیت این را دارد که در یک شبکه اجتماعی تخصصی مشتری و مخاطب به خود جذب کند.
همانطور که در ابتدا گفتیم، لینکدین یکی از بزرگترین شبکه اجتماعی های تخصصی در جهان می باشد. این موضوع به این معنی می باشد که شما با مخاطبین عادی شبکه های اجتماعی در ارتباط نیستید.

بدیهی است که کاربران لینکدین بسیار حساس و سخت گیرتر از مخاطبین شبکه های اجتماعی دیگر می باشند، پس استراتژی که برای دیگر شبکه های اجتماعی استفاده می شود در شبکه اجتماعی لینکدین کارایی نخواهد داشت.
از سوی دیگر، همین ویژگی تخصصی بودن لینکدین، فضای بسیار مناسب و خوبی را در اختیار مخاطبان b2bقرار داده است. لینکدین به بازاریابان b2b اجازه این را می دهد که با دیگر کسب و کارها و همجنین رقبای تجاری خود نیز در تماس باشند. همچنین گسترش ارتباطات، در زمان طولانی می تواند باعث سود فعالیت های تجاری شما می شود.
برای کسب اطلاع از اینکه بدانید شبکه های اجتماعی برای کسب و کار شما مفید است یا خیر می توانید با کارشناسان آژانس دیجتال مارکتینگ تابان تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان

پیشنهاد آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان به شما عزیزان این است که به سرعت فعالیت خودتونو را در شبکه اجتماعی لینکدین شروع کنید. لینکدین می تواند ابزاری مناسب برای جذب کرن مشتری ها باشد، به مخصوصا اگر شرکت شما معتبر است و بازار هدفِ محصولات شما سایر تجارت ها باشد.
با فعالیت درشبکه اجتماعی لینکدین نه تنها به عنوان فردی متخصص در صنعت خودتون شناخته خواهید شد، همچنین با گذشت زمان فرصت های بسیار خوب شغلی و فوق العاده ای به شما پیشنهاد می شود.

هفت نکته درباره لینکدین که باید بدانید:

با توجه به توضیحاتی که در ابتدا گفته شد، به این نتیجه رسیدیم که شبکه اجتماعی لینکدین می تواند بستری باشد برای شما که بتوانید علاوه براینکه کار پیدا کنید و راجب کار خود اطلاتی را نشر بدهبد،می توانید با حرفه ای های خود در ارتباط باشید. در ادامه به هفت دلیلی که چرا باید در لینکدین فعالیت داشت را بیان می کنیم:

1- ارتباط با کسانی که قبلا می شناختید

امروزه اکثر افراد برای خود صاحب کسب وکاری می باشند و یک پیج در شبکه اجتماعی لینکدین دارند. حتما هم دوستان قدیمی شما در مدرسه یا … شما نیز در لینکدین برای خود دارای اکانت می باشند. شما هم قادرید با استفاده از جستجوی که در صفحه اصلی می باشد، فقط با ورود نام، دوستان خود را پیدا کنید و با هم ارتباطی برقرار کنید.

2- افراد به راحتی می توانند شما را پیدا کنند

با توجه به اینکه فعالیت و رزومه هایی که از خود قرارداده اید، دیگر برندها و یا افرادی که به دنبال تخصص شبیه شما می باشند، شما را به راحتی پیدا کنند و از این رو به شما پیشهاد همکاری بدهند.

3- با افراد متخصص در ارتباط باشید:

در لینکدین گروه های زیادی هستند که هر کدام هدف های مخصوص به خود را دارا می باشند. همچنین شما هم می توانید با یافتن این گروه ها و فعالیت در آنها با متخصصان حوزه کاری خود نیز آشنا بشوید و با آنها در ارتباط باشید.

4- پیدا کردن کار:

لینکدین بهترین پلتفرم بسیار خوبی برای پیدا کردن شغل می باشد. برای اینکه بتوانید شغل مورد نظر خود را سریع تر پیدا کنید، باید پروفایل خود را به صورت حرفه بسازید. بسیاری از شرکت ها در پست های خود آگهی های مربوط به استخدام را قرار می دهند که شما می توانید رزومه خود را برای آنها ارسال کنید.

5-معرفی برند خودتان:

شبکه اجتماعی لینکدین بهترین پلتفرم برای برند سازی و معرفی کسب و کار شما می باشد و بهترین مکان برای بهینه سازی سایت شما می باشد. شما در لینکدین می توانید پست هایی که در سایت خود به اشتراک می گزارید را انتشار دهید که سبب برندسازی سایت شما می شود.

6- کمک گرفتن از افراد متخصص

اگر در زمینه کاری خود دچار مشکلاتی بشوید، شبکه اجتماعی لینکدین بهترین پلتفرم است که می توانید در آن مشکلات خود را در قالب یک پست یا به صورت ارسال پیام خصوصی از افراد متخصص جویا شوید.

7- پلی برای برقراری ارتباط با شرکت های مختلف

تمامی برندها دارای پروفایل شخصی برای خود می باشند. شما می توانید با عضو شدن در پیج آنها یا اضافه کردن آنها به دوستان خود، با آآن برند در ارتباط باشید و از نحوه فعالیت آن ها در شبکه اجتماعی لینکدین با خبر بشوید.

 

لینکدین

 

چگونه در لینکدین فعالیت کنیم؟

نحوه فعالیت در شبکه اجتماعی لینکدین، به صورت کلی شبیه به سایر شبکه های اجتماعی می باشد، با این تفاوت که محتوایی که برای لینکدین تولید شده است حتماً باید با کیفیت خوب، ارزشمند و آگاهی بخش به مخاطبان باشد. نوشتن همچین محتوایی کار دشواری نیست و تنها لازمه آن، زمان، تحقیق و خلاقیت می باشد.

لینکدین چطور باعث می شود تا کسب و کار خانگی و یا فریلنسری خود را راه اندازی کنید؟

1-لینکیدین این اجازه را به شما می‌دهد تا در جایی‌ که پر شده از مشتریان و شرکای سرمایه‌گذاریِ بالقوه با دیگران در ارتباط باشید واین فعالیت برای شما در اصل حکم یک روزمه یا کارت ویزیت آنلاین را برای شما ایفا می کند.
2- برای توانایی‌ها و تخصص خود و شخصیتتون، تأییدات و توصیه‌هایی را به صورت آنلاین نیز دریافت می نمایید.
3- همچنین به مشتریان یا همکاران خود معرفی می شوید.آگهی‌های مربوط به شغل که اعضای سایت ها نیز قرار می‌دهند را می توانید می‌بینید. و همان زمان برای خود آگهی انتشار بدهید و به دنبال شغل و یا فروش محصولات خود نیز باشید. تعداد زیادی از متخصصان به دلیل اهمیت زیادی شبکه اجتماعی لینکدین دارد آگهی‌های شغلی خود را فقط در لینکدین انتشار می‌دهند.

روند شروع فعالیت در شبکه اجتماعی لینکدین به صورت زیر می باشد.

1- ابتدا پروفایل خود را بسازید

پس از ایجاد یک پیج یا حساب کاربری در شبکه اجتماعی لینکدین، باید در مرحله اول بدانید که این شبکه اجتماعی،مانند فیسبوک یا اینستاگرام نیست و باید در پیج ایجاد شده به رزومه کاری خود و سابقه کاریتان در کنار دیگر مهارت هایی که در زمان فعالیت های خود به رسیده اید، اشاره کنید.
صفحه شخصی شما در شبکه اجتماعی لینکدین، شبیه به یک کارت ویزیت مجازی می باشد که میلیون ها مخطب می توانند به آن نیز دسترسی داشته باشند. به همین دلیل به تک تک بخش هایی که در ادامه مقااله به آن اشاره می نماییم، دقت کافی داشته باشید.

2- مشخصات شخصی:

مهمترین عملی که باید پس از ایجاد یک حساب کاربری نیز انجام دهید، ارائه مشخصات شخصی خودتان است تا مخاطبان بتوانند به واسطه آن اطلاعات شما را بشناسند و از این روش، به ساده ترین شکل ممکن با شما بتوانند ارتباط برقرار کنند. برای پیاده سازی چنین اطلاعاتی کافی است روی آیکون قلم در بخش Contact and Personal Info کلیک بنمایید.

 

لینکدین

 

با کلیک برروی گزینه ای که روی عکس بالا مشخص شده است، صفحه ای جدید برای شما باز می شود که می توانید در آن اطلاعاتی از خود و کسب و کارتان از جمله آدرس ایمیل خود، شماره ی تلفن، آدرس پستی خود، نام کاربری که در توییتر و URL وبسایت که مال شما استرا قرار دهید.

3- عکس:

دقت داشته باشید که از آواتار به عنوان عکس پروفایل برای پیج خود استفاده نکنید. به جای آن می توانید، پرتره ای بسیار مناسب و همچنین با کیفیت قرار بدهید که لسیار زیبا در قاب دایره ای شکل پروفایل لینکدین شما جای گیرد. استفاده از عکس خوب در کنار ایجاد ظاهری عالی برای پیج شخصی تان، مخاطب بیشتری را به سمت پیج شما نیز جذب می کند. پس حسابی دقت داشته باشید که عکسی مناسب برای پیج خود اعمال کنید.

4- عنوان:

به صورت کلی عنوان عبارتی است که در زیر نام شما جایگزاری می شود و خلاصه ای از آن چیزیست که شما پیگیر آن هستید. به نوعی توصیف کننده شخص شما و همینطور فعالیت های شما می باشد. به همین دلیل انتخاب عبارتی مناسب و مفید برای این قسمت، کار بسیار ارزشمندی است و نیاز به دقت زیادی دارد. به عنوان نمونه اگر صاحب یک وبلاگ می باشید و خواستار این هستید که در این قسمت به آن اشاره بنمایید، نباید از جملاتی مانند «صاحب مقاله» استفاده بکنید. باید برای نشان دادن فعالیت های خود از کلمات های بهتر و پر مفهوم تری مانند «مقاله نویس و صاحب مقاله [نام مقاله مورد نظر]» استفاده کنید.

5- تصویر پیش زمینه لینکدین:

درشبکه اجتماعی لینکدین امکانات خاصی می باشد که با استفاده از آن می توان تصویر پیش زمینه ای برای پروفایل خود انتخاب نمایید و ظاهر زیباتر و جذاب تری به آن بدهید. صحیح است از عکسهایی در این قسمت استفاده بشود که نشان دهنده فعالیت های شما و یا کسب و کارنیز شما باشد.

6- تجربیات خود:

یکی مهمترین قسمت پیج شما به همین قسمت تجربیات خلاصه نیز می شود. صحیح ترین کار برای وارد کردن اطلاعات در این فیلد تجربیات آن می باشد که می توان با مهارت های شخصی خود در کسب و کار فعلی خودتان شروع بنمایید.

مخاطبان باید دلیلی برای پیگیری کردن شما داشته باشند و همچنین باید از همه ی مهارت های شما و تجربیات شما که دارید مطلع بشوند.

7- جوایز و افتخارات:

نشان دادن جوایزها و افتخارهایی که در طی گذر زمان مانند دوران تحصیل خود یا فعالیت هایی که انجام داده اید به دست آورده اید، در ذهن کسانی که از پیج شما دیدن می کنند تاثیر بالایی دارد. از نگاه مخاطبان کسب کردن یک جایزه، نشان می دهد که فردی توانمند و قابل اعتماد می باشید.

پس در نتیجه اگر در طی گذر زمان فعالیت های خود به افتخاراتی، رسیده اید به هیچ وجه از قرار دادن آنها در پیج شبکه اجتماعی لینکدین خود نهراسید و با افتخار از جوایزب که متعلق به شما می باشد صحبت کنید.

8- گذاشتن انتشارات و دوره های آموزشی شخصی خود:

این دو موضوع همانطور که از نام آنها پیداست، به تمرین ها و آموزشی که یاد گرفته اید و مقاله یا کتاب هایی به اسم شما ثبت شده است، ارتباط پیدا می کنند. قرار دادن همچین اطلاعاتی در نطر مدیران و مخطب ها بسیار حائز اهمیت می باشد و رتبه شما را از نطر آنها بسیار افزایش پیدا می کند.

9- گذاشتن مهارت ها و توانایی های که دارید:

این قسمت به طور مستقیم روی توانایی ها و فعالیت هایی که در آن متخصص شده اید، اثر می گذارد و از شما تمامی آنچه در گذر زمان یاد گرفته اید را برای مخاطبین به نمایش میگذارد.

10- تحصیلات آکادمیک شما:

اگر تحیصلات شما و یا محل تحصیل شما برایتان ارزشمند است، صحیح است با ریز جزیئات به توضیح آن بپردازید. اگر نیاز نمی بینید و یا نمی خواهید دقیق توضیح بدهید صحیح است فقط به مکان و زمان دوران تحصیل خودتون اشاره بنمایید و از توضیح اضافه پرهیز نمایید.

11- پیج خود را برای مخاطبان باز بگذارید

اگر تا به اینجا با ما همراه بوده باشید، به صورت نسبی با شبکه اجتماعی لینکدین و مزایای آن شناخته اید. همانطور که گفته شد، شبکه اجتماعی لینکدین یک شبکه ی کاری می باشد و صحیح نیست برای رسیدن به کسب و کار بهتر و موفق، محدودیتی گذاشته بشود. به همین علت از دسترس خارج کردن پیج لینکدین از دید مخاطبان کار صحیحی و درستی نیست.

شما قادر هستید بدون هیچگونه محدودیتی به قرار دادن وبسایت یا هرگونه کسب و کار که مشغول آن هستید بپردازید و افراد را از فرایند فعالیت های خود با آگاه سازید.

به همین دلیل صحیح است که از به وجود آوردن هرگونه محدودیتی داخل پیج خود پرهیز کنید. برای باز بودن پبج خود برای مخاطبین فقط کافیست وارد لینکدین خود بشوید و وارد قسمت Edit your public profile شوید و تغییرات را اعمال کنید.
و در ادامه از طریق پنجره سمت راست دکمه ی Make my public profile visible to everyone را کلیک کنید تا تمامی مخاطبان لینکدین بتوانند از پیج شما دیدن کنند و از کسب و کار یا خصوصیات های شخصی شما با خبر شوند.

12- پیدا کردن اشخاص مختلف و آشنا شدن با آنها:

یکی از مهم ترین قسمت های شبکه اجتماعی لینکدین به جست وجو کردن اشخاص مختلف و برقراری ارتباط با آنها خلاصه می شود. جست و جو کردن اشخاص در شبکه اجتماعی لینکدین هیچگونه شباهتی به پلتفرم فیسبوک و یا شبکه های اجتماعی های دیگر ندارد.

اصولا افرادی که در لینکدین ارتباط برقرار می کنید، اشخاص متخصصی هستند و ارتباط آن ها اصولا کاری است. به همین دلیل بزرگتر کردن دنیای کانکشن های شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و باید برای برقراری ارتباط با اشخاص بیشتر وقت زیادی را صرف کنید.
برای جست و جو کردن اشخاص متعدد باید به منو گزینه My Network کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود لیستی طولانی از اشخاص مختلف وجود دارد که معمولا از دید کاری، شباهت زیادی به شما خواهند داشت، فقط کافی است کمی از وقت خود را صرف پیج اشخاص مختلف بکنید و در صورتی که علاقه با کلیک روی دکمه Connect، آنها را به جمع دوستان خود اضافه نمایید.

 

لینکدین

 

برای برقراری ارتباط به چند نکنه زیر توجه کرد:

ارتباطات های کاری و حرفه ای:

این بخش از ارتباطات ها به اشخاص یا برند هایی مربوط می شود که علاقه ها، نیاز و وجه اشتراک زیادی با یکدیگر دارند. می توانید با جست و جو کردن همچین اشخاصی کسب و کارتان را رونق بدهید و رابطه های کاری خود را گسترش بدهید.

ارتباط با مشتریان یا متقاضیان خود:

دیگر ارتباطاتی که به شدت مهم است و در شبکه اجتماعی لینکدین استفاده می شود، ارتباط هایی بین مشتریان و متقاضیان با صاحبان کسب و کار های دیگر است.

شبکه های اجتماعی لینکدین یکی از بهترین روش ها برای بازاریابی کسب و کار شما است و از این پلتفرم می شود با میلیون ها مخاطب و متقاضی خدمات های مختلف، ارتباط کاری نیز برقرار کرد.

ارتباطات شخصی با دیگران:

همانند هر پلتفرم دیگری، ارتباط با نزدیکان و آشنایان در شبکه اجتماعی لینکدین نیز وجود دارد. با این وجود چنین ارتباط هایی هم می شود کاملا در خصوص کار باشد و به دور از هر نوع صمیمیتی از این شبکه اجتماعی معتبر به عنوان یک شبکه حرفه ای در راستای رشد کسب و کارها استفاده کرد.

پیدا کردن ارتباط های بیشتر عملا تاثیرگذار خواهد بود. اما قبل از پذیرفتن پیشنهاد در هر ارتباطی کاملا به این موضوع تفکر کنید که از این پیشنهاد چگونه به نفع خودتون نیز استفاده کنید.

سعی کنید به صورت ماهانه، لیست ارتباطات خود را برسی و به روز کنید و افراد زیاد تری را به ارتباط های خود افذوده کنید.در غیر این صورت از برخی پیشنهادات حس جالبی پیدا نخواهید کرد.

به پایان این مقاله رسیدیم امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد و براتون یک پیشنهاد دارم که مقاله دیگر ما را درخصوص شبکه اجتماعی توییتر و تاثیراتی که بر روی کسب و کار ما میگذارد دیدن فرمایید، با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *