همکاری همیشه می تواند نتیجه خوبی داشته باشد. درست است که می گویند، آشپز که دو تا شود، آش شور می شود یا بی نمک، اما مدیریت یک پیچ اینستاگرام شبیه به آشپزی نیست. شما می توانید ببینید که باقی ادمین ها چه کاری انجام دادند و اگر زمانی یک ادمین در دسترس نبود، ادمین دیگر می تواند کار ها را به عهده بگیرد. پس مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر امکان پذیر است اما یک سری شرط هایی دارد که درباره آن صحبت می کنیم. البته که این موضوع به علاوه شروطی که دارد، مزیت ها و معایبی هم دارد که جلوتر به آن خواهیم پرداخت. پس اگر می خواهید برای پیج اینستاگرام خود چند ادمین داشته باشید تا آن را برای شما مدیریت کنند، قبل از اقدام به این کار این مقاله را به طور کامل بخوانید که نکات خوبی دستگیرتان خواهد شد. همراه ما باشید.

مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر

قبل از هرچیز باید به شما بگوییم که مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر چیز مرسومی است. در شبکه های اجتماعی ای مانند فیسبوک این موضوع حتی بیشتر هم دیده می شود. البته موضوع در شبکه های اجتماعی دیگر کمی جدی تر دنبال می شود و معمولا اضافه کردن ادمین به پیج، نیازمند پروسه خاصی نیست. موضوعی که شاید در فیسبوک بشود آن را مشهود تر دید. در این مورد از شبکه های اجتماعی شما می توانید نه تنها به راحتی ادمین اضافه کنید، بلکه می توانید به او نقش خاص خودش را بدهید و اختیارات او را تعیین کنید. در اینستاگرام دیگر خبری از نقش دادن نیست اما دلیل نمی شود که “مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند ادمین” امکان پذیر نباشد. به هر حال اینستاگرام فکری به حال این موضوع کرده است.

اینکه چند ادمین داشته باشید هم می تواند خوب باشد و هم می تواند یک سری مشکلاتی را هم با خود به همراه داشته باشد. شما باید تمامی این موارد را قبل از اقدام به چند ادمینی کردن پیجتان در نظر بگیرید. در ادامه به چند نکته در این رابطه خواهیم پرداخت.

مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر چگونه انجام می شود؟

این موضوع کار سختی نیست و شما می توانید فقط با چند اشاره یک نفر دیگر را به ادمین های خودتان اضافه کنید. بعد از این کار مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر محقق می شود. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

1-اول اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و وارد منوی تنظیمات بشوید. اسکرول کنید به پایین و سپس Add Account را بزنید.

2- نام کاربری و رمز عبور اکانتی که می خواهید به عنوان ادمین اضافه کنید را وارد کنید.

3-به همین راحتی یک ادمین دیگر هم به پیج خودتان اضافه کرده اید.

حال که یک ادمین دیگر هم برای پیج شما وجود دارد می توانید با همکاری یکدیگر صفحه را پیشرفت بدهید و کسب و کار را ارتقا دهید. البته در این راه باید موارد و نکاتی را هم رعایت کنید.

نکاتی که باید در مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر رعایت کنید

-ادمینی که به پیجتان اضافه می کنید باید مورد اعتماد شما باشد و بشود به او اطمینان کرد.

-ادمینی که به صفحه کسب و کارتان اضافه می کنید باید به کار متعهد باشد و اهمیت کار شما را جدی بگیرد.

-تقویم محتوایی را با ادمین هماهنگ کنید یا اگر ادمین مورد نظر در کار خود تخصص دارد، در تدوین تقویم محتوایی از او هم کمک بگیرید.

-نقش ادمین جدید را تا حد امکان متفاوت از نقش خودتان قرار بدهید. مثلا اگر قرار است شما پست ها و استوری ها را ارسال کنید، فعالیت های جانبی دیگر را به او بسپارید تا ناهماهنگی بوجود نیاید. البته در صورت نیاز و موازد اضطراری ادمین دیگر می تواند کار شما را هم انجام بدهد.

-برای ادمین جدید یک زمان بندی کاری تعیین کنید و از همان اول تمام کار هایی که باید در زمان های مشخص انجام دهد را به او بگویید.

-مهم نیست که ادمین قرار است در پیج شما چه کاری انجام بدهد، به هر صورت بهتر است یک دید کلی و در یک سری مواقع جزئی از کسب و کار شما داشته باشد پس این دید را به او بدهید.

نکات مهم در مورد مدیریت اینستاگرام توسط چند نفر

مزایای مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند ادمین

امور سریعتر پیش می روند

پیج اینستاگرام کسب و کار شما دیگر یک پیج شخصی نیست و همیشه باید حواستان به تک تک موارد آن باشد. نمی توانید آن را رها کنید و هر زمان که بخواهید کار های آن را انجام بدهید. صفحه باید همیشه فعال باشد و کاملا حس زنده بودن را بدهد. مسلما شما همیشه فرصت ندارید که اینستاگرام را مدیریت کنید. پس اگر یک ادمین دیگر هم در کنار خودتان داشته باشید و کار ها را با یکدیگر تقسیم کنید می توانید امور را سریعتر پیش ببرید. در این صورت دیگر نیازی نیست نگران باشید که خودتان فرصت نمی کنید که کار ها را انجام بدهید، حال شخص دیگری هم هستش که به کمک شما می آید تا بخشی از کار ها را انجام بدهد.

تقسیم وظایف صورت می گیرد

وقتی پیج اینستاگرام شما به حدی برسد که از خاک خوری در آمده باشد و رفت و آمد در آن زیاد شود، کار ها هم مسلما زیاد می شوند. شما نباید این روند رشد را متوقف کنید و در عین حال هم نمی شود همه بخش ها را تک نفره کنترل کنید. برای همین مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر به شما کمک می کند با کمک ادمین یا ادمین های دیگر، امور مختلف صفحه را انجام بدهید. مثلا یکی از ادمین ها وظیفه پاسخ به دایرکت ها را بر عهده می گیرد، دیگری به صفحات پیج های دیگر می رود و لایک و کامنت ثبت می کند و ادمین دیگر هم وظیفه تولید محتوا را عهده دار می شود. به این صورت دیگر یک صفحه اینستاگرام هیچوقت از فعالیت باز نمی ماند و باعث نمی شود یک نفر به عنوان ادمین از کار خسته بشود.

ایده ها بیشتر می شود

یک ذهن خلاق همیشه خوب است. مسلما با این وجود، چند ذهن خلاق خیلی بهتر است. مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر باعث می شود که ایده ها برای امور مختلف صفحه بیشتر بشود. شاید یک ادمین خیلی خلاق باشد اما بالاخره ایده ها ممکن است یک روز تمام شوند یا آنطور که باید پرورش داده نشوند. ادمین ها اگر چند نفر باشند می توانند ایده هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، ایده های همدیگر را کامل کنند، ایده های یکدیگر را اصلاح کنند و یا حتی جلوی اشتباهات را بگیرند. البته که برای این موضوع لازم است که ادمین ها کار و ایده هایشان با یکدیگر هماهنگ باشد و حتی اگر سلایق متفاوت داشته باشند، در برابر نظرات گوناگون و مخالف خودشان هم با ذهن باز برخورد کنند.

ایده ها بیشتر می شوند

معایب داشتن چند ادمین برای پیج اینستاگرام

بالا رفتن هزینه ها

مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر یعنی شما مجبور هستید به یک یا چند نفر حقوق بدهید تا برایتان پیجتان را مدیریت کنند. بسته به کاری هم که این ادمین ها انجام می دهند و بسته به حرفه ای بودنشان، پول بیشتری هم دریافت می کنند. به این صورت که شما یا باید یک ادمین تازه کار استخدام کنید که شاید پول کمی بگیرد اما کارش کیفیت لازم را ندارد، یا باید یک ادمین حرفه ای استخدام کنید مجبور شوید هزینه بالایی را به او پرداخت کنید که گاهی برای یک سری صفحه ها این موضوع اصلا لازم نیست.

بوجود آمدن ناهماهنگی

شاید این عیب هرگز خودش را نشان ندهد اما گاهی هم ممکن است که این موضوع در مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر بوجود بیاید. مثلا ممکن است یکی از ادمین ها هوس کند که بدون هماهنگی ادمین دیگر، تولید محتوا را امتحان کند و محتوایی تولید کند که در برنامه کاری پیج نبوده است. ممکن است گاهی یک ادمین جواب یک دایرکت را به صورت خاصی بدهد و ادمین دیگر همان پاسخ دایرکت به همان کاربر مورد نظر را طور دیگری بدهد. این موضوع باعث سردرگمی کاربر خواهد شد و احتمالا متوجه خواهد شد که پیج چند ادمین دارد و هیچکدام از ادمین ها هم با یکدیگر هماهنگ نیستند.

دید های متفاوت نسبت به کار

شما ممکن است دو ادمین را برای صفحه خود استخدام کنید که هیچ ایده ای از کار یکدیگر ندارند. اینجاست که مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر مشکل می شود. به این صورت که ممکن است یک ادمین یک سازی را بزند، ادمین دیگر ساز مخالف آن را بزند. این موضوع به این خاطر است که دید ادمین های مختلف نسبت به کار فرق می کند و هر کسی می خواهد کار خودش را انجام دهد و اگر اشتباهی پیش بیاید، می خواهد بگوید به خاطر روش کار دیگری است. پس اینکه بخواهیم دو ادمین استخدام کنیم که هر دو با یکدیگر هماهنگ باشند سخت است. خصوصا زمانی که داریم درباره ادمینی حرفه ای اینستاگرام صحبت می کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله دریافتیم که نه تنها مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر امکان پذیر است، بلکه به یک سری از مزایا و چالش های این موضوع هم پرداختیم که به طور کامل درباره این مهم صحبت کرده باشیم. در هر صورت این را بدانید که چه شما بخواهید به جز خودتان، ادمین های دیگری هم برای پیج کسب و کارتان بیاورید و چه بخواهید خودتان کار را انجام بدهید، مدیریت یک صفحه کسب و کار اینستاگرام کار ساده ای نیست. هم کار حساسی است، هم امور زیادی دارد و هم برای موفق شدن آن باید کلی صبر کرد. پس تصمیم خودتان را با دقت بگیرید و حواستان به همه چیز باشد. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

منبع: wired.com

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *