نگتیو سئو

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که رتبه سایت یا صفحه‌تان ناگهانی به‌طور چشمگیری کاهش یابد؛ در این هنگام ذهن شما سخت مشغول می‌شود و به دنبال دلیل و راه‌حل آن خواهید گشت.
دلایل متعددی می‌توانند باعث افت رتبه شما در گوگل شوند که یکی از پررنگ ترین آنها نگتیو سئو یا همان سئوی منفی است. با ما همراه باشید تا در پایان اطلاعات کاملی از نگتیو سئو در اختیار داشته باشید.
نگتیو سئو به معنای استفاده از تاکتیک های مخرب در سایت شما برای لکه دار کردن شهرتتان نزد گوگل و سرقت رتبه موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مهم و استفاده در سایت رقیب است. در گذشته این امر به سادگی ربودن سایت با تبلیغات بنری مشکوک بود اما امروزه نگتیو سئو بسیارر پیچیده شده است.

گفته گوگل درباره نگتیو سئو

در سال 2012 گوگل به وجود نگتیو سئو اعتراف کرده و باعث نگرانی جامعه آنلاین، وب مستر و بازاریابان شد.
از همان زمان مت کاتس، مدیر وب سایت گوگل به ما اطمینان میدهد:(( طبق تجربه من، افراد زیادی درمورد سئو منفی صحبت می‌کنند اما تعداد کمی از افراد آنرا امتحان می‌کنند و تعداد کمتری از آنها واقعا موفق می‌شوند.)) همچنین افزود که کسب و کارهای کوچک نگران هدف نگتیوسئو قرار گرفتن نباشند، طبق گزارش ها این تاکتیک فقط در بازارهای تخصصی کسب و کارهای بزرگ و بسیار رقابتی استفاده می‌شود.

پاسخ عمومی گوگل به نگرانی درباره نگتیو سئو

«رد کردن پیوند» در اکتبر 2012، پاسخ عمومی گوگل به نگرانی درباره نگتیو سئو بود. این ویژگی مدیران وبسایت‌ها را از فعالیت غیر هرزنامه یا لینک های غیرطبیعی مطلع می‌کند و این اجازه را به این گزینه می‌دهدکه لینک‌های برگشتی از پیوند به سایت یا دامنه‌شان رد کند. این امر موجب پیشرفت چشمگیر سئو سایت شد.

پاسخ عمومی گوگل به نگرانی درباره نگتیو سئو

آیا گوگل عکس‌اللعملی در مقابل عمل سئو منفی انجام می دهد؟

گوگل در حال انجام انواع کارها در بک‌اند است، اما نمی‌تواند دقیق توضیح دهد که در هر به‌روزرسانی چه اتفاقی می‌افتد، زیرا ارسال‌کنندگان هرزنامه‌ها بلافاصله دست به کار می‌شوند تا راه‌هایی برای بهره‌برداری از الگوریتم‌های جدید بیابند.
گوگل با پرداختن به مشکل از طریق یک فایل متنی ساده از فهرست‌های URL، کنترل فعالیت‌های جعلی را آسان‌تر می‌کند.

چگونه از حملات نگتیو سئو جلوگیری کنیم؟

همه ما جمله «پیشگیری بهتر از درمان است» را شنیده ایم. جمله‌ای کلیشه‌ای که درباره نگتیو سئو و سایت یا صفحه نیز صدق می‌کند. میتوان نگتیوسئو را به ویروسی تشبیه کرد که با وارد شدن به بدن سلامتی‌ را می‌گیرد. نگتیو سئو هم با ورود به سایت یا صفحه رتبه را ازآن میگیرد.

1. تنظیم Google Webmaster Tools Email Alerts
2. پیگیری بک لینک
3. محافظت از بهترین بک لینک ها
4.ایمن کردن وب سایت از بدافزارها و هکرها
5. بررسی محتوای تکراری
6. زیرنظر داشتنم اشاره های رسانه های اجتماعی
7. مراقب سرعت وب سایت بودن
8. قربانی استراتژی های سئوی خود نشدن

چگونه با نگتیو سئو مبارزه کنیم؟

همه ما جمله «پیشگیری بهتر از درمان است» را شنیده ایم. جمله‌ای کلیشه‌ای که درباره نگتیو سئو و سایت یا صفحه نیز صدق می‌کند. میتوان نگتیو سئو را به ویروسی تشبیه کرد که با وارد شدن به بدن سلامتی‌ را می‌گیرد. نگتیو سئو هم با ورود به سایت یا صفحه رتبه را ازآن میگیرد.

ما در اینجا به شما می‌گوییم برای مقابله با این حمله باید چه اقداماتی انجام دهید؛

1. ایجاد لیستی با بک لینک هایی که باید حذف شوند
2. حذف لینک های بد
3. ایجاد لیست Disavow

با انجام درست همین موارد می‌توانید از حمله ویروس نگتیوسئو به سایت خود پیشگیری و سلامت سایت خود را حفظ کنید.

چگونه با نگتیو سئو مبارزه کنیم؟

در آخر میخواهم به شما بگویم که بهترین کاری که به عنوان صاحب کسب و کار می‌توانید انجام دهید این است که از روش‌های مختلف بروز نگتیو سئو مطلع بوده و از جدیدترین ابزارها برای محافظت از وبسایت خود استفاده کنید.
نگتیوسئو اتفاق میفتد و این شما هستید که باید هوشیار باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *