آیا قبول دارید که همه ی سایت ها در گوگل طبق رتبه بندی خاصی قرار گرفته اند؟ خب! مطمئنن اگر سرو کارتان با گوگل زیاد باشد قطعا متوجه این موضوع شده اید. با دی ام تابان همراه باشید تا به بررسی کامل تاثیرات پیج آتوریتی و دامین آتوریتی و تاثیرات آن بر یک دیگر و تاثیر بر سئوی سایت ، بپردازیم.

page Authority چیست؟
Page Authority نمره ای است که توسط Moz ایجاد شده است و پیش بینی می کند که صفحه خاصی در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) چگونه رتبه بندی می شود. نمرات صفحه معتبر از یک تا100 متغیر است ، با نمرات بالاتر مربوط به توانایی بیشتری برای رتبه بندی است.شما می‌توانید PA خود را باابزار Link Explorer بررسی کنید.صفحه قدرت مبتنی بر داده هایی از فهرست وب ما است و ده ها عامل را در نظر می گیرد
مانند Domain Authority ، از یک مدل یادگیری ماشین برای شناسایی الگوریتمی که به بهترین وجه با رتبه بندی در هزاران SERP که ما در برابر آنها پیش بینی می کنیم ، استفاده می کند ، استفاده می کند و سپس با استفاده از آن محاسبه ، نمرات Page Authority را تولید می کند. PA قدرت و اعتبار یک صفحه منحصر به فرد از دامنه کلی از وب سایت را نشان می‌دهد و این پارامتر از مقدار 1 الی 100 را میتواند شامل شود و صفحاتی با رنکینک بالا از PA بیشتری برخوردار هستند. قدرت و اعتبار یک صفحه منحصربه‌فرد از دامنه کلی از وب‌سایت را نشان می‌دهد. این پارامتر نیز مقادیر ۱ تا ۱۰۰ را به خود اختصاص می‌دهد. معمولاً صفحه اصلی سایت‌ها بالاترین PA رادارند.

منظور از پیج آتوریتی خوب چه اعدادی است؟

  • 1- اگر سایت شما پیج آتوریتی بالای 60 داشته باشد، سایت شما در بهترین جایگاه قراردارد، البته سایت‌های بسیارزیادی در تلاش اند که به این امتیاز برسند که رسیدن به این رتبه کار آسانی نیست!
  • سایت هایی که اعداد بین 50 تا 60 دارند نیز سایت‌های مطمئن و اعتمادی هستند که می‌توان آن‌ها را جز سایت‌های موفق و با رنکینک خوب دسته بندی کرد.
  • سایت‌هایی که اعداد بین 40 تا 50 دارند، نیز امتیاز خوبی دراین زمینه دارند و می‌توان گفت در حرفه خود رتبه خوبی دارند.
  • سایت‌هایی که اعداد بین 30 تا 40 دارند نیز جز پیج اتوریتی ضعیف محسوب نمی‌شوند و مسلما می‌توانند دراین زمینه پیشرفت کنند و خود را به رتبه های بالاتری برسانند.
  •  سایت‌هایی که اعداد آن ها بین 20 تا 30 است، معمولا سایت‌های نوپایی هستند که نباید به سادگی به آن ‌ها اعتماد کنید. اگر می‌خواهید خدماتی از این گونه سایت‌ها بگیرید، تنها به اطلاعاتی که خود سایت دراین زمینه منتشرکرده است، اکتفا نکنید.
  • آن دسته از سایت‌هایی که امتیاز پیج آتوریتی آن بین10 تا 20 است، سایت‌های تازه تاسیسی هستند و کار خود را به تازگی شروع کرده اند و  هنوز نتوانسته‌اند به جایگاه درست خود برسند.

البته می‌توانید برای تعیین میزان اعتبارسایت از این معیار استفاده کنید،اما باید بدانید که این معیار دقیق نیست و نتایج حاصل از آن تنها از راه مقایسه بدست می آید و شرسیدن سایتتان به بهترین شکل خود همیشه تلاش کنید.

دامین آتوریتی چیست؟

دامین آتوریتی هم دارای رتبه بندی های متفاوتی است که از 1شروع شده و تا 100 ادامه دارد این نمرات نمایش دهنده ی قدرت دامنه ی سایت شماست و اکثرا عددی که به دست می اید از امتیاز پیج آتوریتی بیشتر است . در واقع این رتبه مربوط  به اعتباری است که کل دامنه دارد و به وسیله ی مجموع پیج آتوریتی صفحه های وبسایت اندازه گیری می‌شود. با یک مثال ساده دامین آتوریتی و پیج آتوریتی را برایتان توضیح خواهم داد خوب دقت کنید ، دامین آتوریتی در واقع مثل اعتبار یک خانواده است ولی در مقابل پیج آتوریتی مثل اعتبار یک شخص از آن خانواده است و پیج آتوریتی بر روی دامین آتوریتی تاثیر می‌گذارد و اگر کم و یا زیاد باشد بر دامین آتوریتی هم تاثیر خواهد گذاشت .

رتبه های پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

امتیاز هر یک از این دو رتبه و کیفیت سایت شما را بر اساس نمرای که در MOZ از 1 الی 100 به دست میاد معنای متفاوتی خواهد داشت اما این نکته را فراموش نکنید که بر اساس این معیارها لزوما سایتی خوب است و یا بد چون این واحد های اندازه گیری ابزاری رقابتی هستند در بین صاحبان سایت ها!

تاثیر دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بر سئو سایت

زمانی که وب سایت شما به خوبی و با اصول درست سئو برنامه ریزی شده باشد نتیجه‌ای که به دست خواهد آمد در نتایج جسنوجوی موتور ها نیز طبیعتا بهتر خواهد بود. با مثالی ساده برایتان بگویم که پیج آتوریتی در واقع مثل یک کارنامه است از صفحه وب سایت شما که نمایش داده می‌شوند و دامین آتوریتی نیز همان ارزش و اعتبار سایت شماست بنابر این هرچه سئوی سایتتان اصولی تر مدیریت شود ارزش و اعتبار بیشتری را در نتایج  جستو جوی موتورهای گوگل به دست خواهید آورد و رتبه و جایگاهی را که شایسته ی ساییتان باشد به دست خواهید آورد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *