انواع رپورتاژ

رپورتاژ آگهی یا معادل فارسی آن گزارش آگهی امروزه یکی از روش های نوین برای تبلیغات به حساب می آید. رپورتاژ آگهی برای هدف های مختلف بازاریابی و برند سازی صورت میگیرد، همچنین متخصصین سئو سایت نیز از این روش برای لینکسازی و بالا برذن اعتبار سایت استفاده میکنند، ما در این مطلب میخواهیم انواع رپورتاژ آگهی ها را به شما معرفی کنیم و هر کدام را به صورت جداگانه نقد و بررسی کنیم، پس تا انتهای این مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان همراه باشید.

احتمالا در سایت های خبری و یا مجله های آنلاین رپورتاژ آگهی ها را ملاحظه کرده کرده اید. رپورتاژ اگهی ها مانند سایر گزارش ها، گزارشی با محتوای مفید و خوب هستند که در کنار مطلبی که ارائه میدهند برای بازاریابی نیز تدوین شده اند. عده ای معتقدند که خرید رپورتاژ برای جذب مشتری کار مناسبی نیست و فقط برای سئو سایت خوب است پس فقط اگر روی سئو سایتتان کار می کنید رپورتاژ هم بروید. عده ای هم معتقد هستند که رپورتاژ برای اهداف بازاریابی و برند سازی مناسب است و بک لینک محسوب نمیشود.

رپورتاژ آگهی در سایت های خبری

اگر چه که رپورتاژ آگهی روش خیلی جدیدی نمی باشد و  در گذشته در روزنامه ها و مقالات به کار گرفته میشد اما هم اکنون رپورتاژ در سایت ها و به خصوص سایت های خبری یک نوع عالی از انواع رپورتاژ ها به حساب می آید، رپورتاژ هایی که در سایت های خبری انتشار میروند باید محتوای درجه یکی داشته باشند تا بتوانند نزد کاربر و موتور جستجو محبوب شوند، یعنی محتوای آنها بیشتر باید آموزشی باشد تا تبلیغاتی و ارزش بیشتری را به کاربر انتقال دهد. رپورتاژ آگهی هایی که در وب سایت ها منتشر میشوند امکان درج لینک دارند یعنی شما می توانید لینک صفحاتی از وب سایتتان را با کلماتی که می خواهید در رپورتاژ قرار دهید و با این کار علاوه بر تبلیغات و بالا رفتن بازدید ها و کاربران در آن دوره می توانید به سئوی سایت خود نیز بسیار کمک کنید و به صورت ارگانیک هم رشد داشته باشید تا در طولانی مدت بتوانید مشتری جذب کنید.

رپورتاژ آگهی در سایت های خبری یک نوع از انواع رپورتاژ ها است که می تواند یک معامله دو سر سود باشد. یعنی اگر آن پایگاه خبری یا خبرگزاری نظارت خوبی روی رپورتاژ ها داشته باشد،هم محتوای خوبی منتشر کرده است و کاربر را راضی نگه داشته است و هم در ازای آن پولی را دریافت میکند و در طرف مقابل سایتی که رپورتاژ سفارش داده هم میتواند به اهداف بازاریابی خود برسد. در هنگام نوشتن رپورتاژ آگهی برای سایت های خبری باید به نکاتی هم توجه کرد یعنی باید با ادبیات این سایت ها سازگار باشد و مناسب مخاطبین آن سایت ها باشد.

رپورتاژ اگهی تصویری

رپورتاژ تصویری نیز از دیگر انواع رپورتاژ است که احتمالا نمونه های را در تلویزیون مشاهده کرده اید. رپورتاژ آگهی های تصویری میتواند بسیار اثر بخش تر باشد اما طبعا هزینه آنها نیز بیشتر است. رپورتاژ آگهی تصویری شامل ، المان های گرافیکی ، ویدیو ، تصویر و محتوایی است که برای بینندگان ارزشمند است. مطالب جالب که به صورت یک گزارش تصویری آماده میشوند و همراه با چاشنی بازاریابی و تبلیغاتی هستند. تلویزیون و رادیو بهترین رسانه ها برای انتشار رپورتاژ های تصویری هستند. به خاطر این که رپورتاژ های تصویری شامل ویدیو و صوت هستند دست سازندگان برای تولید محتوای آن بسیار باز است و میتوان آگهی های تولید کرد که بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گیرند.

رپورتاژ های تصویری بهترین نوع از انواع رپورتاژ ها برای اهداف برندینگ هستند زیرا رسانه هایی که در آنها این رپورتاژ ها انتشار داده می شوند اعتباری دارند که باعث می شود مخاطب خیلی بیشتر به آنها اعتماد کند و به نوعی برای او ثابت شده اند. به همین دلیل است که برند هایی که تبلیغات خود را در تلویزیون و رادیو انجام می دهند خود را بسیار متمایز تر نسبت به سایر رقبا می کنند. میان برنامه هایی که با در آن یک محصول معرفی می شود و در کنارش انتقال ارزش توسط محتوا صورت میگیرد (مثل آموزش آشپزی و تبلیغات برند های ظرف و ظروف) یک نمونه از انواع رپورتاژ های تصویری به حساب می آیند.

انواع رپورتاژ

رپورتاژ آگهی در روزنامه ها و مجلات

یک نمونه از انواع رپورتاژ که قدمت بیشتری نسبت به سایر دارد و از دیرباز بسیار رایج است، رپورتاژ در روزنامه ها و مجلات است. رسانه های چاپی هنوز هم اعتبار بالایی نزد عموم دارند و بسیاری از افراد هنوز هم این رسانه ها را معتبر از تر رسانه های آنلاین نظیر شبکه های اجتماعی ، وبسایت ها و… می دانند. اگر چه انتشار رپورتاژ در این رسانه ها مثل سابق محبوب نیستند اما باز هم نمونه های زیادی از آنها را مشاهده میکنیم. رپورتاژ های مجلات و روزنامه ها بیشتر با هدف های برند سازی صورت میگیرند البته هزینه بالاتر آنها نیز نسبت به رسانه های آنلاین باعث شده است که برند های کوچک خیلی سراغ آن نروند.

حرف آخر

اگر وب سایت دارید و قصد دارید از وبسایت خود فروش داشته باشید و ترافیک سایت را بالا ببرید بی شک رپورتاژ آگهی در سایت های خبری برای شما بهترین گزینه است زیرا شما هم امکان درج لینک دارید و می توانید سئوی سایت خود را نیز تقویت کنید علاوه بر این هزینه رپورتاژ های آنلاین کمتر از رپورتاژ های تصویری و رپورتاژ ها در مجلات و روزنامه ها می باشد. اما اگر تارگت اصلی شما برند سازی است رپورتاژ های تصویری و رپورتاژ در روزنامه ها و مجلات بسیار می تواند موثر باشد. اگر برای انتشار و خرید رپورتاژ احتیاج به توضیحات بیشتر و مشاوره دارید میتوانید با تیم بازاریابی آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *