10 مورد بهترین افزونه سئو که باید حتما در هر سایتی باشند!

سئو سایت از آن دسته مفاهیمی است که تقریبا برای همه سایت ها لازم است. شاید معدود سایت هایی باشند که نیازی به پیدا شدن از طریق موتور جست و جو نداشته باشند اما می توان به جرئت گفت که بیش از 90 درصد سایت های جهان قطعا به سئو سایت نیاز دارند. همانطور که می دانیم، سئو سایت ابزار ها و امور مربوط به خودش را دارد اما سایت های وردپرسی یک مزیت هم برای سئو سایت دارند و آن هم افزونه هایشان است. انتخاب بهترین افزونه سئو برای یک سایت وردپرسی برای هر سئو کاری لازم است و چه شما یک سئو کار باشید که سئو یک سایت وردپرسی را بدست گرفته اید و چه مدیر یک سایت وردپرسی باشید، به هر حال به این افزونه های سئو نیاز دارید. همراه ما باشید تا این افزونه ها را به شما معرفی کنیم.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

با چه مواردی اشنا می شوید؟!
آشنایی با خدمات سئو سایت دی ام تابان
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
سئو سایت

بهترین افزونه سئو

هیچوقت نمی توان گفت که بهترین افزونه سئو چیست. به این خاطر که برای سئو سایت، یک سری افزونه هایی هستند که دست به دست یکدیگر می دهند تا بهینه سازی برای موتور های جست و جو را به ارمغان بیاورند. به همین خاطر هم هستش که در این مقاله می خواهیم به سراغ 10 تا از بهترین افزونه های سئو سایت برویم که احتمالا یک سری از آن ها را شاید بشناسید و یک سری دیگر هم کلا برایتان آشنا نباشد. به هر حال ما تا جایی که امکانش بود، سعی کردیم افزونه هایی را به شما معرفی کنیم که همگی یک سری خاصیت های ویژه را دارا هستند و هر کدام یک گوشه از کار را می گیرند. این افزونه ها تقریبا بین چندین افزونه مرتبط با سئو سایت گلچین شده اند تا بتوانیم از بین این همه افزونه، بهترین ها را برای شما سوا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

بهترین افزونه سئو چیست

10 مورد از بهترین افزونه سئو

All in One SEO

اول از همه به سراغ گل سر سبد مقاله بهترین افزونه سئو می رویم که All in One SEO نام دارد. همانطور که از نام این افزونه هم مشخص است، این افزونه تقریبا بیشتر کار های سئو سایت را انجام می دهد. اول اینکه یک چک لیست خوب برای آنالیز کردن موارد سئویی و ارور ها در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید مسائل و مشکلات سایت خودتان را پیدا کنید و همراه پیشنهاداتی که خود افزونه به شما می دهد آن ها را حل کنید، بعد اینکه خود این افزونه کار هایی از قبیل ساخت Sitemap، اسکیما، AMP و … را نیز برای شما انجام می دهد. درست است که این افزونه چند کار را با هم انجام می دهد، اما گاهی برای بعضی سایت ها لازم است که افزونه های مخصوص هرکدام از این سایت ها را نصب کرد ولی این افزونه برای سایت های کوچک کافیست.

Rank Math

اگر شما با سئو کار کرده باشید و یا اینکه از مدیران قدیمی سایت باشید، احتمالا تعجب کنید که چرا در این مقاله بهترین افزونه سئو ما اسمی از Yoast SEO در دو مورد اول نیاوردیم. راستش روش های Yoast دیگر روی محتوا خیلی کارساز نیستند و اهمیت چندانی ندارند به همین خاطر هم باید به سراغ افزونه مشابه حرفه ای تر و کاربردی تر آن رفت که همین Rank Math است. این افزونه نه تنها مانند یاست به شما اجازه می دهد که اسنیپت صفحه SERP صفحات سایت خودتان را شخصی سازی کنید، محتوای خودتان را بهینه سازی کنید و کار های دیگر یاست را انجام بدهید، بلکه حتی به بهینه سازی سرعت سایتتان نیز توجه خاصی دارد و کمی بیشتر به ترند امروز سئو نزدیک است.
از دیگر امکانات این افزونه می شود ری دایرکت، مانیتور کردن صفحات 404 و سئو برای سایت های فروشگاهی را نیز نام برد که این سومی را یاست کلا فراموش کرده بود. این افزونه تقریبا برای تمامی سایت های محتوا محور واجب است و همانطور که می بینید، سایت های فروشگاهی نیز به آن احتیاج دارند.

WP Rocket

اگر یادتان باشد، در مقالات قبلی سئو سایت تاکید بسیاری روی سرعت سایت و تاثیر آن روی سئو سایت داشتیم. این مورد از بهترین افزونه سئو گل سر سبد افزونه های مرتبط با سرعت سایت است که نه تنها باعث ارتقای تجربه کاربری می شود، بلکه از طرف دیگر، باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در موتور های جست و جو نیز می شود و اتفاقا خیلی تاثیر مستقیمی هم بر آن دارد. این افزون، نه تنها محتوای شما را برای بهتر شدن سرعت بهینه سازی می کند، بلکه برای سایت شما Caching تعریف می کند، کد های سایت شما را فشرده سازی می کند، تصاویر شما را بدون افت کیفیت بهینه سازی می کند و خلاصه امکانات ریز و درشتی برای سلامت سئو سایت شما دارد که باعث می شوند حتما این افزونه را در لیست افزونه های خودتان قرار بدهید.

Rankie

یکی از مهمترین چیز ها در سئو سایت این است که شما اطلاعات درستی از سایت خودتان داشته باشید. داده های خوبی که افزونه Rankie که یکی از موارد “بهترین افزونه سئو” محسوب می شود برایتان محیا می کند. این افزونه با اطلاعاتی که در رابطه با وضعیت سایت به شما می دهد، کمک می کند که تصمیمات هوشمندانه تری در رابطه با استراتژی های سئو سایت خودتان بگیرید و سایت خودتان را قوی تر از چیزی که هست کنید. همچنین این افزونه به شما کمک می کند که کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خودتان را پیدا کنید و درباره آن ها نیز به تولید محتوا بپردازید. کاری که در نهایت باعث جذب مخاطب بیشتر و در نتیجه سئو سایت بهتر می شود.

Redirection

آیا شما وقتی به یک صفحه از سایت خودتان به هر دلیلی نیاز ندارید، آن را پاک می کنید؟ اگر جواب شما بله است باید بگوییم که لطفا این کار اشتباه را انجام ندهید. چون URL ها که هیچوقت پاک نمی شوند و همیشه در پسوند دامنه شما به عنوان یک صفحه 404 می مانند. این نوع صفحات را باید چه کار کنیم؟ باید آن ها را به صفحات مربوط به خودشان ری دایرکت کنیم تا ارزش این صفحات به صفحه دیگری منتقل بشود. با افزونه Redirection شما می توانید این کار را انجام بدهید تا هم با زیاد شدن صفحات 404 در سایتتان مشکلات بیشتری برای سئو سایتتان پیش نیاید و هم اینکه ارزش صفحات را به صفحه دیگری منتقل کنید و اعتبار آن را در موتور جست و جو بالاتر هم ببرید.

Ahrefs

واقعا سئو کار حرفه ای را نمی شناسم که از Ahrefs و ابزار های آن استفاده نکند. یکی از بهترین ابزار های سئو سایت که به تازگی سازندگان آن یک افزونه وردپرس هم برای آن در نظر گرفته اند و آن را به خوبی توسعه داده اند. یکی از جالب ترین کار هایی که این افزونه انجام می دهد این است که آمار تمامی بک لینک هایی که به سایت شما می شوند دست اوست و از این طریق به شما می گوید که چه سایت هایی به شما لینک داده اند تا شما بتوانید اعتبار این سایت ها را بررسی کنید. همچنین مانند Rank Math این افزونه هم یک سری پیشنهادات برای بهینه سازی بهتر محتوای شما دارد که از آن بخش این افزونه هم می توانید به خوبی بهره ببرید.

SEMrush Writing Assistant

شما ممکن است یک سئو کار شلوغ باشید و یا یک مدیر سایت که فرصت چک کردن این را ندارید که در کسب و کارتان چه چیزی ترند است و باید درباره چه موضوعی صحبت کنید. این کار را بهتر است به یکی از موارد بهترین افزونه سئو یعنی دستیار نوشتاری سم راش یا SEMrush Writing Assistant بسپارید. یک دستیار عالی برای تولید محتوای شما که نه تنها کلی کلمه کلیدی پیشنهادی برای تولید محتوا به شما می دهد، بلکه به شما می گوید که رقبای شما با چه کلمات کلیدی ای رتبه های بالایی دارند و چرا این کلمات کلیدی چنین رتبه ای دریافت کرده اند. این افزونه به عنوان یک دستیار عالی برای شما عمل می کند و البته کار کردن با آن به کمی تخصص سئو نیاز دارد. سازنده این افزونه SEMrush توسعه دهنده یکی از بهترین ابزار های سئو سایت نیز می باشد.

XML Sitemaps

نقشه سایت برای هر سایتی لازم است و این نقشه باید حتما در Google Search Console بارگذاری بشود. چرا؟ چون این کار باعث می شود که ربات های گوگل دیگر مشکلی در کرال کردن و ایندکس کردن سایت شما نداشته باشند و به راحتی بتوانند تمامی صفحات سایت شما را پیدا کنند. ساخت یک نقشه سایت یا سایت مپ کار یک برنامه نویس خبره است. یک برنامه نویس خبره دم دست نیست؟ پس افزونه XML Sitemaps را نصب کنید و بگذارید این افزونه خودش نقشه سایت شما را به شما تحویل بدهد و شما خودتان آن را در سرچ کنسول بارگذاری کنید. به همین سادگی شما کاری کردید که هم ربات های گوگل راحت تر سایت شما را کرال کنند و هم اینکه باعث شدید کرال باجت یا Crawl Budget سایت شما که در مقاله مربوط به آن درباره آن صحبت کردیم هم بیشتر بشود. برای اهمیت این افزونه می توانید آن مقاله را بخوانید و متوجه شوید که چقدر مفهوم کرال باجت مهم است.

Hubspot

اگر از آن دسته از سئو کار ها، برنامه نویسان یا طراحان سایتی باشید که عاشق یاد گرفتن چیز های بیشتر باشید، حتما گذارتان به بلاگ سایت هاب اسپات خورده است. این افراد توانا حالا یکی از موارد بهترین افزونه سئو را هم ارائه داده اند که برای سئو سایت ما بسیار کاربردی است. این افزونه اطلاعات بسیار خوبی را در رابطه با عملکرد سایت ما در اختیارمان قرار می دهد تا دید بهتری نسبت به سئو سایت خودمان داشته باشید. این افزونه کیفیت ترافیک سایت شما را صفحه به صفحه بررسی می کند و به شما می گوید که در استراتژی سئو سایت خودتان باید تمرکز را روی چه مواردی بگذارید. همچنین این افزونه قابلیت های جالبی از جمله بازاریابی ایمیل، چت زنده، فرم های تمامس و … را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

SEOPress

یکی از آن دسته موارد بهترین افزونه سئو که چندین کار را با هم انجام می دهد. این افزونه ترکیبی از امکانات خیلی از افزونه هایی که بالاتر گفتیم را دارد اما این امکانات کمی ساده تر از موارد قبلی اجرا می شوند. این افزونه برای سایت هایی مناسب است که به هر دلیل نمی توانند افزونه های زیادی در سایت خودشان داشته باشند و همچنین می خواهند ترافیک بالایی هم داشته باشند. این افزونه برای این نوع از سایت ها مناسب تر است و می توانند از این افزونه چند منظوره به راحتی استفاده کنند.

سخن پایانی

از بین چندین افزونه سئو سایتی که با آن ها کار کردیم، تلاش کردیم که در این مقاله چند مورد بهترین افزونه سئو را برای شما گلچین کنیم. این افزونه ها را شما می توانید به راحتی با وارد شدن به بخش Plugins یا افزونه ها در وردپرس دانلود کنید و از امکانات آن ها بهره مند شوید. یک سری از این افزونه ها نسخه های پولی پیشرفته تری هم دارند که امکانات جدید به افزونه می دهند. هرچند که خیلی از آن ها با همان نسخه رایگانشان نیز کار شما راه می اندازند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که به راحتی بتوانید از تمامی این افزونه ها که به شما معرفی کردیم نهایت استفاده را ببرید.

منبع:

semrush

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Rate this post