واقعا هیچوقت نمی شود گفت که گوگل گونه به یک سایت در موتور جست و جوی خود رتبه می دهد. گوگل همیشه تاکیدش بر محتوای خوب، تجربه کاربری خوب و مواردی از این دست بوده است که بدیهی است که این موضوعات اهمیت دارند. زمانی هم که صحبت از لینک سازی می شود، گوگل همیشه به لینک سازی های ارگانیک اشاره می کند ولی بحث رپورتاژ نویسی هیچوقت برای گوگل مطرح نیست. ضمن اینکه در این مقاله می خواهیم بهترین سایت برای رپورتاژ را معرفی کنیم لازم است که این حقیقت را هم به شما بگوییم که رپورتاژ یکی از روش هایی هستش که ما ایرانی ها و چند کشور دیگر از آن استفاده می کنیم و معمولا انگلیسی زبان ها خیلی جلوی چشم گوگل درباره آن صحبت نمی کنند. چون این روش کلاه سیاه نیست، اما کلاه این روش خاکستری است. با ما همراه باشید.

بهترین سایت برای رپورتاژ

در مقالات قبلی هم درباره رپورتاژ صحبت کردیم و هم به سراغ چگونگی رپورتاژ نگاری رفتیم و اگر می خواهید با رپورتاژ آشنا بشوید، بد نیست که سری به آن مقالات بزنید. به این خاطر که در این مقاله کمی پا فراتر گذاشته ایم و می خواهیم بهترین سایت برای رپورتاژ را به شما معرفی کنیم. اول از همه بگذارید منظور خودمان را واضح تر بیان کنیم که مقصود ما از بهترین سایت، یک سایت خاص نیست و قرار است در واقع به شما بگوییم که سایتی که می خواهید رپورتاژ آگهی را در آن منتشر کنید باید چه ویژگی هایی را داشته باشد. البته بعد از آن هم به سراغ “بهترین سایت های رپورتاژ” می رویم و چند نمونه ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد. اما قبل از هر چیز جا دارد این نکته را یادآوری کنیم که این روش باید با دقت بسیار زیادی انجام بشود.

همیشه زمانی که صحبت از سئو سایت در ایران می شود گاهی بحث رپورتاژ هم مطرح می شود. روشی شناخته شده در ایران و خیلی از کشور ها که با اینکه شاید هزینه بر باشد و چندان نشود آن را ارگانیک حساب کرد، اما آنقدر حساب شده و قانونی است که می توان بر روی آن به عنوان یکی از بهترین روش های سئو سایت Off-page حساب کرد. حال قبل از هرچیز می خواهیم به سراغ ویژگی های بهترین سایت برای رپورتاژ برویم تا انتشار رپورتاژ ما نتیجه عکس و منفی برای ما نداشته باشد. به این خاطر که اگر سایت انتشار دهنده رپورتاژ به درستی انتخاب نشود، هزینه آن به هدر می رود و ممکن است یا تغییری در رتبه ما ایجاد نشود و یا اینکه حتی رتبه ما پایین بیاید. همچنین آبروی سایت ما نیز این وسط مهم است که آن هم به خطر می افتد.

ویژگی بهترین سایت برای رپورتاژ

اعتبار دامنه/اعتبار صفحه

یکی از ویژگی هایی که بهترین سایت برای رپورتاژ دارد معتبر بودن آن است. حال این معتبر بودن را اگر یک کیفیت قابل اندازه گیری در نظر بگیریم، چگونه می توانیم به آن عدد بدهیم؟ اینجاست که دو پدیده به نام Domain Authority و Page Authority به کمک ما می آیند. مقیاس هایی که نشان می دهند یک سایت و یک صفحه چقدر اعتبار و قدرت دارند و تا چه اندازه می توانیم به معتبر بودن آن اعتماد کنیم. شما با ابزار MOZ که می توانید از طریق سایت آن اکستنشن اش را برای مرورگر خود دانلود کنید، می توانید قدرت دامنه و قدرت صفحه یک سایت را متوجه بشوید. حال سایت هایی برای رپورتاژ نویسی مناسب هستند که حداقل Domain Authority (DA) آن ها از 50 بالاتر باشد تا هم گوگل به آن ها اعتماد داشته باشد، هم سایت ما به واسطه اعتبار این سایت ها رتبه دریافت کند.

مقیاس PA اندازه DA مورد توجه نیست اما آن هم در کنار DA اهمیت خودش را دارد که البته معمولا دیده نمی شود که PA یک سایت از DA آن بیشتر باشد، پس همان بسنده کردن به DA کافی می باشد.

domain & page authority

امتیاز اسپم پایین

ابزار MOZ فقط کارش نشان داده DA/PA نیست و Spam Score (SS) یک سایت را نیز به ما نشان می دهد. (کاری به این نداریم که اگر نسخه پولی این ابزار را دریافت کنیم چه اطلاعات باورنکردنی دیگری دریافت می کنیم) امتیاز اسپم یک سایت برعکس DA/PA باید پایین باشد. هرچقدر SS یک سایت پایین تر باشد، آن سایت از نظر میزان اسپمی که در آن است قابل اعتماد تر است. برای اینکه بهترین سایت برای رپورتاژ را پیدا کنید باید به دنبال سایت هایی باشید که امتیاز اسپم زیر 5 درصد داشته باشند که االبته معمولا سایت هایی که SS پایینی دارند، دامنه های پر رفت و آمدی ندارند و ممکن است DA کمتری داشته باشند. هرچند که سایت های خوب با SS پایین DA بالا را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

مرتبط با کسب و کار

بله درست است که شاید تنها گزینه ما برای انتشار رپورتاژ سایت های خبری باشند و سایت های خبری هم حتما مرتبط با کسب و کار ما نیستند. اما خوبی این سایت ها این است که هر نوع مطلبی در آن ها انتشار می رود و نمی توان گفت که مطالب ما بی ربط هستند. در واقع به این خاطر که رپورتاژ به صورت خبری نگارش می شود، می توان یک سایت خبری را “بهترین سایت برای رپورتاژ” دانست. هرچند که مثلا اگر سایت شما درباره تکنولوژی یا گوشی موبایل است، بد نیست که رپورتاژ خودتان را به سایتی بدهید که بیشتر اخبار مرتبط با تکنولوژی را پوشش می دهد. به این خاطر که این مرتبط بودن می تواند گوگل را خاطر جمع کند که این وسط هیچ پولی رد و بدل نشده است. (هرچند که ما می دانیم که شده است!)

امین بودن سایت و لینک های همیشگی

مطلبی که شما به عنوان مطلبی از سایت خودتان به سایت منتشر کننده رپورتاژ می فرستید یک امانت است. در واقع صفحه ای از سایت شماست که به امانت در اختیار سایت دیگری قرار گرفته است. بهترین سایت برای رپورتاژ آن سایتی است که خیانت در امانت نکند و مطلب شما را هیچوقت حذف نکند و یا اینکه لینک های آن را برندارد. اگر این اتفاق بیفتد رتبه شما افت خواهد کرد و خسارت های زیادی به سایت شما وارد می شود. پس حتما از همیشگی بودن و قابل اطمینان بودن سایت مورد نظر اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که مدیران آن سایت آنقدر انصاف دارند که با رتبه شما بازی نکنند و جای محتوای شما در سایت آن ها امن باشد.

بهترین سایت های رپورتاژ

خبرگزاری فارس

یکی از بهترین نمونه های قابل اطمینان در انتشار رپورتاژ و می توان گفت بهترین سایت برای رپورتاژ همین خبرگزاری فارس می باشد. سایتی با DA/PA بالا، SS پایین و معتبر که انتشار رپورتاژ در آن می تواند نوید پیشرفت رتبه شما را بدهد. البته این موضوع را هم باید در نظر داشته باشیم که خبرگزاری فارس به خاطر مخاطبان بی شماری که دارد، می تواند یک منبع جذب مستقیم کاربر هم باشد و می توانید کاربر را از این سایت نیز به طور مستقیم وارد سایت خود کنید. هزینه انتشار رپورتاژ در این سایت شاید از خیلی از سایت ها بیشتر باشد اما به ریسک آن می ارزد.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

یکی از آن سایت های خبری خوب دیگر که بسیار مناسب انتشار رپورتاژ می باشد. سایتی که بی حاشیه به فعالیت خود ادامه می دهد و DA/PA بالایی هم دارد و خیلی اسپم به سایت خودش راه نمی دهد. این سایت یکی از بهترین منابع برای انتشار رپورتاژ می باشد و می تواند گزینه خوبی برای پیشرفت سایت شما در موتور های جست و جو باشد. هزینه انتشار رپورتاژ در این سایت نیز کمی بالاست اما بهتر از این است که رپورتاژ شما در یک سایت نامعتبر انتشار برود و به رتبه شما آسیب وارد شود.

Zoomit

کم پیش می آید که دیگر کسب و کاری با تکنولوژی سر و کار نداشته باشد و نتواند که رپورتاژ خودش را در سایتی که مختص به اخبار تکنولوژی است انتشار دهد. Zoomit یکی از پرطرفدار ترین سایت های متمرکز بر محتوا و یکی از موارد بهترین سایت برای رپورتاژ است که می توانید برای انتشار رپورتاژ نیز روی آن حساب کنید. این سایت شاید به اندازه سایت های خبری رفت و آمد نداشته باشد و DA/PA خیلی بالایی نداشته باشد، اما می توان اطمینان داشت که حداقل رپورتاژ شما در یک سایت معتبر و احتمالا مرتبط با کسب و کار شما انتشار می رود.

زومیت

دنیای اقتصاد

یکی از موارد بهترین سایت برای رپورتاژ که اتفاقا با وجود اینکه هزینه کمتری به نسبت دریافت می کند، اما شدیدا روی رپورتاژ ها سخت گیر و متعهدانه این مطالب شما را در سایت خود انتشار می دهد. دنیای اقتصاد هم یک سایت معتبر است و هم اینکه معمولا با خیلی از کسب و کار ها هم همخوانی دارد و گوگل خیال نمی کند که شما رپورتاژ خود را در یک سایت غیر مرتبط انتشار داده اید.

سخن پایانی

باید تاکید کنیم که برای معرفی بهترین سایت برای رپورتاژ سعی کردیم که همه ویژگی هایی که یک سایت خوب برای انتشار رپورتاژ باید داشته باشد را در نظر بگیریم که معرفی سایت ها شکل تبلیغ گونه نداشته باشد. تمام تلاش ما این است که شما که ممکن است از همکاران ما نیز باشید، بتوانید رپورتاژ های خودتان را در سایت های معتبر انتشار دهید که فضای رقابت در یک محیط سالم برقرار باشد. امیدواریم که از این به بعد در انتشار رپورتاژ های خودمان بیشتر دقت کنیم و موارد زیادی که مرتبط با سئو سایت هستند را در آن ها مد نظر قرار دهیم. ممنون که همراه ما بودید.

5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *