چند دلیل دارد که به احتمال زیاد به این خاطر به سراغ این مقاله آمده اید. به احتمال زیاد سئو کار هستید و یک رپورتاژ منتشر کردید و می خواهید مطمئن شوید که در کمترین زمان رپورتاژ شما باعث افزایش رتبه می شود یا ممکن است کارفرمایی باشید که به شما گفته اند رپورتاژ قرار است تاثیر مثبت زیادی روی سئو سایت شما بگذارد. به راستی که زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است ؟ چقدر طول می کشد که سایت ما به واسطه رپورتاژ در گوگل رتبه خوبی دریافت کند؟ در این مقاله تمام تلاشمان را می کنیم که پاسخ این سوال ها را بدهیم و به علاوه آن، کمی هم بیشتر درباره رپورتاژ و تاثیر آن روی سئو صحبت کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید و البته این موضوع را هم به یاد داشته باشید که در سئو سایت مفهوم “100 درصد” چندان معنایی ندارد.

زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است

در این مقاله دیگر قرار نیست خیلی وارد ویژگی ها و چگونگی نوشتن رپورتاژ بشویم. در مقالات قبلی درباره این موضوع توضیح داده ایم و برای اطلاعات بیشتر می توانید خدمات رپورتاژ ما را مورد مطالعه قرار دهید و تاثیر بسیار زیاد آن در سئو سایت را مطالعه کنید. اما اینکه زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است و واقعا چقدر طول می کشد که رپورتاژ ما باعث بهبود سئو سایت ما بشود، مسئله ای است که شاید خیلی از سئو کار ها با آن درگیر باشند. می دانیم که کارفرما ها حق دارند که نتیجه اعتمادشان به خدمات سئو سایت را ببینند و دوست دارند که بدانند هزینه ای که کرده اند چقدر طول می کشد که به بار بنشیند. موضوع بحث ما هم دقیقا بررسی همین موضوع می باشد هرچند که قبل از آن باید یک سری از نکات را همیشه مد نظر داشته باشیم.

اگر سئو کار باشید می دانید، پس مخاطب این حرف ما بیشتر کسانی هستند که یا سئو برای آن ها انجام می شود و یا درباره سئو سایت اطلاعات خاصی ندارند. سئو سایت مجموعه ای از امور می باشد که روی هم رفته قرار است رتبه شما را در موتور های جست و جو بالا ببرد. قرار نیست که یک کار خاص و یکی از امور سئو، معجزه ای برای سایت ما بکند. زمانی که ما سئو کلاه سفید (White Hat) انجام می دهیم (که بهتر است فقط هم به همین روش ها اتکا کنیم)، هرگز نباید صبوری را کنار بگذاریم و همیشه باید سعی کنیم برای دیدن نتایج زحمات خود کمی صبر کنیم. تمرینی که شاید هر سئو کاری لازم است ببیند و از آن طرف هم هر کارفرمایی باید این موضوع را درک کند که فرایند سئو سایت، فرایندی است که با صبر و حوصله نتیجه می دهد.

دقیقا زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است؟

به احتمال زیاد اگر با موتور های جست و جو این مقاله را پیدا کرده باشید دوست دارید یک پاسخ سریع دریافت کنید و خیالتان راحت شود. البته از این بابت شرمنده هستیم که قرار نیست این اتفاق بیفتد و نمی شود به طور دقیق گفت که رپورتاژ چقدر طول می کشد تا تاثیر کند. گاهی ممکن است همان هفته اول شما افزایش رتبه عالی ای داشته باشید (که فقط به خاطر رپورتاژ نیست) و گاهی ممکن است که با حتی رعایت تمامی اصول، 1 الی 3 ماه طول بکشد که رپورتاژ شما تاثیر خودش را بگذارد. اما بگذارید از یک جهت خیالتان را راحت کنیم که می توان گفت یک سری موارد روی این زمان تاثیر گذار هستند. جلوتر این موارد را برای شما بیان خواهیم کرد و به شما می گوییم که چگونه می توانید به طور تقریبی، تاثیر خرید رپورتاژ خود را جلو بیندازید.

در کنار آن این موضوع را در نظر داشته باشید که  رپورتاژ همه چیز نیست، اما یکی از بهترین روش های سئو خارجی محسوب می شود و می توان گفت که کم خطر ترین روش لینک سازی در ایران محسوب می شود. چرا که سایت هایی که معمولا رپورتاژ ها را قبول می کنند اعتبار بالایی دارند و گوگل به معنی واقعی کلمه به آن ها اعتماد دارد. روش های لینک سازی تمیز دیگری هم وجود دارند که می توانید از آن ها هم استفاده کنید اما بهتر است فعلا تمرکز ما روی این باشد که زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است و بتوانیم این زمان را به کمترین حالت ممکن برسانیم.

برای خرید رپورتاژ از سایت های مختلف و معتبر که امری نسبتا وقت گیر است، می توانید از آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان کمک بگیرید.

[button animation=”rda_flash” t_color=”#ffffff” b_color=”#5e47bc” t_hover_color=”#ffffff” b_hover_color=”#000000″ radius=”10″ url=”https://dmtaban.com/contact-us/” position=”ta_center”]می خواهم رپورتاژ بخرم[/button]
خرید ریپورتاژ

برای تاثیر زودتر رپورتاژ چه کار هایی می توانیم انجام دهیم ؟

قبل از اینکه به سراغ این موارد برویم جا دارد که تاکید کنیم، این موارد به هیچ عنوان صد در صدی نیستند اما می توان گفت که تاثیر هفتاد هشتاد درصدی خودشان را روی اینکه زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است می گذارند. در نتیجه این موارد را به ترتیب اهمیت برای شما لیست می کنیم و در ادامه هر کدام را کمی توضیح می دهیم.

سایتی که برای انتشار رپورتاژ انتخاب می کنید

برای اینکه بدانیم زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است و روی آن هم تاثیر مثبتی گذاشته باشیم، باید سایت مورد نظر خودمان را برای انتشار رپورتاژ با دقت و وسواس انتخاب کنیم. جدا از اینکه باید اعتبار دامنه و اعتبار صفحه (DA/PA) سایت مورد نظر را در نظر بگیریم، باید حتما Spam Score سایت مورد نظر را هم چک کنیم. تمام این کار ها را شما می توانید با ابزار MOZ انجام بدهید و فقط کافی است که از طریق سایت ماز، اکستنشن آن را روی مرورگر خودتان نصب کنید. سپس می توانید در نوار بالا که نمایش داده می شود، مواردی که گفتیم را چک کنید. چرا اسپم اسکور یک سایت مهم است؟ به این خاطر که گوگل معمولا برای سایت های با امتیاز اسپم زیاد، اعتباری قائل نیست و تصور می کند که لینک های داخل آن اهمیت چندانی ندارند. پس آن ها را کراول نمی کند.

یک مورد دیگری که درباره سایت مورد نظر باید توجه داشته باشید، میزان Crawl Budget ای هستش که یک سایت دارد. یعنی در واقع کراولر های موتور های جست و جو هر چند وقت یک بار به آن سایت سر می زنند و صفحه های آن را بازدید می کنند. مسلما هرچه بیشتر یک سایت کراول باجت داشته باشد، بیشتر امکان دارد که لینک شما توسط موتور های جست و جو در آن سایت شناسایی شود و برای همین هم ممکن است رتبه شما زودتر افزایش پیدا کند. البته Crawl Budget یک سایت به جز سایت خودتان را به راحتی نمی شود فهمید و برای همین هم با چک کردن اعتبار دامنه و بازدید های سایت فقط ممکن است بتوانید آن را حدس بزنید.

آنالیز صفحه توسط ماز بار

لینک های رپورتاژ را به درستی در متن قرار دهید

اینکه زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است را نمی دانیم اما اگر آن را هم ندانیم، اینکه لینک های رپورتاژ را چگونه قرار دهیم کاملا دست خود ما می باشد. انکرتکست ها (کلماتی که به آن ها لینک داده می شود) باید دقیق باشند و فاصله درستی هم از یکدیگر داشته باشند. این موضوع باعث می شود که کراول این لینک ها طبیعی تر انجام بشود و شما سریعتر به واسطه رپورتاژ رتبه دریافت کنید. همچنین باید همیشه حواستان به رپورتاژ های منتشر کرده باشد و اگر لینکی به هر دلیل در رپورتاژ شما شکسته شد، برای تعمیر آن به مدیر سایت منتشر کننده خبر بدهید. پس می توان نتیجه گرفت که لینک ها هم ممکن است روی زمان تاثیر رپورتاژ تاثیر گذار باشند.

لینک های رپورتاژ را به درستی در متن قرار دهید

تیتر خوب انتخاب کنید و محتوای خوب بنویسید

دلیل نمی شود چون محتوای رپورتاژ تبلیغاتی هستش، روی متن آن تمرکز نکنیم و تلاش نکنیم که یک محتوای عالی به عنوان رپورتاژ انتشار دهیم. تصور کنید که یک نفر هم این رپورتاژ شما را در سایت انتشار دهنده دید و آن را هم مطالعه کرد. مسلما اگر از محتوای شما خوشش بیاید و حس خوبی از آن بگیرد، روی لینک ها کلیک خواهد کرد و وارد سایت شما می شود. همین موضوع شاخک های کراولر ها را تیز می کند و می بیند که کاربر دوست دارد که روی لینک های این مقاله کلیک بکند. پس اول اینکه به آن مقاله ارزش می دهد و سپس به لینک های داخل آن مقاله توجه می کند و باعث می شود زمان تاثیر رپورتاژ کمتر بشود.

این روش شاید کمی غیر مستقیم باشد اما مطمئن باشید که نه تنها این روش، بلکه چون هیچکدام از این روش ها صد در صد ثابت نشده اند، نمی توان هیچکدام از روش های گفته شده را کاملا مطمئن و دقیق تلقی کرد.

استفاده از روش های گوناگون انتشار رپورتاژ

چرا اصلا خودتان را به یک رپورتاژ محدود می کنید؟ بله درست است که اگر در چندین سایت به طور همزمان رپورتاژ هایتان را انتشار دهید ممکن است گوگل به شما شک کند، اما باز هم شما می توانید از روش های خاص دیگر هم برای انتشار رپورتاژ استفاده کنید. روش های زیادی برای این کار وجود دارد که عمدتا تخصصی هستند اما یکی از بهترین روش ها این است که شما یک رپورتاژ را رپورتاژ اصلی در نظر بگیرید و از طریق چند رپورتاژ دیگر به آن لینک بدهید. با این روش های حرفه ای ممکن است خیلی سریعتر در گوگل رتبه دریافت کنید.

سخن پایانی: آخر زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است ؟

ختم کلام را بخواهیم بگوییم پاسخ به سوال زمان تاثیر رپورتاژ چقدر است چیزی به جز یک جواب حدودی نیست. رپورتاژ ها در بهترین حالت در یک هفته و در بدترین حالت در 3 ماه جواب می دهند. اگر بیش از این شد و باز هم رپورتاژ شما تاثیر گذار نبود، ایراد از خود رپورتاژی است که شما منتشر کرده اید. ممکن است محتوای آن بهینه نباشد، طبیعی نباشد، شک برانگیز باشد و یا اینکه لینک دهی به درستی در آن انجام نشده باشد. پس بیش از اینکه نگران زمان تاثیر رپورتاژ باشید، بهتر است که دقت و تمرکزتان را روی خود رپورتاژ قرار بدهید. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید و امیدواریم که اگر حتی نتوانسته باشیم پاسخ سوال شما را بدهیم، توانسته باشیم اطلاعاتی را برای شما به ارمغان آورده باشیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *