توییتر

معرفی توییتر

نام توییتر (Twitter) از واژه Tweet به معنی جیک جیک کردن و آواز خواندن پرنده گرفته شده است (شخصیت توییتی در کارتون‌های Looney Tunes را به یاد بیاورید).

در اینجا پرنده مورد نظر ما (که خودِ کاربران توییتر باشند) می‌تواند جدیدترین خبرها را به گوش همه برسانند. با ورود توییتر به فهرست شبکه های اجتماعی، کلمه توییت به معنا تولید کردن محتوا و یا پست محتوا در واژه نامه انگلیسی اضافه شده است.

جک دورسی در سال 2006، توییتر در سال 2006 راه اندازی کرد. سپس اولین توییت نیز به دست خودش تولید و در این شبکه بارگذاری شد.

تعداد کاربران توییتر از همان ابتدا با سرعت فراوانی افزایش پیدا کرد، به طوری که تعداد کاربرانش در مدت شش سال به بیش از 100 میلیون نفر رسید که جمعا روزانه حدود 340 میلیون بار توییت می‌کردند.

توییتر ماهانه با بیش از 313 میلیون کاربر فعال و مخاطبان جوان، یک پلت فرم بزرگ برای بازاریابان است.
به راحتی می توانید برای شرکت خود یک صفحه توییتر درست کنید.
تنها کافی است یک عکس پروفایل انتخاب کنید، اطلاعات بیوگرافی خود را تکمیل کنید و اولین توییت خود را بفرستید.

اما همه چیز به این سادگی ها نیست. باید در صفحه توییتر خود فعالیت کنید و از آن به عنوان ابزاری برای تولید مشتری و توسعه برند خود استفاده کنید.

در توییتر نیز مانند بقیه شبکه های اجتماعی باید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.
آنها را جذب کنید و با آنها گفت و گو کنید. اگر بتوانید استراتژی موفقی در توییتر اجرا کنید،
به سرعت می توانید کسب و کار خود را رشد دهید.

چرا توییتر تاثیرگذار است؟

بدون شک توییترتاثیرگذارترین شبکه دنیای سایبری بر دنیای حقیقی و حتی بر سایر شبکه‌های دنیای سایبری است. تاثیرگذارترین، نه از این جهت که شبکه‌ی اجتماعی موردعلاقه‌ی نگارنده‌ی این سطوراست، بلکه به این علت که واقعا تاثیرگذار است.

در یکی دو سال اخیر و به خصوص با کمرنگ‌تر شدن فیسبوک توییتر به اولین شبکه‌ي اجتماعی انتشار اخبار در دنیا تبدیل شده است.

هرچند که در زمان اوج فیسبوک هم توییتر به علت نوع کاربری و سرعت بیشتری که در انتشار اخبار داشت، گزینه‌ی مناسب‌تری از فیسبوک بود، اما در حال حاضر تقریبا می‌توان گفت بدون رقیب در این زمینه می‌تازد.

دلایل محبوبیت توییتر

در ابتدا اگر بخواهیم دلایل موفقیت توییتر، به عنوان یک شبکه اجتماعی را بررسی کنیم، شاید بتوان به محدودیت کاراکتری (280 کاراکتر برای هر پیام)  اشاره کرد؛ این خلاصه نویسی منجر به این می شود که بازدیدکنندگان بتوانند در کمترین زمان اطلاعات لازم را کسب کنند.

بعلاوه توییتر به کاربران خود این امکان را می دهد که برای هر پست فیلم یا عکس ضمیمه کنند و اگر نیازی به آن نمی بینند تنها متن بفرستند. همچنین افراد می توانند از طریق پیامک، اپلیکیشن موبایل، نسخه وب با توییتر ارتباط برقرار کنند.

تفاوت توییتر با دیگر شبکه های اجتماعی

رویکرد فعالیت در هر شبکه اجتماعی متفاوت است. برای مثال، مسلما، استراتژی و برنامه بازاریابی شما در فیسبوک، اینستاگرام و توییتر یکسان نیست. باید با نوع فعالیت در توییتر آشنا شوید و متناسب با فضای آن محتوا تولید کنید.

در بخش زیر به برخی از ویژگی های توییتر اشاره شده است:

همانطور که مشاهده می کنید، اکثر این فعالیت ها دارای ویژگی تعامل هستند. بنابراین توییتر فقط محتوای شما را منتشر نمی کند. بلکه ارتباطات را رشد می دهد.

دیگر نمی توانید فقط با پروفایل ساختن و دنبال کردن اینفلوئسرها، بازاریابی شبکه های اجتماعی را انجام دهید. استراتژی های بازاریابی توییتر به شما کمک می کند که حضور پررنگ تر و موفق تری داشته باشید.

توییترچرا افراد مختلف توییت (Tweet) می‌کنند؟

ارسال توییت توسط افراد مختلف جامعه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از آنها برای جلب توجه دیگران، برخی برای اطلاع‌رسانی کارها و فعالیت‌های خود، برخی برای نشان دادن اخبار مربوط به یک حادثه و برخی نیز برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی در مورد یک محصول یا یک خدمات از تولید استفاده می‌کنند.

همانطور که عنوان شد، استفاده از توئیتر یک نوع میکروبلاگینگ محسوب می‌شود که باید برای مخاطب ساز شده و جذابیت کافی داشته باشد. هرچه محتوای یک توییت جذاب‌تر باشد، احتمال جذب کاربران در آن بیشتر و تعداد فالوور آن صفحه کاربری بیشتر می‌شود.

توییتر و تاثیر شگفت انگیز آن در فروش و بازاریابی

افراد تاثیرگذار در توییتر بر کیفیت ارتباط و محصول تاکید زیادی دارند. از آنجایی که اصحاب رسانه در توییتر فعال هستند، برندهای بزرگ با تمام قوا سعی می کنند در توییتر حضور داشته باشند.

در مورد فروش محصول اگر بتوانید کیفیت محصول تان را تضمین کنید، قطعا در فروش شما تاثیر خواهد داشت. اما تا زمانی که نوع محصول و جایگاه شما معلوم نباشد نمی‌توان نظر قطعی داد.

توییتر مکانی عالی برای رشد کسب و کار شما

سرعت بازگذاری و نوشتن توییت های جدید در این شبکه اجتماعی، به شدت بالا است. به زوری که در هر ثانیه، هفت هزار توییت جدید منتشر می شود. عمر مفید یک توییت یک چهارم پست های فیس بوک است، به همین دلیل محتوای شما به سرعت در این فضای شلوغ منتشر شده و گم می شود.

بنابراین ترفندهایی وجود دارند که به کمک آن می توانید بازاریابی توییتری عالی داشته باشید. به علاوه می توانید توجه مخاطب های زیادی را به سوی توییت خودتان جلب کنید. به کمک این ابزارها، موفقیت و فروش شما و البته آگاهی برند شما افزایش می یابد. در نتیجه، مخاطب اعتماد بیشتر به شما پیدا می کند.

توییتر و بازاریابی در شبکه های اجتماعی

توییتر یک ابزار بسیار قوی، برای صاحبین فروشگاه های اینترنتی به شمار می آید که می توانند با کمک آن، کسب و کار خود را توسعه دهند.

بدون سرمایه گذاری زمانی و مالی، شما می توانید از طریق توییتر، ترافیک سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید. همچنین می توانید با امکانات توییتر، کاربران را به سمت فروشگاه اینترنتی و خرید محصولات نیز تشویق کنید.

توییترراهنمای افزایش ROI با تبلیغات توییتر

پلتفرم‌های تبلیغات آنلاین بایستی به شما اجازه دهند تا به سادگی بتوانید کارایی سرمایه‌گذاری تبلیغاتی خود را اندازه‌گیری کنید و
توییتر از این قضیه مستثنی نیست و اطلاعات جامع و ارزشمندی درباره نتایج تبلیغات در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید ROI تبلیغات توییترتان را محاسبه کنید.

برای اینکه بتوانید، با تبلیغات در توییتر، سرمایه خود را برگردانید، مجموعه اقداماتی وجود دارند. از این فعالیت ها می‌توانید از آنها برای افزایش کارایی تبلیغات‌تان در توییتر استفاده کنید.

انواع کمپین‌های تبلیغات در توییتر

در توییتر هر کسب و کاری با توجه به اهداف بازاریابی خود می‌تواند مخاطبان مورد نظرش را پیدا کند. به همین دلیل کمپین‌های مختلفی در پلتفرم تبلیغات این شبکه اجتماعی تعبیه شده است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

همانند تبلیغات در هر کانال دیگری برای تبلیغات توییتری نیز توصیه می‌کنیم قبل از هر تصمیم گیری دیگری اهداف تجاری خود را به صورت واضح شناسایی و تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید تنظیمات و نوع کمپین را متناسب با آن انتخاب کنید.

تاکتیک های بازاریابی و تبلیغ در توییتر برای کاربران حرفه ای

پیوستن به گفتگوها

شرکت در گفتگو ها یکی از تاکتیک های بازاریابی و تبلیغ در توییتر برای کاربران حرفه ای می باشد.
این تاکتیک یکی از روش های کمتر استفاده شده بازاریابی در شبکه اجتماعی توییتر است.
اغلب افراد هنگام استفاده از این روش دچار اشتباه شده و درگیر گفتگوهای غیر مرتبط می شوند.

چندین ترفند جستجو در توییتر وجود دارد که به شما کمک می کند
موضوعاتی را که برای مشتریان شما جالب هستند پیدا کرده و سپس با اضافه کردن مطالب با ارزش ، آن را به یک گفتگوی مثبت تبدیل کنید.

ربودن یک ترند

در حال حاضر ، موضوعات مورد علاقه در سمت چپ صفحه اصلی توییتر قابل دسترسی می باشد. آیا تا به حال یکی از این ترندها یا هشتگ ها را دنبال کرده اید؟
این یک راه عالی برای نمایش برند شما در توییتر می باشد.
با استفاده از هشتگ های پر بیننده در مطالب خود باعث می شوید
توییت شما برای هر کسی که این هشتگ ها را جستجو می کند قابل نمایش باشد و
لازم نیست که این بیننده ها حتی جزو دنبال کنندگان شما هم باشند.

چت توییتر: بازاری دست نخورده

سال های پیش، بازاریابان می پرسیدند که چگونه می توانند فالوئرهای بیشتری برای توییتر خود جذب کنند؟،
اما در واقع سوالی که باید بپرسید این است که چگونه می توانید فالوئرهای فعالی برای توییتر جذب کنید؟
پاسخ چت توییتر است. برای پیدا کردن فالوئرهای فعال، از چت توییتر می توانید استفاده کنید.

علت این است که کسانی که در چت توییتر مشارکت می کنند، کسانی هستند که
به طور فعال در شبکه های مجازی فعالیت می کنند. آنها تنها به دنبال توزیع، و به اشتراک گذاری اطلاعات نیستند.
این افراد به توییت های شما پاسخ می دهند، ریتوییت می کنند و پیام های شما را تقویت می کنند.

در ابتدا، بهتر است به چت های مرتبط با کسب و کار خود نگاهی بیاندازید.
اگر خودتان در صنعت بازاریابی هستید، مالکان و سرمایه گذاران مخاطبان شما هستند.

ابزارهای مختلفی برای پیدا کردن چت های توییتری مرتبط با کسب و کار شما وجود دارد.

کارشناسان ما در تابان با استفاده از این ابزارها بازار توییتر شما را تحلیل می کنند.

محتوای شما در گوگل باید معنی دار و متمایز باشد.
برای مثال به جای توییت کردن متن، می توانید از تصویر گرافیکی خاص استفاده کنید؟.
ابزارهایی متنوعی نیز برای تولید تصاویر متناسب با توییتر وجود دارد.
نکته دیگری که در چت توییتر اهمیت دارد، پاسخ به توییت دیگران است.

قابلیت خرید و فروش در توییتر

توییتر پس از فیس بوک ، در حال راه اندازی موقعیت کسب و کار در صفحه اجتماعی خود است.
توییتر پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد قابلیت خرید کردن را در صفحه اجتماعی خود راه اندازی کند و
در حال برنامه ریزی برای گسترش آن است.
با استفاده از این ویژگی کاربران می توانند محصولات خود را برای فروش گذاشته و
در یک صفحه اجتماعی خرید و فروش کنند.

هشتگ در توییتر چه کاربردی دارد؟

هشتگ یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین بخش‌های توییتر می‌باشد. برخلاف بسیاری از شبکه‌های اجتماعی که هشتگ صرفا برای جستجو انجام می‌شود در توییتر کاربرد مهم‌تر دیگری نیز دارد.

اگر در توییتر دسکتاپ‌ لاگین کنید در سایدبار کناری تایم‌لاین بخشی با عنوان موضوعات داغ (در ترجمه فارسی) یا Trends مشاهده خواهید کرد.
هنگامی که به صورت همزمان افراد زیادی در خصوص یک موضوع صحبت کنند و
در توییت‌هایشان از یک هشتگ مشخص استفاده کنند،
اصصلاحا گفته می شود که آن موضوع و هشتگ تبدیل به ترند شده است.

موضوعات ترند توییتر به سرعت مورد توجه رسانه‌های معتبر دنیا قرار می‌گیرند. یک موضوع می‌تواند بصورت تصادفی و بر اثر یک اتفاق و یا به صورت برنامه‌ریزی شده توسط یک اقدام جمعی که در توییتر فارسی اصلاحا طوفان توییتری نامیده می‌شود ترند شود.

شما می‌توانید ترندها را به تفکیک منطقه یا موضوعات مورد نظر خود فیلتر کنید تا فقط موضوعات داغ مورد نظر خود را ببینید و از آن‌ها مطلع شوید.

یکی از موضوعاتی که بسیار در ردیف ترندهای توییتر قرار می‌گیرد هنگام ارائه محصولات جدید کمپانی اپل می‌باشد.
با توجه به حجم توییتی که کاربران به صورت همزمان در خصوص این رویداد می‌کنند،
به سرعت این موضوع ترند می‌شود و در ردیف اول ترندهای جهانی قرار می‌گیرد.

تولید محتوا برای بازاریابی در توییتر

مانند بسیاری از روش های متفاوت دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی در شبکه اجتماعی توییتر وابسته به ایجاد محتوای کامل و صحیح است.
توجه به نکاتی در خصوص تولید محتوا در توییتر می تواند نتایج خوبی برای مدیران مارکتینگ به همراه داشته باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

پروفایل کاربری

از موارد موثر در بازاریابی و جذب کاربر در توییتر
موضوع پروفایل کاربری شخص یا سازمانی است که در حال تبلیغات است؛
مثلا و عنوان و تصویر پروفایل امری بسیار مهم هستند.
نام کاربری باید کوتاه بوده و یاد آوری آن برای افراد آسان باشد.
عنوان نباید پیچیده باشد و باید به راحتی توسط دیگر افراد تگ شود.

عکس پروفایل برای بازاریابی در توییتر یا دیجیتال مارکتینگ موفق اهمیت زیادی دارد.
باید تصویری کامل از صورت خودتان باشد.
در قسمت بیو توضیحاتی که مربوط به سازمان و محصول و خدمات است درج می گردد.
در این بخش باید توضیحی کوتاه به شکلی کاملا گویا برای محصول یا خدمات خود درج نمایید.

معجزه ترند شدن

ترند شدن در توییتر کار ساده ای نیست. سعی کنید به ترند های موجود با توجه به علایق و نظریات خود ملحق شده و حتی می توانید خیلی زیرکانه عکس پروفایل خود را مطابق آن ها تغییر دهید.

اهمیت این امر جایی مشخص می شود که بتوانید ارتباطی احساسی با دنبال کننده ها برقرار کنید و از این طریق اعتماد آن ها را به خودتان جلب نمایید.

موضوعات جنجالی و ترندها

ترندها موضوعات یا توئیت‌هایی که درزمینه یا مبحث خاصی ارسال می‌شوند و دارای بیشترین مشارکت‌کننده در یک روز است با توجه به منطقه‌ای که انتخاب می‌شود در کنار پروفایل توییتر نمایش داده می‌شود.

یکی از بهترین راه‌ها برای یکپارچگی برندتان با جامعه‌ی توییتری از طریق ابراز عقیده‌تان در موضوعات جنجالی است. اگر یکی از توئیت‌های‌تان از طریق یک هشتگ دیده‌ شود، شانس آن را دارید که دنبال کنندگانتان را به‌ طرز چشم‌گیری افزایش ‌دهید.

برای آن‌که ببینید چه چیزی در توییتر جنجالی است، فقط به صفحه‌ی خانه‌تان بروید و به پایین سمت چپ نگاه‌ کنید.
اگر یک موضوع جنجالی چشمتان را گرفت، پیشنهاد می‌کنم که هر فکری درباره‌اش دارید، توئیت کنید.

با رشد بی‌وقفه‌ی توییتر، این شبکه‌ی اجتماعی باید جزء ضروری راهبرد بازاریابی شرکتتان باشد.
از طریق ارتباط موثر با مخاطبین صفحه می توانید وفاداری آنها را بسنجید.

پوشش دهی شرکت از طریق توییتر گسترش می‌یابد و هیچ دلیلی برای استفاده‌ نکردن از آن وجود ندارد.
اگر برای شرکت هنوز توییتر ندارید حالا زمان شروع است.
یا اگر دوست دارید می‌توانید برای از دست دادن ظرفیت تعامل با بیش از ۳۰۲ میلیون نفر ریسک کنید.

توییتربهترین توییت

توییتی که منتشر می کنید، درست به اندازه محتوای وب سایت شما موثر است. بنابراین باید بهترین توییت را منتشر کنید. همانطور که یک محتوای منحصر به فرد، شما را در میان رقبا متمایز می کند.

یک توییت ناب نیز سیل عظیمی از مخاطبان و تعامل را وارد صفحه شما می کند.
برای توییت گذاری به استراتژی نیاز دارید.

تیم دیجیتال مارکتینگ تابان تمام این استراتژی ها را برای شما مشخص می کنند.

اگر توییت های شما به اندازه کافی تعاملی و موثر نباشد، فقط وقت و هزینه خود را تلف کرده اید.

بنابراین به طور مرتب با تیم تبلیغاتی خود مشورت کنید
زیرا جمع آوری اطلاعات ضعف و قوت عملکرد برندتان در هر شبکه اجتماعی ضروری است.

لیست های توییتر

در حالی که به گسترش و رشد کسب و کار خود فکر می کنید
باید در توییتر افرادی را که دنبال می کنید را بررسی نمایید.
وقتی افرادی را در توییتر دنبال می کنید با کسب و کار و کاربران آنها نیز آشنا می شوید و
می توانید از کاربران آنها برای توسعه کسب و کار خود استفاده نمایید.
برای مثال، زمانی که توییت جدیدی منتشر می کنید.
آن را برای مخاطبین صفحه یا مخاطبین صفحات دیگر به صورت خصوصی ارسال کنید.
این کار باعث جذب مخاطبان جدید می شود.

تجزیه و تحلیل توییتر

استفاده از تجزیه و تحلیل توییتر به شما اجازه تعیین دقیق استراتژی توییتر خود برای کمک به جذب مخاطبان جدید را می دهد.

شبکه سازی

به کمک توییتر می توانید شبکه ای از اعضای فعال ایجاد کنید. به علاوه می توانید با رهبران و افراد موفق حوزه کاری خود آشنا شوید و از توصیه های آنها استفاده کنید. همچنین می توانید نوع استراتژی آنها تحلیل کنید. اگر بتوانید توییت های نابی منتشر کنید، افراد موفق محتوا یا توییت شما را بازنشر می کنند و مخاطبین بیشتری شما را خواهند دید. این کار برای جذب فالوو در توییتر بیشتر کمک خواهد کرد.
در عوض نیز شما هم می توانید توئیت های افراد فعال و همکاران در حوزه کاری خود را ریتوئیت کنید.
به وسیله این کار شما همکاری های دوطرفه ای ایجاد میکنید و به راحتی یک تبادل مستحکمی بین کاربران و فالوور ها را  خواهید داشت.
این همکاری مستقیما در افزایش محبوبیت شما  تاثیر ایجاد میکند.

 

 

 

 

 

Rate this post

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *