Editorial Link چیست؟ متواضع ترین و بهترین نوع لینک را بشناسید!

هیچ مسیر مشخصی برای موفق شدن یک سایت وجود ندارد. چرا؟ چون صاحبان سایت دیدگاهشان در رابطه با موفقیت سایتشان با یکدیگر متفاوت است. هرکسی ممکن است موفقیت سایت خودش را در یک چیز ببیند اما احتمالا همه صاحبان سایت در رابطه با یکی از موفقیت ها، کامل نظر یکسانی دارند. آن موفقیت چیست؟ اینکه سایت شما تبدیل به یک سایت منبع یا بهتر است بگوییم سایت مرجع شود. سایتی که سایت های دیگر با اختیار خودشان به آن Editorial Link می دهند. Editorial Link چیست ؟ در این مقاله قرار است با این مورد از انواع لینک های سایت آشنا بشویم که این نوع از لینک ها کمی با دیگر لینک هایی که تا به حال اسمشان به گوشمان خورده فرق دارند و البته به نوعی هم جزو زیر مجموعه همان ها قرار می گیرند. با ما همراه باشید تا با این نوع از لینک ها بیشتر آشنا شویم.

Editorial Link چیست ؟ متواضع ترین و بهترین نوع لینک را بشناسید

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

آشنایی با خدمات سئو سایت دی ام تابان
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
سئو سایت

Editorial Link چیست؟

در مبحث سئو سایت همیشه یک سری اصطلاحاتی وجود دارد که ممکن است کمتر به گوش ما بخورند، اما بدون اینکه بدانیم همیشه به آن ها درگیر هستیم. مواردی که ممکن است بدانیم مزیت های آن ها بدیهی است، اما درباره آن ها اطلاعات کمی داریم و یا اینکه حتی اسم دقیق آن ها را نمی دانیم. در اینجا به سراغ یکی از همین مفاهیم رفتیم و می خواهیم ببینیم که در سئو سایت Editorial Link چیست و چه فایده ای برای سایت ما دارد. البته فایده که چه عرض کنیم، گرفتن این لینک ها جزو اهداف بلند مدت یک سایت است و اگر سایتی چنین لینک هایی دریافت می کند، به این معناست که آن سایت مورد نظر بسیار سایت قابل اعتماد و خوبی است و هم کاربران سایت می توانند به راحتی به آن اعتماد کنند، هم موتور های جست و جو آن ها را قابل اعتماد تلقی می کنند.
این Editorial Link ها آنقدر چیز های مهمی هستند که شاید فکر کنیم دیگر انواع لینک صرفا جزو روش های کلاه سیاه یا کلاه خاکستری سئو سایت محسوب بشوند که البته، تقریبا همینطور هم هست. جلوتر که با Editorial Link بیشتر آشنا شویم، متوجه می شوید که اگر ما تا به امروز درباره “دریافت لینک” صحبت کردیم، بیشتر از همه منظورمان دریافت این نوع از لینک ها بوده است. به این خاطر که Editorial Link ها تنها لینک هایی هستند که ما آن ها را “دریافت” می کنیم و خودمان هیچ نقشی در بوجود آمدن آن ها نداریم. در این مقاله هم با این لینک ها آشنا می شویم، هم با یکدیگر بررسی می کنیم و می بینیم که چگونه می شود خودمان را بیش از قبل به دریافت این نوع از لینک ها نزدیک کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

همه چیز در مورد Editorial Link

مفهوم Editorial Link چیست؟

قبل از اینکه جلوتر بریم، لازم داریم که ببینیم Editorial Link چیست و دقیقا در رابطه با کدام لینک ها صحبت می کند. Editorial Link آن دسته از لینک هایی هستند که ما نه در بوجود آمدن آن ها نقشی داریم و نه کوچک ترین تاثیری برای بوجود آمدن آن ها روی بوجود آورنده آن ها گذاشته ایم. Editorial Link ها در واقع لینک هایی هستند سایت های دیگر، بدون دریافت پول، بدون دریافت نفع شخصی یا سازمانی و بدون حتی خبر دادن به ما، به سایت ما می دهند. Editorial Link ها در واقع لینک هایی هستند که نویسندگان سایت های دیگر، برای تایید حرف هایشان به سایت ما می دهند و برای روشن تر شدن موضوع، کاربرانشان را به سمت سایت ما هدایت می کنند. با این تفاسیر، فکر می کنیم که هیچ لینکی بهتر از این لینک ها نیست و واقعا هیچ لینک ارگانیکی اندازه این لینک ها ارگانیک نیست.
برای مثال همین مقاله را در نظر بگیرید، ما برای اینکه ببینیم Editorial Link را به درستی تعریف کرده ایم، آمده ایم یک بخشی از سایت Search Engine Land را مطالعه کرده ایم که درباره Editorial Link ها صحبت کرده است. همانطور که می بینید ما یک Outbound Link هم به این سایت داده ایم و در واقع به شما و گوگل گفته ایم که منبع حرف ما این سایت است. این نوع از Outbound Link که ما به Search Engine Land داده ایم، یک Editorial Link است. این سایت مسلما نه پولی برای تبلیغ به ما داده است، نه نویسنده مطلب از ما خواسته که به او لینک بدهیم. بنده نویسنده با اختیار خودم به این سایت لینک داده ام و هیچ چشم داشتی هم برای گذاشتن این لینک ندارم. پس Editorial Link چیست ؟ همین لینکی است که من در اینجا قرار داده ام.

مفهوم Editorial Link چیست؟

فرق Editorial Link با Acquired Link چیست ؟

برای اینکه موضوع بهتر جا بیفتد و مطمئن شویم که می دانیم Editorial Link چیست ، بد نیست که به روی دیگر سکه نیز نگاهی بیندازیم. روی دیگر سکه یا بهتر است بگوییم متضاد این مفهوم، Acquired Link است. Acquired Link ها در واقع لینک هایی هستند که ما برای بدست آوردن آن ها یا پولی پرداخت کرده ایم و یا اینکه ارزشی به سایت لینک دهنده داده ایم. در مقالات قبلی بار ها به رپورتاژ اشاره کردیم و درباره رپورتاژ نیز کامل در مقالات قبلی صحبت کردیم. رپورتاژ یکی از انواع Acquired Link ها است که ما یا بابت آن پولی پرداخت کرده ایم و یا حداقل خودمان به سایت مورد نظر گفته ایم که لینک ما را در سایتش قرار بدهد.

راه دریافت Editorial Link چیست ؟

خیر، قرار نیست ما در این قسمت یک چک لیست برای بدست آوردن Editorial Link به شما ارائه بدهیم و به شما بگوییم که باید این کار یا آن کار را انجام بدهید که Editorial Link دریافت کنید. موضوع اینجاست که اگر می خواهید بدانید راه دریافت Editorial Link چیست باید کاملا به محتوای خودتان و اعتبار سایتتان نگاهی بیندازید. همانطور که گفتیم، Editorial Link چیزی نیست که ما در دریافت آن نقشی داشته باشیم، تنها نقش غیر مستقیمی که می توانیم در بوجود آمدن آن داشته باشیم این است که محتوای خوب و با کیفیت تولید کنیم. وقتی محتوای ما خوب باشید، خیلی ها احتمالا آن را می خوانند و از آن الگو می گیرند و شاید اگر دستشان در کار خیر باشد، در مقاله های خودشان هم یک یادی از ما کنند و یک لینکی به ما بدهند. یکی دیگر از موارد لازم برای دریافت Editorial Link این است که سئو سایت شما باید به خودی خود خوب باشد. یعنی شما سایتتان آنقدر معتبر باشد و آنقدر رتبه خوبی در گوگل و دیگر موتور های جست و جو داشته باشد که نویسندگان سایت های دیگر به راحتی با یک جست و جو به سایت شما برسند تا بتوانند از مطالب شما استفاده کنند. نگران هم نباشید! احتمال اینکه آن سایت ها به شما Editorial Link بدهند بالاست. چرا؟ چون ساخت Inbound Link برای سایت ها خودش یکی از لازمه های سئو سایت است و با لینکسازی داخلی، سایت های دیگر به معتبر تر شدن سایت خودشان کمک می کنند. پس با این وجود، احتمال اینکه سایت های دیگر به شما لینک بدهند بسیار بالاست و نیازی نیست خیلی به ساخته شدن Editorial Link ها فکر کنیم. در کل Editorial Link دغدغه خوبی است که ما “نباید” آن را داشته باشیم.

مزیت Editorial Link چیست ؟

بار ها درباره مزیت Inbound Link ها برای سایت شما صحبت کرده ایم. گفتیم که وقتی سایت دیگری به شما لینک می دهد، در واقع دارد اعتبار و ارزشی از سایت خودش را به سایت شما می دهد و این موضوع برای موتور های جست و جو بسیار مهم است. حال شما تصور کنید بدون اینکه خبر داشته باشید و یا تلاشی در این رابطه کرده باشید، یک سایتی بیاید و به یکی از صفحات سایت شما لینک بدهد. آن هم نه یک لینک اسپمی و بی فایده، بلکه یک Editorial Link که این نوید را به موتور های جست و جو می دهد که سایت شما یک سایت مرجع و منبع است که کاربر موتور جست و جو می تواند با وارد شدن به آن، اطلاعات کاملتر و بیشتری کسب کند. معلوم است که این موضوع پر از مزیت های ریز و درشت است! نه تنها این موضوع باعث می شود که ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند، بلکه با کرال شدن آن لینک توسط کرالر های موتور جست و جو، رتبه سایت شما ممکن است بالاتر از چیزی که هست نیز برود و کاربران بیشتری سایت شما را ببینند. این یعنی بازدید بیشتر برای سایت شما، Brand Awareness یا آگاهی از برند بیشتری برای برند شما و در نتیجه، سود بیشتر برای کسب و کار شما که شاید به همین سادگی ها نمی توانستید به آن دست پیدا کنید. هرچقدر از مزیت های Editorial Link بگوییم کم گفته ایم این لینک ها، هیچگونه معایبی هم ندارند. پس زمانی که داریم Inbound Link های سایتتان را مانیتور می کنید، حواستان باشد که یک وقت به طور اتفاقی یا عمدی این لینک ها را Disavow نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که یکی از اعداف نهایی سئو سایت شما، دریافت چنین لینک هایی بوده است.

آیا تمامی لینک ها به جز Editorial Link ها اسپم هستند؟

بستگی دارد که لینک های دیگری که شما کاملا خودخواسته بوجود می آورید، در چه زمینه ای باشند. اگر شما در حال اسپم کردن لینک سایت خودتان در سایت های مختلف هستید و باعث آزار صاحبان سایت یا کاربران آن سایت ها می شوید، مسلما لینک شما اسپمی است و شما دارید از یک روش کلاه سیاه برای دریافت رتبه استفاده می کنید. اگر هم شما برای دور زدن الگوریتم های موتور جست و جو در حال خرید لینک در حجم های بسیار بالا هستید، مسلما آن لینک ها Editorial Link نیستند و باز هم ممکن است که این نوع از لینک ها نیز اسپم برداشت بشوند. اما اگر شما به صورت خودخواسته در فروم ها، فیسبوک، توییتر و جاهایی به غیر از Reddit، Dugg، Linkbaiting و … در حال لینک دادن درست به سایت خودتان هستید، درست است که لینک شما یک Editorial Link نیست، اما این لینک ها هیچ ضرری ندارند و اسپم نیز محسوب نمی شوند. البته به شرط اینکه همینطوری خشک و خالی این لینک ها را در جایی قرار ندهید و یک توضیحی نیز درباره آن ها بدهید و همچنین محتوایی که شما داخل آن لینک دارید نیز با توضیحاتی که ارائه داده اید هماهنگی داشته باشد. در این صورت شما صرفا یک لینک خوب برای سایت خودتان ساخته اید که ارزش سئویی نیز دارد. هرچند که ارزش سئویی آن مسلما به Editorial Link نخواهد رسید.

سخن پایانی

در این مقاله خواندیم که Editorial Link چیست و با یکی از متواضع ترین و بهترین لینک های دنیای سئو سایت آشنا شدیم. یکی از آن دسته لینک هایی که به دست آوردن آن ها نه سخت است و نه آسان، به این خاطر که بدست آوردن آن، اصلا دست ما نیست و ما کاری برای ساختن این لینک ها از دستمان بر نمی آید. همانطور که همیشه هم گفتیم، تمرکزتان را روی کیفیت محتوا، بهینه بودن سایت و احترام به نیاز مخاطب بگذارید تا این Editorial Link ها نیز آرام آرام سر و کله شان پیدا بشود. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Rate this post