برای کسب درآمد از طریق سایت راه های زیادی وجود دارد. گاهی شما ممکن است برای کسب و کار خودتان یک سایت داشته باشید ولی سایت شما، سایت پر بازدیدی باشد و از طریق آن بتوانید روش های کسب درآمد دیگر را نیز امتحان کنید. در این راه، گوگل خودش نیز قرار است به شما کمک کند و این کار را قرار است با گوگل ادسنس انجام بدهد. حال این گوگل ادسنس چیست ؟ در این مقاله می خواهیم به طور کامل به شرح این موضوع بپردازیم و درباره آن صحبت کنیم. موضوع مهم و جالبی که می تواند به خیلی از سایت ها برای کسب درآمد کمک کند. این روش توسط گوگل ارائه می شود و وقتی چیزی از سمت گوگل است، به طور پیشفرض می دانیم که باید به آن اعتماد کنیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با این موضوع آشنا بشویم.

گوگل ادسنس چیست

راه های زیادی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد و روش های تبلیغاتی زیادی در دنیای اینترنت وجود دارد که می توانید بوسیله آن ها ترافیک سایت را افزایش بدهید. یکی از این روش ها گوگل ادسنس و ما می خواهیم ببینیم که این گوگل ادسنس چیست و چگونه می خواهد به ما در افزایش ترافیک سایت کمک کند. این برنامه تبلیغاتی در اواسط سال 2003 بوسیله گوگل معرفی شد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین برنامه های تبلیغاتی گوگل حساب می شود. این برنامه می تواند به کسب درآمد شما بسیار کمک کند. این برنامه برای سئو سایت هیچگونه ضرری ندارد و حتی گاهی ممکن است تاثیرات مثبتی روی سئو سایت شما نیز داشته باشد. در این مقاله قرار است به طور کامل به گوگل ادسنس بپردازیم و هر چیزی که لازم است درباره آن بدانید را به شما بگوییم.

مزیت های گوگل ادسنس چیست

-تعداد زیادی از انتشار دهنده ها و تبلیغات چی ها از این برنامه استفاده می کنند و در حالا حاضر بالای 10 میلیون سایت از گوگل ادسنس استفاده می کنند.

-اگر می خواهید بدانید یکی از مهمترین مزیت های گوگل ادسنس چیست باید بگوییم که این برنامه امنیت بسیار بالایی دارد، مطمئن است و به نفع انتشار دهنده و تبلیغ کننده می باشد. استفاده از این برنامه بسیار ساده می باشد و همه متراژ های آن را شما می توانید در Google Analytics هم مشاهده کنید.

-شما در گوگل ادسنس می توانید به فرمت های گوناگون تبلیغاتی دسترسی داشته باشید. شما می توانید از متن، تصویر، HTML، ویدیو و از این دست موارد در سایز های مختلف برای تبلیغات خودتان استفاده کنید. به عنوان یک انتشار دهنده نیز شما می توانید انواع مختلفی از تبلیغات را در این برنامه امتحان کنید و ببینید که کدام یک از آن ها بهتر جواب می دهد.

مزیت های گوگل ادسنس چیست

گوگل ادسنس چگونه کار می کند؟

برای اینکه بخواهید بدانید کل فرایند گوگل ادسنس چیست باید به شما بگوییم که نگران نباشید، فرایند گوگل ادسنس بسیار ساده و ملموس می باشد. شما می توانید یک حساب AdSense در این برنامه باز کنید، یک سری کد های خاص را در سایت خودتان وارد کنید تا بتوانید کار را شروع کنید و در نهایت، کار با گوگل ادسنس را آغاز کنید. حال گوگل بعد از این کار، یک سری تبلیغات هدفمندسازی شده را در سایت شما قرار می دهد که مرتبط با موضوع سایت شما می باشد و معمولا مرتبط با جست و جو های قبلی کاربران شما و الگوریتم های گوگل ادسنس می باشند.

کاربران سایت شما می توانند در بهترین حالت روی این تبلیغات کلیک کنند و شما بر پایه هر کلیک، مبلغی را دریافت می کنید. پس در واقع برای اینکه بهتر ببینیم گوگل ادسنس چیست باید بگوییم که یکی از روش های تبلیغات کلیکی به صورت حرفه ای نیز به حساب می آید. پس بهترین راه کسب درآمد از این طریق این است که شما هرچقدر که می شود، کلیک روی این تبلیغات را دریافت کنید.

البته این نکته هم مهم است که به شما بگوییم. سعی نکنید که کلیک مصنوعی روی این تبلیغات دریافت کنید و هرگز هم کاربران خودتان را تشویق نکنید که روی این تبلیغات کلیک کنند. گوگل در این زمینه سیستم بسیار دقیق و مطمئنی دارد که سایت هایی که این دست کار ها را انجام می دهند را جریمه کند. مطمئن باشید به محض اینکه مورد مشکوکی مشاهده بشود، اکانت Google AdSense شما نیز بسته می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.

چقدر می توانیم با گوگل ادسنس کسب درآمد کنیم؟

بگذارید این نکته را به شما بگوییم که این موضوع کاملا بستگی به سایت شما دارد. اما به هر حال، تبلیغ کنندگان با هر کلیک از حسابشان کسر می شود و 68 درصد از این مبلغ به حساب انتشار دهنده واریز می شود و گاهی هم اگر بحث جست و جو در AdSense مطرح بشود، انتشار دهنده 51 درصد دریافت می کند. کمیسیونی که شما دارید برای این کار دریافت می کنید، نسبت به دیگر برنامه های بازار تبلیغات بسیار زیاد است. یعنی در واقع شما معمولا چیزی حدود 20 سنت تا 15 دلار بابت هر کلیک دریافت خواهید کرد. حال تصور کنید که سایت شما چقدر کاربر دارد و چند تا از آن ها روی این لینک ها کلیک می کنند؟ اگر هم حتی کسی روی این تبلیغات کلیک نکند، به هر حال شما قرار نیست چیزی را از دست بدهید و فقط چیزی به دست نمی آورید.

در اینجاست که به طور کلی موضوع CPC یا Cost Per Click مطرح می شود. CPC به معنی هزینه بر پایه کلیک می باشد که با روش های مختلفی محاسبه می شود. اینکه CPC شما چقدر است کاملا بستگی به کلمه کلیدی مورد نظر مطلب سایت شما و موضوع سایت شما دارد. حال اینکه گوگل در زبان فارسی این موارد را چگونه تشخیص می دهد، چیزی است که خود گوگل تعیین می کند و ما در آن نقش خاصی را ایفا نمی کنیم. در نهایت ما در ایران نیز می توانیم از این امکان Google AdSense استفاده کنیم. هرچند که درست است که محدودیت های خودش را برای ما دارد، اما به هر حال استفاده از آن می تواند روش خوبی برای کسب درآمد جانبی باشد. البته که نباید به طور کامل هم روی آن حسابی باز کنید. به این خاطر که این مورد، تنها یک درآمد جانبی است.

ترافیک در گوگل ادسنس همه چیز است

برای اینکه بتوانید در گوگل ادسنس موفق باشید، باید ترافیک سایتتان بالا باشد. حال که می دانید “گوگل ادسنس چیست” و درباره نحوه کار آن نیز مطلع هستید، دیگر از حالا به بعد کاری که باید انجام بدید این است که تلاش کنید با روش های مختلف (و البته درست و پسندیده) سایت خودتان را پر بازدید کنید تا احتمال کلیک روی تبلیغات را بیشتر هم بکنید. کاملا واضح است که هرچقدر مخاطبان بیشتری به هر طریق وارد سایت شما بشوند، احتمال کلیک کردن روی تبلیغات گوگل ادسنس نیز بالاتر می رود و اگر این اتفاق رخ بدهد، مسلما کسب درآمد شما نیز بیشتر می شود و انگیزه بیشتری برای استفاده از گوگل ادسنس خواهید گرفت. اما اینکه شما چگونه ترافیک سایت خودتان را بیشتر کنید هم خودش یک مسئله بزرگ و پیچیده است. درباره این موضوع بار ها در مقالات قبلی صحبت کرده ایم.

همچنان از نظر ما سئو سایت بهترین روش برای دریافت ترافیک می باشد. اینکه شما با روش های درست، سایت خودتان را برای موتور های جست و جو بهینه سازی کنید تا بتوانید به رتبه های بالاتر در گوگل و دیگر موتور های جست و جو دست پیدا کنید تا بازدید بیشتری هم داشته باشید. مطمئن باشید که در نهایت، همه این ها به محتوای سایت شما و کیفیت کارتان بستگی دارد. اگر شما کارتان خلاقانه باشد و کیفیت خوبی هم ارائه بدهید، مطمئن باشید که کاربران بیشتر به سایت شما می آیند و اگر یکی از آن ها برای اولین بار روی تبلیغات گوگل ادسنس کلیک نکرد، دفعات بعدی احتمال بیشتری وجود دارد که این کار را انجام بدهد. پس Google خود با معرفی AdSense کمی می خواهد که ما به خودمان هم بیاییم و برای کسب درآمد بیشتر، کیفیت بهتر ارائه بدهیم.

ترافیک در گوگل ادسنس همه چیز است

آیا گوگل ادسنس ضرری هم برای سایت ما دارد؟

راستش اگر دقیق بدانید که گوگل ادسنس چیست احتمالا تا الان متوجه شده اید که قرار نیست کوچکترین ضرری برای سایت ما داشته باشد. خود گوگل آن را معرفی کرده است پس قرار نیست به سئو سایت ما آسیبی بزند، قرار نیست همیشه جلوی چشم کاربران باشد پس آسیبی به تجربه کاربری نمی زند، کاربران خودشان می توانند با اختیار خودشان روی این تبلیغات کلیک کنند و کسی مجبورشان نمی کند که حتما وارد این سایت ها شوند و در آخر اینکه در گوگل ادسنس، واقعا همه چیز بستگی به خودتان دارد. اینکه این تبلیغات کجا قرار بگیرند و سایز آن ها چقدر باشد و از چه چیزی در آن ها استفاده می کنید، همه و همه به انتشار دهنده و تبلیغ کننده بستگی دارد. پس در نتیجه قرار نیست این موضوع به خودی خود، کوچکترین آسیبی به سایت شما وارد کند.

سخن پایانی

در این مقاله به سراغ یکی از جالب ترین موضوعات در تبلیغات اینترنتی رفتیم و دیدیم که گوگل ادسنس چیست و به واسطه آن می توانیم چه کار هایی را انجام بدهیم. یکی از جذاب ترین روش های تبلیغاتی که هنوز هم بعد از 19 سال به قدرت به کار خود ادامه می دهد و سایت های زیادی هم از آن استفاده می کنند. بد نیست که شما هم حالا که این مقاله را خواندید به سراغ آن بروید و از آن استفاده کنید. شاید کسب درآمد خوبی برای شما به همراه داشته باشد. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع:

Semrush

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *