هیچ چیز رایگان به دست ما نمی آید و هیچ چیز ارزانی هم ارزش چندانی ندارد. هرچند که ما این موضوع را برای مفاهیم کمی آشنا تر می دانیم، اما هنوز حواسمان به آن مفاهیم نا آشنا نیست. مثلا چند نفر در دنیا هستند که سئو را می شناسند؟ چند نفر در خود ایران سئو را می شناسند؟ تعداد این افراد خیلی زیاد نیست و مسلما ممکن است گول سئو ارزان را بخورند. اما چرا از سئو ارزان دوری کنیم؟ مگر سئو ارزان چگونه است؟ قبل از هرچیز بگذارید یک اتمام حجت با شما بکنیم. اینکه اگر ما قرار است درباره این موضوع صحبت کنیم، به این معنا نیستش که بخواهیم سئو گران خودمان را تبلیغ کنیم. سئو باید قیمت معقول داشته باشد و نه ارزان باشد و نه گران که کسی از پس مخارج آن برنیاید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره آن بحث کنیم.

چرا از سئو ارزان دوری کنیم

وقتی صحبت از سئو سایت می شود، همه درباره هزینه بالای آن صحبت می کنند. مسلما فعالیت هایی که در سئو سایت به صورت درست و مستمر انجام می شوند هزینه هایی دارند و نمی شود این موضوع را انکار کرد. این وسط یک سری افراد سودجو هم هستند که می خواهند با ارائه سئو ارزان، پول های کلان به جیب بزنند و دست آخر هم نه چیزی به نفع شما می شود و حتی ممکن است سایت شما، ضرر های بسیار زیادی را هم متحمل شود. حالا چرا از سئو ارزان دوری کنیم ؟ چون سئو سایت از آن دسته اموری است که زحمت زیادی باید برای آن کشیده بشود و حتی گاهی پولی که شما بابت آن پرداخت می کنید، در جیب سئوکار ها نمی رود و به نفع سایت خود شما هزینه می شود. بگذارید کمی این موضوع را برای شما باز تر کنیم.

نمی خواهیم نام از برند یا شرکت خاصی ببریم، اما یکی از برند های معتبر به سراغ ما آمد و از ما پرسید که چرا سایت آن ها نه تنها رتبه ای در گوگل دریافت نمی کند، بلکه حتی لینک های صفحات آن ها در گوگل نمایش داده نمی شود. با بررسی هایی که کردیم و پرس و جو های مختلف، متوجه شدیم که این برند از یک شرکت که خدمات سئو سایت ارزان ارائه می داد کمک گرفته است و آن ها با فعالیت هایی که انجام داده اند، چند روز صفحات آن ها را به رتبه های اول برده اند و حالا هم گوگل نتایج را کلا حذف کرده است و آن ها دیگر بازدیدی ندارند. در ادامه هم با شما درباره این فعالیت ها صحبت می کنیم و هم می گوییم که چرا از سئو ارزان دوری کنیم که برایمان خیلی بهتر است.

واقعاً چرا از سئو ارزان دوری کنیم ؟ مگر اصلا چه چیزی هست؟

شاید پیش خودتان فکر کنید که “ما هرچه سئو دیدیم که تا به حال گران بود؟ پس این سئو ارزان چیست؟” اول از همه بگذارید به شما بگوییم که خوش به حالتان که پس در معرض فریب قرار نگرفته اید، دوم اینکه آن سئویی که شما دیدید گران نیست، باور کنید که معقول است و سوم اینکه بگذارید به شما بگوییم سئو ارزان چیست و چرا از سئو ارزان دوری کنیم .

سئو ارزان معمولا شامل روش های کلاه سیاه سئو سایت می شود که درباره آن ها در مقالات قبلی صحبت کردیم. این روش ها باعث می شوند که به طور موقت سایت شما به نتایج بالای گوگل برسد و خیلی زود گوگل متوجه این بشود که شما الگوریتم ها را دور زده اید. بعد از آن هم معلوم است چه اتفاقی می افتد. گوگل سایت شما را از نتایج حذف می کند و دیگر شما وارد لیست سیاه گوگل می شوید و تا مدت ها نمی توانید سایت خودتان را دوباره به نتایج برگردانید.

گاهی هم ممکن است سئو ارزان طور دیگری باشد. مثلا به این صورت که سئو ارزان تنها اموری از سئو سایت باشند که زحمت چندانی ندارند و در نهایت هم نتیجه آن، صرفا شما را به صفحه سوم یا چهارم نتایج می برد که خودتان هم اگر باشید، پایتان را در آن صفحات نمی گذارید. پس همین هزینه کم هم برای شما چندان فایده ای نخواهد داشت.

عواقب استفاده از سئو ارزان چیست؟

در بالا که قرار بود به شما بگوییم چرا از سئو ارزان دوری کنیم ، در اولین نوع سئو ارزان درباره روش های گلاه سیاه سئو سایت صحبت کردیم. این روش ها ممکن است که جواب بدهند، اما در نهایت چنان عواقبی در انتظار سایت شماست که هرگز فکرش را هم نمی کردید که چنین چیزی گریبان سایت شما را بگیرد. استفاده از روش های کلاه سیاه باعث می شوند که گوگل متوجه امور مشکوک در سایت شما بشود. زمانی که گوگل ببیند که شما می خواهید با روش های تقلبی رتبه دریافت کنید، سایت شما را وارد لیست سیاه خود می کند و دیگر به سایت شما هیچ رتبه ای اختصاص نمی دهد. جبران این خسارت چنان زمانی می برد که نه تنها هزینه سئو ارزان جبران نمی شود، بلکه حتی هزینه های گران تری نیز روی دست شما قرار می گیرد که بودجه ای نمی ماند.

اگر هم از آن نوع دوم سئو ارزان استفاده بشود که… واقعا چرا از آن نوع استفاده کنیم؟! چه فایده ای دارد که سایت ما بعد از 6 ماه و کلی هزینه های جانبی دیگر (به جز سئو) وارد صفحه چهارم گوگل بشود و هیچ بازدیدی هم نداشته باشد؟ پس در نهایت می توان گفت که سئو ارزان هیچوقت قرار نیست که برای ما نتیجه خوبی به همراه داشته باشد و عواقب استفاده از این نوع سئو، همیشه بد و مضر است. حالا مگر سئوی گران چه کاری برای ما انجام می دهد؟ بگذارید به شما بگوییم که سئوی خیلی گران هم اصلا خوب نیست و اصلا سئو نمی تواند قیمت ثابتی داشته باشد. در ادامه به یک سری از فاکتور های قیمت گذاری سئو سایت می پردازیم تا ببینید اصل قیمت سئو سایت دقیقا چیست ؟

عواقب استفاده از سئو ارزان چیست؟

سئو سایت چگونه قیمت گذاری می شود؟

فهمیدیم که چرا از سئو ارزان دوری کنیم و حال وقت آن رسیده است که روش قیمت گذاری سئو را یاد بگیریم تا بتوانیم از خدمات سئو با یک قیمت معقول استفاده کنیم. همچنین این موضوع باعث می شود که شما گول کسانی که قیمت نجومی روی خدمات سئو خودشان می گذارند را نیز نخورید. سئو سایت بر پایه “کلمه کلیدی” قیمت گذاری می شود. اینکه کلمه کلیدی ما “درجه سختی” اش چقدر باشد و “میزان سرچ” آن چقدر می باشد و تعداد صفحات نیز در این قیمت گذاری بسیار تاثیر گذار هستند. اینکه آیا خدمات جانبی علاوه بر سئو نیز انجام می شود هم روی این قیمت گذاری موثر است و مدت زمان کار نیز روی قیمت آن تاثیر بسیار بالایی می گذارد. برای اینکه بیشتر متوجه این موارد بشوید، پیشنهاد می کنیم که در بخش خدمات ما، سئو سایت را مطالعه کنید.

سئو سایت، مانند طراحی سایت و برنامه نویسی سایت هم قیمت های خودش را دارد و هر شرکتی نمی تواند قیمت خودش را روی کار خود بگذارد. سئو کار ها موظف هستند درباره اموری که در سئو سایت انجام می دهند به کارفرما گزارش بدهند تا مشخص باشد که کارفرما دقیقا دارد هزینه چه چیزی را پرداخت می کند. پس به عنوان یک سئو کار و به عنوان یک کارفرما همیشه باید حواسمان به این موارد باشد و البته، سئو کار ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو نیز قرار نیست کار خودشان را دست کم بگیرند و باید هزینه معقول (نه خیلی پایین) را ارائه بدهند که امور سئو به بهترین نحو ممکن انجام بشود و این وسط حقی هم از کسی ضایع نشود. در ادامه همچنین به یک سری هزینه های جانبی که در خلال سئو سایت بوجود می آیند نیز اشاره می کنیم که مطلع باشید.

آیا سئو سایت هزینه جانبی هم دارد؟ یا صرفا پول خدمات داده می شود؟

خیلی از شرکت ها هستند که وقتی می خواهند خدمات سئو ارائه بدهند، کاملا سنگ تمام می گذارند و تلاش می کنند که صفحات مورد نظر سایت شما را حتما به صفحه اول گوگل و نتایج اول برسانند. مطمئن باشید که در این راه، آن ها نیز مجبور هستند هزینه های بسیار زیادی را متحمل بشوند. هزینه شخصی که محتوای سایت شما را بروزرسانی می کند، هزینه تولید محتوا، هزینه رپورتاژ ها، هزینه امور فنی و کدنویسی و هزینه های دیگری که مطمئن باشید شرکت های سئو برای شما شرح خواهند داد و شما می توانید که حتی بین پلن های مختلف آن ها نیز یکی را انتخاب کنید. این موارد برای سئو سایت شما لازم هستند و بدون آن ها احتمالا سئو سایت شما در نهایت باعث رتبه گرفتن شما در همان صفحات سوم و چهارم بشود. که مسلما فایده چندانی ندارد.

اما مطمئن باشید که سئو کار ها باید شما را حتما از این هزینه ها با خبر کنند و درباره آن ها با شما صحبت کنند و حتما باید این موارد در قرارداد سئو ذکر بشوند. حتما قرارداد های سئو را خوب مطالعه کنید و هزینه ها را برای خودتان برآورد کنید تا هم به اندازه بودجه خودتان برای سئو هزینه کنید و هم اینکه در نهایت به سئو سایتی دست پیدا کنید که واقعا آن را می خواهید.

سخن پایانی

در این مقاله به شما گفتیم که چرا از سئو ارزان دوری کنیم و حال نوبت شماست که مراقب افراد سودجو در زمینه های سئو و دیگر زمینه های طراحی سایت و برنامه نویسی سایت باشید. همیشه یادتان باشد که هرچیزی و هر خدماتی هزینه تعیین شده خودش را دارد و اگر هزینه کمتر بود، احتمالا چیز مشکوکی این وسط وجود دارد و ممکن است که بعد از صرف این هزینه، دیگه نتوان خسارت ها را جبران کرد و معمولا هم کسانی که این هزینه ها را می گیرند، می دانند که چه کار کنند که هیچوقت گیر نیفتند و هیچ دردسری گریبانشان را نگیرد. آن وقت شما می مانید و یک سایت پنالتی شده یا با سئو بی کیفیت که دیگر نمی شود کار چندانی برای آن کرد و از روز های خوش تازه تاسیس بودنش هم فاصله گرفته است.

ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. حتما قبل از اقدام برای خدمات سئو سایت، از معتبر بودن شرکت ها و قیمت هایشان اطمینان حاصل کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *