با اوج گرفتن بیشتر شبکه های اجتماعی تمامی کسب و کار ها نیز به سمت این پدیده آمدند. کسب و کار ها جادوی شبکه های اجتماعی را می دانند و کاملا به تاثیر آن ها در ذهن مخاطب آگاه هستند. اما کار کردن با این شبکه های اجتماعی در زمینه کسب و کار آسان نیست. شما برای مدیریت صفحه شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام خود نیازمند یک ادمین حرفه ای هستید. پس مقداری بودجه هستش که باید برای حقوق ادمین اینستاگرام کنار بگذارید و مهم است که بدانید این حقوق چقدر است و بر چه اساسی باید به ادمین اینستاگرام دستمزد داده شود. در این مقاله قرار است به سراغ نقش ادمین اینستاگرام و وظایف آن برویم که بدانیم که قرار است بر چه اساسی به یک ادمین اینستاگرام حقوق بدهیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا این موارد را بیش از پیش بررسی کنیم.

حقوق ادمین اینستاگرام

مدیر یک کسب و کار وظایف بسیار زیادی دارد و همیشه وقت نمی کند حتی به خیلی از آن نیز برسد. نمی تواند به علاوه تمام آن ها مدیریت شبکه های اجتماعی را هم انجام بدهد. پس در نتیجه اینجاست که نیاز به یک ادمین حس می شود. به احتمال زیاد اما شما نگران این موضوع باشید که پس باید بودجه زیادی را برای حق و حقوق ادمین اینستاگرام کنار بگذارید. در حالی که واقعاً اگر ادمین شبکه های اجتماعی شما خصوصا اینستاگرام حرفه ای باشد، چنان به سود دهی کسب و کار شما کمک خواهد کرد که حقوق ادمین اینستاگرام دیگر یک چالش برای شما نخواهد بود. پس چالش اصلی این است که شما یک ادمین اینستاگرام حرفه ای انتخاب کنید و نگران حقوق آن هم نباشید. در این مقاله قرار است تمامی نکاتی که برای تعیین حقوق ادمین باید در نظر بگیرید را به شما بگوییم.

شبکه های اجتماعی هم بستر بسیار عالی ای برای کسب و کار شما هستند و هم می توانند شغل های مختلفی را برای افراد مختلف ایجاد کنند. خیلی از کسب و کار ها به شبکه های اجتماعی رو آورده اند و همین موضوع هم باعث شده است که هم اعتبار بیشتری بتوانند در پلتفرم های مختلف به کسب و کارشان بدهند و هم سود دهی خودشان را بیشتر کنند. حواسمان باشد که در این مقاله قرار است نکاتی که برای تعیین حقوق ادمین اینستاگرام رعایت کنید را به شما بگوییم و به علاوه برشماردن وظایف و نقش این ادمین ها، ویژگی های یک ادمین حرفه ای را نیز بیان کنیم تا شما بدانید که دقیقا یک ادمین باید چه کار هایی را انجام بدهد و چه مواردی هستند که دستمزد او را تعیین می کنند. در ادامه همراه ما باشید.

موارد تاثیر گذار در حقوق ادمین اینستاگرام

موارد زیادی هستند که در حقوق ادمین اینستاگرام تاثیر دارند. مهمترین مورد تاثیر گذار روی این موضوع این است که ادمین دقیقا چه وظایفی را برعهده دارد. خیلی مواقع ممکن است که تولید محتوا به عهده ادمین باشد و به علاوه آن مدیریت پیج اینستاگرام را هم بر عهده بگیرد. در این صورت حقوق ادمین خیلی بیشتر می شود و مسلما دستمزد بیشتری را دریافت می کند. فقط هم این مورد نیست و موارد دیگری هم هستند که می خواهیم در ادامه به آن ها بپردازیم. همچنین تجربه ادمین اینستاگرام و سابقه کاری او هم در حقوق او بسیار تاثیر می گذارد و هرچقدر ادمین با شرکت های معتبر تر و کسب و کار های بزرگتری کار کرده باشد حقوق او بیشتر هم می شود. حال بهتر است به سراغ این وظایف تاثیر گذار در حقوق ادمین اینستاگرام برویم.

موارد تاثیر گذار در حقوق ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام چیست؟

وظایف ادمین اینستاگرام که “حقوق ادمین اینستاگرام” را مشخص می کند به 3 دسته کلی تقسیم بندی می شود که هر کدام از آن ها یک سری کار ها را در زیر مجموعه خود دارند. این وظایف به سه دسته مدیریت، پشتیبانی و همکاری/ایجاد شبکه ارتباطی تقسیم بندی می شود. بدیهی است که مهمترین وظیفه ادمین اینستاگرام مدیریت است که اینکه ادمین ها در مدیریت هم چه کار هایی را انجام می دهند با هم فرق می کند. در نتیجه همین موضوع می تواند حقوق ادمین را هم دستخوش تغییراتی قرار بدهد که برای همین هم این موضوعات را مورد بررسی قرار می دهیم.

مدیریت

دلیل اصلی دریافت حقوق ادمین اینستاگرام همین مدیریت است. ادمین اینستاگرام باید بتواند تسک های مختلف را در صفحه مدیریت کند. همین مدیریت خودش به تنهایی به چند مورد مختلف تقسیم بندی می شود.

استراتژی: برای استراتژی لازم است که ادمین اینستاگرام در موارد زیر کاربلد باشد:

-ساخت یک استراتژی شبکه های اجتماعی که هم جوابگوی موارد کوتاه مدت و هم بلند مدت باشد.

-ادمین اینستاگرام باید روی به کار گرفته شدن این استراتژی هم نظارت داشته باشد و آن را مدیریت کند.

محتوا: ساخت یا مدیریت محتوا هم می تواند جزو وظایف ادمین اینستاگرام باشد:

-ساخت محتوای جذاب و به روز و زمان بندی انتشار آن ها بر اساس تایم های مناسب یکی از وظایف اصلی ادمین اینستاگرام است.

-محتوای ادمین اینستاگرام باید تعامل برانگیز، گیرا و جذاب باشد و بهتر است این مهارت را داشته باشد که محتواهای مختلف را تولید کند.

کانال های شبکه های اجتماعی: ادمین باید مطمئن شود که برند از کانال های اجتماعی مناسب استفاده می کند:

-استفاده از اینستاگرام کافی نیست و ادمین بهتر است انتشار محتوا در پلتفرم هایی مانند فیسبوک، یوتوب، توییتر، لینکداین و … را نیز مدیریت کند. (که این موضوع روی حقوق ادمین تاثیر مستقیم دارد)

ایجاد ارتباط با مخاطب در کانال های متفاوت: برقراری تعامل با کاربران هر شبکه یکی از وظایف اصلی ادمین اینستاگرام است:

-ایجاد ارتباط و پاسخگویی به مخاطبان آنلاین

کمپین ها: طرح ریزی، مدیریت و مانیتور کردن کمپین های فعال در شبکه های اجتماعی از وظایف ادمین می باشد:

-مدیریت تقویم شبکه های اجتماعی و اطمینان حاصل کردن از قدرتمند بودن المان های تمامی کمپیین ها و ایجاد آگاهی از وجود کمپین

مدیریت اعضای تیم: گاهی فقط خود ادمین نیست که کار های شبکه های اجتماعی را انجام می دهد. پس ادمین باید تمامی امور مرتبط با شبکه های اجتماعی که دیگران انجام می دهند را نیز مدیریت کند:

-اطمینان از اینکه تیم شبکه های اجتماعی بهترین محتوای روزانه را طبق اولویت ها ارائه می دهد.

بودجه: مدیریت تمامی موارد مرتبط با بودجه تیم و بودجه تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

-بهینه سازی و مدیریت بودجه هایی که برای امور شبکه های اجتماعی کنار گذاشته شده

-مدیریت زمان بندی و بودجه کمپین ها و آگاهی دادن به سرمایه گذار یا مدیر بازاریابی

تهیه گزارش: درست کردن و ارائه دادن گزارش از عملکرد صفحه اینستاگرام و کمپین های اینستاگرامی:

-ارائه گزارش های متفاوت طبق اموری که در صفحه انجام می شود.

پشتیبانی

ادمین اینستاگرام باید به علاوه پشتیبانی کاربران، به کمک تمامی اعضای تیم شبکه های اجتماعی بیاید. این موضوع روی “حقوق ادمین اینستاگرام” تاثیر می گذارد. در زمینه پشتیبانی امور به شرح زیر می باشد:

ادمین های Senior: پشتیبانی از رهبر تیم و مدیریت کارکرد های کلیدی، طرح ریزی و مدیریت تمامی امور مرتبط با شبکه های اجتماعی یکی از وظایف ادمین های حرفه ای تر و سطح بالاتر است.

ادمین های Junior: ارائه مشاوره های عالی و دقیق به سرمایه گذاران برای مدیریت صفحات اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر از وظایف ادمین های تازه کار تر می باشد.

همکاری/ایجاد شبکه ارتباطی

این یکی مورد شاید بیشتر برای سازمان های خیلی بزرگ باشد و روی حقوق ادمین اینستاگرام تاثیر بسیار بالایی بگذارد. ادمین اینستاگرام باید هم با سرمایه گذاران داخلی و هم خارجی کانال ارتباطی ایجاد کند.

تیم ها و افراد داخلی:

-کار کردن با تجهیز کنندگان داخلی و خارجی به منظور اینکه مطمئن شود پست های تاثیر گذار در صفحه به انتشار گذاشته می شود.

-همکاری با سرمایه گذاران داخلی کلیدی برای پشتیبانی از طرح ریزی و توسعه کمپین های اجتماعی

آژانس های خارج از سازمان:

-ساخت و پرداخت ارتباط قوی با شرکای کلیدی خارجی برای گسترده تر کردن امور کلیدی در شبکه های اجتماعی

-برگذاری رویداد های اجتماعی با کمک برند های مرتبط دیگر

همکاری/ایجاد شبکه ارتباطی

نیازمندی های تاثیر گذار در حقوق ادمین اینستاگرام

به علاوه اینکه وظایف ادمین اینستاگرام را باید در حقوق ادمین اینستاگرام لحاظ کرد، تجربیات و مدارج علمی اینستاگرام هم می تواند در حقوق او تاثیر گذار باشد. مثلا آیا رشته تحصیلی آن ها به بازاریابی مرتبط بوده است؟ آیا تجربه ای در زمینه کار های مارکتینگ داشته اند؟

وضعیت تحصیلی:

-مدرک تحصیلی مرتبط با کسب و کار مورد نظری که مدیریت می شود

-مدرک بازاریابی، CIM یا IDM

-مدارکی مانند روزنامه نگاری، رسانه، تبلیغات و یا زبان انگلیسی

تجربیات:

-تجربه به عنوان مدیر شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام

-تجربه در امور مارکتینگ دیگر

-تجربه در مدیریت مشتریان

-تجربه در مدیریت بلاگ

-تجربه در ساخت محتوای ویدیویی

-تجربه در مدیریت کمپین های پولی مرتبط با اپلیکیشن

مهارت ها و ویژگی های ادمین اینستاگرام

هرچقدر ادمین های اینستاگرام یک سری ویژگی های مربوطه و مثبت را در خود پرورش دهند، امکان بالا رفتن حقوق ادمین اینستاگرام هم بیشتر می شود. یک ادمین اینستاگرام اگر دارای کیفیت های زیر باشد می تواند به راحتی حقوق خودش را افزایش دهد:

-خلاق بودن

-متعهد بودن

-توجه کردن به جزئیات

-ارتباط اجتماعی قوی

-دید آماری و مهارت تفسیر

-مرتب و منظم بودن

-علاقه مند بودن

سخن پایانی

حقوق ادمین اینستاگرام یک عدد ثابت نیست. ما هم نمی توانیم یک عدد ثابت را به شما بگوییم (البته برای مشاوره می توانید با پشتیبانی ما تماس بگیرید) اما می توانیم به شما بگوییم که حداقل چه مواردی سطح و سقف حقوق ادمین اینستاگرام را مشخص می کنند. پس سعی کردیم که این موارد را برای شما برشماریم. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم به شما برای انتخاب یک ادمین خوب اینستاگرام کمک کرده باشیم.

منبع:

Sendible

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *