آیا می دانید بهترین ابزار های سئو خارجی کدام اند ؟ شناخت آن ها چه اهمیتی دارد ؟ بهتر است پیش از بررسی ابزار های سئو خارجی با اهمیت سئو خارجی  (Off-Page SEO) آشنا شویم . سئو خارجی مجموعه فعالیت هایی است که ما خارج از سایت برای بهبود سئو سایت انجام می دهیم . این فعالیت ها شامل فعالیت در شبکات اجتماعی ( social signal) ، قرار دادن تبلیغات در سایت های دیگر و لینک گذاری ها میباشد. از آن جایی که یکی از شاخص های مهم و تاثیرگذار در سئو از نظر گوگل لینک ها هستند  تعداد لینک ها می توانند از موارد مهم در سئو سایت باشند. البته کیفیت لینک ها نیز مهم است. و لینک هایی که از سایت های معتبر باشند می توانند  تاثیری بر سئو داشته باشند.

بهترین ابزار های سئو خارجی

برای بهبود سئو باید بر سئو خارجی ، سئو داخلی و سئو تکنیکال به یک اندازه کار شود. هر سه اهمیت داشته و نمی توان اهمیت دیگری را نادیده گرفت. از همین روست که باید با سئو خارجی و بهترین ابزار های سئو که به شما در مسیر داشتن و همچنین بهبود سئو Off-Page کمک شایانی میکنند آشنا شوید .  اعتبار بک لینک های خود را بسنجید ، لینک های بی کیفیت را حذف کنید ، تاثیر تبلیغات و یا فعالیت در شبکات مجازی را بر سایت خود را به طور دقیق ببینید و بسنجید تا بتوانید کیفیت سئو خارجی خود را افزایش داده  و شاهد تاثیر آن بر رتبه سایت خود باشید. اما بهترین ابزار های سئو خارجی کدام اند؟ قصد داریم تا در این مطلب بهترین و کاربردی ترین ابزار های سئو خارجی را به شما معرفی کرده تا به عنوان یک وب مستر مهم ترین ابزار های خارجی را بشناسید.

Ahrefs

 از بهترین و کاربردی ترین ابزار های سئو می توان به Ahrefs  اشاره کرد. یکی از کاربرد های این ابزار نشان دادن گزارشی کامل از بک لینک ها و یا سایت های متصل به یک سایت است. کافیست دامنه یک سایت را وارد کنید تا بتوانید تمامی اطلاعات مفیدی که در رابطه با بک لینک های سایت رقیب خود دارید مانند سایت هایی که به آن ها لینک داده اند ، را دریافت کنید. سپس با تحلیلی که با کمک ابزار Ahrefs بدست آورده اید و کمک گرفتن از آن استراتژی ای قوی و پرقدرت برای سئو خارجی خود داشته باشید. کار با این ابزا بسیار سادست، کافی است دامنه مورد نظر خود را وارد کنید، سپس می توانید نمودار هایی که در بازه های زمانی مشخص، در قسمت New & lost backlinks  ، تمامی لینک هایی که به سایت شما داده شده است را مشاهده کنید؛ حتی نوع آن لینک ، dofollow  و یا nofollow  بودن آن ها نیز مشخص شده است.

Ahrefs

Moz

از دیگر ابزار های ضروری در سئو باید به ابزار ماز(Moz) اشاره کنیم. یکی از هزاران کاربرد این ابزار ارائه اطلاعاتی در رابطه با علایق مخاطبان شماست. میتوانید بدانید افرادی که به دنبال حیطه کاری شما هستند چه رفتار هایی انجام میدهند ، چه کلماتی را سرچ می کنند و یا رقبای شما در چه سطحی هستند و از چه استراتژی های جهت انجام سئو استفاده می کنند.

Moz

Google analytics

یکی از ابزارهایی که توسط گوگل ارائه شده است واطلاعات دقیق و مفیدی در رابطه با سایتتان در اختیار شما قرار می دهد ، google analytics  است. این ابزار اطلاعاتی در  رابطه با مدت زمان حضور کاربران در سایت و اطلاعات کاملی در رابطه  رفتار کاربران سایتتان به شما می دهد. شما با استفاده از این ابزار حتی می توانید اطلاعاتی در رابطه با ترافیک وارد شده در سایت از طریق لیک های مشخص را داشته باشید. گوگل آنالیتیکس بی شک از ابزار های اصلی سئو یک سایت است.

Google analytics

SEMrush  

SEMrush  نیز از برنامه هایی است که امکنات بسیاری را برای کاربر خود قرار داده است و به همین دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است ، به طوری که کم تری وب مستری است که نام این ابزار را نشینده باشد. تنها یکی از این امکانات آنالیز بک لینک هایی است که دیگر سایت ها به شما داده اند است. البته بهتر است نادیده نگیریم تمامی امکانات و اطلاعاتی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد کاربردی بوده و می توانند نقشی تاثیرگذار بر سئو سایت شما داشته باشند.

SEMrush

جمع بندی

در مقالات پیشین نیز به این موضوع اشاره داشتیم که به طور کلی ما برای  داشتن سئویی خوب نیاز داریم تا بهترین ابزار های سئو و کار کردن با آن ها را بشناسیم تا بتوانیم دیتا ها و اطلاعات مفید و لازم را دریافت کرده و توانایی استفاده و تحلیل آن ها را داشته باشیم. تنها در این صورت است که می توانیم سئویی بی نقص داشته و رتبه خوبی در گوگل کسب کنیم. حتی بعد از کسب رتبه نیز استفاده از این ابزار ها لازم است چرا که ممکن است استراتژی شما دیگر جوابگو نبوده و مجبور به تغییر و یا به روزرسانی آن شوید. همچنین بررسی رقبا و اطلاع از استراتزی های آن ها همواره برای سئو  سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *