اینکه جهان و تکنولوژی انقدر سریع پیشرفت می کنند را نمی شود باور کرد. یک سری مفاهیمی با سرعت هرچه تمام تر ابداع می شوند که تا بخواهیم یکی از آن ها را یاد بگیریم، مفهوم دیگری هم به آن اضافه می شود. این مفاهیم هم می توانند خیلی برای ما مفید باشند و هم اینکه هرکدام کار ها را به نحوی برای ما راحت تر می کنند. اینستاگرام هم دارد پیشرفت های جالبی از خودش نشان می دهد و یکی از آن ها ساخت qr code برای اینستاگرام است که شاید در اولین برخورد با خود بگویید “حال با این دیگر چه کاری می شود انجام داد؟” یا “این امکان اصلا چه فایده ای دارد؟” ولی وقتی این مقاله را بخوانید، متوجه می شوید که ساخت qr code برای اینستاگرام از آنچه فکرش را می کنیم هم کاربردی تر است. پس در این مقاله همراه ما باشید.

ساخت qr code برای اینستاگرام

مدیریت شبکه های اجتماعی آن جایی سخت می شود که ما، در راستای جذب مخاطب بیشتر این مدیریت شبکه های اجتماعی را انجام بدهیم. مثلا در همین مدیریت پیج اینستاگرام ، اگر شما قرار باشد صرفا یک سری کار تکراری را انجام بدهید و به فکر جذب مخاطب و مشتری بیشتر نباشید، کار سختی را در پیش ندارید. ساخت qr code برای اینستاگرام از جهاتی می تواند به مدیریت پیج اینستاگرام در این زمینه هم کمک کند. البته که QR Code اینستاگرام تنها نقشی که بازی می کند، نقش تبلیغاتی نیست و استفاده های بیش از این را نیز دارد. در این مقاله ما قرار است به علاوه پرداختن به چگونگی ساخت qr code برای اینستاگرام ، اصلا دلیل ساخت این کد را به شما بگوییم که شما را از فواید آن آگاه کنیم و دید عمیق تری در رابطه با آن به شما بدهیم.

احتمالا دیگر در حال حاضر نسل جوان و حتی نسل قبل تر از آن، QR Code ها را می شناسند. کد های تصویری ای که کارکرد مشابه با بارکد ها را دارند و با یکدیگر نیز یکسان نیستند. این کد های منحصر به فرد بسته به زمینه استفاده، عملکرد های متفاوتی را دارند و شما می توانید با اسکن کردن آن ها با گوشی های موبایل خود، از این کد ها استفاده کنید و وارد یک صفحه سایت بشوید، یک تصویر را باز کنید، چیزی را دانلود کنید و استفاده های بی شمار دیگری که می توانید با آن انجام بدهید. در حال حاضر بیشتر دوربین های گوشی موبایل قابلیت اسکن QR Code را دارند و اگر نداشته باشند، شما می توانید از اپلیکیشن های اسکن QR Code که در گوگل پلی و اپ استور وجود دارند استفاده کنید تا بتوانید QR Code ها را اسکن کنید.

ساخت qr code برای اینستاگرامم

فواید ساخت qr code برای اینستاگرام چیست؟

روی بیلبورد ها QR Code ها را می بینید، روی تابلو ها قابل مشاهده هستند، بنر ها QR Code دارند و QR Code ها دارند زمین را تصرف می کنند! البته که هنوز استفاده از QR Code ها آنطور که باید جامع نشده است، اما در کلان شهر ها این کد ها استفاده های بسیاری دارند. تمرکز ما در اینجا روی فواید ساخت qr code برای اینستاگرام است و می خواهیم ببینیم که اصلا چرا باید برای اینستاگرام خودمان چنین چیزی را تعریف کنیم؟ اصلا چرا باید کسی آموزش ساخت QR Code برای اینستاگرام را بگذارد؟ مگر چه چیزی است که نیاز است که اجرا بشود؟ در این مقاله به یک سری از این کاربرد ها می پردازیم و سپس ساختن آن را نیز به شما آموزش خواهیم داد تا توضیحات کامل بشوند.

ورود به صفحه اینستاگرام و استفاده تبلیغاتی

مهمترین فایده ساخت qr code برای اینستاگرام استفاده تبلیغاتی آن به منظور جذب مخاطب بیشتر است. شما این QR Code ها را می توانید در هرکجا که بخواهید قرار دهید و کاربران هم می توانند با استفاده از اسکن کردن آن ها، وارد صفحه اینستاگرام شما بشوند. شما می توانید این QR Code ها را روی بروشور های تبلیغاتی چاپ کنید، می توانید آن ها را روی بیلبورد ها نصب کنید، می توانید به سادگی آن ها را کف خیابان با یک روکش قرار بدهید، می توانید آن ها را حتی روی یک تیشرت هم چاپ کنید و QR Code می تواند دروازه ورود شما از دنیای بیرون، به یک صفحه اینستاگرام باشد. همه هم دیگر در حال حاضر یک اسکنر QR Code در گوشی هایشان دارند و دیگر درصد بالایی از جامعه این کد ها را می شناسند. پس کار شما برای تبلیغات راحت می شود.

تصور کنید، شما روی یک بیلبورد یا حتی یک تابلوی معمولی، کنجکاوی مخاطب خودتان را تحریک کنید و یک متن تبلیغاتی (کپی رایتینگ) عالی نیز داشته باشید. حال در زیر آن QR Code مورد نظر را قرار بدهید تا مخاطب از سر کنجکاوی هم که شده است، QR Code را اسکن کند. بعد از آن کاربر وارد صفحه اینستاگرام شما می شود و حال دیگر بستگی به ارزشی که شما به مخاطب داده اید دارد که کاربر مورد نظر شما را دنبال کند و یا اینکه به همان اسکن کردن بسنده کند و صفحه را ببندد. به هر حال، شما حداقل Brand Awareness را انجام داده اید و در کمترین حالت، خودتان را به یک نفر شناسانده اید. حال اگر کاربر شما را فالو کند و تبدیل به مشتری هم بشود که تا آخر بازاریابی دیجیتال را پیش برده اید و QR Code شما را به هدف رسانده است.

کاتالوگ و منو

این مورد کاملا یک تجربه شخصی است و مطمئنم که احتمالا شما نیز آن را اخیرا تجربه کرده باشید. خصوصا که ساخت qr code برای اینستاگرام در دوران کرونا به خوبی به کمک کافه ها، رستوران ها و حتی یک سری از فروشگاه ها آمد. اینطوری که دیگر شما نیازی نیست منوی کاغذی خودتان را بین مشتری های مختلف دست به دست کنید که یا خراب بشود و یا اینکه مثلا ویروس کرونا از طریق آن از شخصی به شخص دیگر منتقل بشود. شما تنها کافیست که منوی کافه یا رستوران خودتان را در صفحه اینستاگرام خودتان قرار بدهید، QR Code صفحه را روی میز های مشتریان نصب کنید، از مشتریان بخواهید که آن را اسکن کنند و از طریق صفحه اینستاگرام هم منوی شما را ببینند و هم تصویر چیزی که می خواهند سفارش دهند را نیز مشاهده کنند.

همچنین فروشندگان محصولات نیز می توانند کاتالوگ کالا هایشان را در صفحه اینستاگرام خود قرار بدهند و از مشتریان بخواهند که QR Code داخل فروشگاه را اسکن کنند تا از آن طریق وارد صفحه اینستاگرام شما بشوند. اینطوری می توانند هرچیزی که می خواهند را از طریق اینستاگرام به سرعت انتخاب کنند و در خرید هم اشتباهات کمتری پیش می آید. تازه این موضوع می تواند جنبه جذب مشتری و فالوور نیز داشته باشد و ممکن است حالا که مشتریان وارد صفحه اینستاگرام شما شده اند، صفحه شما را فالو نیز بکنند و از پست های دیگر شما نیز دیدن کنند.

ساخت qr code برای اینستاگرام در کوتاه ترین زمان

حال که دیگر فواید ساخت qr code برای اینستاگرام را می دانید، وقت آن رسیده است که به عمل بپردازیم و دقیقا به سراغ ساخت QR Code برویم. ساخت QR Code برای اینستاگرام بسیار ساده می باشد و شما لازم نیز که کار خاصی انجام بدهید. تنها باید چند مرحله را طی کنید که در آخر QR Code شما ساخته بشود. مراحل ساخت QR Code در اینستاگرام به شرح زیر می باشد:

-اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خودتان باز کنید.

-در قسمت پایین سمت راست وارد بخش Account بشوید که با پروفایل کاربری شما در پایین صفحه نمایش داده شده است.

-روی منوی همبرگری یا منوی سه خط بالا سمت راست صفحه بزنید.

-در منویی که برای شما باز می شود، گزینه QR Code را انتخاب کنید.

-زمانی که شما روی این گزینه می زنید، QR Code صفحه شما برای شما نمایش داده می شود.

حال شما می توانید برای ذخیره کردن این QR Code یا از آن یک اسکرین شات بگیرید، یا اینکه از گزینه share در قسمت بالا سمت راست همین قسمت استفاده کنید و آن را در هر جایی که می خواهید به اشتراک بگذارید. شما می توانید این QR Code را چاپ کنید و از آن پرینت بگیرید و در دنیای بیرون از گوشی موبایل نیز از آن استفاده کنید. حال دیگر شما ساخت qr code برای اینستاگرام را انجام داده اید و به همین سادگی می توانید با روش های مختلف از این امکان استفاده کنید.

ساخت qr code برای اینستاگرام در کوتاه ترین زمان

سخن پایانی

اینستاگرام نه تنها نمی خواهد سد راه تبلیغات شما باشد، بلکه از خدا خواسته می خواهد که شما بتوانید با روش های مختلف، کاربران را از دنیای واقعی به دنیای این اپلیکیشن بکشانید. به خوب بودن و بد بودن آن کاری نداریم اما به هر حال اینطور که مشخص است، اینستاگرام برای تبلیغات و جذب مخاطب، خودش کمک بسیاری را به کاربران و کسب و کار ها می کند. ساخت qr code برای اینستاگرام یکی از همین مواردی است که این موضوع را ثابت می کند. این موضوع توانسته است به خوبی به همه کسب و کار ها کمک کند که دروازه ورود به صفحه خودشان را در دنیای بیرون نیز قرار بدهند و بتوانند مخاطبان را با روش های مختلف به صفحه خودشان بیاورند. حال ما نیز امیدواریم که توانسته باشیم در ساخت این مورد به شما کمک کرده باشیم. ممنون که همراه ما بودید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *