کاربران اینستاگرام بیش از اینکه پست های اینستاگرام را نگاه کنند، استوری اینستاگرام را نگاه می کنند. چرا؟ مشخص است، به این دلیل که استوری ها معمولا دم دست تر هستند و کاربر با باز کردن اینستاگرام می تواند به آن ها دسترسی داشته باشد. استوری اینستاگرام از همان زمان که آمد غوغا به پا کرد و تقریبا تمامی کاربران اینستاگرام از آن استقبال کردند. اما آیا موضوع به همینجا ختم می شود و برای افزایش بازدید استوری هیچ تلاشی نباید بکنیم؟ اتفاقا موضوع بحث امروز ما هم همین است و قرار است فکری هم برای این موضوع بکنیم و ببینیم چگونه بازدید استوری های صفحه کسب و کارمان را افزایش بدهیم. در این مقاله 8 روش اصولی را برای شما بیان کردیم که البته ممکن است روش ها بیشتر از این هم باشد که آن دیگر بستگی به خلاقیت شما دارد. پس در این مقاله همراه ما باشید.

افزایش بازدید استوری

برای یک صفحه بیزنسی در اینستاگرام افزایش بازدید استوری آنقدر ها هم ساده نیست. بیایید با یکدیگر رو راست باشیم، اینستاگرام استوری کسانی را اول به کاربر نشان می دهد که کاربر بیشتر علاقه به دیدن استوری های آن ها دارد. مسلما عزیزان و دوستان کاربران همیشه در اولویت استوری ها هستند به این خاطر که هم کاربر بیشتر با آن ها در تعامل است، هم اینکه وقت بیشتری را صرف دیدن استوری آن ها می کند و به سادگی از کنار آن ها عبور نمی کند. پس شما به عنوان یک کسب و کار چه جایگاهی برای مخاطب خود دارید؟ کاربر خیلی به کسب و کار شما علاقه مند باشد و خیلی هم صفحه شما را دوست داشته باشد، در نهایت بین آن همه فالویینگ کاربر، خیلی طول می کشد که کاربر به استوری شما برسد و آن را ببیند. پس بهتر است دست به کار شویم.

در شبکه های اجتماعی خصوصا در اینستاگرام، شما با عده زیادی در حال رقابت هستید. خیلی از کسب و کار های رقیب شما پایه ها و اصول مدیریت پیج اینستاگرام را می دانند و شما هم نباید از آن ها عقب بیفتید. یکی از همین کار هایی که باید در شبکه های اجتماعی انجام بدهید این است که افزایش بازدید محتوا و در اینستاگرام افزایش بازدید استوری را انجام دهید. قبل از هر چیزی هم باید به شما بگوییم که کار کردن و مدیریت شبکه های اجتماعی با عجله کردن کاملا منافات دارد. تمام تلاش خودتان را هم که بکنید، قرار نیست همان اول کار بازدید استوری های شما از مثلا 100 نفر به 1000 نفر برسد. اما با انجام روش هایی که به شما خواهیم گفت، آرام آرام این بازدید ها بیشتر خواهند شد و در نتیجه شما یک پیج اینستاگرامی موفق خواهید داشت. همراه ما باشید.

8 روش افزایش بازدید استوری

از هشتگ های مناسب در استوری استفاده کنید

همه ما می دانیم چقدر هشتگ ها هم برای افزایش بازدید استوری مناسب هستند و هم برای پست ها کاربرد های خاص خودشان را دارند. اما منظور ما از هشتگ مناسب چیست؟ بگذارید اول به شما بگوییم که هشتگ گذاشتن در استوری مانند پست نیست. قرار نیست شما استوری خودتان را هم هشتگ بارون کنید و تا 10 هشتگ برای استوری بگذارید. (بیش از این را خود اینستاگرام هم اجازه نمی دهد) 1 الی 2 هشتگ برای استوری کافی می باشد. هشتگ شما هم حتما باید با پستی که گذاشته اید مرتبط باشد. به طور جدی تاکید می کنیم که یک هشتگ را به دلیل محبوبیت در استوری خود قرار ندهید و کاملا به مرتبط بودن هشتگ با استوری خودتان دقت کنید. در ضمن کاربران می توانند در حال حاضر هشتگ ها را هم فالو کنند پس فرصت خوبیست که شما هم از هشتگ های مرتبط با کارتان استفاده کنید.

اگر هم نخواستید که هشتگ هایتان در پستتان مشخص باشد، می توانید آن ها را در استوری پنهان کنید یا رویشان را با استیکر بپوشانید. به این صورت هم هشتگ ها پست استوری شما را خراب نمی کنند و هم بازدید استوری شما به واسطه هشتگ افزایش پیدا می کند.

از هشتگ های مناسب در استوری استفاده کنید

از Tag موقعیت مکانی استفاده کنید

استفاده از Location Tagging یا تگ کردن موقعیت مکانی یکی از بهترین روش های افزایش بازدید استوری می باشد. شما هر لوکیشنی را که در استوری خودتان تگ کنید، کسانی که در آن لوکیشن هستند می توانند استوری شما را ببینند. در نتیجه شما بازدید بیشتری از خیل عظیمی از مخاطب ها خواهید گرفت. وقتی هم که یک کاربر لوکیشن خاصی را در اینستاگرام سرچ می کند، می تواند ببیند که دیگران درباره آن لوکیشن چه پست ها و استوری هایی گذاشتند و اگر لوکیشن شما را سرچ کند، می تواند استوری شما را نیز مشاهده کند.

ریپلای استوری را پاسخ دهید. کار سختی نیست!

این قسمت را کمی با دقت تر بخوانید، این موضوع را در نظر بگیرید که کاربران به طور معمول با صفحات کسب و کار میانه خوبی ندارند و استوری های آن ها را رد می کنند. حال تصور کنید یک کاربری نه تنها استوری شما را دیده است، بلکه این زحمت را به خود می دهد که استوری شما را ریپلای کند. پس لطفاً به آن ها پاسخ دهید که هم آن ها را خوش حال کنید و حس بهتری نسبت به شما داشته باشند، هم اینکه به اینستاگرام بفهمانید که شما استوری هایتان اسپم نیستند و کاملا هدفمند استوری می گذارید. هر چقدر تعامل شما با یک مخاطب بیشتر باشد، اینستاگرام استوری های شما را بیشتر به آن مخاطب نشان می دهد و در نتیجه احتمال افزایش بازدید استوری خیلی بیشتر می شود. شاید بتوان این مورد را یکی از مهمترین موارد این مقاله دانست.

بهترین استوری های خودتان را هایلایت کنید

استوری های شما عمری بیشتر از 24 ساعت ندارند و بعد از آن، اگر کسی اینستاگرام را در این مدت چک نکرده باشد، نمی تواند استوری شما را ببیند. اما چگونه می شود که کاری کرد که استوری ما بیش از 24 ساعت بماند؟ پاسخ این است که شما می توانید استوری خودتان را هایلایت کنید. مطمئن باشید که استوری های هایلایت شده خیلی بیشتر از باقی استوری ها دیده می شوند و می توانید مهمترین و بهترین استوری های خودتان را که دوست دارید همه آن ها را ببینند هایلایت کنید. جایگاه هایلایت ها هم دقیقا زیر اطلاعات صفحه شما در پروفایل شما می باشد که کاربران هر زمان که بخواهند می توانند به آن ها سر بزنند. دقت کنید که البته نباید همه استوری های خودتان را هایلایت کنید که حجم هایلایت هایتان زیاد شود، استوری های مهم برای هایلایت ها کافی هستند.

استوری ها را در زمان درست منتشر کنید

یادتان هست که به شما گفتیم نمایش استوری به میزان تعامل مخاطب با شما بستگی دارد؟ بگذارید به شما بگوییم که فقط میزان تعامل نیست که روی این موضوع تاثیر می گذارد. اینکه شما استوری را در چه زمانی در صفحه خودتان قرار دهید هم بسیار مهم است. شاید شنیده باشید که می گویند ساعاتی مانند 8 یا 9 شب به همراه 5 و 6 بعد از بهترین زمان برای ارسال استوری هستند. بله درست است که این تایم ها بهترین زمان ها برای ارسال استوری هستند اما شما باید ببینید که مخاطب های خودتان چه زمانی در اینستاگرام بیشتر فعال هستند. برای فهمیدن این موضوع هم می توانید به راحتی از ابزار Insight اینستاگرام که آمار صفحه شما را نشان می دهد کمک بگیرید و ببینید که عمده مخاطب های شما در چه زمانی صفحه آنلاین هستند. رعایت تایم یکی از روش های افزایش بازدید استوری اینستاگرام می باشد.

زمان مناسب برای ایجاد استوری اینستاگرام

دنبال کنندگان وفادار خود را منشن کنید

می دانستید که می شود دوستان و یا فالوور های خودتان را در استوری منشن کنید؟ اگر نمی دانستید، حال دیگر می دانید. شما می توانید با قرار دادن علامت @ در استوری و نوشتن آیدی مخاطب خود، او را در استوری منشن کنید. شاید صفحات کسب و کار ها خیلی از این مورد استفاده نکنند، اما می شود که کاربران وفادار و قدیمی خودتان را در استوری ها منشن کنید و با آن ها صحبت کنید. این موضوع می تواند حس بسیار خوبی در مخاطب ایجاد کند و وفاداری آن ها را بیشتر کند. البته این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که شاید همه دوست نداشته باشند در استوری ها منشن شوند، پس قبل از منشن کردن اگر امکانش بود، از مخاطب خود اجازه بگیرید. این هم یکی دیگر از راه های افزایش بازدید استوری می باشد.

استوری گذاشتن را قطع نکنید

به شما گفته اند که باید فقط یک استوری در روز بگذارید؟ به شما گفته اند که فقط هر چند وقت یکبار استوری بگذارید؟ متاسفانه به شما اشتباه گفته اند و برای افزایش بازدید استوری بهتر است به صورت مداوم استوری بگذارید. البته منظور ما این نیست که همیشه در حال استوری گذاشتن باشید که هم خودتان وقت نکنید به کاری برسید و هم مخاطب از دست شما خسته شود. خیر، فقط منظور ما این است که خودتان را محدود به یک استوری در روز نکنید و گاهی اصلا لازم نیست برای استوری گذاشتن برنامه ریزی خاصی داشته باشید. استوری این اجازه را به شما داده است که از هر چیز که فکر می کنید لازم است استفاده کنید تا تعاملتان با مخاطب بیشتر شود. پس همیشه استوری بگذارید و استوری های جذاب هم بگذارید تا کاربر را خسته نکنید که خدایی نکرده شما را Mute کند.

استوری های قابل اشتراک گذاری ارسال کنید

یکی از روش های افزایش بازدید استوری این است که شما کاربر را ترغیب کنید که استوری شما را برای دیگران بفرستد. مثلا می توانید از نقل قول های جالب مرتبط با کارتان استفاده کنید که افراد بزرگ در کار شما گفته اند. مثلا اگر با تکنولوژی کار می کنید احتمالا نقل قول های افرادی مانند ایلان ماسک، بیل گیتس و … می تواند هم به کار شما مرتبط باشد و هم کاربر بخواهد این سخنان ارزشمند را با دیگران نیز به اشتراک بگذارد. البته که موضوع فقط به همین موارد ختم نمی شود و شما می توانید حتی آموزش های کاربردی در صفحه خود قرار دهید که هم به درد کاربر بخورد، هم اینکه کاربر علاقه نشان بدهد که استوری های شما را برای دوستان خود هم بفرستد.

سخن پایانی

افزایش بازدید استوری با روش های دیگری هم ممکن است میسر شود که آن ها دیگر بستگی به خلاقیت های شما دارد. این هشت روشی که ما به شما گفتیم روش های اصولی و قابل قبولی هستند که می توانند بازدید استوری های شما را افزایش بدهند. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که استفاده از این روش ها کافی نیست و خود محتوای استوری شما است که مهمترین نقش را در این زمینه ایفا می کند. پس تمامی تلاش خودتان را روی تولید محتوای بهینه بگذارید تا استوری های شما به صورت ارگانیک، بازدید بیشتری بگیرند. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید.

منبع:

Makeuseof

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *