الگوریتم کبوتر گوگل ( google pigeon algorithm )

الگوریتم کبوتر بیشتر به کمک مشاغلی می آید که مغازه ، فروشگاه و یا مطب داشته و انجام خدماتشان به طور حضوری نیز انجام می شود . الگوریتم کبوتر به زبان ساده کمک میکند تا اگر کاربر لوکیشن یا موقعیت مکانی خاصی و یا کسب و کار محلی ای را در گوگل سرچ کند ، بهترین پییشنهاد را برایش به نمایش درآورده و فرد را در سریع ترین زمان به درست ترین انتخاب برساند . در ادامه قصد داریم تا شما را بیشتر با ویژگی های این الگوریتم و تاثیر آن بر سئو سایت آشنا کنیم .

الگوریتم کبوتر و موقعیت مکانی

ما در مطالب گذشته به بررسی الگوریتم های گوگل پرداختیم و به دیگر الگوریتم هایی مانند الگوریتم مرغ مگس خوار و پنگوئن اشاره کردیم . گفتیم الگوریتم های گوگل ارائه و آپدیت می شوند تا به گوگل کمک کنند رضایت کاربر را جذب کرده و بهترین و نزدیک ترین نتایج را برایش به نمایش درآورد . یکی از اصلی ترین معیار های گوگل برای انتخاب نتایج بهتر ، محتوا ی سایت است . گوگل از طریق الگوریتم های خود انواع محتوا های موجود در یک صفحه  ، از  محتوای نوشتاری گرفته تا محتوای ویدئویی را بررسی کرده و نزدیک ترین محتوا به خواسته کاربر را به او نمایش می دهند . الگوریتم کبوتر ارائه شد تا محتوای جدید گوگل یعنی لوکیشن یا موقعیت مکانی نیز مانند دیگر محتوا ها به درستی بررسی و ارزیابی شوند . این الگوریتم بیشتر بر سئو محلی یا لوکال تاثیر می گذارد ؛ به گونه ای که بعد از معرفی آن باعث شد تا جست و جو گران محلی رویه و روش خود را تغییر دهند .

[rd_images_gallery images=”16085″ size=”full”]

سئو محلی local SEO

سئو ی محلی به شما کمک می کند تا کسب و کار و حرفه خود را به کسانی که در نزدیکی محل شما زندگی می کنند معرفی کنید . اینگونه شما می توانید مشتریانی ثابت پیدا کرده و به طوری دقیق و بهتر به معرفی کسب و کارتان بپردازید . این موضوع نه تنها برای شما و سایت و کسب و کارتان خوب استه بلکه برای جست و جوگر محلی ( local searcher ) نیز اتفاق خوشایندی است . جست و جو گر محلی ، فردی است که به دنبال خدماتی خاص در مکانی مشخص و یا مکانی خاص می گردد . برای مثال فردی که ” شرکت طراحی سایت در اکباتان ” را سرچ می کند به دنبال خدمت طراحی سایت در اکباتان و یا آن حوالی می گردد پس گوگل نیز بر اساس نزدیک بودن شرکت های طراحی سایت به اکباتان نتایج را به کاربر نمایش می دهد . اما زمانی که کاربر ” رستوران سنتی ” را سرچ می کند به دنبال مکانی با ویژگی سنتی بودن است ، گوگل بر اساس این ویژگی نتایج را برای کاربر رتبه بندی می کند .

اهمیت سئو محلی

روز به روز میزان سرچ جست و جو های لوکال یا محلی رو به افزایش است . این افزایش در سرچ اهمیت سئو لوکال را برای گوگل پیش از پیش افزایش می دهد و باعث می شود به دلیل اهمیت بالایی که سئو محلی دارد تغییراتی را در روند رتبه دهی و نتایج خود اعمال کند ؛ به گونه ای که ممکن است سایتی که به طور مثال در رتبه چهارم است با اعمال الگوریتم های محلی گوگل مانند الگوریتم کبوتر،  رتبه ای بالا تر و یا پایین تر کسب کند . زمانی که یک عبارت با موقعیت مکانی سرچ می شود فاکتور های دیگری مورد بررسی قرار می گیرند . در سئو ی لوکال  فاکتور های مانند فاصله مکانی ، سهولت دسترسی و حتی ساعت کاری از دیگر فاکتور ها و اعتبار و محتوای صفحه اهمیت بالاتری پیدا می کنند ؛ از همین رو در بحث سئو محلی باید به جستجوی کلمات کلیدی محلی  و ثبت درست و دقیق موقعیت مکانی و خلاصه نکاتی که در حالت عادی آن ها را در نظر نمی گرفتیم بیشتر توجه کنیم .

ویژگی های الگوریتم کبوترگوگل

با ارائه این الگوریتم گوگل سعی داشت تا نتایج را به گونه ای موقعیت محور طبقه بندی کند . این اقدام گوگل کمک شایانی به کسب و کار های محلی کرد و باعث شد تا کسب و کار های محلی با تمرکز بر سئو محلی خود ، مشتریان هدفشان را راحت تر پیدا کنند . از دیگر قابلیت هایی که الگوریتم کبوتر دارد ، کمک به گوگل در افزایش شخصی سازی نتایجش است ؛ گوگل با کمک ای الگوریتم نتایجی که به موقعیت مکانی فرد جست و جو گر نزدیک تر است را نمایش می دهد و نتایجش را با توجه به لوکیشن یا موقعیت مکانی فرد شخصی سازی می کند .

[rd_images_gallery images=”16068″ size=”full”]

الگوریتم کبوتر گوگل و بهبود سئو سایت

یکی از مهم ترین کار هایی که جهت کسب و بهبود رتبه در نتایج گوگل با کمک الگوریتم کبوتر باید انجام دهید ، ثبت موقعیت مکانی محل کارتان و سایتتان در نقشه گوگل ( google maps ) است . این کار باعث می شود تا گوگل موقعیت فیزیکی کسب و کار شما را درک کند . از دیگر راهکار های مهمی که بعد از ثبت موقعیت مکانی در نقشه گوگل می توان انجام داد ، ثبت شماره محل کار ، نام و آدرس محل کارتان در تمامی صفحه های سایتتان است . ربات های گوگل توانایی درک شماره و آدرس ثبت شده در سایت شما را دارند . با این کار کبوتر به راحتی سایت شما را ردیابی کرده و سئو ی محلیتان را افزایش می دهد . علاوه بر ثبت تمامی این اطلاعات در صفحه های سایتتان ، بهتر است یک صفحه تماس با ما نیز داشته باشید که در آن تمامی اطلاعات مربوط به کسب و کار محلیتان را به طور دقیق ذکر کرده باشید . مطابقت داشتن اطلاعات داخل سایت با اطلاعات درج شده در نقشه گوگل شانس شما در بهبود سئو محلیتان افزایش می دهد .

جمع بندی

توجه به الگوریتم های گوگل و شناخت ویژگی هایشان می تواند به شما در بهبود سئو سایتتان کمک کند . رعایت اصولی که در رابطه با الگوریتم کبوتر بیان کردیم به شما این فرصت را می دهد تا با رقیبانی که در محدوده فعالیت خود دارید رقابت کنید . الگوریتم کبوتر یک فرصت عالی برای کسب و کار های محلی است و می توند نقش پر رنگی در موفقیت سایت و برقراری ارتباط با مشتری هدفتان داشته باشد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *