استراتژی هشتگ اینستاگرام

هشتگ ها در اینستاگرام چیزی بسیار فراتر از یک دسته بندی موضوعی هستند و یک وسیله عالی مانند سایر بخش های آن برای مارکتر ها هستند، امروزه بسیاری از افراد در میان پیج هایی که فالو کرده اند هشتگ هم در لیست فالویینگ های خود دارند، این قابلیت اینستاگرام باعث شد تا استفاده از هشتگ ها بیش از پیش شود و پیج هایی که به افزایش بازدید احتیاج دارند استراتژی هشتگ اینستاگرام پیش بگیرند، ما در ادامه مطلب میخواهیم به شما چند استراتژی هشتگ در اینستاگرام معرفی کنیم که بسیار موثر هستند، پیشنهاد میکنیم تا آخر این مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان همراه باشید.

هشتگ گذاری در اینستاگرام

برای هشتگ گذاری استراتژی های مختلفی وجود دارد، اول از همه چیز شما باید کسب و کار خود را به خوبی بشناسید و معروف ترین پیج ها در آن زمینه را پیدا و آنالیز کنید، به طور کلی هر کسب و کاری چند کلمه و دسته بندی اصلی دارد که میتوان محصولات و خدماتش را در انها دسته بندی کند، برای مثال یک کسب و کاری فروش ساعت انجام میدهد، کلمه کلیدی هایی همچون : ساعت مچی ، ساعت دیواری ، ساعت ایستاده و… دارد. اینها کلمات کلی این کسب و کار هستند : حالا میتواند بر اساس موارد کوچک تر طبقه بندی شود مثلا بر اساس برند : مثل  ساعت مچی رومنسون ، ساعت رولکس و… توجه داشته باشید هر چه جزئیات به هشتگ های شما اضافه شود افراد کمتری آنها را خواهند دید زیرا افراد کمتری آن هشتگ ها را فالو کرده اند و یا به آن سر میزنند و از طرفی هم اگر هشتگایتان را در دسته بندی کلی قرار دهید آنچنان که باید و شاید برای شما نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری همراه نخواهد داشت؛

مثلا شما اگر ساعت رولکس میفروشید و همین هشتگ را زیر پستتان بزنید قطعا افرادی که این هشتگ را فالو کرده اند از طرفداران و مشتریان ساعت های این برند هستند، اما اگر شما #ساعت را بزنید دسته بسیار کلی تری میباشد و احتمالا اکثر آنها مشتریان شما نیستند.

به همین علت است که میگوییم مرتبط ترین هشتگ ها را انتخاب کنید و این توصیه ما صرفا بخاطر الگوریتم اینستاگرام نیست بلکه این مورد به مدیریت پیج اینستاگرام شما برمیگردد، شما باید دنبال هشتگ هایی باشید که اول از همه مخاطب شما باشند و بعد از آن هشتگ پر بازدیدی باشد. استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام را اگر اینگونه پیش ببرید مطمئن باشید هم فروش، هم اینگیجمنت و هم فالوئر از هشتگ هایتان دریافت خواهید کرد. در ادامه چند تکنیک برای هشتگ گذاری در اینستاگرام طبق همین استراتژی معرفی خواهیم کرد

استراتژی هشتگ اینستاگرام

1- رقبای بزرگتان را رصد کنید

قطعا در هر حوزه ای اگر فعالیت میکنید افرادی هستند که قبل از شما اینستاگرام مارکتینگ را آغاز کرده باشند و در آن حوزه موفق باشند؛ شما قبل شروع کار های اصلی تان به این پیج ها سر بزنید و آنها را زیر نظر داشته باشید و حتی توصیه میشود که آنها را فالو کنید. اول از همه دقت کنید که از چه هشتگ هایی استفاده میکنند ، هر هشتگ را مجزا بررسی کنید و ببینید که آیا برای شما نیز مناسب است یا نه. بعد به سایر نکات توجه کنید مثلا تعداد هشتگ ها، جای هشتگ ها در کپشن و… این کار به شما کمک میکند که خیلی سریع هشتگ های عالی ای را برای خود پیدا کنید.

2- حد برای هشتگ ها قرار دهید

اینستاگرام این قابلیت را به شما میدهد که برای هر پست 30 هشتگ استفاده کنید، اما معمولا سوابق نشان داده است که استفاده از همه هشتگ ها زیر پست ها آنچنان مناسب نیست، بحث و جدل در مورد تعداد هشتگ گذاری در اینستاگرام زیاد هستند که از چند هشتگ استفاده کنیم، عده ای میگویند حداکثر 15 ، برخی میگویند بین 7 الی 9 و… اما چیزی که ما به شما پیشنهاد میدهیم این است که اول از همه هشتگ های خوب را شناسایی کنید، بعد از آن با روش آزمون و خطا پیش روید تا به بهترین نتیجه برسید. یعنی تست کنید و ببینید با چه تعداد هشتگ آمار پست شما به نسبت خوب است و از آن به بعد با همان استراتژی پیش روید.

3- هشتگ های ممنوع شده را به کار نبرید

برخی هشتگ ها از سوی اینستاگرام به عنوان هشتگ های اسپمی شناخته شده اند و استفاده از این هشتگ ها میتوانند به ضرر شما باشند و روی آمار های شما تاثیر منفی بگذارند. به طور کلی هشتگ هایی که ممنوع شناخته شده اند موضوعاتی همچون : خشونت بالا ، توهین آمیز ، تشویق به کشیدن مواد ، تشویق به کار های شرارت آمیز ، تروریسم ، معامله سلاح، مستهجن و… را در بر میگیرند. شما با سرچ این هشتگ ها میتوانید متوجه شوید ممنوع هستند یا خیر (معمولا در هنگام سرچ اینستاگرام میگوید چیزی پیدا نشد.)

4- در استوری ها هم از هشتگ استفاده کنید

گذاشتن هشتگ در استوری میتواند موثر باشد ، شما باید سعی کنید که استوری هایتان تعامل خوبی از طرف کاربران دریافت کنند به همین منظور گذاشتن هشتگ یکی از روش هایی است که باعث افزایش نرخ درگیری میشود، همانطور که احتمالا میدانید استوری ها هم به اکسپلور میروند پس خوب است اگر در آنها از هشتگ ها استفاده کنیم، البته باید در گذاشتن آنها زیاده روی نکنیم، معمولا هشتگ های استوری آنچنان ورودی مانند پست ها ندارند پس نباید خیلی هشتگ اضافه کنیم.

استراتژی هشتگ اینستاگرام

5- هشتگ ها را آنالیز کنید

ابزار های گوناگونی نظیر Hashtagify  ، Simply Measured  و… هستند که ما میتوانیم هشتگ های مرتبط و پر بازدید را به وسیله آنها پیدا کنیم، این ابزار ها قالبا پیش از انتشار پست به کار ما می آیند؛ اما شما میتوانید به وسیله خود اینسایت اینستاگرام هشتگ هایتان را بررسی کنید، برای هشتگ گذاری اینستاگرام آمار اینسایت بسیار معتبر و دقیق است و میتوانید روی دیتاهایی که از اینسایت میگیرید حساب کنید. برای اینکه بفهمید هشتگ هایتان خوب بوده یا نه در زیر پست روی گزینه view insight  بزنید و در پایین بازدید هایی که از هشتگ ها گرفتید را ملاحظه کنید.

استراتژی هشتگ اینستاگرام

سخن پایانی

امیدواریم که این مطلب بتواند به شما در استراتژی هشتگ گذاری اینستاگرام تان کمک کند، همانطور که در ابتدا گفتیم شناخت مخاطب و شناخت رقبای تان میتواند شما را بسیار جلو بیندازد به شرطی که واقعا شناخت داشته باشید؛ هشتگ گذاری به صورت درست میتواند تاثیر خیلی زیادی روی آمار پست های شما داشته باشد و به اینگیجمنت پیج شما بسیار کمک کند. و در آخر اگر برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود احتیاج به مشاوره و رزرو خدمات دارید میتوانید با ما در تماس باشید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *