هرچیزی که در اینستاگرام است، در اینستاگرام هم می ماند. این رویکرد اینستاگرام است و به کسی اجازه نمی دهد که چیزی را از اینستاگرام خارج کند. شما مستقیما نمی توانید از اینستاگرام تصویر یا ویدیویی را ذخیره کنید، استوری ها را نمی توانید در گوشی خود ذخیره کنید و کپی کپشن و کامنت اینستاگرام هم غیر ممکن است. همه این ها اما مربوط به خود “اپلیکیشن” اینستاگرام است. در واقع همیشه راهی برای دور زدن این محدودیت ها در اینستاگرام هست. برای همین هم شما می توانید نه در خود اپلیکیشن، بلکه یک سری کار ها را خارج از آن انجام بدهید. به این خاطر که حداقل شانسی که ما داریم این است که هرچیزی در اینستاگرام یک لینک دارد و با پیدا کردن لینک، همه چیز حل می شود. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های کپی کپشن و کامنت اینستاگرام را معرفی کنیم.

کپی کپشن و کامنت اینستاگرام

مدیریت شبکه های اجتماعی دیگر شاید کمی آسان تر باشد. در مدیریت شبکه های اجتماعی دیگری به جز اینستاگرام شما این اجازه را دارید که محتوا ها را کپی کنید یا تصاویر را ذخیره کنید. در مدیریت پیج اینستاگرام حالا به هر دلیل، کپی کپشن و کامنت اینستاگرام امکان پذیر نیست. چیزی که در مدیریت پیج اینستاگرام باید بدانید این است که هیچ کاری نشد ندارد. هیچوقت فراموش نکنید که همیشه یا یک سری اپلیکیشن ها و سایت های جانبی هستند که یک سری کار ها را در اینستاگرام برای شما انجام بدهند، یا اینکه یک سری کار ها هستش که شما به سادگی می توانید انجام بدهید و فقط روش انجام آن ها را نمی دانید. در این مقاله ما قرار است که به سراغ همین روش ها برویم.

در مقالات قبلی درباره ذخیره کردن پست های اینستاگرام صحبت کردیم و دیدیم که چقدر راحت می شود حتی تصاویر و ویدیو های اینستاگرام را نیز ذخیره کرد. حال در اینجا کمی جزئی تر به این اپلیکیشن نگاه می کنیم و می خواهیم به سراغ کپی کپشن و کامنت اینستاگرام برویم. چیز هایی که شاید نمی دانستید که امکان انجام دادن آن ها وجود دارد و یا اینکه حداقل نمی دانستید که با چه روشی می شود این کار ها را انجام داد. پس همراه ما باشید تا این روش ها را به شما آموزش بدهیم.

انواع روش های کپی کپشن و کامنت اینستاگرام

روش اول: استفاده از مرورگر گوشی

اگر می خواهید کپی کپشن و کامنت اینستاگرام را در گوشی خودتان انجام بدهید، پست مورد نظر یا کامنت مورد نظر خود را در اینستاگرام باز کنید و روی منوی سه نقطه ای آن بزنید. حال با زدن گزینه “Copy Link” لینک پست مورد نظر کپی می شود. حال اپلیکیشن گوگل کروم را در گوشی خودتان باز کنید و لینک را در قسمت سرچ مرورگر Paste کنید. حال وارد لینک شوید و ببینید که پست اینستاگرامی مورد نظر برای شما باز می شود. روی کپشن گزینه More را بزنید تا همه کپشن مشخص بشود. روی هر قسمت از متن که می خواهید دستتان را نگه دارید تا متن را انتخاب کنید. بعد از مشخص کردن ابتدا و انتهای متنی که می خواهید کپی کنید، روی گزینه Copy که ظاهر می شود بزنید و متن را هرکجا که می خواهید و حتی در اینستاگرام Paste کنید.

حال در این روش نمی شود کامنت را کپی کرد اما نگران نباشید، در روش بعدی امکان کپی کردن هر دو امکان پذیر است.

روش اول استفاده از مرورگر گوشی

روش دوم: استفاده از Desktop Site Mode در مرورگر کروم گوشی

در این روش از “کپی کپشن و کامنت اینستاگرام” شما باید Desktop Site Mode را در مرورگر گوشی خودتان فعال کنید تا اینستاگرام شبیه به حالتی که در مرورگر دسکتاپ نمایش داده می شود، ظاهر شود. اول از همه مانند روش بالا لینک پست مورد نظر را کپی کنید، سپس روی منو سه نقطه ای مرورگر گوشی خودتان لیک کنید و گزینه Desktop Site را فعال کنید. سپس لینک را دوباره در قسمت سرچ مرورگر Paste کنید. حال شما نه تنها می توانید کپشن را کپی کنید، بلکه می توانید هر کامنتی که دوست دارید را هم کپی کنید. چون نوشته ها کوچک نمایشه داده می شوند، شاید بهتر باشد که تا حد امکان زوم کنید. دوباره متن مورد نظر خودتان را از بین کامنت ها یا کپشن انتخاب کنید و هر کجا که می خواهید آن را Paste کنید.

روش سوم: استفاده از مرورگر PC

کسانی که لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی داشته باشند که دیگر نانشان در روغن است. نسخه دسکتاپ اینستاگرام محدودیت های خیلی کمتری دارد (هرچند که یک سری امکانات را اصلا ندارد!) و شما می توانید همه کپشن ها و کامنت ها را در آن کپی کنید. برای اینکار در مرورگر دسکتاپ خود وارد Instagram.com شوید و هر متنی را که می خواهید از هر پستی هایلایت کنید و با کلیک راست کردن روی آن، روی گزینه Copy بزنید. همین اندازه ساده!

روش چهارم: استفاده از اپلیکیشن های OCR در گوشی موبایل

اگر برای کپی کپشن و کامنت اینستاگرام دوست دارید از روش های ماجراجویانه استفاده کنید، می توانید از تکنولوژی های OCR استفاده کنید. برای این کار اول اپلیکیشن اینستاگرام خودتان را باز کنید و سراغ پستی که می خواهید کپشن آن را کپی کنید بروید و یا اینکه کامنت مورد نظری که می خواهید کپی کنید را باز کنید. از کپشن یا کامنت مورد نظر اسکرین شات بگیرید و سپس به سراغ اپلیکیشن Google Photos بروید و به سراغ اسکرین شات مورد نظر بروید. دنبال دکمه Google Lens در ردیف پایین بگردید (آیکون یک لنز دوربین) و روی آن بزنید تا هوش مصنوعی گوگل فعال بشود. اپلیکیشن مورد نظر می توانید تمامی متنی که شما می خواهید را هایلایت کند. گوگل تمامی متن را هایلایت می کند و شما می توانید آن بخشی که می خواهید کپی کنید را انتخاب کنید.

شما می توانید روی تصویر اسکرول کنید که هر بخشی از متن که می خواهید بیاید و شما بتوانید با نشانگر آن را انتخاب کنید. وقتی متن مورد نظر خود را انتخاب کردید گزینه Copy Text را بزنید. حال شما می توانید متن مورد نظر را در هر کجا که می خواهید Paste کنید. اگر هم نخواستید که از Google Photos استفاده کنید، می توانید همین کار ها را در اپلیکیشن Adobe Scan هم انجام بدهید که در فروشگاه App Store و Play Store نیز می توانید آن ها را پیدا کنید.

روش چهارم استفاده از اپلیکیشن های OCR در گوشی موبایل

روش پنجم: استفاده از سایت های OCR در PC

اگر نمی خواهید از Google Photos یا Adobe Scan برای کپی کپشن  کامنت اینستاگرام استفاده کنید، می توانید از سایت onlinceocr.net استفاده کنید که با استفاده از آن، نیازی به نصب کردن هیچ اپلیکیشنی ندارید. در این سایت شما می توانید اسکرین شات مورد نظر را آپلود کنید و متن را از آن بیرون بکشید. حال شما می توانید متن مورد نظر را کپی کنید و در هر جایی که می خواهید Paste کنید.

چگونه کپی کپشن و کامنت اینستاگرام را Paste کنیم؟

نگران نباشید! اینستاگرام گزینه Copy را شاید از شما گرفته باشد، اما گزینه Paste را از متن های مربوط به خودتان نگرفته است. یعنی شما در محتوای خودتان، چه استوری باشد و چه کپشن پست، شما می توانید متنی که کپی کرده اید را با نگه داشتن انگشت خود روی صفحه و ظاهر شدن گزینه Paste، به راحتی Paste کنید. این کار را شما با کامنت هم می توانید انجام دهید. به این صورت که شما می توانید وارد بخش کامنت گذاری بشوید و در قسمت متنی که برای شما باز شده است انگشت خودتان را نگه دارید و بعد از نمایش گزینه مورد نظر، کامنت خودتان را به همین راحتی Paste کنید.

اینطور که معلوم است اینستاگرام اصلا دوست ندارد که محتوایش از اپلیکیشنش بیرون برود، اما مشکلی با وارد شدن محتوا به اپلیکیشنش مسلما ندارد. هرچند که این مواردی که گفتیم، باز هم دلیل بر این نیستند که شما محتوای دیگران، کامنت های خوب دیگران و کپشن های دیگرا را کپی کنید تا ارزشی که آن ها می خواهند دریافت کنند را دریافت کنید. از این روش ها صرفا در موارد اضطراری استفاده کنید و به هیچ عنوان از این امکانات به نفع خودتان به ضرر دیگران استفاده نکنید. همچنین اگر تمایل دارید می توانید آموزش های دیگر ما را در همین سایت نیز مطالعه کنید که درباره ذخیره تصاویر و ویدیو ها نیز در همین سایت صحبت هایی داشته ایم.

سخن پایانی

کپی کپشن و کامنت اینستاگرام را نیز با یکدیگر یاد گرفتیم و حال شاید بتوانیم با این کار قدم های جالبی در این زمینه برداریم. مسلما همه چیز یک زمان به کار ما خواهند آمد و این مقاله هم قرار است به شما بگوید که هیچ چیز غیر ممکن نیست و شما همیشه می توانید یک سری از محدودیت ها را در اینستاگرام دور بزنید. اپلیکیشنی که اجازه نمی دهد هیچ محتوایی از محیطش بیرون درز کنید و اشتراک گذاری خارج از اینستاگرام را فقط از طریق لینک ها مقدور ساخته است. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. یادتان باشد اینستاگرام با وجود سخت گیر بودنش، همیشه راهی را جلوی پای ما می گذارد.

منبع:

Nerdschalk

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *