در دنیای امروز شبکه های اجتماعی نقش مهمی در زندگی ما ایفا می کنند. خیلی از ماها در گوشی موبایل خودمان اپلیکیشن یک شبکه اجتماعی را حداقل داریم. اما شاید شما هنوز هم هیچکدام از این شبکه های اجتماعی را نداشتید و می خواهید یک پیج اینستاگرام بسازید. بد نیست! جای خوبی آمده اید به این خاطر که قرار است درباره آموزش ساخت پیج در اینستاگرام صحبت کنیم. از همین حالا هم به شما بگوییم که قرار نیست کار پیچیده ای انجام بدهید. علاوه بر اینکه آموزش ساخت پیج در اینستاگرام را به شما خواهیم گفت، آموزش یک سری از تنظیمات آن را هم برای شما آماده کرده ایم که از همان اول یک صفحه خوب داشته باشید. یادتان باشد فقط حالا که دارید وارد اینستاگرام می شوید کاری نکنید که کل وقت شما را بگیرد و از کار و زندگی بیندازتتان. همراه ما باشید.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام

اینستاگرام برعکس شبکه های اجتماعی دیگر، ثبت نام در آن کلا با چهار قدم انجام می شود. اینستاگرام از آن دسته مدیریت شبکه های اجتماعی است که می خواهد راحتی کار را برای کاربران به ارمغان بیاورد. خود اینستاگرام هم می داند که عموم مردم از آن استفاده می کنند پس آموزش ساخت پیج در اینستاگرام قرار نیست سخت باشد. اینستاگرام بعد از ثبت نام آپشن های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد که استفاده از هرکدام از آن ها پس از “ساخت اکانت اینستاگرام” به راحت ترین شکل ممکن امکان پذیر است. پس از اینکه اکانت خودتان را در اینستاگرام ساختید و در آن صاحب یک پیج شدید، می توانید از تمامی امکانات اینستاگرام استفاده کنید و یا از کمک یک تیم مدیریت پیج اینستاگرام و محتوا های بصری خودتان را به اشتراک بگذارید. کاری لذت بخش و ساده که خودتان با یک بار امتحان کردن آن متوجه سادگی آن خواهید شد.

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام که تمام شد یک سری از کار هایی که شما می توانید با اینستاگرام انجام دهید را هم به شما می گوییم و به شما یاد می دهیم که چگونه یک اکانت پر و پیمون هم بسازید. اما تمرکز ما روی اینستاگرام انگلیسی است و اگر نسخه فارسی اینستاگرام را داشته باشید دیگر خودتان به احتمال زیاد می توانید موارد آن را کشف کنید. یادتان هم باشد که ساخت پیج در اینستاگرام فقط محدود به پیج های شخصی نمی شود و شما می توانید اکانت خودتان را به یک اکانت بیزنسی هم تبدیل کنید که در مقالات قبلی درباره آن صحبت کرده ایم. اگر تمایل داشتید یک صفحه اینستاگرام برای کسب و کارتان هم بسازید ما در همین سایت به شما کمک خواهیم کرد و مطالبی را در این رابطه برای شما آماده کرده ایم. بهتر است بدون معطلی به سراغ ساخت پیج برویم.

آموزش ساخت اکانت اینستاگرام

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام در 4 قدم

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام که برای شما قرار دادیم آنقدر ساده است که حتی فکرش راه هم نخواهید کرد. بدون احتساب پایین بودن سرعت اینترنت و اینکه تصمیم بگیرید وسط کار استراحتی بکنید یا یک چیزی بخورید، این کار کمتر از 5 دقیقه وقت شما را خواهد گرفت. مراحل ساخت پیج در اینستاگرام به صورت زیر می باشد:

1-اپلیکیشن اینستاگرام را اگر آیفون دارید از App Store یا اگر صاحب اندروید هستید از Google Play Store دانلود کنید.

2-بعد از اینکه اپلیکیشن را دانلود و نصب کردید، اپلیکیشن را باز کنید و وارد آن شوید.

3-اگر از اندروید استفاده می کنید گزینه Sign up with email address or phone number را بزنید و اگر از آیفون استفاده می کنید وارد گزینه Create new account شوید. سپس آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد تایید برایتان فرستاده شود. پس از وارد کردن کد تاییدی که به شماره شما SMS می شود، گزینه Next را بزنید. شما همچنین اگر اکانت فیسبوک داشته باشید می توانید با گزینه Log in with Facebook از همان اکانت فیسبوک خود برای ورود استفاده کنید.

4-تمام این کار ها را که انجام دادید، یک نام کاربری یا username برای خود انتاب کنید و یک پسوورد هم برای خود قرار دهید. (یک چیزی که هم ایمن باشد و هم خودتان یادتان نرود) حال اطلاعات مرتبط با پروفایلتان را پر کنید و سپس روی گزینه Next بزنید.

تنظیمات پروفایل اینستاگرام

به احتمال زیاد هنوز خیلی اطلاعات هستش که می خواهید در پروفایل خودتان وارد کنید و هنگام ثبت نام آن ها را وارد نکرده اید. هیچ اشکالی ندارد، پایین سمت راست اپلیکیشن اینستاگرام پروفایل خودتان را انتخاب کنید و گزینه Edit Profile را بزنید. در بخش Name می توانید نام و نام خانوادگی خودتان را کامل وارد کنید یا هر اسمی دوست دارید درون آن قرار دهید. در بخش Username می توانید اسم اکانت خودتان را انتخاب کنید که دیگران با آن اسم شما را پیدا کنند. به آن بخش Pronouns هم کاری نداشته باشید چیزی نیست که خیلی به درد ما ایرانی ها بخورد. در بخش Website هم می توانید هر لینکی دوست دارید قرار بدهید (سایت خودتان یا لینک شبکه اجتماعی دیگر) و در بخش Bio هم می توانید درباره خودتان بنویسید و خود را معرفی کنید.

پایین این ها دو گزینه وجود دارد، اولی Switch to professional account است که با آن می توانید صفحه خودتان را به یک صفحه کاری تبدیل کنید که در مقالات قبلی درباره آن صحبت کردیم. دومین گزینه Personal Information Settings است که با آن می توانید اطلاعات شخصی خودتان مانند شماره تلفن (که البته روی پروفایل نمایش داده نمی شود)، ایمیل، جنسیت و تاریخ تولدتان را ویرایش کنید که در صورت تغییر دادن ایمیل یا شماره تلفن، باید این موارد تایید بشوند که این کار با کد تایید انجام خواهد شد.

پس از ساخت اکانت در اینستاگرام چه کار هایی می توانیم انجام دهیم؟

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام تمام شد و حالا به می رویم که از این پیج اینستاگرام استفاده کنیم. احتمالا بدانید که اینستاگرام دنیای جالبی دارد و امکانات زیادی هم در اختیار شما قرار می دهد. می خواهیم این امکانات را برای شما شرح دهیم و تنظیمات کار با آن ها را هم به شما یاد بدهیم. یادتان باشد که مختارید هر زمان که بخواهید از این امکانات اینستاگرام استفاده کنید. پس با ما همراه باشید که بدون معطلی به سراغ این موارد برویم.

پست کردن

در آموزش ساخت پیج در اینستاگرام هیچ چیز مهمتر از پست کردن تصویر نیست. اصلی ترین کاری که شما در اینستاگرام انجام می دهید گذاشتن عکس در پروفایل خودتان می باشد. پایین صفحه اصلی اینستاگرام شما یک علامت + وجود دارد که داخل یک مربع است که گوشه هایش گرد است. روی آن بزنید و یکی از تصاویر گالری گوشی خودتان را انتخاب کنید. شما می توانید اگر شص دیگری در عکس بود با گزینه Tag People او را هم در عکس تگ کنید، می توانید برای عکستان کپشن بنویسید و درباره آن توضیح دهید (یا مثل بقیه یک شعر یا متن ادبی بنویسید که در نوع خود واقعا عجیب است!)، وارد عکسی که می خواهید پست کنید شوید و به آن افکت تصویری بدهید و در نهایت آن را پست کنید. به همین راحتی شما یک عکس در اینستاگرام پست کرده اید.

پست گذاشتن در اکانت اییستاگرام

استوری کردن

خیلی ها آموزش ساخت پیج در اینستاگرام را که می خوانند و صفحه خودشان را می سازند، تمایلی ندارند که از خودشان پستی منتشر کنند. فعلا می خواهند یک عکس موقتی در اینستاگرام استوری کنند. شما می توانید در صفحه اصلی اینستاگرام، انگشتتان را روی صفحه قرار دهید و به سمت راست آن را بکشید تا بخش استوری برای شما بیاید. می توانید همانجا عکس بگیرید یا فیلم بگیرید. در صورت نیاز هم می توانید در قسمت پایین سمت چپ وارد گالری تصاویر گوشی خودتان شوید و از میان آن ها یک تصویر انتخاب کنید و استوری کنید. شما می توانید روی این استوری ها استیکر، سوال، نظر سنجی، افکت های مختلف و غیره را قرار دهید. این تنظیمات زمانی که شما عکس را گرفتید در بالای صفحه گوشی فعال می شوند و می توانید آن ها را انتخاب کرده و استفاده کنید.

برقراری تعامل با دیگر صفحات

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام تمام شده است، پروفایل شما آماده است، همه چیز سر جای خودش است و شما هم برای فعالیت در اینستاگرام آماده هستید. اینستاگرام این اجازه را به شما می دهد که اکانت دوستانتان که در گوشی موبایل شما شماره اشان وجود دارد را پیدا کنید و از طریق همان ها هم، دوستان دیگر خودتان را بیابید و آن ها را فالو کنید. شما می توانید پست های دوستانتان (جدیدا استوری هایشان) را لایک کنید، برای آن ها کامنت بگذارید، به آن ها در دایرکت پیغام بفرستید، استوری هایشان را ریپلای کنید و کلی کار دیگر هستش که شما می توانید در اینستاگرام انجام بدهید. همچنین ارتباط شما به دوستان خودتان محدود نمی شود و شما می توانید افراد جدید را در اینستاگرام دنبال کنید و یا به سراغ صفحات اشخاص معروف مورد علاقه خودتان بروید و آن ها را نیز دنبال کنید.

سخن پایانی

این هم از آموزش ساخت پیج در اینستاگرام و یک سری نکاتی که برای استفاده از اینستاگرام لازم است بدانید. یادتان باشد که شبکه های اجتماعی به غیر از آن بخش سرگرمی، می توانند برای شما موجب کسب درآمد هم بشوند. این موضوع را حتما در نظر داشته باشید و در سایت ما، آموزش های مربوط به مدیریت کسب و کار در اینستاگرام را دنبال کنید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

منبع: wikihow.com

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *