اینستاگرام از آن دسته شبکه های اجتماعی است که می داند به خاطر محبوبیتی که دارد چقدر زیر ذره بین است. امکاناتی که اینستاگرام اضافه می کند زیاد است اما همچنان باز هم کاربران از آن امکانات بیشتر می خواهند و دوست دارند که به جز یک شبکه اجتماعی، یک مسنجر خوب هم باشد و کاربر را از مسنجر های دیگر بی نیاز کند. برای همین هم اینستاگرام “گروه” را معرفی کرد ما می خواهیم بدانیم چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم ؟ در این مقاله قرار است به شما یاد دهیم که با 7 قدم کوتاه می توانید گروه خودتان را اینستاگرام بسازید و به علاوه آن، درباره تنظیمات آن هم با شما صحبت خواهیم کرد که دیگر کاملا همه چیز برایتان روشن شود. پس در این مقاله همراه ما باشید تا به یکی از دغدغه های اصلی کاربران در اینستاگرام بپردازیم.

چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم

همیشه می دانیم که بحث مدیریت شبکه های اجتماعی با پیام رسان ها فرق می کند. اینکه بحث این پیش می آید که چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم به این خاطر نیست که اینستاگرام حتما باید این امکان را به ما بدهد، این یک فیچر است که اینستاگرام آن را خیلی وقت است که به امکانات خود اضافه کرده است. چیزی که برای پیام رسان ها یا مسنجر ها برعکس شبکه های اجتماعی، به جای اینکه یک فیچر باشد یک اصل است و اصلا یکی از اصلی ترین کارکرد های پیام رسان ها همین گروه هایشان است. پیام رسان هایی مانند واتس اپ، تلگرام، اسکایپ و … همه باید امکان گروه ساختن را داشته باشند اما شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و … با وجود داشتن این امکان، تمرکز اصلیشان روی آن نیست. اما شبکه های اجتماعی همیشه می خواهند از رقبای خود جلوتر باشند.

حال جدا از “چگونگی ساختن گروه اینستاگرام” و مدیریت پیج اینستاگرام ممکن است بحث این پیش بیاید که اصلا در این گروه ها چه کار هایی می شود انجام داد؟ تقریبا می شود گفت همان کار هایی که در گروه های مسنجر ها انجام می شود منتهی محدود تر و با امکانات کمتری این مهم دنبال می شود. مشکلی هم نیست، اینستاگرام نمی خواهد از یک شبکه اجتماعی و گسترده که دوست دارد کاربران را به ارتباطات گسترده تشویق کند، تبدیل به شبکه اجتماعی ای شود که دیگران به عنوان پیام رسان از آن استفاده کنند. اینستاگرام می داند که شبکه های اجتماعی خاصیت اصلیشان چیست و خودش می داند که اصلیت اصلی خودش تصاویر و ویدیو ها و به طور کلی محتوای بصری است. پس تا جایی که می تواند تمرکز اصلی اش در گروه هم به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم ها می باشد. پس بریم که یک گروه بسازیم.

گروه اینستاگرام

شروع ساخت گروه در اینستاگرام

به احتمال زیاد همین حالا هم اپلیکیشن اینستاگرام روی گوشی موبایل شما نصب است که به سراغ این مقاله آمده اید. اما ممکن است چند وقتی باشد که آن را آپدیت نکرده باشید پس اولین کاری که شما باید انجام بدهید این است که در اندروید به سراغ Google Play بروید و در IOS هم Apple App Store را باز کنید و برنامه اینستاگرام را در آن جست و جو کنید. بعد از پیدا کردن آن روی گزینه Update یا “بروزرسانی” بزنید تا اینستاگرام شما به آخرین نسخه خود بروزرسانی شود.

جدا دارد که در اینجا اشاره کنیم که نسخه مرورگر اینستاگرام قابلیت Direct Messaging را ندارد پس آموزش چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم شامل حال نسخه مرورگر اینستاگرام نمی شود. به احتمال زیاد خود شما هم این موضوع را می دانستید اما برای این گفتیم که زمانی که دارید این مقاله را مطالعه می کنید، اپلیکیشن اینستاگرامتان هم باز باشد و از طریق گوشی اقدام به ساخت گروه کنید.

شایداین سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا گروه ها در اینستاگرام کم هستند و خیلی کسی از آن استفاده نمی کند؟ پاسخ این است که نه اینستاگرام خیلی روی این موضوع تمرکز می کند و نه اینکه اضافه شدن این امکان در اینستاگرام سر و صدای زیادی راه انداخت. به این خاطر که نه امکانی هستش که در جاهای دیگر وجود نداشته باشد و نه برتری خاصی نسبت به گروه های شبکه های اجتماعی دیگر دارد. (چه برسد به برتری داشتن نسبت به اپلیکیشن های پیام رسان)

چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم ؟ مراحل ساخت گروه

صحبت های اضافی بس است! شما می خواهید بدانید چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم و ما هم قرار است این موضوع را به شما آموزش دهیم. پس بدون معطلی و مستقیم به سراغ آموزش ساخت گروه می رویم. مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا گروه خودتان را در اینستاگرام بسازید:

1-اپلیکیشن اینستاگرام را در اندروید یا IOS خود باز کنید.

2-روی علامت Direct Message در گوشه سمت راست صفحه بروید. (همان جایی که پیام های شما در آنجاست)

3-بالا سمت راست یک علامت + وجود دارد که با آن می توانید گروه خودتان را بسازید. روی آن بزنید.

4-با زدن این علامت یک لیست پیشنهادی از فالوور ها و فالویینگ هایتان برای شما نمایش داده می شود که شما با تیک زدن جلوی اسم آن ها می توانید آن ها را انتخاب کنید که به گروه اضافه کنید.

5-اگر هم به دنبال اشخاص خاصی می گردید مشکلی نیست، می توانید به جای انتاب از لیست پیشنهادی به نوار سرچ بالای صفحه بروید و اسم اکانت های دوستان خود را جست و جو کنید. سپس آن ها را به گروه اضافه کنید.

6-زمانی که انتخاب افراد تمام شد در سمت راست بالای صفحه گزینه Chat را بزنید.

7-گروه تا زمانی که اولین پیغام در آن فرستاده نشود ساخته نمی شود. در نتیجه شما می توانید اسم گروه را انتخاب کنید و اولین پیغام را در گروه بگذارید. با این کار برای اعضای دیگر گروه هم نوتیفیکیشن ارسال می شود و آن ها هم از وجود گروه با خبر می شوند.

حال شما یک گروه در اینستاگرام دارید که می توانید با افراد آن مکالمه کنید و تصاویر و ویدیو در آن بفرستید.

چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم ؟ مراحل ساخت گروه

چگونه در اینستاگرام تنظیمات گروه را ویرایش کنیم

شما به عنوان سازنده گروه، هر زمان که بخواهید می توانید تنظیمات گروه را بروزرسانی کنید و آن ها را تغییر دهید. همچنین هر زمان که بخواهید هم می توانید افراد بیشتری به گروه اضافه کنید. در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید عضو جدید به گروه اضافه کنید:

1-اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.

2-روی بخش پیغام های دایرکت مانند مورد قبلی بزنید.

3-گروهی که می خواهید به آن عضو اضافه کنید را انتخاب کنید و وارد آن شوید.

4-روی دکمه See group members بزنید و یا اگر دکمه نمایش داده نمی شود، روی اسم افراد در بالای صفحه گوشی بزنید.

5-به پایین اسکرول کنید و کنار Add People، آن علامت + بزرگ را بزنید.

6-آزادانه هرچقدر که می خواهید عضو به گروه اضافه کنید. (مانند روشی که در چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم گفتیم)

البته که احتمالا دیدید که تنظیمات دیگری هم در گروه اینستاگرام وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. شما می توانید پیغام ها را Mute کنید یا از گروه و چت بیرون بیایید.

همچنین در این تنظیمات یک بخش Shared هم وجود دارد که می توانید رسانه هایی که توسط اعضای گروه به اشتراک گذاشته شده اعم از تصاویر و ویدیو ها را ببینید. اعضای دیگر هم البته می توانند آزادانه به این محتوا ها دسترسی داشته باشند و یا اعضای جدید به گروه اضافه کنند. مگر اینکه شما تنظیم کرده باشید که باید با تایید شما این کار انجام بشود.

چه کار هایی می شود در گروه اینستاگرام کرد

حال که دیگر می دانیم “چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم” ، می توانید گروه خودتان را بسازید و همان کار هایی که در Direct Message ها به صورت چت بین دو نفر انجام می شد را با چند نفر انجام بدهید. شما می توانید در این گروه ها پیام صوتی ارسال کنید، عکس ارسال کنید، فیلم ارسال کنید، محتوای صفحات دیگر را به اشتراک بگذارید، استیکر بفرستید و چت کنید. همچنین شما می توانید با اعضای گروه تماس تصویری بگیرید که البته این موضوع خیلی پیشنهاد نمی شود مگر اینکه اعضای گروه کم و محدود باشند. به این خاطر که تماس تصویری با آن همه اعضای گروه اینترنتی برای شما باقی نمی گذارد و اختالالات بسیاری در سرعت آن ایجاد می کند. راستی شما امکان این را دارید که پیغام های داخل گروه را حذف کنید و می توانید ببینید که حتی چه کسانی پیام ها را دیده اند.

چه کار هایی می شود در گروه اینستاگرام کرد

سخن پایانی

اگر خواستید که در اینستاگرام گروه بسازید ما به شما اینکه چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم را گفتیم. احتمالا به این موضوع نیاز پیدا کردید که به سراغ این مقاله آمده اید و امیدواریم که توانسته باشیم در این راه کمکی به شما کرده باشیم. این گروه های اینستاگرام دل ها را به یکدیگر نزدیک می کند و شما می توانید محتواهای مورد علاقه خودتان را با گروه خاصی از دوستانتان که با آن ها راحت تر هستید به اشتراک بگذارید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که آموزش های بعدی ما در رابطه با اینستاگرام را نیز دنبال کنید.

منبع:

Alphr

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *