هر شروعی یک پایانی دارد و هر چیزی بالاخره یک روز تمام می شود. ممکن است به هر دلیل شما دیگر نخواهید در یک شبکه اجتماعی فعالیت کنید و می خواهید هر گونه اثری از خودتان را نیز در آن شبکه اجتماعی از بین ببرید و به زندگی واقعی برگردید. خصوصا اینستاگرام که گاهی ممکن است آنقدر زندگی ما را در دست بگیرد که بخواهیم از آن برای همیشه خارج شویم. دلایل زیادی برای دی اکتیو کردن اینستاگرام وجود دارد که ما به این دلایل کاری نداریم و هر دلیلی که باشند، می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می شود اکانت اینستاگرام را دی اکتیو کرد و برای همیشه و یا حداقل تا یک مدتی از آن دور شد. در این مقاله همراه ما باشید که قرار است هم درباره حذف موقت اکانت اینستاگرام صحبت کنیم و دی اکتیو کردن همیشگی آن را آموزش دهیم.

دی اکتیو کردن اینستاگرام

شبکه های اجتماعی بسیار محیط های خوبی برای فعالیت های مختلف هستند و گاهی هم ممکن است که واقعا خسته کننده شوند. خصوصا مدیریت شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام که آنقدر محتواهای مختلف دارد که ممکن است ما را به خودش معتاد کند و دیگر نتوانیم حتی از پای آن بلند شویم. برای همین هم در این مقاله به سراغ دی اکتیو کردن اینستاگرام رفتیم. کاری که به واسطه آن اکانت شما غیر فعال می شود و دیگر نمی شود به آن دسترسی پیدا کرد. حال ممکن است شما گاهی صرفا تصمیم به “بستن موقتی اکانت اینستاگرام” داشته باشید و گاهی هم ممکن است که بخواهید دی اکتیو اینستاگرام را به این منظور انجام بدهید که حساب دیگری برای خودتان باز کنید و کاملا از اول شروع کنید. در هر صورت دلیل مهم نیست، مهم این است که شما می خواهید اکانت شما برای همیشه حذف بشود یا یک تصمیم موقت است.

حال در این مقاله اول از همه به سراغ حذف موقت اکانت اینستاگرام می رویم و درباره آن صحبت می کنیم. در این روش اکانت شما کاملا حذف نمی شود فقط به صورت موقت از دسترس خارج می شود و فقط خود شما هر زمان که بخواهید می توانید آن را دوباره فعال کنید و دیگران تا زمانی که شما آن را دوباره فعال نکنید نمی توانند اکانت شما را پیدا کنند و به عنوان کسی که می خواهد بر مدیریت پیج اینستاگرام مسلط باشد دانستن این مسائل بسیار حائز اهمیت است. در روش دوم اما حساب شما به طور کامل حذف می شود و دیگر خودتان هم نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید و برای فعالیت دوباره در اینستاگرام باید یک اکانت دیگر بسازید. حال دیگر بهتر است به سراغ این روش های دی اکتیو کردن اینستاگرام برویم تا وقت شما را بیش از این هم نگیریم. پس در ادامه همراه ما باشید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

با بستن موقتی اکانت اینستاگرام در واقع اکانت اینستاگرام شما، پروفایل شما همراه با تصاویر، ویدیو ها، کامنت ها و لایک ها از نظر ها پنهان می شوند. این موضوع تا زمانی که شما دوباره خودتان اکانت را فعال نکنید می ماند و شبیه به یک مرخصی گرفتن از اینستاگرام می ماند. حال بهتر است قدم به قدم مراحل “حذف موقت اینستاگرام” را مرور کنیم و ببینیم که چگونه می شود این کار را انجام داد.

قدم اول: با استفاده از یک مرورگر وارد Instagram.com شوید به این خاطر که نمی شود “دی اکتیو کردن اینستاگرام” را با اپلیکیشن اینستاگرام انجام داد. بعد از وارد شدن به سایت در اکانت خودتان Log in کنید.

قدم دوم: روی تصویر پروفایل خودتان در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید و آپشن Profile را انتخاب کنید.

دی اکتیو کردن اکانت

قدم سوم: در بالای صفحه بر روی دکمه Edit Profile کلیک کنید.

قدم چهارم: اسکرول کنید به سمت پایین صفحه و روی گزینه Temporarily Disable My Account کلیک کنید.

برای دی اکتیو کردن اینستاگرام شماره خود را وارد کنید

قدم پنجم: اینستاگرام نگران (!) دلیل غیر دی اکتیو اینستاگرام شما را از شما می پرسد و شما می توانید از منوی پایین، یک دلیل انتخاب کنید و بعد از آن رمز خودتان را وارد کنید.

اینستاگرام نگران رفتن شماست

قدم ششم: برای پایان یافتن فرایند، روی گزینه Temporarily Disable Account کلیک کنید.

حال دیگر حذف موقت اکانت اینستاگرام شما انجام شده است و می توانید فعلا به زندگی در دنیای واقعی برگردید و هر زمان که خواستید و اراده کردید دوباره به اینستاگرام برگردید.

دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت همیشگی

قدم اول: در اکانت اینستاگرام خود دوباره با مروگر Log In کنید و وارد لینک Instagram Delete Your Account Page شوید.

قدم دوم: اینستاگرام دوباره از شما می پرسد که چرا می خواهید اکانت خودتان را برای همیشه حذف کنید و شما می توانید یک دلیل از دلایل آورده شده را برای دی اکتیو اینستاگرام انتخاب کنید.

قدم سوم: پسوورد اینستاگرام خودتان را وارد کنید و روی گزینه Confirm کلیک کنید.

دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت دائم

قدم چهار: روی گزینه Delete (Your username) کلیک کنید و منظور ما هم از آن Your username همان نام کاربری شما می باشد.

با طی کردن پروسه بالا شما یک درخواست حذف اکانت ثبت می کنید و بعد از 30 روز، اینستاگرام برای همیشه اکانت شما را به همراه تمامی اطلاعاتتان پاک می کند. البته اینستاگرام گاهی می گوید که ممکن است این فرایند دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام تا 90 روز هم طول بکشد اما حداقل اکانت شما در این فرایند به دیگر افراد در اینستاگرام نشان داده نمی شود.

آیا تصمیم دی اکتیو اینستاگرام تصمیم درستی است؟

در رابطه با اکانت های شخصی گاهی می توان گفت که این تصمیم شاید تصمیم درستی باشد. به این دلیل که اعتیاد به اینستاگرام مانند هر اعتیاد دیگری می تواند آسیب های زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد و این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که اینستاگرام برای برخی از افراد مانند تضعیف کنند اعتماد به نفس عمل می کند. پس گاهی واقعا حذف اکانت اینستاگرام تصمیم درستی است و نمی توان کسی که این تصمیم را می گیرد سرزنش کرد. اما زمانی که شما یک صفحه بیزنسی در اینستاگرام دارید، حذف این صفحه ممکن است خیلی خطرناک باشد و باعث شود که شما مشتریانتان کمتر بشوند و در نتیجه سود دهی کسب و کار شما پایین بیاید. اما در مواردی هم حذف اکانت بیزنسی واقعا لازم است.

دلایل دی اکتیو کردن اینستاگرام چیست؟

گاهی ممکن است یک صفحه کسب و کار، بدون علم از چگونگی فعالیت کسب و کار ها در اینستاگرام یک صفحه اینستاگرام راه اندازی کرده باشد و بخواهد که به واسطه آن فعالیت خود را در اینستاگرام گسترش بدهد. مدیر این صفحه چون خبری از چگونگی فعالیت در اینستاگرام و الگوریتم های آن ندارد، از روش هایی برای کسب مخاطب استفاده می کند که اینستاگرام این روش ها را غیر قانونی می داند و کاری می کند که اکانت شما Ban یا Shadow Ban بشود. در این صورت دیگر فعالیت در آن اکانت اینستاگرام ممکن است فایده ای نداشته باشد. حال شما تصور کنید که این صفحه از یک سری فالوور های فیک هم پر شده باشد که دیگر نمی شود آن ها را حذف کرد. شاید اینجاست که دی اکتیو کردن اینستاگرام به کمک ما می آید و می توانیم با حذف این اکانت، اکانت دیگری بسازیم.

در این صورت دیگر می شود که فعالیت بهینه تر کسب و کار خودمان را دی اینستاگرام پیگیر شویم و در یک اکانت دیگر، کارمان را به درستی پیش ببریم. هرچند که در رابطه با اکانت های شخصی، دلایل دیگری برای حذف موقت اکانت اینستاگرام یا دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت همیشگی وجود دارد که آن دلایل نیز کاملا موجه هستند. دلایلی مانند ایجاد مزاحمت، اعتیاد پیدا کردن، گرفته شدن زمان و … می توانند به بستن موقتی اکانت اینستاگرام یا حتی همیشگی آن منجر بشوند.

سخن پایانی

در این مقاله هم درباره حذف موقت اکانت اینستاگرام صحبت کردیم و هم از دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت همیشگی گفتیم و به این نتیجه رسیدیم که هر چیز خوب یا بدی بالاخره ممکن است که تمام بشود. برای هر شروعی یک پایان در نظر گرفته شده است و کسی نمی داند، شاید ما که در حال حاضر با اکانت های اینستاگرام خودمان سرگرم هستیم هم روزی تصمیم به حذف آن ها بگیریم. مهم این است که از هر امکاناتی که در دست داریم فعلا در جهت مثبت و برای پیشرفت خودمان بهره بگیریم. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع:

Digitaltrends

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *