برای شما هم احتمالا پیش آمده باشد که در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستید که ویدیویی نظر شما را جلب می کند. ویدیو آنقدر برای شما جذاب و جالب است که دوست دارید نه تنها بار ها آن را ببینید، بلکه می خواهید آن را به دوستان خود نیز نشان دهید. حال اینستاگرام امکان ذخیره سازی ویدیو در خود اپلیکیشن را بوجود آورده است اما آیا این کافیست؟ در اینجا می خواهیم درباره دانلود ویدیو از اینستاگرام صحبت کنیم. چیزی که شاید خیلی ها به دنبال آن باشند و تا به حال موفق به انجام آن نشده اند. ما در اینجا 6 روش دانلود ویدیو از اینستاگرام با ویندوز، 1 روش با اندروید و 1 روش هم با IOS را به شما معرفی می کنیم. پس در این مقاله همراه ما باشید که بعد از آن قرار است سراغ خیلی از ویدیوهای اینستاگرام بروید.

دانلود ویدیو از اینستاگرام

اینجا شاید دیگر صرفا بحث ما مدیریت شبکه های اجتماعی نباشد. ما قرار است درباره کاری در مدیریت پیج اینستاگرام صحبت کنیم که چندان کار قابل قبولی نیست. به هر حال برای یک ادمین پیج اینستاگرام دانستن خیلی از اطلاعات لازم و ضروری است. یکی از این اطلاعات که در مدیریت پیج اینستاگرام بسیار به کار می آید، دانلود ویدیو از اینستاگرام است. کاری که شاید در مدیریت شبکه های اجتماعی دیگر مرسوم باشد اما در اینستاگرام این موضوع چیز عادی ای نیست. اینستاگرام به شما اجازه نمی دهد که ویدیو ها، تصاویر، ریل ها، استوری ها و به طور کلی محتواهای داخل اینستاگرام را در دستگاه خود ذخیره کنید. به نظر اینستاگرام محتوایی که برای اینستاگرام است، در اینستاگرام هم می ماند و به تنها جایی که به جز اینستاگرام تعلق دارد، دستگاه تولید کننده خود آن محتوا می باشد. در درست بودن این موضوع هم شکی نیست.

پس این نکته مهم را حتما مد نظر داشته باشید که دانلود ویدیو از اینستاگرام به هیچ عنوان قابل قبول که نیست، بلکه حتی غیر قانونی هم تلقی می شود. پس در واقع ما داریم چیزی را به شما آموزش می دهیم که در مدیریت شبکه های اجتماعی و مدیریت پیج اینستاگرام یک اشتباه تلقی می شود. پس از شما این خواهش را داریم که لطفا اگر ویدیویی را هم ذخیره کردید، آن را در جای دیگری منتشر نکنید و بگذارید در دستگاه خودتان بماند. هرچند که این موضوع را ما صرفا برای خود شما می گوییم که یک وقت خدایی نکرده، درگیر قانون کپی رایت نشوید که هر اتفاقی بیفتد، متاسفانه مسئولیت آن به عهده شما می باشد. دیگر پند و نصیحت بس است، بهتر است کمتر به مسائل حاشیه ای بپردازیم و به سراغ اصل مطلب برویم. پس در این مقاله همراه ما باشید.

دانلود ویدیو از اینستاگرام با کامپیوتر

روش های دانلود ویدیو از اینستاگرام با کامپیوتر بیشتر از دستگاه های دیگر می باشد. اینطور که به نظر می رسد شما در ویندوز و macOS PC دستتان برای دانلود باز تر است. پس بیایید به سراغ روش های آن برویم.

روش اول: دانلود ویدیو با VideoHunter

برای دانلود ویدیو از اینستاگرام شما می توانید از برنامه VideoHunter نیز کمک بگیرید. شما در این ابزار عالی که رابط کاربری جذابی هم دارد می توانید در چند مرحله ویدیویی که می خواهید را دانلود کنید و روش آن به شرح زیر می باشد:

1-URL ویدیو مورد نظر اینستا را کپی کنید و در Input box ویدیو هانتر قرار دهید.

2-روی دکمه Analyze بزنید تا چند فرمت برای دانلود به شما نمایش داده شود.

3-فرمتی که می خواهید را انتخاب کنید و روی گزینه Download کلیک کنید.

نکته: این برنامه یک قابلیت دیگر هم دارد که شما می توانید با زدن دکمه Audio در کنار دانلود، تنها صدای ویدیو را دانلود کنید.

روش دوم: استفاده از VideoProc Converter

یکی دیگر از ابزار های “دانلود ویدیو از اینستاگرام” ویدیوپراک است. هرچند که این برنامه هم به هیچ عنوان ویدیو های کپی رایت شده در پلتفرم های مختلف را دانلود نمی کند اما بد نیست که آن را امتحان کنید.

مراحل انجام آن هم به شرح زیر می باشد:

1-روی گزینه Download در این سایت کلیک کنید.

2-در صفحه بعدی روی آیکون Add Video بزنید.

3-به Instagram.com بروید، وارد اکانت خودتان بشوید و به سراغ ویدیویی که می خواهید آن را دانلود کنید بروید.  روی منو سه نقطه ای ویدیو کلیک راست کنید و Copy Link را بزنید.

4-لینک را داخل ابزار VideoProc پیست کنید و Analyze را بزنید.

5-در آخر روی گزینه Download Now بزنید تا ویدیو برای شما دانلود بشود.

VideoProc Converter

روش سوم: دانلود از طریق کد منبع

این روش دانلود ویدیو از اینستاگرام در واقع یک روش دستی است. روشی که در آن شما مستقیم ویدیو را از طریق Source Code ویدیو دانلود می کنید. روش آن به شرح زیر می باشد:

1-ویدیویی که می خواهید دانلود کنید را در اینستاگرام باز کنید.

2-روی آن کلیک راست کنید و گزینه Inspect را انتخاب کنید. (نام این گزینه بسته به مرورگر شما فرق دارد که در Chrome همان Inspect می باشد)

3-حال دکمه های Ctrl و F را همزمان فشار دهید تا امکان Find فعال شود و در آن عبارت “.mp4” را تایپ کنید.

4-جست و جو برای شما یک بخش از کد را می آورد. در اینجا شما باید لینکی که جلوی src= نوشته شده است را کپی کنید.

5-حال یک تب دیگر باز کنید و لینک را در آن باز کنید. ویدیو پلی می شود و شما با کلیک راست کردن روی آن و زدن روی گزینه Save Video as… می توانید ویدیو را دانلود کنید.

روش چهارم: استفاده از HitPaw Video Converter

درست است که این برنامه برای کانورت کردن ویدیو می باشد ولی امکان دانلود ویدیو از اینستاگرام را به شما می دهد. با طی کردن این مراحل شما می توانید از طریق این برنامه ویدیو های اینستاگرام را دانلود کنید:

1-بعد از نصب کردن این اپلیکیشن روی ویندوز، وارد آن بشوید و روی گزینه Download کلیک کنید.

2-وارد Instagram.com شوید و روی منو سه نقطه ای ویدیو کلیک کنید و گزینه Copy Link را انتخاب کنید.

3-به اپلیکیشن هیت پا برگردید و URL را در آن Paste کنید و سپس روی گزینه Download بزنید.

4-فرمت MP4 را انتخاب کنید و سپس با کلیک کردن روی Download، دانلود شما شروع می شود.

5-مسیر Save to را هم چک کنید که ویدیو در جایی که می خواهید ذخیره شود.

از HitPaw Video Converter

روش پنجم: دانلود ویدیو با EaseUS Video Downloader

اگر هیچکدام از روش های بالا جواب نداد، این روش دیگر جواب می دهد. این اپلیکیشن دسکتاپ یک اپلیکیشن عالی دانلود ویدیو از اینستاگرام است که رابط کاربری جذابی هم دارد. این اپلیکیشن رایگان است اما با خرید نسخه پولی آن امکانات دیگری نیز برای شما اضافه می شود. برای دانلود با این برنامه، مراحل زیر را طی کنید:

1-برنامه را نصب کنید و آن را اجرا کنید.

2-روی گزینه Downloader در سمت چپ کلیک کنید.

3-روی Add URLs کلیک کنید.

4-به اینستاگرام بروید و روی منوی سه نقطه ای کلیک کنید و Copy Link را بزنید.

5-به اپلیکیشن مورد نظر برگردید، لینک را Paste کنید و روی Confirm کلیک کنید.

6-ویدیو را Analyze کنید و سپس دانلود را شروع کنید.

7-با زدن روی گزینه Download، دانلود آغاز می شود و شما می توانید محل ذخیره ویدیو را نیز تعیین کنید.

8-به عنوان مرحله آخر روی گزینه Finished بزنید که دانلود ویدیو تمام شود.

روش ششم: دانلود از طریق ابزار های آنلاین

تا به حال هرچه به شما گفتیم، اپلیکیشن های ویندوز بودند که ممکن است دانلود آن ها برایتان خرج بردارد. حال شما می توانید دانلود ویدیو از اینستاگرام را با یک سری از ابزار های آنلاین هم انجام بدهید که البته این روش ممکن است کمتر جواب بدهد. مراحل آن به شرح زیر می باشد:

1-اینستاگرام را باز کنید و به سراغ ویدیویی که می خواهید بروید و URL آن را کپی کنید.

2- وارد سایت DownloadVideosFrom شوید و در فیلد آن URL را Paste کنید.

3-در زیر فیلد، روی Download MP4 کلیک کنید تا ویدیو کانورت و دانلود بشود.

دانلود ویدیو از اینستاگرام در اندروید

در اندروید دانلود ویدیو از اینستاگرام راحت تر است. شما بعد از دیدن ویدو می توانید خیلی راحت آن را در Cache گوشی خود پیدا کنید. به این صورت که اول ویدیو را تماشا کنید و مطمئن هم شوید که کل ویدیو را نگاه کرده اید که تمام آن در گوشی شما ذخیره بشود. حال File Manager گوشی خودتان را باز کنید و پوشه Android را باز کنید، سپس پوشه Data، بعد com.instagram.android، Cache و در آخر هم پوشه Videos را باز کنید. حالا شما می توانید تمامی ویدیو هایی که در اینستاگرام مشاهده کردید را ببینید. اگر هم خواستید فرمت آن ها را به MP4 تغییر بدهید فقط کافی است که آن ها را Rename کنید و .clean را حذف و .mp4 را اضافه کنید.

یادتان هم باشد که تمامی این ویدیو ها جزو Cache هستند و اگر می خواهید با پاک کردن کش اینستاگرام، ویدیو مورد نظرتان از بین نرود، جای فایل آن ویدیو را در فایل های خودتان عوض کنید و آن را در جای دیگری ذخیره کنید.

دانلود ویدیو از طریق IOS

وقتی صحبت از IOS می شود همیشه کار سخت تر می شود. خودتان هم می دانید که IOS از آن دسته سیستم عامل هاییست که با ذخیره سازی کلا مشکل دارد. اما یک اپلیکیشن رایگان به نام Regrammer وجود دارد که به شما کمک می کند ویدیو های اینستاگرام را دانلود کنید. به این صورت که شما می توانید URL ویدیو های اینستاگرام را کپی کنید و در اپلیکیشن ریگرامر Paste کنید. سپس روی گزینه Preview بزنید و آن ها را دانلود کنید. ویدیو شما وارد Camera Roll می شود و می توانید حالا آن را Repost کنید.

سخن پایانی

جا دارد که باز هم تاکید کنیم که دانلود ویدیو از اینستاگرام کار قابل قبولی نیست و خود اینستاگرام از این مورد اصلا خوشش نمی آید. موضوع البته اینستاگرام نیست (چرا باید به خوش آمد و نیامد یک اپلیکیشن قدرتمند در آن سر دنیا توجه کنیم؟) و موضوع، صاحب محتوا می باشد. به هر حال آن صاحب محتوا برای آن ویدیو یا محتوایی که تولید کرده است یا زحمتی کشیده است و یا به هر حال آن محتوا برای آن شخص است. تا جایی که می شود حتما برای دانلود ویدیو از اینستاگرام از خود تولید کننده محتوا اجازه بگیرید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم کمکی به شما کرده باشیم.

منبع:

Hongkiat

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *