رفع مشکل صدای فیلم در اینستاگرام با 10 روش ممکن

ویدیو ها در اینستاگرام جزو جذاب ترین محتواهای آن محسوب می شوند. کاربران زیادی از ویدیو ها استقبال می کنند و آن ها را حتی از تصاویر اینستاگرام نیز بیشتر دوست دارند. این ویدیو ها با صدایشان جذاب تر هم می شوند و ممکن است همراه ما یک موسیقی یا توضیح هم باشند. ویدیو، معمولا ترکیبی از صدا و تصاویر متحرک هستند و خیلی از ویدیو ها بدون صدایشان ارزش خاصی ندارند. در این مقاله قرار است به صدای فیلم در اینستاگرام و خصوصا به رفع مشکل آن بپردازیم. در این مقاله می خواهیم ببینیم که چه مشکلی ممکن است پیش بیاید که ما صدای ویدیو ها را نشنویم و راه حل این مشکلات را برای شما شرح بدهیم. در این مقاله، به روش هایی خواهیم پرداخت که می توانند این مشکلات را برای شما حل کنند و یا لااقل به شما بگویند که منبع مشکل از کجاست.

صدای فیلم در اینستاگرام

قبلا هم به شما گفته بودیم که یکی از بهترین راه های مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده از ویدیو ها می باشد. کسی که مدیریت شبکه های اجتماعی را بلد باشد، می داند که ویدیو ها چه نقش مهمی در محتوانویسی و محتواسازی شبکه های اجتماعی ایفا می کنند. در مدیریت پیج اینستاگرام هم موضوع به همین منوال است و ویدیو ها در مدیریت پیج اینستاگرام نیز نقش مهمی ایفا می کنند. اما مشکل اصلی ای که ممکن است در مدیریت پیج اینستاگرام و ویدیو های آن با آن مواجه شویم، صدای فیلم در اینستاگرام است. صدای فیلم های اینستاگرام از آن مواردی هستند که گاهی خیلی اذیت می کنند. خیر، منظور ما این نیست که ناگهانی در جایی که نمی خواهیم این صداها وصل می شوند و ما مجبور به قطع آن ها می شویم. منظور ما، وصل نشدن آن ها و عدم پخش آن هاست.

در این مقاله می خواهیم بیش از هرچیزی به دلایل پخش نشدن این صدای فیلم در اینستاگرام بپردازیم و سپس چند راه حل و روش برای رفع این مشکل ارائه بدهیم. چرا دانستن منبع این مشکل مهم است؟ به این خاطر که با فهمیدن منبع این مشکل، ما می توانیم به راه رفع آن نیز دست پیدا کنیم. پس تمرکز ما در این مقاله پیدا کردن منبع مشکل صدای ویدیو ها در اینستاگرام است. قبل از هرچیز، یک سری احتمالات را در نظر می گیریم که شما باید این احتمالات را چک کنید و اگر مشکل از آن ها نبود، به 10 مورد اصلی می پردازیم و آن ها را برای شما شرح می دهیم. پس در این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل به این موضوع بپردازیم.

مشکلات احتمالی پشت صدای فیلم در اینستاگرام

مشکل صدای فیلم در اینستاگرام می تواند دلایل ساده ای داشته باشد. قبل از اینکه به سراغ چگونگی رفع آن برویم، باید این دلایل را بررسی کنیم و ببینیم که منشا مشکل از این ها نباشد. بعد از آن دیگر می توانیم با خیال راحت به سراغ دیگر موارد برویم. این موارد شامل موارد زیر می شوند:

  1. برای شروع، این موضوع را بدانید که اینستاگرام در حالت عادی، صدای ویدیو ها را پخش نمی کند. (خدا را شکر!) پس باید برای پخش صدای آن، یک بار روی علامت صدا در پایین ویدیو بزنیم.
  2. ممکن است به طور اشتباه، ویدیو به صورت بی صدا پست شده باشد. چون زمانی که شما می خواهید ویدیو را پست کنید، امکانی وجود دارد که بوسیله آن می توانید صدای ویدیو را قطع کنید. پس اول مطمئن شوید که تیک این گزینه را نزده باشید.
  3. ممکن است مشکل از Cache یا Cookie های اینستاگرام شما باشد که احتمالا آپدیت نباشند. پس حتما آن ها را نیز چک کنید.
  4. اگر با مرورگر اینستاگرام را چک می کنید، احتمال دارد مرورگر شما اکستنشنی داشته باشد که اجازه پخش صدا را نمی دهد. پس بهتر است آن را غیر فعال کنید.
  5. شاید فرمت صدای ویدیویی که آپلود کرده اید، با فرمت اینستاگرام سازگار نیست که در این صورت باید فرمت صدای ویدیو را تغییر بدهید.
  6. ممکن است خود ویدیو خراب باشد، پس قبل از هرچیز این مورد را هم چک کنید.

چگونگی رفع مشکل صدای فیلم در اینستاگرام

حال وقت آن رسیده است که چند روش عالی برای رفع مشکل صدای فیلم در اینستاگرام را به شما آموزش بدهیم. البته که هیچکدام از این روش ها چیز عجیبی نیستند و با انجام دادن یکی یا دو تا از آن ها مشکل شما رفع می شود. مهم اینجاست که منبع مشکل شما کجاست و اگر نتوانیم این منبع را پیدا کنیم، بد نیست که هر 10 روشی که به شما معرفی می کنیم را امتحان کنید. یادتان باشد که این 10 مورد، بیش از اینکه بخواهند راه حل باشند، منبع مشکل هستند و ممکن است برای رفع آن ها یک یا دو راه وجود داشته باشد.

ممکن است Ringer خاموش باشد

همانطور که احتمالا بدانید، در گوشی های اندرویدی، زمانی که حالت صدای گوشی روی Mute یا ویبره باشد، صدا پخش نمی شود. برای درست کردن این موضوع (اگر می خواهید ویدیو های شما همیشه به طور پیشفرض صدا داشته باشند) باید گزینه Ringer را روشن کنید. روی گوشی موبایلتان اینستاگرام را باز کنید، در قسمت Settings بروید و گزینه Sound and Vibration را انتخاب کنید. بعد از آن به سراغ گزینه Video یا Media بروید و گزینه Ringer را روی حالت On قرار بدهید.

ویدیو خودش صدا ندارد!

گاهی ممکن است یک سری ویدیو ها خودشان صدا نداشته باشند. این موضوع ممکن است به دلایل مختلفی بوجود بیاید. یا خود شما صدای ویدیو را غیر فعال کرده اید، یا صدای ویدیو به هر دلیل آپلود نشده است، فرمت ویدیو ممکن است به اینستاگرام نخورد و یا اینکه به هر دلیل، ویدیوی شما اصلا صدا ندارد. اگر شما صدای ویدیو را قطع کرده باشید، وقتی کاربران روی علامت اسپیکر می زنند، پیغامی برای آن ها میاید که ویدیو صدا ندارد ولی اگر خود ویدیو صدا نداشته باشد، هیچ پیغامی برای کاربران نمی رود و اینجا دیگر شما باید خود ویدیو را بررسی کنید.

شاید اپلیکیشن اینستاگرام درست کار نمی کند!

گاهی وقت ها ممکن است که به هر دلیل، اپلیکیشن اینستاگرام شما درست کار نکند و نتواند صدای ویدیو ها را پخش کند. مثلا ممکن است در هنگام استفاده از VPN، وی پی ان شما قطع شده باشد و دوباره وصل شده باشد (یا اصلا وصل نشده باشد) که باعث می شود اینستاگرام به خوبی کار نکند. در اینجا شما باید یک بار اینستاگرامتان را Task Kill کنید (در آن بخشی که برنامه های فعال گوشی را نشان می دهد آن را ببندید) و دوباره اینستاگرام را باز کنید. شاید اینجا این خود اینستاگرام است که به هر دلیل درست کار نمی کند و صدای فیلم در اینستاگرام پخش نمی شود.

اینستاگرام را Force Close کنید

می دانید که همه اپلیکیشن های گوشی (خصوصا اپلیکیشن هایی مانند شبکه های اجتماعی) همیشه فعال هستند و در پس زمینه، در حال بروزرسانی محتوا می باشند. حال این موضوع ممکن است باعث شده باشد که منابع درستی برای بهتر کار کردن اینستاگرام به آن نرسد و باعث شود که به هر دلیل “صدای فیلم در اینستاگرام” پخش نشود. برای این کار، شما باید اینستاگرام خودتان را Force Close کنید و آن را مجبور به غیر فعال شدن کنید. شما باید وارد Settings (به فارسی: تنظیمات) گوشی خودتان بشوید، وارد قسمت Apps (به فارسی: برنامه ها) شوید و Instagram را انتخاب کنید و گزینه Force Close را انتخاب کنید. بعد از آن دوباره اینستاگرام را باز کنید و به سراغ ویدیو بروید و آن را چک کنید.

اینستاگرام ممکن است آپدیت نباشد

ممکن است نسخه اینستاگرام شما قدیمی باشد و شما مجبور باشید که آن را بروزرسانی یا آپدیت کنید. به این خاطر که صدای فیلم در اینستاگرام بعضی وقت ها به این خاطر پخش نمی شود که صدای ویدیو مورد نظر با نسخه قدیمی اینستاگرام سازگاری ندارد. پس به سراغ Google Play یا App Store بروید و اینستاگرام خودتان را آپدیت کنید. بعد از بروزرسانی، دوباره ویدیو را چک کنید.

پاک کردن Cache یا Data اینستاگرام

این مورد معمولا برای بیشتر مشکلات این چنینی مانند صدای فیلم در اینستاگرام جواب می دهد. شما باید کچ ها و دیتاهای اضافه را از اینستاگرام پاک کنید تا فضای بارگذاری صدای ویدیو ها باز بشود. برای اینکار شما باز هم به سراغ بخش Settings گوشی خودتان بروید، Apps را باز کنید و اینستاگرام را انتخاب کنید و در نهایت در بخش Storage، گزینه Clear Cache را بزنید تا کش اینستاگرام به طور کلی پاک بشود. البته برای پاک کردن Data، یادتان باشد که برای اطمینان یک بک آپ از اطلاعات اینستاگرام خودتان بگیرید. (در بخش تنظیمات اینستاگرام می توانید این کار را انجام بدهید که در مقاله امنیت پیج اینستاگرام نیز آن را توضیح داده ایم)

گوشی را ری استارت کنید

ری استارت کردن یا شروع مجدد گوشی از آن دسته راه های نهایی است که بعد از هر ارور یا مشکل به ذهنمان می رسد. در رابطه با مشکل صدای فیلم در اینستاگرام هم گزینه بدی نیست و می توانیم از آن استفاده کنیم. متاسفانه اینستاگرام از آن دسته شبکه های اجتماعی بدون باگ و مشکل نیست و ممکن است چیزی باعث شده باشد که عملکرد خوبی نداشته باشد. با ری استارت کردن گوشی این مشکل حل می شود و شما احتمالا بعد از آن (و البته امتحان کردن روش های دیگری که گفتیم) می توانید صدای ویدیو ها را بشنوید.

بلوتوث را چک کنید

در حال حاضر خیلی از سیستم های صوتی هستند که با بلوتوث به گوشی شما وصل می شوند. حال ممکن است شما بلوتوثتان روشن باشد و به یکی از این دستگاه ها وصل شده باشد تا دیگر شما صدای فیلم در اینستاگرام را نتوانید از طریق گوشی خودتان بشنوید. پس بلوتوث را خاموش کنید و دوباره ویدیو را پلی کنید. این هم ممکن است یکی دیگر از راه حل هایی باشد که بتواند صدا را در ویدیو وصل کند.

یک بار اینستاگرام را حذف و دوباره نصب کنید

این مورد، هنوز مورد نهایی نیست اما واقعا جزو آخرین راه حل ها برای رفع مشکل صدای فیلم در اینستاگرام محسوب می شود. اگر هیچکدام از روش های قبلی که نگفتیم کار نکرد، به ناچار باید اینستاگرام را حذف کنید و دوباره آن را نصب کنید. ممکن است اینستاگرام در گوشی شما دچار مشکلی شده باشد که با این کار شما این مشکل می تواند رفع بشود.

چک کردن دوباره دسترسی ها به Camera and Mic

ممکن است مشکل از دسترسی به میکروفون و دوربین شما باشد. این مورد بیشتر در صدای فیلم در اینستاگرام و مخصوصا استوری اینستاگرام پیش می آید.

1- اینستاگرام را ببندید

2- به تنظیمات گوشی خود بروید

3- در بخش Apps وارد اینستاگرام بشوید و اجازه دسترسی به میکروفون و دوربین (Camera and Mic) را غیر فعال کنید.

4- دوباره اینستاگرام را باز کنید.

5- اقدام به گذاشتن یک استوری کنید و در آنجا اجازه دسترسی به دوربین و میکروفون را صادر کنید. (اینستاگرام خودش از شما درخواست خواهد کرد)

سخن پایانی

اگر هیچکدام از این موارد برای رفع مشکل صدای فیلم در اینستاگرام پاسخ نداد، دیگر اینجا مشکل از خود ویدیو می باشد. البته که در این رابطه هم باز یک سری موارد را گفتیم اما باز هم بد نیست که اشاره کنیم که اینستاگرام، هیچوقت بدون دلیل صدای یک ویدیو را حذف نمی کند و اگر هم حتی ویدیو شما مشمول قانون کپی رایت هم بشود، نه صدای آن، بلکه خود ویدیو حذف می شود. پس مطمئن باشید، مشکل صدای ویدیو در اینستاگرام با مواردی که گفتیم حل می شود و شما می توانید از ویدیوی اینستاگرام با صدا استفاده کنید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3.5/5 - (2 امتیاز)