هیچکس از اینکه کسب و کارش دیده شود بدش نمی آید. شناخت بیشتر یک کسب و کار یعنی سود دهی بیشتر و این سود دهی، بدون مشتری امکان پذیر نیست. وقتی یک کسب و کار در اینستاگرام فعالیت می کند باید بیشتر دیده شود و برای بیشتر دیده شدن، به فالوور های بیشتر نیاز دارد. در این مقاله قرار است به سادگی درباره راه های افزایش فالوور اینستاگرام صحبت کنیم. یک مبحث بسیار ساده که خیلی ها به دنبال آن هستند و ما نیز قرار است درباره 12 راه “اصولی” آن صحبت کنیم. چرا می گوییم اصولی؟ به این خاطر که قرار نیست به شما یک سری روش گول زننده و خارج از عرف معرفی کنیم. می خواهیم به شما یاد بدهیم که فالوور های خودتان را به صورت ارگانیک افزایش بدهید و بیش از اینکه کمیت برایتان مهم باشد، کیفیت فالوور برایتان تعیین کننده باشد. همراه ما باشید.

راه های افزایش فالوور

یکی از مهمترین چیز هایی که باید برای مدیریت شبکه های اجتماعی بدانید، چگونگی بازاریابی است. در واقع شما قرار نیست بروید شخصا با کاربران شبکه های اجتماعی صحبت کنید و آن ها را مجاب کنید که به صفحه شما بیایند. شما تنها کافیست راه های افزایش فالوور را در مدیریت شبکه های اجتماعی بلد باشید. مسلما بیشترین تمرکز هم همیشه روی مدیریت پیج اینستاگرام است و اینستاگرام، خودش همیشه کمک می کند که بهترین محتوا دیده شود. پس ما هم قرار است در مدیریت پیج اینستاگرام “روش های افزایش فالوور” را بر پایه اصول اینستاگرام پیش ببریم. مواردی که ذکر خواهیم کرد به هیچ عنوان سخت نیستند و فقط به کمی دقت و وسواس نیاز دارند. دانستن همین موارد می تواند از شما یک ادمین یا صاحب کسب و کار کاربلد در اینستاگرام بسازد. البته که قبل نام بردن این موارد چند نکته را مد نظر قرار دهید.

نکته اول اینکه راه های افزایش فالوور ای که قرار است درباره آن صحبت کنیم، نیازمند صبر و حوصله می باشند. دوم اینکه این راه ها در کنار یکدیگر معنی پیدا می کنند و قرار نیست هرکدام از آن ها به تنهایی برای شما معجزه کنند. سوم هم اینکه هیچوقت به دنبال راه های تقلبی مانند خرید فالوور، استفاده از ربات، فالو و آنفالو و از این دست موارد نروید که الگوریتم های اینستاگرام اصلا با این روش ها آبشان در یک جوی نمی رود. در ادامه با این روش های افزایش فالوور همراه ما باشید.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام

بهینه سازی Bio اینستاگرام

یکی از راه های افزایش فالوور این است که بهترین استفاده را از آن 150 کاراکتر بکنید. کدام؟ همان هایی که بایو اینستاگرام شما را تشکیل می دهند. پیشنهاد ما به شما این است که این 4 مورد را در Bio خود لحاظ کنید:

-یک توصیف واضح و کوتاه از اینکه کسب و کار شما درباره چیست و چه کاری انجام می دهید.

-یک چشمه ای از شخصیت برند شما و رویکردی که دارید.

-یک CTA یا کال تو اکشن مثل با ما تماس بگیرید، بیشتر بخوانید و … که نظر کاربر را جلب کند.

-یک لینک هم که می تواند به سایت شما باشد.

با انجام این کار ها، شخصی که به پیج شما بیاید، می فهمد که شما همان چیزی هستید که نیاز دارد، پس احتمالا به جمع فالوور های شما می پیوندد.

بد نیست که در این بایو از هشتگ های مرتبط به کسب و کارتان نیز استفاده کنید که کاربران بتوانند از طریق هشتگ ها نیز شما را فالو کنند.

بهینه سازی بایو اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاشتن “خودتان” در اینستاگرام را پیدا کنید

چرا می گوییم بهترین زمان پست گذاشتن خودتان؟ چون باور کنید که هیچ ساعت رسمی ای برای پست گذاشتن وجود ندارد. ما نمی توانیم بگوییم همه کاربران اینستاگرام در یک ساعت های خاصی بیشتر فعالیت می کنند. هر کسب و کار و هر پیج اینستاگرام، مخاطب مخصوص خودش را دارد. شما باید با ترسیم کردن پرسونای مخاطب خودتان، حدس بزنید که او ممکن است چه زمانی پست های شما را چک کند. شما می توانید به عنوان یکی از راه های افزایش فالوور ، به Insight پیج خودتان رجوع کنید و از فالوور های فعلی کمک بگیرید و ببینید که آن ها چه زمانی بیشتر پست های شما را نگاه می کنند. در این صورت شما می توانید در آن زمان ها پست بگذارید تا انگیجمنت لحظه ای داشته باشید. در این صورت اینستاگرام شما را به کاربران دیگر هم نشان می دهد.

پست بگذارید، توقف نکنید

معمولا تحقیقات نشان داده است که کسب و کار ها هفته ای 4 پست منتشر می کنند. نظر ما این است که به عنوان یکی از راه های افزایش فالوور بهتر است به این تعداد اکتفا نکنید. سعی کنید حداقل یک پست در روز داشته باشید که جذب فالوور شما متوقف نشود. زمانی که صفحه شما فعال باشد و محتوا های جدید تولید کند، شانس این را دارد که به استاندارد های الگوریتم های اینستاگرام نزدیک شود. البته حواستان باشد که در این روش، کیفیت را فدای کمیت نکنید و اگر نمی توانید که پست با کیفیت و محتوای خوبی تولید کنید، این زمان را صرف این کنید که پست با کیفیت تری تولید کنید که انتشار آن، شانس شما را برای افزایش فالوور بیشتر کند.

الگوریتم های اینستاگرام را یاد بگیرید

دنبال این نباشید که الگوریتم های اینستاگرام را دور بزنید. چون در این صورت در طول زمان موفق نخواهید بود. الگوریتم های اینستاگرام پیشرفته تر می شوند و ممکن است این دور زدن الگوریتم شما را بفهمد. سعی کنید با اینستاگرام دوست باشید و الگوریتم های آن را بشناسید و طبق آن ها عمل کنید. 6 فاکتور مهم در الگوریتم های نمایش پست های اینستاگرام موثر هستند.

علاقه: اینستاگرام حدس می زند که طبق فعالیت های قبلی کاربر، بهتر است چه پست هایی را به او نشان بدهد.

تایم لاین: پست های اخیر کدام اند؟

ارتباط: کاربر اینستاگرام با چه اکانت هایی بیشترین برخورد را دارد؟

تعدد استفاده: یک شخص اغلب چه زمان هایی از اینستاگرام استفاده می کند؟

فالووینگ: پست هایی از اکانت هایی که یک شخص فالو می کند.

استفاده: هر شخص چه مقدار زمان خود را در اینستاگرام سپری می کند؟

سعی کنید حواستان به این 6 مورد باشد و از آن ها به نفع خود استفاده کنید.

محتواهای جدید امتحان کنید

قبلا مردم از چیز های جدید یا می ترسیدند و یا دوری می کردند. امروزه انقدر مردم به چیز های جدید عادت کردند که عاشق خلاقیت و ایده های نو هستند. پس شما هم سعی کنید آن ها را از خلاقیت های خودتان بی نصیب نگذارید و سعی کنید انواع مختلف محتوا را امتحان کنید. گاهی ویدیو بگذارید، از Reels استفاده کنید، نوع محتوا را تغییر دهید، طنز به کار ببرید و سعی کنید رفتار کاربر را نسبت به هرکدام از محتواهایتان بسنجید. کاربر چه چیزی دوست دارد؟ هرچیزی دوست داشته باشد را با دیگران نیز به اشتراک می گذارد و این یعنی یکی از “راه های افزایش فالوور” در اینستاگرام که سادگی به آن دست پیدا کردید. البته که فقط این نیست، الگوریتم های اینستاگرام پست های خوب و متفاوت را به دیگر کاربران غیر فالوور شما نیز نشان می دهند تا آن ها نیز شما را فالو کنند.

امتحان راه های جدید

صدای برند خودتان را پیدا کنید و محتوای منحصر به فرد تولید کنید

دوره پیج های اینستاگرامی که محتواهای تکراری انتشار می دهند دارد تمام می شود. مردم دارند جذب محتواهای خلاقانه و منحصر به فرد می شوند. آن ها دوست دارند محتوای هر پیجی مخصوص همان پیج باشد و در کنار خلاقیت، برند مورد نظر لحن و الگوی محتوای خودش را حفظ کند. پس شما نیز باید آن لحن خودتان را پیدا کنید و آن چیزی که برند شما را محبوب کرده است را بولد تر کنید. کاربران اینستاگرام شما را برای خبر های فروشتان نیست که دنبال می کنند، آن ها شخصیت برند شما را دوست دارند و همین داشتن یک شخصیت منحصر به فرد برای برند است که خودش یکی از راه های افزای فالوور محسوب می شود.

کپشن خوب بنویسید

یک عکس خوب توجه را جلب می کند و یک کپشن خوب، این توجه را حفظ می کند. کپشن این شانس را به شما می دهد که جزئیات بیشتری را با کاربران اینستاگرام در میان بگذارید. سعی کنید در این 2200 کاراکتری که به شما داده شده است از تمامی توانایی های خودتان برای جذب فالوور ها استفاده کنید. لطفا هم به نوشتن “ما را دنبال کنید” بسنده نکنید و سعی کنید تصویر یا ویدیویی که گذاشتید را توضیح بدهید. شما با کپشن می توانید با فالوور های خودتان و کسانی که قرار است فالوور شما شوند صحبت کنید و آن ها را به سمت پیج خودتان بکشانید.

از هشتگ های خوب استفاده کنید

وقتی کسی دنبال چیزی باشد، به آسانی می تواند هشتگ آن را در اینستاگرام سرچ کند. پس خوب است که ما هشتگ های خوبی برای پست هایمان بگذاریم که اتفاقا این هشتگ ها باید حتما مربوط به پست ما باشند. لازم هم نیست پست هایتان را با هشتگ بمب باران کنید و چند هشتگ مناسب کافی می باشد. هشتگ ها خودشان یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام محسوب می شوند و هشتگ گذاری درست، می تواند شما را به اکسپلورر اینستاگرام نیز ببرد.

با مخاطب تعامل برقرار کنید

هرچقدر که خود شما هم یک کاربر سختگیر در اینستاگرام باشید، تعامل پیج کسب و کار و برخورد خوب او با شما می تواند قلبتان را گرم کند. مخاطب اینستاگرام توجه را دوست دارد و دوست دارد که حس کند که دیده می شود. پس سعی کنید با مخاطب خودتان در ارتباط باشید. کامنت ها را پاسخ بدهید، در پاسخ کامنت ها خلاق باشید ( مقاله کامنت مارکتینگ اینستاگرام را در همین سایت مطالعه کنید ) ، دایرکت ها را جواب بدهید و هرکاری که لازم است برای ارتباط گرفتن با فالوور های خودتان بکنید. یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام، حفظ فالوور است که همین تعامل می تواند به شدت به آن کمک کند.

با پیج های دیگر همکاری کنید

انسان یک موجود اجتماعی است. هرچقدر هم که خودتان گوشه گیر باشید، یک کسب و کار نمی تواند با گوشه گیر بودن و اهمیت ندادن به دیگر کسب و کار ها موفق شود. یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام، همکاری کردن با برند های دیگر است. چه بهتر که این برند ها مشابه برند خودتان باشند که بتوانید تبادل فالوور را به صورت ارگانیک انجام بدهید. در حال حاضر اینستاگرام امکان ارسال پست های اشتراکی را هم فراهم کرده است که می توانید از این راه، فالوور های خودتان را افزایش بدهید. تصور کنید! یک روش برد-برد-برد هم برای شما، هم برای کسب و کار همکار و هم برای مخاطب شما که بتواند از محتوای هر دو برند استفاده کند.

از کانال های دیگر به اینستاگرام خودتان لینک بدهید

یکی از بهترین روش های افزایش فالوور در اینستاگرام این است که در پلتفرم های دیگر هم پیج اینستاگرام خودتان را پروموت کنید. این کار باعث می شود که مخاطبان شما در پلتفرم های دیگر نیز به سراغ اینستاگرام شما بیایند. مثلا اگر یک مخاطب از طریق سایت شما اینستاگرام شما را فالو کند، شاید دیگر به سایت شما به صورت ارگانیکسر نزند، اما حداقل همیشه اینستاگرام خودش را چک می کند و پست های شما را می بیند. به این صورت می تواند حتی به یکی از مشتریان شما نیز تبدیل بشود. نه فقط در سایت، بلکه شما بهتر است اینستاگرام خود را در فوتر ایمیل هایتان، بایو دیگر شبکه های اجتماعیتان و از طریق صفحه اینستاگرام اعضای تیمتان هم پروموت کنید.

لینک اینستاگرام خود را در مکان های مختلف قرار دهید

نتایج را بررسی کنید

یکی از مهمترین راه های افزایش فالوور این است که به فالوور های فعلی خودتان نگاه کنید. آن ها چه چیزی را دوست دارند؟ از کدام پست های شما خوششان می آید؟ تمرکز روی خواسته های مخاطبان قدیمی شما می تواند باعث شود که فالوور های خوبی به پیج شما اضافه بشوند. به این صورت که ممکن است مخاطب فعلی شما، شما را به دوستان خود معرفی کند و یا اینکه به صورت ارگانیک، کاربران هم سلیقه با فالوور های فعلی شما به جمع شما اضافه بشوند. برای این کار هم می توانید از Insight اینستاگرام و ابزار های مدیریت پیج اینستاگرام که در مقالات قبلی به آن ها اشاره کردیم هم استفاده کنید.

سخن پایانی

بله درست است! هیچکدام از راه هایی که به شما گفتیم شامل کلک ها و دور زدن های الگوریتم اینستاگرام نبود. این را همیشه بدانید که راه های اصولی و درست همیشه وجود دارند و این راه ها اتفاقا پایدار تر و بهتر هم جواب می دهند. ما خودمان با تجربه شخصی خودمان با شما صحبت می کنیم و بگذارید با شما رک باشیم: روش های غیر قانونی جوابگو نیستند! پس از همین راه های افزایش فالوور که گفتیم استفاده کنید و اگر راه خلاقانه دیگری هم به ذهنتان رسید، حتما آن را امتحان کنید. امیدواریم که توانسته باشیم به شما کمک کنیم و ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

منبع:

Buffer

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *