در مطالب گذشته شما را با انواع الگوريتم هاي گوگل آشنا کردیم و توضيح داديم اين الگوريتم ها چگونه مي توانند بر سئو سايت ما تاثير گذار باشند . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با يكي از مهم ترين و كاربردي ترين الگوريتم های گوگل ، الگوريتم مرغ مگس خوار آشنا كنيم . هدف و يا وظيفه اصلي اين الگوريتم را مي توان بررسي و درك عبارت جست و جو شده دانست . حتما به خاطر دارید در گذشته نه چندان دور زمانی که کلمه ای را در گوگل جست و جو می کردیم با یک سری سایت های اسپمی و نامرتبط رو به رو می شدیم و نمی توانستیم به راحتی به جواب سوال خود دست یابیم ؛ تا این که در سال 2013 گوگل با ارائه الگوریتم مرغ مگس خوار موفق به درک منظور مخاطب شد و توانست نزدیک ترین جواب ها را شناسایی و در اختیار کاربر قرار دهد .

نام گذاری الگوریتم مرغ مگس خوار

با توجه به نام الگوریتم های قبلی و بعدی گوگل می توان به این نتیجه رسید که گوگل به دنبال انتخاب نام هایی جذاب برای الگوریتم های خود می باشد . نام گذاری این الگوریتم نیز از این قائده مستثنی نیست . حتی می توان گفت مرغ مگس خوار یکی از هوشمندانه ترین نام گذاری های گوگل است ، چرا که در دنیای واقعی مرغ مگس خوار را با دو ویژگی مهم می شناسند ، دقت و سرعت بالا . الگوریتم مرغ مگس خوار نیز این چنین است ؛ با سرعت بالا اقدام به درک کلمه جست و جو شده شما کرده و سپس با دقت بالا به دنبال متراف و هم خانواده های کلمه شما در سایت های مختلف می کند تا در کم ترین زمان ، بهترین نتایج را در اختیار مخاطب قرار دهد .

مرغ مگس خوار

هدف الگوریتم مرغ مگس خوار

به طور کلی گوگل با طراحی و ارائه الگوریتم های مختلف سعی دارد تا بتواند هرچه بیشتر منظور و مفهوم مخاطبانش را درک کرده و نزدیک ترین و مرتبط ترین نتایج را به کاربر خود نشان دهد . الگوریتم مرغ مگس خوار نیز به منظور درک خواسته کاربر و کسب رضایت بیشتر وی عرضه شد تا حس خوب جست و جو را به کاربر القا کند . مگس خوار به گوگل کمک می کند تا معانی کلمات و تاثیر آن ها بر یک دیگر را درک کرده و نتایج را براساس مرتبط بودن مفهوم تولید شده ، نمایش دهد . با کمک این الگوریتم گوگل تواست بیش از پیش شما را بفهمد و به طور عمیق تری قصد و هدف شما را درک کند و صفحاتی را در معرض دیدتان قرار دهد که می داند می توانند شما به هدفتان رسانده و نیازتان را رفع کند .

سئوسایت و الگوریتم hummingbird

درست است که این الگوریتم ، سایت هایی که قصد دور زدن گوگل از راه های مختلفی مانند keyword stuffing  یا استفاده بیش از حد و غیر منطقی از کلمه کلیدی دارند را جریمه می کند ؛ اما خبر خوب این است که می توان با رعایت قواعد و قوانینی که مرغ مگس خوار مشخص کرده به بهبود سئو سایت خود بپردازید .

• استفاده از مترادف ها و عبارات توصیفی

بهتر است در تولید محتوای خود از تکنیک مفهوم گرایی استفتده کرده و به جای تکرار مداوم کلمه کلیدی مطلبتان از کلمه های مترادف و یا هم خانواده استفاده کنید تا دامنه کلمات کلیدی صفحه تان افزایش یافته و بتوانید شانس آمدن در نتایج اولیه گوگل را هنگام سرچ کلمات مترادف نیز داشته باشید . برای مثال کلمه سئو سایت و سئو وب سایت ، و یا کلمه خرید و فروش و کلمات این چنینی از نظر گوگل مفهومی یکسان دارند و میتوانند در متن جایگزین یک دیگر شوند . علاوه بر استفاده از مترادف ها ، اسستفاده هوشمندانه از عبارت کلیدی طولانی    (long tail keyword ) نیز می تواند به سئو سایت و تایید شدن شما توسط الگوریتم مرغ مگس خوار کمک کند .

• زمان حضور کاربر در صفحه تان را افزایش دهید

یکی دیگر از نکاتی که بهتر است به آن توجه داشته باشید ، کاهش نرخ پرش است . شما باید تلاش کنید محتوایی جذاب برای کاربر خود فراهم کنید تا زمان بیش تری را در صفحه شما بماند . استفاده از محتوای ویدئویی ، جدول و نمودار ها ، مطالب به روز ، مفهومی و کاربردی می تواند به شما در این راه کمک بسزایی کند . الگوریتم رنک برین که در مطالب قبلی به معرفی آن پرداختیم ، توسط همکاری مستقیم با الگوریتم مرغ مگس خوار ، سعی دارد تا با بررسی رفتار کاربر هنگام جست و جو ، میزان رضایت ان ها از نتایج و سایت های به نمایش گذاشته شده را تشخیص دهند . یکی از مهم ترین فاکتور های مورد بررسی این دو الگوریتم ، Bounce Rate  یا همان نرخ پرش است . پس سعی کنید تا حد ممکن زمان حضور کاربر در سایتتان را با قرار دادن محتوایی کاربردی افزایش دهید .

مرغ مگس خوار و رنک بریین

• استفاده از اسکیما ها (schema)

شاید از خود بپرسید که اسکیما ها بخشی از کد نویسی سایت محسوب می شوند و برای کاربر قابل مشاهده نیستند پس چه طور در بهبود سئو سایت ما تاثیر گذار خواهند بود ؟ در جواب باید گفت که برای کاربر قابل مشاهده نیستند چراکه هدف از قرار دادن اسکیما ، برقراری ارتباط و همکاری با موتور های جست و جوی گوگل است . با اینکار باعث می شوید موتور های جست جوی گوگل نه تنها آسان تر بلکه حتی سریع تر با سایت شما ارتباط برقرار کرده و بهتر سایت شما و محتوای آن را درک کنند .

سخن آخر

به طور کلی می توان گفت الگوریتم مرغ مگس خوار جهت حس خوب جست و جو ارائه شد و می توان گفت گوگل با ارائه آپدیت ها و الگوریتم های جدید سعی دارد تا حد ممکن رضایت کاربر خود را کسب کن . بی شک جهت بهبود سئو سایتتان آشنایی با یک الگوریتم کافی نیست . از همین رو ما اطلاعات بیشتری در رابطه با الگوریتم های گوگل و ویژگی آن ها در مقالات دیگر برای شما قرار داده ایم .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *