هر چقدر هم که اینستاگرام امکانات و محتوای جدید اضافه کند، پست اینستاگرام هنوز هم با قدرت حرف اول را در اینستاگرام می زند. اینستاگرام همان اول که به عنوان یک اپلیکیشن عرضه شد، تنها اجازه ای که به شما می داد این بود که در آن پست ارسال کنید. آن زمان ها نه استوری بود، نه Reel، نه IGTV و حتی شما برای عکس خودتان کپشن هم نمی توانستید بنویسید. افزایش بازدید پست اینستاگرام از همان زمان هم مطرح بود و هنوز هم پست اینستاگرام، مهمترین محتوای صفحه شما محسوب می شود. کاربر وارد صفحه شما که می شود اولین چیزی که بعد از عکس پروفایل و بایو می بیند پست های شماست، پست های شما تا وقتی شما پاکشان نکنید همیشه می مانند و این پست های شما هستند که معرف اصلی کسب و کار شما محسوب می شوند. برویم و ببینیم چگونه بازدید پست هایمان را افزایش دهیم.

افزایش بازدید پست اینستاگرام

اینکه بازدید پست های شما در هر شبکه اجتماعی بالاتر برود یک امر کاملا مثبت تلقی می شود. اگر افراد بیشتری در شبکه های اجتماعی عکس های شما را ببینند و درباره آن ها نظر بدهند می تواند حس خوشایندی در شما ایجاد کند. این حس که شما در حال دیده شدن هستید و آدم ها به شما توجه می کنند. (کاری به نکات منفی آن نداریم، بحث ما جنبه مثبت قضیه است) اما افزایش بازدید پست اینستاگرام برای یک کسب و کار صرفا جنبه توجه و حس خوب ندارد، موضوع دیگر فراتر از این حرف ها می باشد. اینجاست که بحث کسب درآمد مطرح می شود و بله، بازدید از پست های اینستاگرامی شما به طور مستقیم روی کسب درآمد شما تاثیر گذار است. خصوصا اگر کسب و کار شما صرفا محدود به اینستاگرام باشد. پس افزایش ویو پست اینستاگرام احتمالا یکی از دغدغه های شما تلقی می شود.

بیش از این نمی خواهیم درباره اهمیت پست در شبکه های اجتماعی صحبت کنیم. اگر شما اهمیت پست ها را نمی دانستید به احتمال زیاد اصلا سراغ این مقاله نمی آمدید. شما می دانید که پست ها در شبکه های اجتماعی چقدر مهم هستند و افزایش بازدید پست در مدیریت پیج اینستاگرام چقدر می توان به کسب و کار شما کمک کند. پس نمی خواهیم بیش از این شما را معطل کنیم و مستقیم به سراغ روش های افزایش View پست های اینستاگرام می رویم که البته این کار را به اصطلاح به آن افزایش Reach هم می گویند. در ادامه همراه ما باشید.

روش های افزایش بازدید پست اینستاگرام

زمان مناسب پست هایتان را پیدا کنید

زمان بندی در همه چیز مهم است، خصوصا وقتی که به پست گذاشتن در اینستاگرام و مدیریت شبکه های اجتماعی می رسیم. کلا اولین بحثی که برای افزایش بازدید پست اینستاگرام مطرح می شود این است که دقیقا چه زمانی باید پست بگذاریم؟ قبلا همه خیال خود را راحت می کردند و می گفتند ساعاتی مثل 6 بعد از ظهر یا 8 شب بهترین موقع برای ارسال پست هستند. شاید برای بیشتر صفحات اینستاگرام خصوصا صفحات سرگرمی این زمان بندی درست باشد، اما برای کسب و کار شما ممکن است این زمان کاملا فرق کند و مثلا ساعت 4 بعد از ظهر بیشترین بازدید را داشته باشید. از کجا بفهمیم؟ پاسخ سادست، بخش Insight این موضوع را به ما می گوید.

بخش Insight اینستاگرام به ما می گوید که در روز های هفته و در چه تایمی پست ها بیشترین بازدید را داشته اند. حال شما می توانید یک تقویم انتشار پست برای روز های هفته درست کنید که در هر روز، ساعت ارسال پست متفاوت از روز دیگر است. به همین روش شما می توانید ساده ترین کار برای افزایش ویو پست اینستاگرام را انجام دهید.

زمان مناسب برای ایجاد پست اینستاگرام

ویدیو پست کنید

مگر قرار نیست درباره افزایش بازدید پست اینستاگرام صحبت کنیم؟ مگر ویدیو خودش یک پست نیست؟ قرار است در واقع اینجا به یکی از روش های غیر مستقیم افزایش بازدید بپردازیم. تحقیقات نشان داده اند که عکس های اینستاگرام تعامل بیشتری را دریافت می کنند و احتمال لایک شدنشان بیشتر است. یعنی عکس از ویدیو بهتر است؟ صبر کنید! تحقیقات دیگری که روی 31 صفحه اینستاگرامی انجام شده است نشان داده است که ویدیو ها معمولا “کامنت” بیشتری دریافت می کنند. زمانی که شما کامنت بیشتری دریافت کنید، هم Time on Post شما یعنی زمانی که کاربر روی پست شما وقت می گذارد بیشتر می شود، هم اینکه اینستاگرام تصور می کند که شما مطالب جالبی ارسال می کنید و شما را به دیگر افراد نیز معرفی می کند. (بیشتر هم در Explore این کار را انجام می دهد)

پست ویدیو در اینستاگرام بهتر است یا استوری

سوال بپرسید و مسابقه ترتیب دهید

یکی از روش های افزایش بازدید پست اینستاگرام این است که در پست خود سوال بپرسید. این موضوع باعث می شود که شما کامنت بیشتری دریافت کنید و در نتیجه، تعامل در صفحه شما بالا برود. همچنین ممکن است کاربران دوستان خودشان را هم زیر پست شما تگ کنند که نظر آن ها را هم درباره سوال شما بپرسند. این موضوع باعث می شود افراد بیشتری پست شما را ببینند. همچنین شما می توانید در صفحه خود مسابقاتی ترتیب دهید و از کاربرانتان بخواهید که شما را به دیگران معرفی کنند و در ازای آن یک ارزش به آن ها بدهید. حال این ارزش می تواند تخفیف روی خدمات و محصولات شما باشد یا اینکه حتی یکی از محصولات شما به صورت رایگان باشد.

از محتوا های ساخته شده توسط کاربران استفاده کنید

کاربران زمانی که حس کنند دیده می شوند و شما برایشان ارزش قائل هستید، حس بهتری نسبت به شما پیدا می کنند و پست های شما را برای دوستانشان هم می فرستند. از کاربران بخواهید که با محصولات و خدمات شما عکس بگیرند و برای شما ارسال کنند. این موضوع هم باعث “افزایش بازدید پست اینستاگرام” می شود و هم این حس را در کاربر ایجاد می کند که شما به او اهمیت می دهید. اصولا کاربران زمانی که نسبت به یک صفحه حس خوبی پیدا کنند، علاقه نشان می دهند که آن صفحه را به بقیه معرفی کنند. پس این موضوع می تواند باعث بیشتر شدن تعاملات در صفحه شما بشود.

پستتان را استوری کنید

در مقاله افزایش بازدید استوری اینستاگرام به شما گفتیم که کاربران شاید وقت نکنند تمامی پست های Feed اینستاگرامشان را ببینند، اما شک نکنید که رویکرد آن ها درباره استوری متفاوت است. کسی که شروع به دیدن استوری های اینستاگرام کند، تا زمانی که از دیدن آن ها خسته نشود دست از آن ها نمی کشد و جالب اینجاست که اینستاگرام شاید یک سری پست ها را به کاربر نشان ندهد که Feed کاربر شلوغ نشود، اما تمامی استوری های فالویینگ های کاربر را به او نشان می دهد و فقط اولویت بندی آن ها با یکدیگر متفاوت است. (برای اطلاعات بیشتر به مقاله افزایش بازدید استوری مراجعه کنید)

پس شما می توانید پست های خودتان را هم در استوری قرار بدهید تا اگر کاربران پست شما را از دست داده اند، متوجه شوند که شما پست گذاشته اید و به سراغ پست شما بیایند. می توانید در استوری توضیح دهید که مطلب مهمی در پستتان وجود دارد که احتمال بالا رفتن بازدید آن را بیشتر هم بکنید.

پست خود را در اینستاگرام استوری کنید

از Live استفاده کنید

شما اگر استوری بگذارید، اینستاگرام به کاربر نوتیفیکشن نمی فرستد، پست هم اگر بگذارید باز هم کاربر نوتیفیکیشنی دریافت نمی کند. اما لایو اگر بگذارید، اینستاگرام بیشتر فالوور های شما را با خبر می کند که شما لایو گذاشته اید. زمانی هم که کاربر وارد اینستاگرام می شود، لایو ها قبل از استوری ها قرار می گیرند و کاربر همان اول متوجه می شود که شما لایو گذاشته اید. در این صورت می تواند وارد لایو شما بشود و بعد هم به سراغ پست های شما بیاید. می توانید در لایو خود از پست های خودتان هم صحبت کنید که کاربر را کنجکاو کنید که به سراغ آن ها برود. پس لایو هم می تواند روشی برای افزایش بازدید پست اینستاگرام باشد.

استفاده از لایو اینستاگرام برای افزایش بازدید

از اینستاگرام Ads و Promote استفاده کنید

درباره پروموشن اینستاگرام و اینستاگرام ادز قبلا توضیحاتی را در مقالات قبلی داده ایم. این نوع پست ها با اینکه هزینه بر هستند، می توانند بازدید شما را تا حد زیادی افزایش بدهند. این ها همان پست هایی هستند که تگ Sponsored روی آن ها می خورد و به یک سری کاربران دیگر که ممکن است حتی جزو فالوور های شما هم نباشند، نشان داده می شود. درباره این نوع پست ها به طور کامل در مقالات قبلی که به آن اشاره کردیم توضیح داده شده است، اما همین اندازه بدانید که پروموشن اینستاگرام و Ads اینستاگرام، نه تنها بازدید پست های شما را افزایش می دهند، بلکه کاربران جدید هم به صفحه شما اضافه می کنند.

استفاده از پروموشن اینستاگرام برای افزایش بازدید

کم پست بگذارید و با کیفیت

یادتان هست درباره استوری اینستاگرام در مقاله قبلی گفتیم که هر چقدر می خواهید در ساعات مختلف می توانید استوری بگذارید؟ درباره پست این موضوع کاملا متفاوت است. به جای اینکه در هفته 20 پست منتشر کنید، 1 الی 2 پست در صفحه منتشر کنید ولی وقتتان را بگذارید تا کیفیت این پست ها بسیار بالا باشد. الگوریتم اینستاگرام به این صورت کار می کند که اگر شما چندین پست ارسال کنید، یکی از آن ها را به کاربران نشان می دهد و باقی پست ها را باید کاربران به صفحه شما بیایند که ببینند. پس در ارسال پست دقت کنید و کیفیت را به هیچ عنوان فدای کمیت نکنید. یادتان باشد که پست ها همیشه ماندگار هستند و لازم است که وقت بیشتری نسبت به استوری روی آن ها گذاشته شود. راستی در این مورد، روش اولی که گفتیم یعنی زمان بندی را هم یادتان نرود.

محتوای با کیفیت پست کنید

یکی از روش های افزایش بازدید پست اینستاگرام این است که پستی که ارسال می کنید، همان چیزی باشد که اینستاگرام از شما انتظار دارد. به هر حال اینستاگرام یک اپلیکیشن برای تصاویر است و تمرکز الگوریتم های آن، روی کیفیت تصاویر هم می باشد. پس در نتیجه تلاش کنید که بهترین عکس ها را در مناسب ترین سایز ها به عنوان پست منتشر کنید. مطمئن باشید که اگر کیفیت را رعایت کنید، خود اینستاگرام به صورت خود خواسته بازدید شما را افزایش می دهد و تصاویر شما را به دیگران نشان می دهد.

نکته: این موضوع را هم جدا از این بحث در نظر داشته باشید که اگر محتوای با کیفیت و عالی تولید کنید، نه تنها اینستاگرام کمک می کند که بازدید شما بیشتر شود، بلکه کاربران اینستاگرام هم پست شما را در داخل استوری خودشان قرار می دهند تا دوستانشان هم ببینند. این موضوع بسیار به افزایش بازدید پست اینستاگرام شما کمک می کند.

کاربر خوب اینستاگرام باشید!

منظور ما از این حرف چیست؟ کاربر خوبی بودن چگونه باعث افزایش بازدید پست اینستاگرام می شود؟ این هم یکی دیگر از روش های غیر مستقیم است که می توان دید که اتفاقا روی افزایش بازدید پست ها هم تاثیر می گذارد. محتوای دیگران را به اشتراک بگذارید (کپی نکنید!)، از محتوای صفحات دیگر تعریف کنید، پاسخ کامنت ها را به سرعت بدهید و تمام تلاشتان را بکنید که صفحه شما زنده باشد و به عنوان یک کاربر خوب و فعال در اینستاگرام به حیات خودش ادامه دهد. این موضوع باعث می شود که دیگران بیشتر درباره شما کنجکاو شوند و به سراغ شما بیایند. در نتیجه اتفاقی که می افتد این است که بازدید از پست های شما بیشتر می شود و در نهایت این شما هستید که سود این موضوع را برداشت می کنید.

سخن پایانی: بازدید پست همه چیز نیست!

بگذارید باز هم روی چیزی که همیشه تاکید داریم، تاکید کنیم. افزایش بازدید پست اینستاگرام شاید به طور مستقیم روی کسب درآمد شما تاثیر بگذارد، اما اینکه صرفا کاربران بیشتری پست های شما را ببینند نباید باعث شود که تمرکزتان را روی خلاقیت و کیفیت از دست بدهید. مطمئن باشید که خیلی ها هستند که با روش های متعدد و گاهی حتی تقلبی، بازدید خودشان را افزایش می دهند و به کاربر این حس را می دهند که مورد اعتماد هستند. اما کاربران اینستاگرام و به طور کلی، عموم مردم جامعه، دیگر کم کم دارند توجهشان را از اعداد و ارقام به کیفیت می دهند. پس همچنان به تولید محتوای سبز و بهینه ادامه دهید و در کنار آن از روش های افزایش ویو پست اینستاگرام غافل نشوید. مسلما با همین فرمان پیش بروید، مسیر موفقیت را هموار خواهید کرد. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

منبع:

Buffer

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *