راهنمای تبلیغ در اینستاگرام

اگر صاحب کسب و کار هستید و در اینستاگرام پیج دارید، حتما حداقل یک بار به فکر تبلیغ در اینستاگرام افتاده اید. تبلیغات یکی از ترفندهای اینستاگرام برای افزایش فالوور و فروش است. اما هر تبلیغی برای ما پر بازده نخواهد بود و گاهی هزینه زیاد و بدون نتیجه ای برای ما دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به راهنمای تبلیغ در اینستاگرام بپردازیم و ویژگی های یک تبلیغ موثر و جذاب را بیان کنیم.

انواع تبلیغ در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام به سه روش انجام می شود. تبلیغات در صفحه خودتان، تبلیغات در صفحه های بزرگ و تبلیغات اسپانسرینگ.

تبلیغات در صفحه خودتان خیلی روش موثری نیست. زیرا فقط مخاطبان صفحه آن را می بینند و احتمال به اشتراک گذاری آن ها هم خیلی کم است. تبلیغات در صفحه های بزرگ به این شکل است که صفحه های دارای فالوور بالا مثل اینفلوئنسرها در ازای دریافت هزینه برای شما محتوای تبلیغاتی در صفحه شان می گذارند. تبلیغات اسپانسرینگ اینستاگرام نیز به این صورت است که کمپانی اینستاگرام هزینه ای از شما دریافت می کند و تبلیغات شما را به کاربران نمایش می دهد. که این کار در ایران به سختی و با هزینه خیلی بالایی انجام می شود. پس تا اینجای راهنمای تبلیغ در اینستاگرام متوجه شدیم که بهترین راه تبلیغ، تبلیغات در صفحه های بزرگ است. اما منظور از صفحه بزرگ چیست؟ چگونه آن ها را پیدا کنیم؟

انواع تبلیغ در اینستاگرام

راهنمای تبلیغ در صفحات بزرگ اینستاگرام

منظور از صفحه بزرگ تنها این نیست که این صفحات دنبال کننده های زیادی داشته باشند. یعنی ما نمی توانیم به هر صفحه ای که به طور مثال 500 هزار فالوور داشت تبلیغ بدهیم. بلکه باید این صفحات چندین مشخصه دیگر نیز داشته باشند تا تبلیغات ما بازده داشته باشد.

اولین مشخصه این است که دنبال کنندگان صفحه واقعی باشند و  به اصطلاح صاحب صفحه فالوور فیک نخریده باشد. خیلی از صاحبان پیج برای بالا بردن تعرفه تبلیغات خود اقدام به خرید فالوور فیک می کنند که این موضوع برای ما که تبلیغات خود را به این صفحات سپرده ایم اصلا خوب نیست. زیرا کسانی که تبلیغ ما را می بینند بسیار کمتر از چیزی است که ما تصور می کنیم و هزینه آن را پرداخته ایم. برای تشخیص اینکه بفهمیم یک صفحه فالوور فیک دارد یا نه باید به آمار لایک ها و ویوهای پست های آن صفحه نگاه کنیم. لایک های پست های پیج باید تقریبا معادل 16 درصد از تعداد فالوورها باشد. به عنوان مثال اگر پیجی 200 هزار فالوور دارد لایک های آن باید بیشتر از حدود 30 هزار لایک باشد. بعضی اوقات ما پست های صفحاتی را مشاهده می کنیم که با این میزان فالوور فقط 500 لایک دارند. این موضوع می تواند برای ما فیک بودن فالوورهای آن صفحه را ثابت کند. همچین می توانید لیست فالوورهای صفحه را باز کنید و نگاهی اجمالی به آن بی اندازید. صفحات فیک معمولا با مشخصاتی مثل نداشتن عکس پروفایل، اسم های غیر قابل شناسایی و نا مفهوم و … قابل شناسایی هستند. اگر در لیست فالوورهای یک پیج این صفحات را زیاد مشاهده کردید می فهمیم که آن صفحه دارای فالوور فیک می باشد.

نکته دیگر در راهنمای تبلیغ در اینستاگرام و انتخاب صفحه مناسب برای تبلیغ، موضوع صفحه است. بهتر است تبلیغات کسب و کار شما در صفحات تخصصی انجام شود. به طور مثال اگر شما دارای کسب و کار فروش لوازم خانه و آشپزخانه هستید بهتر است با بلاگری که در حیطه دکوراسیون داخلی تولید محتوا می کند همکاری کنید. این مسئله باعث می شود تبلیغات ما هدفمند باشند و مخاطبانی که به اصطلاح برای ما مشتری ساز هستند به صفحه ما اضافه شوند. اگر به طور مثال شما با زمینه کاری دکوراسیون و لوازم خانه در پیج های مادر و کودک تبلیغات کنید، حتی اگر به تعداد فالووهای شما اضافه شود باز هم تعداد زیادی از آن ها به مشتری شما تبدیل نمی شوند و در میزان فروش شما تاثیر زیادی نخواهد داشت.

تبلیغ در اینستاگرام چگونه و در چه قالبی انجام می شود؟

تبلیغ در اینستاگرام چگونه و در چه قالبی انجام می شود؟

بعد از پیدا کردن صفحه وقت آن رسیده که لیست تعرفه های تبلیغات را دریافت کنید. تبلیغات در دو شکل پست و استوری بارگذاری می شوند. آن ها می توانند در قالب بنر و ویدئو باشند. ویدئو را نیز می توانید یا خودتان بسازید و یا از بلاگر و صفحه مورد نظر بخواهید که محصول شما را در یک ویدئو برای مخاطبان خود که با چهره و صدای او آشنایی دارند بسازد. این کار به مخاطبان حس اعتماد بیشتری می دهد. هر کدام از این نوع تبلیغات تعرفه مخصوص به خود را دارند.

تاثیر محتوا در راهنمای تبلیغ در اینستاگرام

محتوایی که شما برای تبلیغ خود انتخاب می کنید باید با کیفیت باشد و کسب و کار شما را به خوبی معرفی کند. مثلا اگر می خواهید در استوری و به صورت بنر تبلیغات انجام دهید باید آن را در سایز مناسب و با عکس های با کیفیت و اصلی از محصولات خود آماده کنید. پیشنهاد ما این است که این کار را به گرافیست و یا شرکت هایی که مدیریت پیج اینستاگرام انجام می دهند بسپارید. اگر این کار برای شما مقدور نبود امروزه برنامه ها و اپلیکیشن های زیاد و در دسترسی وجود دارند که برای ادیت عکس و فیلم استفاده می شوند و خروجی نسبتا قابل قبولی به ما می دهند.

تبلیغات در پست های اینستاگرام

معمولا تعرفه ای که پیج ها برای تبلیغات به صورت پست به شما می دهند برای یک 24 ساعت است. یعنی پست تبلیغاتی شما در ازای دریافت مبلغی در صفحه ای که انتخاب کرده اید بارگذاری می شود و بعد از 24 ساعت پاک می شود. گاهی نیز این کار بر اساس بازدید انجام می شود. به طور مثال وقتی بازدید پست شما به 1000 رسید صاحب صفحه پست تبلیغ شما را پاک می کند.

تبلیغات در پست های اینستاگرام

تبلیغات در استوری اینستاگرام

در این روش نیز صاحب صفحه یک استوری از محتوای درخواستی شما در صفحه خود بارگذاری می کند و آن استوری به صورت اتوماتیک 24 ساعت در صفحه او می ماند. امکاناتی در این نوع تبلیغات وجود دارد که گاهی آن را نسبت به تبلیغاتی که به صورت پست هستند برتر می کند. مثل امکان قرار دادن لینک مستقیم خرید در استوری ، نشان دادن عدد Impression که به معنای تعداد دفعاتی که تبلیغ شما مشاهده شده است  و …

سخن آخر در مورد راهنمای تبلیغ در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام این روزها به مکان خوبی برای فروش محصولات و کسب درآمد بالا و رشد کسب و کار تبدیل شده است و به نفع هر فردی است که از این فرصت استفاده کند و هوشمندانه از این طریق درآمدی بالا داشته باشد. با نکاتی که گفتیم می توانید تبلیغاتی خوب و مفید برای صفحه خود انجام دهید و کسب مشتری کنید. همچین می توانید این کار را به آژانس های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ مثل تابان شهر بسپارید و با خیال راحت به درآمد برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *