یکی از بزرگترین اهداف برای صفحات اینستاگرام این است که دیده بشوند. مهمترین چیز در اینستاگرام این است که شما بازدید های خودتان را بیشتر کنید، فالوور ها را افزایش بدهید و در نهایت هم این فالوور ها به مشتری خدمات شما تبدیل بشوند. یکی از راه های جذب فالوور در اینستاگرام این است که پس شما در بخش اکسپلور قرار بگیرد. اکسپلور اینستاگرام در واقع فرصتی برای صفحات اینستاگرام است که خودشان را به مخاطب های جدید نشان بدهند و بتوانند آن ها را نیز به صفحه خود بکشانند. در این مقاله قرار است درباره همین صفحه اینستاگرام صحبت کنیم که خیلی از کاربران اینستاگرام بیشتر وقتشان را در آن صفحه می گذرانند. حال ممکن است هدف آن ها صرفا وقت کشی باشد، یا اینکه می خواهند صفحات و محتواهای جدید را کشف کنند. به هر حال با ما همراه باشید تا بیشتر با این صفحه آشنا بشویم.

اکسپلور اینستاگرام

خود شما هم احتمالا شده است که در شبکه های اجتماعی به این فکر بیفتید که به سراغ صفحات جدید بروید و محتواهای آن ها را ببینید. مدیریت شبکه های اجتماعی یعنی شما بتوانید از این حس کنجکاوی مخاطب خودتان استفاده کنید و آن ها را به صفحه خودتان بکشانید. زمانی که شما مدیریت پیج اینستاگرام را برعهده دارید، یکی از مواردی که باید بدانید این است که چگونه می شود وارد اکسپلور اینستاگرام شد. چیزی که ممکن است سوال خیلی ها باشد و متاسفانه برای ورود به آن اشتباهاتی را هم مرتکب بشوند. مثلا یکی از اشتباهات در مدیریت پیج اینستاگرام، این است که ادمین در پست ها هشتگ explore را قرار می دهد به این امید که پست وارد اکسپلور بشود. در حالی که واقعاً آن هشتگ به جز یک هشتگ اشتباه و بی ربط چیز دیگری به حساب نمی آید.

روش های زیادی برای وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام وجود دارد که هیچکدام از آن ها هم قطعی نیستند. شما ممکن است که تمامی نکات حضور در اکسپلور را رعایت کنید اما باز هم الگوریتم های اینستاگرام باعث شوند که شما وارد اکسپلور نشوید. الگوریتم هایی که هرگز لو نمی روند و اینستاگرام هم مانند گوگل، الگوریتم نمایش صفحاتش را به کسی لو نمی دهد. به هر حال بد نیست که با رعایت یک سری نکات، حداقل تلاشمان را بکنیم که پست ما در اکسپولور نمایش داده شود و اگر هم نشد، مشکلی ندارد، ما همچنان قرار است که به تلاش خودمان ادامه بدهیم. در ضمن باید بدانیم که اکسپلور اینستاگرام پست ها را بر حسب فالوور هایمان به ما نشان می دهند. در ادامه با روش های ورود به اکسپلور اینستاگرام با ما همراه باشید.

Instagram explore

روش های قرار گرفتن پست در اکسپلور اینستاگرام

بازار هدف خودتان را بشناسید

احتمالا با فالوور هایی که تا همین حالا هم جذب کرده اید، دستتان آمده است که چه کسانی شما را دنبال می کنند. پس کمی پا را فراتر بگذارید و مخاطب خودتان را بیشتر بشناسید. خودتان به اکسپلور صفحه کسب و کارتان بروید و ببینید که دقیقا چه محتواهایی در آن وجود دارد. این موضوع خودش به شما کمک می کند که دستتان بیاید که فالوور های شما، چه کسانی را دنبال می کنند و دنبال چه محتواهایی می روند. (می دانید که اکسپلور اینستاگرام پست هایش را بر اساس فالو های فالوور ها و فالویینگ هایتان نشان می دهد)

حال شما با الهام گیری از آن پست ها می توانید پست های جدید صفحه خودتان را تولید کنید و این شانس را داشته باشید که شما نیز وارد اکسپلور بشوید.

محتوای تعامل برانگیز تولید کنید

هرچقدر کاربران بیشتر با محتوای شما بیشتر ارتباط برقرار کنند، این شانس بیشتر وجود دارد که محتوا وارد اکسپلور بشود. در نتیجه تمام تلاشتان را بکنید که محتوایتان چیزی باشد که کاربر بخواهد با آن ارتباط بگیرد. توجه داشته باشید که ویدیو ها توجه بیشتری در اکسپلور دریافت می کنند به این خاطر که معمولا کاربران با ویدیو تعامل بیشتری برقرار می کنند و به سادگی از کنار آن عبور نمی کنند. سعی کنید ویدیو های بیشتری تولید کنید.

از فرمت های جدید مثل Reels استفاده کنید

در مقالات قبلی در رابطه با Reels اینستاگرام صحبت کردیم و به شما گفتیم که چقدر ریلز ها برای مخاطب جذاب هستند. ریلز به همه نشان داد که محتواهای شبیه به محتوا های TikTok را مخاطب دوست دارد و می خواهد که با آن ارتباط برقرار کند. پس در نتیجه سعی کنید ریلز های بیشتری تولید کنید. همچنین مواردی مانند IGTV، استوری ها و … را هم در این میان فراموش نکنید که هرکدام بخش مخصوص خودشان در اکسپلور اینستاگرام را دارند.

Instagram reels

سعی کنید یک جامعه مخاطب فعال داشته باشید

اکسپلور اینستاگرام جایی است که افراد را با یکدیگر آشنا می کند و مخاطبان کسب و کار های جدید را کشف می کنند. هرچقدر جامعه مخاطب برند شما نیز فعال تر باشد، مخاطبان هدف بیشتری ممکن است جذب شما بشوند و همین موضوع برای اکسپلور اینستاگرام قانع کننده است که شما را وارد صفحه خود کند. پس در کامنت ها پاسخ مخاطبان را بدهید، دایرکت ها را جواب بدهید و هرکاری که لازم است برای ارتباط بیشتر با مخاطبان خودتان را انجام بدهید.

زمانی پست بگذارید که فالوور هایتان آنلاین هستند

زمان پست گذاشتن در اینستاگرام بسیار مهم است. حال شما باید به قسمت Insight صفحه اینستاگرام خود بروید و کشف کنید که مخاطب شما دقیقا چه زمانی آنلاین است و معمولا در چه ساعتی پست شما را می بیند. هرچقدر فالوور های شما بیشتر در لحظه پست شما را ببینند، شانس قرار گرفتن شما در اکسپلورر اینستاگرام نیز بیشتر می شود. پس یک تقویم محتوایی عالی درست کنید و پست ها را سر وقت آن انتشار بدهید تا نه تنها مخاطبان خودتان پست ها را حتما ببینند، بلکه اینستاگرام را مجاب کنید که شما شایستگی حضور در اکسپلورر را دارید.

از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

خیر قرار نیست که با هشتگ #explorer کسی وارد اکسپلور اینستاگرام بشود. اصلا معنی ندارد که چون شما این هشتگ را داخل پستتان قرار داده اید پس در اکسپلور نمایش داده می شوید. هشتگ های شما باید کاملا مربوط به پست شما باشد و در غیر این صورت نه تنها وارد اکسپلور نمی شوید، بلکه حتی ممکن است صفحه شما بن هم بشود و فالوور هایتان را نیز از دست بدهید. یادتان باشد که مخاطب در بخش اکسپلور از هشتگ و لوکیشن هم استفاده می کند پس بهتر است که هشتگ های شما کاملا مرتبط با پست و آن چیزی باشد که مخاطب می خواهد ببیند.

به آمار و ارقام دقت کنید

Insight در اینستاگرام وجود دارد که شما از آن استفاده کنید و در حال حاضر نیز اطلاعاتی که اینسایت در اختیار شما قرار می دهد بیشتر هم شده است. شما می توانید ببینید که مخاطب شما از کجا وارد صفحه شما می شود و تقریبا چه خصوصیاتی دارد. همچنین شما می توانید از ابزار های آماری دیگر اینستاگرام که ما در مقالات قبلی معرفی کردیم استفاده کنید تا ببینید که چه پست هایی شانس این را دارند که در اکسپلور قرار بگیرند. توجه به این آمار و ارقام می تواند بسیار در تولید محتوا به شما کمک کند.

Instagram insights

تبلیغات در اکسپلور را شروع کنید

در مقالات قبلی درباره پست های اینستاگرام که تگ Sponsored را می گیرند صحبت کردیم و این پست ها در واقع پست هایی هستند که شما به خود اینستاگرام پول می دهید که به مخاطب نمایش بدهد. جالب است که این پست ها صرفا در اکسپلور نمایش داده نمی شوند بلکه بیشتر در Feed خود مخاطب نمایش داده می شوند که توجه مخاطب به آن ها می تواند آن ها را به اکسپلور اینستاگرام نیز ببرد. پس این موضوع یک موضوع کاملا دو سر برد است که البته برای شما هزینه هایی را هم به همراه دارد.

از دور زدن الگوریتم های اینستاگرام خود داری کنید

سر به سر اینستاگرام نگذارید و بگذارید که همیشه در نظر اینستاگرام یک صفحه خوب بمانید. پس بنابراین موضوع از کار هایی مانند خرید فالوور، لایک، کامنت و … پرهیز کنید و سعی کنید که تولید محتوای بهتری در اینستاگرام انجام بدهید. تمامی این کار های غلط می توانند نمایش شما را در اکسپلور اینستاگرام غیر ممکن کنند. همیشه سعی کنید که از امکاناتی که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است به بهترین نحو استفاده کنید و مطمئن باشید که با وجود آن ها دیگر نیاز به انجام کار هایی برای دور زدن الگوریتم های اینستاگرام ندارید.

سخن پایانی

شاید باز هم با انجام تمامی این کار ها، اکسپلور اینستاگرام همچنان شما را نمایش ندهد و ممکن است این موضوع دلایل زیادی داشته باشد و مهمترین آن ها این است که پست ها در اینستاگرام بسیار زیاد هستند. اینستاگرام نمی تواند همه این پست ها را در اکسپلور نمایش بدهد و باید تلاش کند که بهترین ها را برای این مورد انتخاب کند. شما نیز می توانید کمی بیشتر صبر کنید و همچنان به تولید محتوای عالی خودتان ادامه بدهید و نکات بالا را نیز رعایت کنید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که پست هایتان را به زودی در اکسپلور اینستاگرام مشاهده کنیم.

منبع:

Hootsuite

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *