ما همه از اینستاگرام استفاده می کنیم و اینستاگرام، تبدیل به یکی از سرگرمی های مشترک تمام دنیا شده است. فرقی ندارد که از چه قشری باشیم و چقدر از اینستاگرام استفاده می کنیم، مهم این است که به هر حال روی گوشی بیشتر ماها نصب است و با آن آشنایی داریم. شاید لازم نباشد ما به عنوان کاربر اینستاگرام همه بخش های آن را بشناسیم. اما وقتی صحبت از مدیریت پیج اینستاگرام می شود، آشنایی با تمامی اصطلاحات اینستاگرام تبدیل به یک اصل اساسی می شود. موضوعی که شاید فقط در مدیریت شبکه های اجتماعی به منظور راه اندازی کسب و کار یا برند سازی مهم باشد. اما به هر حال بد نیست که همه ما، از بخش های مختلف این شبکه اجتماعی با خبر باشیم و اصطلاحات آن را بشناسیم. اینطوری حداقل می توانیم حتی بهتر و با دید بازتری از آن استفاده کنیم. پس همراه ما باشید.

اصطلاحات اینستاگرام

زمانی که صحبت از مدیریت شبکه های اجتماعی می شود، این موضوع مهم است که ما تمامی بخش های شبکه اجتماعی که با آن کار می کنیم را بشناسیم. هر شبکه اجتماعی، اصطلاحات خاص خودش را دارد و هرکدام از آن اصطلاحات نیز به مفهوم خاصی اشاره می کنند. در مدیریت پیج اینستاگرام نیز لازم است که ما اصطلاحات اینستاگرام را بشناسیم و بدانیم که هرکدام از آن ها دقیقا به چه چیزی اشاره دارند. این موضوع می تواند به ما کمک کند که احاطه بیشتری به اینستاگرام داشته باشیم و بدانیم که هرکدام از بخش های آن، چگونه می توانند به کسب و کار ما کمک کنند. حال در این قسمت از مدیریت شبکه های اجتماعی به سراغ اصطلاحات اینستاگرام رفته ایم و می خواهیم مدیریت پیج اینستاگرام را برای شما راحت تر کنیم. البته یک موضوعی را هم باید در نظر داشته باشید.

اصطلاحاتی که ما در اینجا بیان می کنیم، مختص به اینستاگرام هستند. ممکن است در جاهایی از اینستاگرام اصطلاحاتی هم مطرح بشود که یا دانستن آن ها آنقدر مهم نیست و یا مختص به اینستاگرام نیستند. برای همین هم از نام بردن آن ها صرف نظر کرده ایم که مقاله زیاد شلوغ نشود. همچنین این اصطلاحات را ما به بخش های مختلفی تقسیم بندی کرده ایم تا تشخیص آن ها برای همگان راحت تر باشد و مشخص باشد که داریم درباره کدام بخش از اینستاگرام صحبت می کنیم. پس بدون معطلی بهتر است به سراغ این اصطلاحات اینستاگرام برویم و با آن ها آشنا بشویم و امید است که این اصطلاحات به شما در مدیریت پیج اینستاگرام بیشتر کمک کند.

اصطلاحات اینستاگرام مربوط به اکانت و پروفایل

Bio

بایو اینستاگرام (متاسفانه در زبان فارسی به اشتباه به آن بیو می گویند) یکی از اصلی ترین اصطلاحات اینستاگرام و یک بخش از پروفایل کاربری شماست که به شما اجازه می دهد که خودتان یا کسب و کارتان را معرفی کنید. Bio که مخفف Biography است و همانطور که از نامش مشخص است، فضایی است که شما در 150 کاراکتر خودتان یا برندتان را معرفی کنید تا کاربران بتوانند بیشتر با شما آشنا بشوند. در مقالات قبلی درباره چند ایده جالب بیو اینستاگرام صحبت کردیم که خواندن آن هم خالی از لطف نیست و می تواند کمک بسیاری به شما در زمینه نوشتن بایو بکند. شما در بایو اینستاگرام می توانید متن، اموجی و لینک قرار بدهید و کاملا خلاقانه خودتان را معرفی کنید.

instagram bio

Handle

همین اول کار به یکی از “اصطلاحات اینستاگرام” بر می خوریم که در زبان فارسی اصلا از آن استفاده نمی شود و چیز عجیبی هم نیست. هندل، همان Username اینستاگرام شماست که در بالاترین قسمت پروفایل شما نمایش داده می شود. با همین یوزرنیم یا هندل است که کاربران دیگر می توانند شما را در اینستاگرام پیدا کنند و این هندل، بالای تمام محتوا های شما در جلوی عکس پروفایلتان نیز نمایش داده می شود. برای انتخاب هندل تا جای ممکن باید از نام کسب و کار یا برند خودتان استفاده کنید. اگر هم که شخص هستید، چه چیزی بهتر از اسم و فامیلی شما که در هندل قرار بگیرد؟ البته هندل های اینستاگرام منحصر به فرد هستند و اگر کاربری Handle ای را می تواند انتخاب کند به این معناست که کاربر دیگری از آن استفاده نمی کند.

Feed

از این اصطلاح هم در زبان فارسی کم استفاده می شود و این مورد از اصطلاحات اینستاگرام هم چیز عجیبی نیست. صفحه اصلی اینستاگرام شما که به محض باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده می شود را Feed می گویند. این صفحه شامل پست های کاربرانی است که شما فالو کرده اید، پست های Sponsored، هشتگ هایی که فالو کرده اید و در بالای آن نیز می توانید دایره های استوری را ببینید.

Algorithm

الگوریتم یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که به نحوه نمایش پست های اینستاگرام اطلاق می شود. الگوریتم تصمیم می گیرد که چه محتوایی را به چه کسی نشان بدهد و معمولا الگوریتم بر پایه علاقه مندی های کاربران عمل می کند. دقت کرده اید که معمولا پست ها و استوری های کسانی که دوست دارید زودتر به شما نشان داده می شوند؟ این موضوع به خاطر الگوریتم های اینستاگرام است که بر پایه فعالیت های شما و یک سری موارد دیگر، پست ها را به شما نشان می دهد. این الگوریتم ها هستند که همه چیز را تحت کنترل دارند و در اینستاگرام به محتوا ها نظم می بخشند.

اصطلاحات اینستاگرام مربوط به محتوا سازی

Caption

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام همان توضیح کوتاهی هستش که زیر هر پست وجود دارد. کپشن ها به کاربران توضیح می دهند که پست درباره چیست و به عبارت دیگر، پست را توضیح می دهند. شما در کپشن می توانید از کال تو اکشن ها (دعوت از کاربران برای انجام کاری خاص)، توضیح بیشتر، هشتگ ها و … استفاده کنید. کپشن یکی از بخش های مهم محتوانویسی در اینستاگرام است که می تواند در صورت نیاز خیلی طولانی باشد. اما بهتر است که تا جای ممکن کپشن ها را کوتاه نگه داریم.

Hashtag

کلمه یا عبارتی که بدون فاصله و با علامت # داخل کپشن پست ها یا نوشته های استوری ها قرار می گیرد. این امکان اولین بار در توییتر معرفی شد و برای پیدا کردن محتواهای مربوط به یک موضوع بود. در اینستاگرام هم هشتگ همین کاربرد را دارد و برای این است که پست ها و استوری های مرتبط با یک موضوع خاص، با یک کلمه خاص مشخص بشوند و کاربران بتوانند با جست و جوی هشتگ مورد نظر، تمام پست های مربوط به آن را مشاهده کنند.

instagram Hashtag

User-Generated Content

UGC یکی از اصطلاحات اینستاگرام است که به محتواهایی اشاره دارد که توسط طرفداران یک برند یا شخص خاص برای برند مورد نظر تولید می شود و اسم برند مورد نظر را به هر نحوی یدک می کشد. مثلا شما اگر از کاربران خود بخواهید که با محصولات شما عکس بگیرند، استوری کنند و شما را تگ کنند، کاربران اگر این کار را انجام دهند، UGC تولید کرده اند.

Gallery Post یا Carousel

نوعی از پست های اینستاگرامی که شامل یک الی 10 تصویر یا ویدیو می شوند. این نوع پست ها وقتی بوجود می آیند که شما چند محتوا را در یک پست انتشار بدهید و کاربران بتوانند با اشاره انگشت و Swipe کردن انگشت خود روی پست، به صفحات بعدی بروند و محتواهای دیگر را مشاهده کنند. این پست ها به تعامل بیشتر مخاطب با صفحه شما کمک می کنند و باعث می شوند که کاربران زمان بیشتری را روی پست شما صرف کند.

Archive

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که تقریبا جدید است و اشاره به آلبوم خصوصی ای دارد که شما می توانید در آن پست های قدیمی تر خودتان را قرار بدهید تا دیگر نیازی نباشد آن ها را برای همیشه حذف کنید. آرشیو برای کاربران دیگر اینستاگرام به جز خودتان قابل نمایش نیست و بیشتر برای این از آن استفاده می کنند که یک سری از پست ها را موقتا از صفحه حذف بکنند. این موضوع می تواند کمک بسیاری برای تمرکز کردن روی پست های جدید به شما بکند.

اصطلاحات مرتبط با تعامل در اینستاگرام

Saved Post

پست های ذخیره شده را احتمالا بشناسید. در بخش پایین سمت راست پست های اینستاگرام، یک علامت Bookmark وجود دارد که شما با زدن روی آن، می توانید پست مورد نظر را در پروفایل خودتان ذخیره کنید تا دوباره بعدا بتوانید به سراغ آن بروید. اگر شما بتوانید پست های خوبی تولید کنید که ارزش داشته باشد که کاربر دوباره به سراغ آن ها بیاید، این Saved Post می تواند بسیار به بالارفتن نرخ تعامل در صفحه شما کمک کند.

Engagement Rate

نرخ تعامل یکی از تخصصی ترین اصطلاحات اینستاگرام است که بیشتر به درد کسب و کار ها و برند ها می خورد. تعداد لایک ها و کامنت های پست شما تقسیم بر تعداد فالوور هایتان، نرخ تعامل را نشان می دهد. این متراژ به شما کمک می کند که ببینید پیج اینستاگرام شما در یک مدت زمان خاص، چقدر پیشرفت داشته است و تعامل در آن چقدر بالا و پایین شده است. معمولا تمامی افراد می خواهند این نرخ تعامل را بالا ببرند که برای این کار شما می توانید مقالات مرتبط با اینستاگرام سایت ما را نیز بخوانید.

instagram Engagement Rate

Direct Message

پیام خصوصی ای که بین دو کاربر اینستاگرام یا یک گروه از کاربران اینستاگرام رد و بدل می شود را پیام دایرکت می گویند. پیام های دایرکت در پیج های بیزنسی بسیار مهم است و شما باید در اسرع وقت به آن ها پاسخ بدهید.

Double Tap

یکی از اصطلاحات اینستاگرام لایک کردن یک پست است. اما این Double Tap آن مدل لایک کردنی است که شما با دو بار زدن روی یک پست آن را بوجود می آورید.

Tags/Mentions

زمانی که شما Username کاربر دیگری را روی پست خودتان قرار بدهید، او را تگ یا منشن کرده اید. معمولا منشن را برای کپشن و کامنت استفاده می کنند و تگ را برای زمیمه کردن نام کاربری روی خود پست که البته باید گفت که هردوی آن ها یک کار مشترک هستند.

Organic Reach

یکی دیگر از تخصصی ترین اصطلاحات اینستاگرام ریچ یا دیده شدن ارگانیک است. زمانی که شما بدون خرید پروموشن یا خرید ویو (ابدا این دومی را انجام ندهید) پستتان دیده بشود، Organic Reach بوجود آمده است که به این معناست که پست شما توسط کاربران به صورت کاملا عادی و طبیعی دیده شده است. حال اینکه کاربر پست شما را در Feed یا اکسپولورر دیده است یا وارد پروفایل شما شده است مهم نیست، در هر حالت، ارگانیک ریچ رقم خورده است.

Insights

مهمترین بخش اینستاگرام برای کسب و کار ها و برند ها همین است. بخشی از اینستاگرام که شما در آن می توانید به آمار و ارقام صفحه اینستاگرام خودتان دسترسی پیدا کنید و درباره مخاطبان، عملکرد محتوا و به طور کلی عملکرد صفحه خود اطلاعات کسب کنید. این امکان فقط برای پیج های بیزنسی وجود دارد و به آن ها اطلاعات مفید بسیاری می دهد. این قسمت را شما می توانید در منوی پروفایل پیج بیزنسی خودتان پیدا کنید.

instagram Insights

اصطلاحات مربوط به فالوور ها

Followers

یکی از معمول ترین اصطلاحات اینستاگرام که به کسانی اشاره دارد که حساب کاربری شما را دنبال می کنند. راه های افزایش فالوور اینستاگرام هم بسیار زیاد است که ما درباره آن ها نیز در مقالات قبلی صحبت کرده ایم. شما با تولید محتوای با کیفیت و خلاقانه می توانید فالوور های خودتان را افزایش بدهید.

Follower Growth Rate

میزان افزایش فالوورکه درصد فالوور های جدید شما را به شما نشان می دهد. راهی که شما بوسیله آن می توانید عملکرد خودتان را زیر ذره بین ببرید و ببینید که چه چیزی باعث شده است که فالوور های شما افزایش پیدا کرده است که همان را ادامه بدهید.

Impressions

به تعداد دفعاتی که پست شما دیده شده است ایمپرشن می گویند. منظور هم تعداد نفرات نیست و اگر پست شما توسط 300 نفر یکبار دیده شده باشد، ایمپرشن شما 300 است اما اگر 299 نفر باشند و یکی از آن ها دو بار پست شما را دیده باشد، ایمپرشن شما نیز باز هم 300 می شود.

Notifications

اعلان هایی که برای فعالیت های مختلف در اینستاگرام دریافت می کنید را نوتیفیکیشن می گویند. نوتیفیکیشن ها برای مواردی مانند لایک، کامنت، دایرکت و … به شما نمایش داده می شوند که بوسیله آن ها شما متوجه می شوید که اتفاق جدیدی در صفحه شما رخ داده است.

Instagram Growth Service

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام به کمپانی هایی اشاره می کند که به شما کمک می کنند که فالوور های بیشتری دریافت کنید. حال اینکه این کار را چگونه انجام می دهند، بستگی به کمپانی مورد نظر دارد که شما باید حواستان باشد که حتما این موضوع به صورت ارگانیک انجام بشود تا الگوریتم های اینستاگرام شما را جریمه نکنند.

Target Audience

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام به مخاطب هدف شما اشاره دارد. کاربرانی که احتمالا بیشتر امکان دارد که به برند و کسب و کار شما علاقه داشته باشند و بخواهند که شما را دنبال کنند. شما باید در اینستاگرام به دنبال این نوع مخاطب ها باشید و سعی کنید آن ها را به صفحه خود جذب کنید. یادتان باشد که کیفیت فالوور خیلی مهمتر از کمیت آن می باشد.

اصطلاحات اینستاگرام مربوط به هشتگ ها

Branded Hashtags

هشتگ های برندی، هشتگ هایی هستند که توسط کمپانی ها ساخته می شوند و معمولا برای ساخت کمپین ها یا تشویق به UGC به کار می روند. این هشتگ ها مخصوص کمپانی یا برند خاصی هستند و معمولا زمانی که شما از آن ها استفاده می کنید، هدفتان مرتبط با آن برند خاص می باشد.

 Geotags

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام به تگ کردن لوکیشن در پست ها اشاره دارد. زمانی که شما یک پست را منتشر می کنید، می توانید مکان آن پست را نیز در پست مورد نظر تگ کنید. یکی از استفاده های این تگ، پیدا کردن کاربران نزدیک به کسب و کار شماست که احتمال استفاده از کسب و کار شما برای آن ها بیشتر است.

Trending Hashtags

هشتگ هایی که مشترکا توسط مردم یا سرچ می شوند و یا مورد استفاده قرار می گیرند. اگر پست شما مرتبط با ترند خاصی بود، بهتر است که هشتگ آن را نیز قرار بدهید چون معمولا کاربران زیادی آن هشتگ ها را دنبال می کنند و می توانند محتوای شما را نیز مشاهده کنند.

اصطلاحات مرتبط با اینفلوئنسر مارکتینگ

Influencer

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام به شخص خاصی اشاره دارد که مخاطبان بسیاری دارد که درباره یک موضوع خاصی به تولید محتوا می پردازد. شما حتما باید اینفلوئنسر های مرتبط با کسب و کار خودتان را بشناسید تا برای تبلیغات به سراغ آن ها بروید.

Influencer Marketing

نوعی از بازاریابی شبکه های اجتماعی که در آن شما از یک اینفلوئنسر برای پروموت کردن و تبلیغ خدمات و محصولات کسب و کار خودتان استفاده می کنید. سعی کنید که حتما در این روش به سراغ اینفلوئنسر های مناسب مرتبط با کسب و کار خودتان بروید.

Influencer CPM

هزینه و قیمتی که یک اینفلوئنسر برای تبلیغات دریافت می کند را می گویند. این مورد از اصطلاحات اینستاگرام یعنی CPM مخفف Cost Per Mille (Thousand) است. یعنی مثلا اگر CPM یک اینفلوئنسر 100 هزار تومان باشد و شخص مورد نظر 100k فالوور داشته باشد، 100 ضرب در 100 می شود و هزینه به دست می آید.

Influencer Marketing

اصطلاحات اینستاگرام مرتبط با تبلیغات اینستاگرام

Sponsored Ads

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام به پست های تبلیغاتی ای اشاره دارد که در Feed کاربران نمایش داده می شود. تا حالا دقت کرده اید که یک سری پست ها در Feed شما می آید در حالی که شما اکانت صاحب پست ها را فالو نکرده اید؟ این به این دلیل است که آن ها به خود اینستاگرام پول داده اند تا پست های آن ها نمایش داده بشود. یکی از بهترین و قابل قبول ترین راه های تبلیغ در اینستاگرام همین مورد به شمار می رود.

Brand Representatives

این مورد یکی از تخصصی ترین اصطلاحات اینستاگرام است که به افرادی اشاره می کند که یک برند یا کسب و کار را در اینستاگرام نمایش می دهند و درباره آن صحبت می کنند. حال ممکن است این افراد از برند مورد نظر پولی دریافت نکنند اما مزایایی مانند تخفیف را دریافت می کنند. UGC ها را همین افراد هستند که تولید می کنند.

Paid Reach

این مورد از اصطلاحات اینستاگرام مخالف Organic Reach نیست ولی همانطور که ریچ ارگانیک به دیده شدن پست های غیر تبلیغاتی اشاره داشت، این مورد به تعداد دیده شدن های پست های تبلیغاتی و Sponsored اشاره دارد.

اصطلاحات مرتبط با استوری

Stories

تصاویر یا ویدیو های 24 ساعته ای که کاربران می توانند در بالای Feed خود مشاهده کنند. شما می توانید با زدن روی آیکون بالا سمت چپ اینستاگرام خود یا کشیدن صفحه به سمت راست، استوری بگذارید.

Highlights

استوری های اینستاگرامی که در پروفایل شما ثبت و ذخیره می شوند و بعد از 24 ساعت نیز از پروفایل شما حذف نمی شوند. شما می توانید استوری های خودتان را هایلایت کنید تا کاربران به محض ورود به صفحه شما آن ها را مشاهده کنند.

Boomerang

ویدیو های کوتاهی که مانند یک لوپ عمل می کنند و مانند یک بومرنگ، به حالت اول خود برمی گردند. این ویدیو ها شبیه GIF ها هستند و با آن ها می توانید لحظات جالبی را ثبت کنید.

Stickers

با این مورد از اصطلاحات اینستاگرام در جاهای دیگر نیز آشنا هستید و در اینستاگرام، تصاویر کوچک، GIF ها یا المان های قابل تعاملی هستند که شما در استوری های اینستاگرام می توانید از آن ها استفاده کنید. سوالات چهار گزینه ای، دو گزینه ای، هشتگ های استوری، موزیک و … که در استوری می توانید قرار دهید جزو استیکر ها محسوب می شوند.

Instagram Live

یک ویدیوی زنده که همزمان با انتشار آن در حال پخش شدن در اینستاگرام شماست که کاربران شما می توانند برای آن کامنت بگذارند یا به آن واکنش نشان بدهند. لایو ها به شما اجازه می دهند که لحظه به لحظه با کاربران خودتان همراه شوید و آن ها را در جریان کار های خود بگذارید.

Exits

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که به تعداد افرادی اشاره دارد که بدون اینکه استوری شما را تا آخر ببینند، از آن خارج می شوند. تا جایی که می شود شما باید این مقدار را به حداقل برسانید و استوری های جذابی بگذارید که تا آخر دیده می شوند.

Superzoom

یکی از ویژگی های استوری های اینستاگرام که با یک افکت صدای خاص منتشر می شود. در این نوع استوری ها شما می توانید روی یک مورد خاصی در استوری زوم کنید و با آن محتواهای جالبی تولید کنید.

اصطلاحات مرتبط با استراتژی های پایه اینستاگرام

IGTV

یکی دیگر از انواع محتواهای اینستاگرام که به شما اجازه می دهد ویدیو های طولانی تری در اینستاگرام آپلود کنید. IGTV ها می توانند محدودیت های 1 دقیقه ای و 15 ثانیه ای استوری ها را کنار بزنند و دست بازتری برای تولید محتوا به شما بدهند.

Reels

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که به ویدیو های کوتاهی اشاره دارد که شبیه به ویدیو های شبکه اجتماعی تیک تاک هستند. این ویدیو ها بین 15 الی 30 ثانیه هستند و ری اکشن ها نسبت به آن ها با پست های معمولی متفاوت است.

Shoppable Posts

پست های قابل خرید که کاربران اجازه می دهند که قیمت محصولات داخل تصویر پست را ببینند و از همان طریق وارد وب سایت بشوند و محصول مورد نظر را خریداری کنند. این پست ها بسیار برای کسب و کار های فروشگاهی کاربردی است و می توانند نرخ تبدیل فالوور ها را به مشتری تا حد زیادی بالا ببرند.

instagram Shoppable Posts

Scheduling

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که به برنامه ریزی محتواهای اینستاگرام، قبل از انتشار محتوا ها اشاره دارد. در اینستاگرام شما نمی توانید این کار را انجام بدهید، اما یک سری اپلیکیشن ها و برنامه های دیگری وجود دارند که شما می توانید صفحه اینستاگرام را به آن ها وصل کنید و محتوا های خودتان را در آن ها قرار دهید و یک تایم مشخصی برای آن ها تعیین کنید. این محتوا ها به طور منظم در تایم های مشخص شده ارسال می شوند و در زمان شما نیز صرفه جویی می کنند.

Explore Page

آن ذره بین پایین اینستاگرام همان صفحه Explore است که در آن پست هایی به شما نمایش داده می شود که اینستاگرام احتمال می دهد از آن ها خوشتان بیاید. برای اینکه پست های شما داخل این صفحه قرار بگیرد باید تعامل بالایی داشته باشند و برای داشتن تعامل، لازم است که محتوای شما قوی و جذاب باشد. معمولا پست های نمایش داده شده در اکسپلور، بر پایه لایک ها و علاقه مندی ها و فالویینگ های شماست اما باز هم نمی توان با اطمینان گفت که الگوریتم های اینستاگرام چگونه این پست ها را انتخاب می کنند.

Memes

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که درست است که فقط مختص به اینستاگرام نیست، اما بیشتر در این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. تصاویر یا ویدیو های خنده داری درباره یک موضوع اجتماعی و مشترک بین مردم که در همه جای اینترنت پخش می شوند را Meme می گویند. محتواهای محبوبی که احتمالا شما نیز آن ها را در سطح اینستاگرام مشاهده کرده اید و معمولا درباره موضوعات ترند به زبان طنز صحبت می کنند. کسب و کار ها نیز می توانند از این میم ها برای پروموت خودشان نیز استفاده کنند.

Filter

یک امکان ویرایش تصویر یا ویدیو که می تواند ظاهر یا رنگ محتوا را تغییر بدهد و به آن جلو تازه ای ببخشد. فیلتر ها یکی از راه های جالب برای تغییر و جذاب تر کردن پست ها به شمار می روند.

Latergram

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که در زبان فارسی معمولا از آن استفاده نمی شود و حداقل خیلی درباره آن تا به حال صحبت نشده است. زمانی که شما یک عکس را می گیرید و آن را چند روز بعد از گرفتن پست می کنید، می توانید هشتگ Latergram را روی آن بزنید که مشخص بشود که عکس شما برای الان نیست و قبلا آن را گرفته اید.

Regram

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که به Repost کردن پست های دیگران در اینستاگرام اشاره دارد. شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن Repost، پست شخص دیگری را با تگ کردن و منشن کردن خود او در صفحه خودتان قرار بدهید. این موضوع هم برای تبلیغات و هم برای حمایت بسیار مناسب است.

Theme

ترند های تصویری ای که شما می توانید در صفحه اینستاگرام خود از آن ها استفاده کنید را قالب یا تم می گویند. مثلا شما اگر دور تمام پست های خودتان یک نوار قرمز بکشید یا پست هایتان را روی نظم خاصی انتشار دهید که صفحه شما یک قالب خاص به خودش بگیرد، شما از Theme استفاده کرده اید.

Nametag (QR Code)

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که راهی است که کاربران می توانند با آن مستقیم وارد پروفایل شما بشود. شما می توانید وارد منوی پروفایل خودتان بشوید و به بخش QR Code بروید و آن کد مورد نظر را هرکجا که خواستید بگذارید تا کاربران با اسکن کردن آن، بتوانند مستقیم وارد پروفایل شما بشوند. جدیدا اگر در دوران کرونا وارد یک سری از کافه ها در ایران شده باشید، می بینید که یک QR Code روی میز خود قرار داده اند که با اسکن کردن آن می توانید وارد صفحه اینستاگرام کافه بشوید و منوی آن ها را مشاهده کنید.

instagram Nametag (QR Code)

Website Traffic

Track کردن بازدیدکنندگان وب سایت که از طریق اینستاگرام وارد سایت می شوند را ترافیک وب سایت می گویند. البته این مورد از اصطلاحات در جاهای دیگر نیز به کار می رود که اینجا مقصود استفاده آن در اینستاگرام است.

سخن پایانی

در اینجا ما تلاش کردیم که تعداد زیادی از اصطلاحات اینستاگرام را پوشش بدهیم و هر آنچه لازم است را به شما بگوییم. هر زمان که خواستید شما می توانید به این مقاله برگردید و اصطلاحات را دوباره مرور کنید تا همیشه به روز باشید و به عنوان کسی که مدیریت پیج اینستاگرام را انجام می دهد، با اصطلاحات اینستاگرام آشنا باشید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع:

Growthoid

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *