ابزارهای کلمه کلیدی

در این مقاله به بررسی 6 تا از مهم ترین ابزارهای کلمه کلیدی خواهیم پرداخت. شاید برایتان سوال باشد که چرا تا این حد کلمات کلیدی برای سئو یک سایت اهمیت داشته باشد و چرا ما باید برای یافتن کلمات کلیدی مناسب از ابزارهای آنلاین استفاده کنیم؟

شما باید زمان کافی را برای پیاده سازی استراتژی محتوای خود و تحقیق درباره‌ی keyword ها و long tail هایتان صرف کنید با انجام این کار شما هم به سئو سایت خود و هم به رونق کسب و کار خود کمک کرده اید چراکه با این کار میتوانید مسیر روشن تری راد در پیش بگیرید و هدفمند تر و هدایت شده تر به راه خود ادامه دهید. چند میانبر تحقیق کلمه کلیدی وجود دارد که می‌توانید از انها استفاده کنید که استفاده از ابزارها بهترین و موثر ترین گزینه‌ی پیشنهادی است.

در ادامه با دی ام تابان همراه باشید تا به بررسی 6 تا از بهترین ابزارهای کلمه کلیدی بپردازیم..

1_keyword planner :

یکی از بهترین ابزار های سئو خود گوگل است.گوگل باتوجه به اینکه یکی از بزرگترین موتورهای جستوجو محسوب می‌شود دارای ابزار خاص خودش نیز هست. یکی از این ابزارها keyword planner است که برای جستو جو و تحقیق درباره‌ی کلمات کلیدی می‌توان به آن مراجعه کرد، و چه ابزاری بهتر از ابزار خود گوگل !

این ابزار رایگان اطلاعات مفید و کارامدی را در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد که با توجه به آن اطلاعات، می‌توانید کار خود را به خوبی شروع کنید

از این ابزار می توانید برای جستوجو کردن کلمات کلید ارگانیک استفاده کنید اما در واقع این ابزار برای کاربرانی که ازکمپین های پولی Adwords استفاده می کنند، برای ارائه دادن کلمات کلیدی استفاده می‌شود.

شما با استفاده از keyword planner درمیابید که با keyword موردنظرتان به چه مقداری در رقبات با دیگر رقیبان هستید و میزان search آن کلمه به طور ماهانه و سالانه به چه مقدار بوده است .البته برای دریافت اطلاعات بیشتر باید عضو ابزار شوید تا از امکانات بیشتر مطلع و آگاه شوید. درنهایت باید بدانید که این ابزار یکی از کاربردهای ابزاری بزرگتر به نام Googel Adwors است .

2_ Ahrefs :

يکی از عالی ترین ابرازهای کلمه کلیدی، ابزار Ahrefs است. این ابزار برای کسانی که دارای کسب و کار هستند و یا کار تولید محتوا را انجام میدهند بسیار لازم و مناسب است. نشان دادن سختی کلمه‌ی کلیدی، ارائه دادن کلمات کلیدی بیشتر و همچنین نمایش شاخص های کلیکی برای بهبود CTR و… از کابرردهای مفید و قابل استفاده‌ی ابزار Ahrefs است. البته این ابزار یکی از ابزار هایی است که باید خریداری شود و به طور رایگان  در دسترس قرار ندارد.

3_KWfinder :

یکی دیگر از ابزارهای کلمه کلیدی ابزار جذاب kwfinder است . با استفاده از این ابزار می‌توانیم چندین و چند lon tail با میزان سختی (Diffculty) و میزان سرچ آنها (search volum)  در اختیار ما قرار میدهد. تمامی این ویژگی ها در جهت بهبود و پیشرفت سایت و همچنین بهبود سئوی سایت تاثیرات چشم گیری خواهد گذاست .از این ابزار می‌توان به مدت ده روز به صورت رایگان و آزمایشی استفاده کرد و بعد برای استفاده از آن در مدت زمان طولانی تر باید برای ثبت نام اقدام نمایید و از اطلاعات گسترده ای که نسخه ی پولی آن در اختیارتان قرار می‌دهد استفاده کنید .

 

4_ Moz :

از دیگر ابزار کلمه کلیدی که برایتان معرفی می‌کنیم ابزار فوق العاده‌ی Moz است. در این ابزار با وارد کردن کلمه‌‌ی کلیدی تمامی مشخصات لازم برای کاربر نمایش داده خواهد شد، این مشخصات شامل موارد زیر است :

  1. Monthly volume
  2. Difficulty
  3. Organic Ctr
  4. Priority

این اطلاعات بسیار کارآمد و مفید هستند و همین موارد است که باعث جذاب شدن این ابزار می‌شود. ابزار Moz در ابتدای ورود کاربران برای یک ماه به صورت رایگان اطلاعات در اختیار می‌گذارد ولی پس از گذشت مدت زمان یک ماه نسخه ی پولی آن را باید خریداری کرد.

SEMrush _5 :

از جذاب ترین ابزارهای کلمه کلیدی به ابزار خوب semrush می‌توان اشاره کرد. این ابزار جزو دسته ابزارهای قویی است که اطلاعات خوب و متفاوتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد اطلاعات متنوع و با ارزش از کلمات کلیدی مرتبط است و پر سرچ ترین کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد. در صورت داشتن بودجه‌ی کافی  توصیه میشود که نسخه‌ی پولی آن را خریداری کنید ولی اگر با کمبود بودجه مواجه هستید می‌توانید از نسخه‌ی رایگان آن استفاده کنید و روزانه ده کلمه را جسنوجو کنید.

googel search console :

در آخرین معرفی ابزارهای کلمه‌ کلیدی به معرفی این ابزا خواهیم پرداخت. این ابزار بسیار گسترده است و داده‌های بسیاری را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. پس از ساخت اکانت و ورود به ایزار در قسمت performance  یک صفحه‌ی جدید برای شما بخ نمایش در خواهد آمد که کلمات کلیدی را به همراه موقعیت و مقدار آنها در اختیار شما قرار خواهد داد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *