بهترین ابزار های سئو

 چقدر با بهترین ابزار های سئو آشنایی دارید ؟ آیا می دانید  آشنایی با ابزار های سئو چه مزایایی دارد ؟  وجود ابزار های گوناگون در هر کاری می تواند دقت انجام آن کار و همچنین سرعت آن را افزایش دهد. این موضوع در رابطه با سئو سایت نیز صدق می کند. شما با شناخت بهترین ابزار های سئو و استفاده صحیح از آن ها می توانید نه تنها سایت خود بلکه سایت رقبا را نیز مورد بررسی قرار داده و آنالیز کنید. به این طریق می توانید مشکلات سایت خود را متوجه شده و اقدام به رفع آن کنید؛ علاوه بر آن با پیدا کردن نقاط قوت و نقاط ضعف رقبا خود و استفاده ی درست از آن ها، سئو سایت خود را بهتر کرده و در مدت زمان کم تری شاهد افزایش رتبه خود باشید.

انواع ابزار های سئو    

ابزار های موجود برای سئو سایت کارکرد های گوناگونی دارند که می توان بر اساس این کار کارد ها آن ها را در دسته های مختلفی طبقه بندی کرد . همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم ما جهت آنالیز و بررسی سایت از این ابزار ها استفاده می کنیم. اگر مراحل سئو یک سایت را تحقیق درباره کلمات کلیدی، سئو داخلی و خارجی، آنالیز سایت های رقیب، سئوی تکنیکال و افزایش سرعت بدانیم؛ جهت بهبود سئوی خود نیاز به ابزار هایی داریم که در این مسیر به ما کمک کرده و اطلاعات مفیدی در این رابطه به ما بدهند. از این رو قصد داریم تا در ادامه شما را با کاربردی ترین انواع ابزار های سئو و کاربرد های آن ها آشنا کنیم .

ابزار های سئو

ابزار های تحقیق کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی از ابتدایی ترین مراحل سئو یک سایت است و یافتن کلمه ای مناسب بی شک از اهمیت بالایی برخوردار است . بهترین ابزار های تحقیق کلمه کلیدی غالبا اطلاعاتی در رابطه با میزان سرچ و جستجو یک کلمه در بازه های مختلف ، میزان رقابت ، سختی سئو یک کلمه کلیدی و همچنین کلمات کلیدی پیشنهادی را در اختیار ما قرار می دهند . برخی از بهترین و معروف ترین این ابزار عبارت اند از :

ابزار تحقیق کلمات کلیدی
  • Bing webmaster Tools
  •    KWFinder
  • Google Search Consol
  • Keyword Planner
  • Answer the public
  • Keywordtool.io
  • Google trends

 ابزار های آنالیز رقبا

اهمیت شناخت و بررسی سایت رقبا از این نظر حائز اهمیت است که با تجزیه و تحلیل رقبا های خود، یافتن نقاط ضعف آنها و سعی در تکرار نکردن آن، پیدا کردن نقاط مثبت و استراتژی آن ها و کمک گرفتن از آن ها در سئو خود می توانید با سرعت بیشتری سئو سایت خود را بهبود بخشیده و به رقیبی سرسخت در حیطه کاری خود تبدیل شوید . این اطلاعات را مفید را می توانید با استفاده از بهترین ابزار های آنالیز رقبا را به دست آورده و از جزئی ترین تا کلی ترین نکات در رابطه با رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید . برخی از کاربردی ترین این ابزار های زیر هستند که درصورت استفاده صحیح می توانند کمک شایانی به بهبود سئو سایت شما کنند :

Alexa  ,Google analytics , Screaming Frog , SE Ranking  ,Monitor Backlinks  

ابزار های تست سرعت سایت

از مهم ترین نکاتی که در هنگام سئو یک سایت باید به آن توجه داشته باشید سرعت آن است. سایت هایی که سرعت بالا تری دارند توانسته اند رتبه بهتری در نتایج گوگل کسب کنند، نرخ پرش  ( Bounce Rate ) کمتری دارند و خلاصه بگوییم رضایت کاربر را بیشتر جلب کرده و از همین رو بهتر سئو می شوند. از همین رو شناخت و استفاده از بهترین ابزار های تست سرعت سایت ضروری است تا با شناخت عوامل کند کننده سرعت سایت و رفع آ ن ها سرعت سایت را تا حد ممکن افزایش دهیم. در این زمینه می توان ابزار های زیر اشاره کرد :

PageSpeed Insight , GTmetrix ,WebPage Test , Yellow Lab Tools , Pagelocity  

افزونه های بهبود سرعت سایت

پس از شناخت عواملی که باعث کند شدن سرعت سایت ما می شوند باید اقدام به رفع آنها کنیم. اگر سایت شما یک سایت وردپرسی باشد می توانید به راحتی و با نصب و راه اندازی افزونه های بهبود سرعت سایت، سرعت سایت خود را افزایش دهید. این افزونه ها هر یک با انجام کارهایی از جمله کش اتوماتیک سایت به طور کلی و یا مینیفای کردن و به حداقل رساندن کد های CSS  و JS اقدام به کاهش سرعت سایت شما می کنند. برخی از بهترین افزونه ها در این زمینه :

W3 total cache , WP Fastest cache , PageSpeed ninja , Speed Booster Pack ,Critical 

بهترین ابزار های سئو خارجی

سئو خارجی (off-page SEO ) مربوط به فعالیت هایی است که خارج از سایت خود انجام می دهیم. از فعالیت در شبکه های اجتماعی و ایجاد سوشال سیگنال بگریم تا انواع تبلیغلات و رپورتاژها و بک لینک ها همگی جزو سئو خارجی سایت ما محسوب می شوند.  شناخت بهترین ابزارهای سئو خارجی و داشتن سئو خارجی ای خوب را در اولویت کار های خود قرار دهید، چرا که سئو خارجی ، سئو داخلی و سئو تکنیکال یک وب سایت باید در کنار هم خوب و بی نقص باشند تا بتوانید نتیجه دلخواه خود را از سئو آن به دست آورید . ابزار هایی که می توانند در این مسیر به شما کمک بسیاری کنند:

Ahrefs ,SEMrush ,Moz 

ابزار سئو خارجی

جمع بندی

در زمینه انجام سئو سایت بسیاری از افراد اهمیت استفاده از ابزار را دسته کم می گیرند و یا تنها از ابزار های رایگان در این زمینه استفاده می کنند اما از اهمیت استفاده از ابزار ها نباید غافل شد. آنالیز و بررسی سایت خود و رقبا و داشتن دیتاهای دقیق و به روز می تواند تاثیر بسزایی در سئو سایت شما و پیشی گرفتن از دیگر سایت ها داشته باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *