رسیدیم به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا یا بهتر است بگوییم، محبوب ترین شبکه اجتماعی در دنیا که یکی از عجیب ترین افراد دنیا سازنده آن است. درباره فیسبوک و سازنده آن مارک زاکربرگ صحبت می کنیم. بعد از اینکه شرکت فیسبوک به Meta تغییر نام داد، فیسبوک تبدیل شد به فقط یکی از محصولات این ابر کمپانی که در حال حاضر یکی دیگر از شبکه های اجتماعی محبوب دنیا یعنی اینستاگرام هم جزو محصولات آن ها به حساب می آید. آموزش ساخت اکانت فیسبوک در این مقاله قرار نیست یک صرفا یک آموزش قدم به قدم ساخت اکانت باشد. اگر مقالات دیگر ما را خوانده باشید، می دانید که تمرکز ما روی صرفا انجام کار نیست، تمرکز ما روی این است که به شما بگوییم چگونه یک کار را روی اصول و به بهترین نحو ممکن انجام دهید. پس در این مقاله همراه ما باشید.

آموزش ساخت اکانت فیسبوک

زمانی که صحبت از شبکه های اجتماعی و همچنین مدیریت شبکه های اجتماعی در ایران می شود، به احتمال زیاد اسم اینستاگرام بیشتر از هر شبکه اجتماعی دیگری مطرح می شود. اما در دنیا موضوع به این صورت نیست و در دنیا اولویت همیشه برای کاربران فیسبوک است. خصوصا اینکه فیسبوک یک رقیب برای اینستاگرام نیست، بلکه به طور کلی، کاملا جریانش با شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام فرق می کند. چون موضوع ما آموزش ساخت اکانت فیسبوک است خیلی وارد ویژگی های فیسبوک نمی شویم. فقط بدانید که در میان شبکه های اجتماعی، فیسبوک از نظر اعتبار و محبوبیت کمی بالاتر از دیگر شبکه های اجتماعی قرار می گیرد و تمرکز آن به جز تصویر (برخلاف اینستاگرام) روی متن و نوشته هم هست. فیسبوک به نوعی ترکیبی از توییتر و اینستاگرام است و کمی از متن محور بودن توییتر و کمی از تصویر محور بودن اینستاگرام را در خود دارد. بگذارید اول از همه قبل از هرچیز، یک موضوع را برای شما مشخص کنیم. آموزش ساخت اکانت فیسبوک در این مقاله، تمرکش بر روی “ساخت اکانت بیزنسی فیسبوک” است. به این دلیل که ساخت یک اکانت شخصی و برای سرگرمی نکته خاص و قابل توجهی ندارد و شما مختارید هر طور مایلید اکانت را بسازید و ساخت آن هم مراحل خاصی ندارد و به راحتی انجام می شود. اما ساخت اکانت بیزنسی یا ساخت اکانت کاری فیسبوک هم نکات قابل توجه خودش را دارد و هم اینکه ساخت آن کمی پیچیده تر است. پس بیایید به اتفاق یکدیگر آموزش ساخت اکانت فیسبوک را شروع کنیم و به یاد داشته باشید که حتما نکات خلال آموزش را به خاطر بسپارید.

7 قدم آموزش ساخت اکانت فیسبوک

قدم اول : ثبت نام در فیسبوک

داخل لینک facebook.com/pages/creat بروید و اطلاعات کسب و کار خودتان را در سمت چپ وارد کنید. در تصویر سمت راست می بینید که با وارد کردن اطلاعات خود، اطلاعات به صورت ریل تایم در یک پیشنمایش به شما نشان داده می شود. برای اسم صفحه، یا اسم کسب و کارتان را قرار دهید و یا اسمی که مردم شما را بیشتر به آن می شناسند و سعی می کنند با جست و جوی فیسبوک، شما را اینگونه پیدا کنند. در بخش کتگوری یا دسته بندی محصولات، با یک یا دو کلمه کسب و کارتان را توصیف کنید. مثلا اگر کسب و کار شما رستوران است بنویسید Fast Food یا Restaurant و سپس فیسبوک به شما چند انتخاب را پیشنهاد می کند. شما می توانید سه تا از این پیشنهاد ها را انتخاب کنید. حال وقت آن رسیده است که قسمت Description یا توضیحات کسب و کار را وارد کنید. شما در 255 کاراکتر باید با کلمات کلیدی کسب و کارتان و یک سری نکاتی که حتما باید درباره کسب و کارتان ذکر بشود، صفحه را معرفی کنید.

ثبت نام در فیسبوک

قدم دوم: اضافه کردن تصاویر پروفایل فیسبوک

 حال به این بخش از آموزش ساخت اکانت فیسبوک می رسیم که شما باید یک عکس پروفایل و یک تصویر کاور برای صفحه فیسبوک خودتان اضافه کنید. اینجا بسیار مهم است که شما یک شناخت اولیه تصویری به مخاطب خودتان بدهید پس عکس ها را با دقت انتخاب کنید به طوری که هم با برند شما همخوانی داشته باشند و هم به خوبی کسب و کار شما را نمایش دهند. اول از همه سراغ تصویر پروفایل می رویم که بهتر است لوگوی برند شما باشد و با سایز مناسب تصویر پروفایل فیسبوک یعنی 170*170 همسان سازی شده باشد. این تصویر به صورت دایره ای نمایش داده می شود پس اطلاعات مهم را در گوشه های تصویر نگذارید. تصویر را که انتخاب کردید، Add Profile Picture یا اضافه کردن تصویر پروفایل را بزنید. حال به سراغ کاور می رویم که باید درون مایه کسب و کار شما و شخصیت برند شما را به نمایش بگذارد. سایز پیشنهادی و درست برای کاور 1640 در 856 پیکسل است که پس از انتخاب آن Add Cover Photo یا اضافه کردن تصویر کاور را کلیک می کنیم. حال شما اسکلت بندی اصلی پیج بیزنسی فیسبوک خودتان را انجام داده اید و وقت آن رسیده که به سراغ موارد دیگر برویم.

اضافه کردن تصاویر پروفایل فیسبوک

قدم سوم: متصل کردن کسب و کار به WhatsApp (اختیاری)

بعد از اینکه Save یا ذخیره کردن را کلیک می کنید یک پاپ آپ نمایش داده می شود که از شما می پرسد که می خواهید کسب و کارتان را به واتس اپ متصل کنید یا خیر. این موضوع کاملا اختیاری است و به شما اجازه می دهد که دکمه واتس اپ را به پروفایلتان اضافه کنید که کاربران از آن طریق نیز با شما در ارتباط باشند یا اینکه تبلیغات فیسبوک را از طریق واتس اپ به کاربران ارسال کنید. اگر خواستید که اینکار را کنید Send Code را می زنید و اگر نه می توانید پنجره را ببندید و ساخت پروفایل را ادامه دهید.

متصل کردن کسب و کار به WhatsApp

قدم چهارم: ساخت نام کاربری یا Username

نام کاربری شما که به آن Vanity URL هم می گویند در واقع راهی است که دیگران شما را در فیسبوک پیدا کنند. نام کاربری شما می تواند 50 کاراکتر باشد اما دلیل نمی شود که از همه این 50 کاراکتر استفاده کنید. یک نام کاربری آسان که به راحتی در ذهن می ماند انتخاب کنید. مثلا اسم کسب و کارتان یا هر چیز دیگری که واضح باشد که URL متعلق به شماست. پس از اتمام کار روی Creat Username کلیک کنید تا این مرحله هم نهایی بشود و وقتی پاپ آپ تایید آمد فقط روی Done کلیک کنید.

جزئیات کسب و کارتان را اضافه کنید

رسیدیم به طولانی ترین مرحله آموزش ساخت اکانت فیسبوک که درست است می توانید هر زمان بخواهید آن را انجام دهید، اما پیشنهاد می کنیم که در همان ابتدای کار این موارد را انجام بدهید تا کاربران به محض ورود به صفحه با شما آشنا شوند. مثلا یکی از اطلاعات مهمی که می توانید وارد کنید، ساعات کاری کسب و کار شما می باشد. البته ناگفته نماند که خود فیسبوک این موضوع را برای شما ساده تر کرده است و در بخش به نام Set Your Page Up for Success تمام این مراحل را به شما نشان می دهد. اول از همه وب سایت خودتان را وارد کنید و اگر ساعات کاری خاصی دارید آن را باید در بخش Business hours وارد کنید. حتما هم دکمه Add an action button را پر کنید و اطلاعات مربوط به هر بخش را در آن وارد کنید. این دکمه ها می توانند حکم کال تو اکشن را برای شما داشته باشند و کاربر به سرعت با شما ارتباط برقرار کند. برای اضافه کردن کال تو اکشن روی گزینه Add Button کلیک کنید. اگر خواستید بعدا این بخش ها را تکمیل کنید هم می توانید بعدا به سراغ بخش Manage Page در صفحه خودتان بیایید و Edit Page Info را بزنید.

قدم ششم: انتشار اولین پست

قبل از اینکه افراد را به پیج خودتان فرا بخوانید، در آموزش ساخت اکانت فیسبوک باید به شما بگوییم که حتما برای پیج خودتان تولید محتوا کنید و چند پست مرتبط با آن را به اشتراک بگذارید. یا حتی می توانید چند پست از پست های رهبران صنعت خودتان را به اشتراک بگذارید و از آن ها هم استفاده کنید. (با دکمه Share در هر پست)

فقط کافیست که روی بخش Create Post کلیک کنید و مطمئن شوید که پستی که می خواهید انتشار بدهید، ارزشی را به مخاطب اضافه می کند.

قدم هفتم: جذب مخاطب به صفحه فیسبوک

به بخش آخر آموزش ساخت اکانت فیسبوک رسیدیم که بخشی است که شاید تا ابد ادامه داشته باشد. پس اول از همه از دوستان خودتان شروع کنید و آن ها را به صفحه خودتان دعوت کنید. برای این کار هم به راحتی می توانید دوباره به سراغ Set Your Page up for Success بروید و بخش Introduce Your Page را انتخاب کنید. روی دکمه آبی Invite Friends بزنید تا لیست دوستان شما در فیسبوک نمایش داده شود. (این ها دوستان اکانت شخصی شما هستند که باید حتما از قبل آن را ساخته باشید) دوستان مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی Send Invites کلیک کنید. شما می توانید از شبکه های اجتماعی دیگرتان یا کانال های ارتباطی دیگر مانند وب سایت خودتان برای پروموت کردن اکانت فیسبوک خود استفاده کنید. همچنین می توانید از کاربران بخواهید که نظرشان را درباره محتوا های صفحه فیسبوکتان نیز بیان کنند.

انتشار اولین پست

پایان آموزش ساخت اکانت در فیسبوک

این هم از آموزش ساخت اکانت فیسبوک و یکی دیگر از آموزش های ساخت اکانت شبکه های اجتماعی سایت ما که در اختیار شما قرار دادیم. حتما یادتان باشد که با وجود اینکه فیسبوک دیگر در حال حاضر چندان در ایران طرفدار ندارد، اما می شود با ساخت اکانت فیسبوک، یک چهره بین المللی از برند خود را به نمایش بگذارید و از محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان هم غافل نشوید. ممنون که در آموزش ساخت اکانت فیسبوک با ما همراه بودید و امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع:

Hootsuite

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *