احتمالا شمایی که به سراغ این مقاله آمده اید به دلایل مختلف دیگر قادر به دسترسی به حساب اینستاگرام خود را ندارید. حال این موضوع ممکن است خود خواسته باشد (که بعید می دانیم اینطور باشد) و یا اتفاقی رخ داده است که شما دیگر نمی توانید وارد حساب کاربری اینستاگرام خودتان بشوید. دلیل آن هرچه که باشد، قرار است در این مقاله از بازگردانی پیج اینستاگرام صحبت کنیم و به شما کمک کنیم که پیج اینستاگرام خودتان را پس بگیرید و دوباره بتوانید وارد آن بشوید. البته باید قبل از هرچیز این نکته را هم به شما بگوییم که در یک سری شرایط، شما هرگز نمی توانید دوباره صفحه اینستاگرام خودتان را پس بگیرید. پس بعد از اینکه درباره بازگردانی پیج اینستاگرام صحبت کردیم و آن را به شما آموزش دادیم، به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید از غیر فعال شدن ناخواسته صفحه اینستاگرام جلوگیری کنید.

بازگردانی پیج اینستاگرام

از دست رفتن پیج اینستاگرام نمی تواند بی دلیل باشد و بازگردانی پیج اینستاگرام هم گاهی ساده و گاهی کمی دشوار است. بستگی دارد که شما پیجتان چگونه غیر فعال شده است و دلیل این غیر فعال شدن چه بوده است. گاهی ممکن است شما در مدیریت پیج اینستاگرام خود مرتکب اشتباهاتی شده باشید که باعث شده است که اکانت خودتان را از دست بدهید. همچنین ممکن است خودتان صفحه را غیر فعال یا پاک کرده باشید و بدتر از همه ممکن است که هکر ها پیج شما را برای اهداف شخصی خودشان مانند دزدی از اطلاعات و فروش نام کاربری شما حذف کرده باشند. به هر حال مدیریت شبکه های اجتماعی شما باید به گونه ای باشد که حداقل این اتفاق هرگز نیفتد مگر اینکه خودتان این موضوع را بخواهید. حال بهتر است بدون معطلی به سراغ بازگردانی پیج اینستاگرام برویم.

Reactivate an Instagram Account

بازگردانی پیج اینستاگرام در صورت حذف دائمی اکانت

بسیار خب! بگذارید حرف آخر را اول بزنیم و اول از همه تکلیف بازگردانی پیج اینستاگرام در صورت حذف دائمی را مشخص کنیم. امکان ندارد! اگر شما پیج اینستاگرام خودتان را آنطور که در مقالات قبلی گفتیم به صورت دائمی حذف کنید، دیگر نه تنها امکان بازگشت آن را ندارید، بلکه نمی توانید با همان Username هم اکانت دیگری برای خودتان بسازید. درست است که همچنان با ایمیل و شماره تلفن قبلی می توانید صفحه دیگری بسازید، اما هرگز نمی توانید اکانت حذف شده را برگردانید. پس اگر فکر می کنید که به صفحه حذف شده خودتان یک روز نیاز پیدا خواهید کرد، اکانتتان را موقتا غیر فعال کنید و آن را به طور کامل حذف نکنید. خصوصا اگر این موضوع قرار است درباره پیج برند و کسب و کار شما باشد که ریسک این موضوع در آن بیشتر هم می باشد.

بازگردانی پیج اینستاگرام که موقتا غیر فعال شده است

چند سال پیش اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار داد که اگر خواستند کمی از فضای مجازی فاصله بگیرند، اکانت خودشان را به طور موقت حذف کنند. در مقاله حذف پیج اینستاگرام درباره این مورد هم صحبت کردیم که چگونه می توانید این کار را انجام بدهید. برای بازگردانی پیج اینستاگرام که به این روش حذف شده است هم قرار نیست کار سختی انجام بدهید. تنها کافیست که با یک دستگاه (گوشی موبایل مثلا) دوباره در اکانتتان Log In کنید تا حساب شما به صورت اتوماتیک فعال بشود و دوباره شروع به کار کردن کند. بسته به مدت زمانی هم که از اکانت خودتان دور بودید لازم است که یک سری شرایط و ضوابط را دوباره قبول کنید و تیک Agree را روی آن ها بزنید که این مورد را هم اینستاگرام جلوی روی شما قرار خواهد داد و کار خاصی قرار نیست انجام دهید.

بازگردانی پیج اینستاگرام غیر فعال شده توسط اینستاگرام

یک روز از خواب بلند می شوید و قصد دارید که وارد اکانت اینستاگرام خودتان شوید و می بینید که اکانت اینستاگرام شما توسط خود اینستاگرام غیر فعال شده است. در اینجا احتمالا شما یک سری قوانین اینستاگرام را نقض کرده اید (این قوانین را جلوتر به شما خواهیم گفت) که در این صورت باید راه زیر را انجام بدهید. یکی از کار هایی که باید بکنید این است که همان زمانی که اینستاگرام این پیام را برای شما می فرستد که می خواهد اکانت شما را به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین غیر فعال کند، اول روی Save Data کلیک کنید که اطلاعات اکانت شما از بین نرود. سپس در صفحه ای که می آید نام خودتان را به طور کامل وارد کنید و در زیر آن نیز نام کاربری را وارد کنید. سپس روی Request Review بزنید.

در این صورت اینستاگرام دوباره اکانت شما را چک می کند و بررسی می کند که آیا شما واقعا قوانین را زیر پا گذاشتید یا خیر، اگر اینستاگرام اشتباه کرده باشد (بعید است!) شما اکانت خودتان را پس خواهید گرفت اما اگر اینستاگرام همچنان معتقد باشد که شما قوانین را زیر پا می گذارید، باید وارد این صفحه رسمی اینستاگرام شوید و فیلد های آن را پر کنید. در واقع شما باید به زبان انگلیسی به اینستاگرام توضیح بدهید که شما قانونی را نقض نکرده اید و اینستاگرام دارد اشتباه می کند. در این فیلد ها از معذرت خواهی کردن هم خود داری کنید که در این صورت یعنی پذیرفته اید که قوانین را نقض کرده اید و اینستاگرام فرصت دوباره به شما نخواهد داد. در آخر این مقاله به شما تعدادی از قوانین اینستاگرام را خواهیم گفت که نقض آن ها باعث حذف اکانت می شود.

بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده

بله دوستان! اینستاگرام با وجود آن همه امنیت ممکن است هک بشود. اما این هک شدن با روش های پیچیده ای انجام نمی شود و فقط به خاطر اشتباه خودمان است که افراد سودجو می توانند این کار را بکنند. بعد از اینکه به شما روش بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده را گفتیم به شما خواهیم گفت که چگونه حواستان باشد که هک نشوید. اگر این اتفاق برایتان افتاد اول از همه ایمیل خودتان را چک کنید و از طریق پیامی که به آن ارسال شده است، اظهار کنید که کسی که وارد اکانت شما شده است خودتان نیستید. اگر نتوانستید ایمیل را پیدا کنید هنوز یک انتخاب دیگر دارید. شما می توانید به اینستاگرام از درخواست Log In Link با شماره تلفن بدهید که هکر ها نتوانند با ایمیل هم وارد اکانت شما بشوند. حال چگونه این کار انجام می شود؟

شما باید در همان صفحه Log In اینستاگرام گزینه Forget Password را بزنید که یک لینک موقتی برای شما ارسال شود که از طریق شماره تلفن وارد اکانت خودتان بشوید و دستورالعمل های داده شده توسط اینستاگرام را انجام بدهید تا دوباره دسترسی به اکانتتان را بدست بگیرید. زمانی که این کار را انجام دادید به سرعت به سراغ بخش Security اینستاگرام خودتان بروید و رمز عبورتان را در بخش Password عوض کنید. اینطوری دیگر هکر ها نمی توانند به اکانت شما دسترسی پیدا کنند. در ضمن، تمامی این مراحل را به محض اینکه فهمیدید که هک شده اید انجام بدهید که هر چقدر هکر ها بیشتر در اکانت شما بمانند، سوء استفاده های بیشتری می توانند کنند. در ادامه یک سری نکاتی را به شما خواهیم گفت که از هک شدن شما جلوگیری کند و حال  قرار است از این جا به بعد، از بخش درمان به پیشگیری وارد بشویم.

بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده

چگونه از هک شدن اکانت اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

برای اینکه از هک شدن اکانت اینستاگرام جلوگیری کنید که هیچوقت مجبور به بازگردانی پیج اینستاگرام نشوید، باید موارد زیر را رعایت کنید:

-روی هر لینکی که هر غریبه ای برای شما می فرستد کلیک نکنید و حتی لینک های دوستانتان را هم بدون توضیح خود آن ها باز نکنید به این خاطر که هکر ها ممکن است از طریق یک سری لینک های پخش شونده نیز اقدام به هک کردن پیج شما کنند.

-در بخش Security تنظیمات اینستاگرام بروید و گزینه Two-factor Authentication را فعال کنید که ورود به اکانت اینستاگرام شما دو مرحله ای شود که در یکی از آن مراحل، کد احراز هویت نیز به گوشی موبایل یا ایمیل شما فرستاده شود.

-داده های خودتان را بروزرسانی کنید و حتما تمامی اطلاعاتی که برای ثبت نام به اینستاگرام می دهید را به خاطر بسپارید.

-از رمز های عبور ایمن استفاده کنید و از موارد تکراری مانند “123456789” استفاده نکنید. اشکالی ندارد اگر کمی بیشتر زمان بگذارید و حوصله به خرج دهید که یک رمز عبور خاص ولی به یاد ماندنی برای خودتان بسازید.

قوانین اینستاگرام که نباید آن ها را نقض کنیم

-برای ورود به اینستاگرام حداقل باید 13 سالتان باشد.

-نباید اکانتتان را به کسی بفروشید یا آن را به شخص دیگری بدهید.

-نباید اطلاعات ورود به اکانت کسی را از او بپرسید.

-محتوای غیر اخلاقی و خشونت آمیز نباید منتشر کنید.

-از اسپم کردن کامنت، دایرکت، فالو و آنفالو خود داری کنید.

-با ابزار هایی مانند بات ها و دستگاه های اتوماتیک اکانت نسازید یا با آن ها مدیریت صفحه نکنید.

-نباید کد یا ویروس وارد برنامه کنید.

-نباید به API خصوصی اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

-از اینستاگرام برای کار های غیر قانونی استفاده نکنید.

-بدانید که شما مسئول هر عملی هستید که توسط اکانت شما انجام می شود.

-هرگز هیچکسی را به هیچ طریق در اینستاگرام نباید آزار بدهید.

سخن پایانی

سعی کردیم چند روش بازگردانی پیج اینستاگرام را به شما بگوییم که با وجود سادگی، ممکن است گاهی زمان بر باشند و در بعضی از مراحل مجبور به صبر کردن شوید. بگذارید به شما اطمینان بدهیم که این صبر کردن می تواند نتیجه بدهد و شما معمولا اکانت اینستاگرام خودتان را دوباره بدست خواهید آورد. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم که به کمک شما بیاییم و صفحه اینستاگرامتان را از غیر فعال شدن نجات دهیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *