زمانی که می خواهید در هر محیطی فعالیت کنید باید قوانین آن را بدانید. هر شرکت و محیط کاری قوانین مختص به خودش را دارد و حتی جمع های دوستانه هم ممکن است قوانینی برای خود داشته باشند. اینستاگرام از این موضوع مستثنی نیست و آن هم قوانین خاص خودش را دارد. قوانینی که چندان سختگیرانه نیست ولی اگر از آن ها سرپیچی شود اینستاگرام هم شما را جریمه می کند. در این مقاله قرار است به این قوانین اینستاگرام بپردازیم و بیشتر درباره آن ها صحبت کنیم. قوانینی که چند مورد جزئی اند اما ما آن ها را در هر 7 مورد خلاصه کردیم و می خواهیم آن ها را به زبان ساده برای شما توضیح بدهیم. یادتان باشد که سرپیچی از این قوانین ممکن است منجر به بسته شدن حساب شما بشود، پس اگر کسب و کار اینستاگرامی دارید، بیشتر مراقب باشید و در این مقاله همراه ما باشید.

قوانین اینستاگرام

برای اینکه بتوانید مدیریت پیج اینستاگرام خوبی داشته باشید بهتر است که همیشه قوانین اینستاگرام را بدانید. دانستن این قوانین به شما کمک می کند که حواستان باشد که کنترل مدیریت شبکه های اجتماعی از دست شما خارج نشود و بتوانید به راحتی فعالیت خودتان را در اینستاگرام گسترش بدهید. در واقع دیگر لازم نیست که از بسته شدن صفحه اینستاگرامتان بترسید و یا اینکه دسترسی شما به اکانت محدود بشود و برنامه اجازه ندهد که یک سری از امور را انجام بدهید. در این مقاله قصد داریم به زبان ساده به این قوانین اینستاگرام، اینستاگرام بپردازیم و در 7 مورد، این قوانین را به شما توضیح بدهیم. این موضوع را هم یادتان باشد که مهم نیست کدام قانون اینستاگرام را زیر پا بگذارید، رعایت نکردن هر کدام از آن ها می توانند عواقب بدی برای صفحه شما به همراه داشته باشند. در ادامه با معرفی این قوانین همراه ما باشید.

اولین مورد از قوانین اینستاگرام: فقط محتوای خودتان را به اشتراک بگذارید

اولین مورد از قوانین اینستاگرام این است که شما باید تصویر، ویدیو و محتوای خودتان را پست کنید و در واقع، محتوایی را پست کنید که حق پست کردن آن را دارید. در واقع منظور محتوایی هستش که شما خودتان تولید کرده اید و تمام حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شما می باشد. شما می توانید این محتوا را بدون اجازه کسی پست کنید. در صورتی که محتوا برای شما نباشد، باید با اجازه تولید کننده محتوا یا منشن کردن او پست بشود. برای اینکه بتوانید از محتوای شخص دیگری استفاده کنید ابتدا باید از او درخواست کنید که این اجازه را به شما بدهد اما اگر این اجازه را نگیرید و صاحب محتوا نیز محتوای شما را گزارش بدهد، اینستاگرام نه تنها محتوا را حذف می کند، بلکه شما را هم جریمه می کند و ممکن است صفحه شما بسته شود.

برای اینکه مشخص بشود که شما حق نشر را رعایت کرده اید می توانید با منشن کردن صاحب محتوا یا تگ کردن او در پست خود، به راحتی محتوا را پست کنید و نگران کپی رایت آن نیز نباشید.

اولین مورد از قوانین اینستاگرام فقط محتوای خودتان را به اشتراک بگذارید

قوانین اینستاگرام: محتوای شما باید برای همه مناسب باشد

شاید لازم نباشد که بگوییم انتشار چه محتواهایی با این قانون اینستاگرام در تضاد است اما مشخص است که نباید محتواهای خشونت آمیز، مرتبط با خودکشی یا خود آزاری، مرتبط با دگر آزاری، غیر اخلاقی و موارد دیگری که مثلا کاربران جوان تر نباید ببینند، انتشار بدهیم. یادمان باشد که درست است که اینستاگرام یک اپلیکیشن مناسب افراد 13 سال به بالا است اما دلیل نمی شود که ما افراد 13 الی 18 سال را در نظر نگیریم و یک سری محتواهای نامناسب برای آن ها تولید کنیم. همچنین اگر ناچار به انتشار محتوای خاصی هم هستیم باید روی آن هشدار بگذاریم و تگ Sensitive Content را روی آن بیاوریم. (هرچند که مردم با دیدن چنین محتواهایی معمولا کنجکاو تر هم می شوند) البته این امکان برای محتواهای خشونت آمیز است و محتواهای غیر اخلاقی، کلا در اینستاگرام جایی ندارند.

به احتمال زیاد شما هیچوقت درگیر چنین چیزی نمی شوید، مگر اینکه کسب و کار شما به هر دلیل با خشونت درگیر باشد که در آن صورت باید خیلی مراقب محتواهایی که انتشار می دهید. با وجود اینکه خیلی کم امکان دارد این موضوع گریبان شما را بگیرد، باز هم سعی کنید محتوای خودتان را چک کنید و سپس آن را انتشار بدهید.

حضور معنی دار و هوشمندانه داشته باشید

تیتر شاید کمی گنگ باشد اما این مورد از قوانین اینستاگرام دارد به موضوع Spam اشاره می کند. محتواهای غیر مرتبط و بی معنی در اینستاگرام اسپم شناخته می شوند و از تولید اسپم باید جلوگیری شود. اینستاگرام نه از کامنت های تکراری خوشش می آید، نه تولید محتوای بیش از اندازه پشت سر هم و بدون مفهوم را دوست دارد و نه حتی دوست دارد که فعالیت یک پیج کاری از حالت معمولی خارج بشود. اینستاگرام از تکرار یک کار و در نتیجه Spam کردن آن خوشش نمی آید. شما نباید پشت سر هم افراد را فالو کنید، نباید چندین کامنت بی معنی بگذارید و در کل باید سعی کنید همه کار های شما هدفمند و معنی دار باشد. همچنین اکانت شما نباید نماینده شخص دیگری به جز خود شما و برند شما باشد و همچنین از آن نباید برای آزار دیگران استفاده کنید که Spam حساب شود.

قوانین اینستاگرام: پیروی از قوانین!

تا به حال داشتیم درباره “قوانین اینستاگرام” صحبت می کردیم و حالا یکی از قانون های اینستاگرام این است که قوانین دنیای واقعی در آن رعایت بشود. شما حق ندارید برای یک گروه تروریستی، جنایات سازمان یافته یا نفرت پراکنی در اینستاگرام صفحه درست کنید. همچنین شما حق ندارید مواردی مانند خرید اسلحه، الکل، مواد مخدر و … را در اینستاگرام استفاده کنید یا بفروشید. در نظر داشته باشید که هر چیزی که در همه جای دنیا غیر قانونی محسوب می شود در اینستاگرام نیز غیر قانونی است و اگر اینستاگرام چنین مواردی را مشاهده کند بدون برو و برگرد صفحه شما را می بندد و دیگر هم نمی توانید آن صفحه را پس بگیرید.

احترام به دیگران

اینستاگرام در بحث احترام، هیچ تفاوتی برای هیچکس قائل نیست و در نظر او همه در اینستاگرام قابل احترام هستند. در نتیجه یکی از قوانین اینستاگرام این است که کاربران باید به یکدیگر احترام بگذارند و هرگز نباید همدیگر را با الفاظ رکیک خطاب کنند. اینستاگرام با افرادی که از این موارد استفاده می کنند و به دیگران احترام نمی گذارند به شدت برخورد می کند و اجازه فعالیت آن ها را در محیط “سالم” خود نمی دهد. چیزی که شاید خبر بدی برای قلدری مجازی و افرادی باشد که در اینستاگرام نمی توانند از کارهایی مانند تهدید، نفرت پراکنی، آبروریزی، اخاذی و آزار و اذیت دست بکشند. همچنین حتی اینستاگرام با تکرار پیام های درخواست نشده از طرف کاربران نیز مخالف است و اگر کاربری تمایل به صحبت با شما را ندارد، نباید هرگز پیغام های پی در پی به او بدهید.

احترام به دیگران

از آسیب رساندن به دیگران و خود حمایت نکنید

تبلیغ خود آزاری و خودکشی بدترین چیز در اینستاگرام است و اینستاگرام روی این مورد از قوانین اینستاگرام بسیار تاکید دارد. احتمالا برای هیچ کسب و کار انتشار چنین محتواهایی پیش نمی آید اما اتفاق است دیگر ممکن است رخ بدهد. پس بهتر است حواستان حتما به محتواهایی که انتشار می دهید باشد چون اینستاگرام در رابطه با عادی سازی مواردی مثل خودزنی، خودکشی و مواردی از این دست هرگز از موضع خودش کوتاه نمی آید و با افراد خاطی طبق قوانین برخورد جدی می کند.

در انتشار اخبار روز با دقت عمل کنید

یکی از قوانین اینستاگرام این است که هر محتوایی انتشار داده می شود باید حقیقت داشته باشد و اینستاگرام با شایعات و اخبار دروغین اصلا میانه خوبی ندارد. اگر یک سایت خبری یا محتوایی هستید حتما حواستان باشد که از صحت و حقیقت محتوایی که انتشار می دهید با خبر شوید و سپس محتوا را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. اینستاگرام نمی خواهد که هیچکس در شبکه اجتماعی اش به کاربری دروغ بگوید و اطلاعات غلط به کاربران بدهد. اینستاگرام می خواهد شبکه اجتماعی اش طوری باشد که افراد بتوانند به راحتی به محتوا ها اعتماد کنند و خبر های جدید را از آن دریافت کنند. پس هر کسی در این میان بخواهد اسم اینستاگرام را خراب کند، اینستاگرام هم با او برخورد جدی خواهد کرد و حساب او را در شبکه اجتماعی خود مسدود می کند.

سخن پایانی

تمامی قوانین اینستاگرام را تلاش کردیم که در 7 مورد به شما توضیح بدهیم و باقی قوانین اینستاگرام نیز زیر مجموعه همین قوانین هستند و اگر قانونی را نگفتیم، بدانید که مشابه همین مواردی است که ذکر کردیم و با رعایت این موارد، شما آن قوانین را هم رعایت کرده اید. یادتان باشد که اینستاگرام تلاش می کند که با کمک کاربران خود، محیط امن و سالمی را برای دیگران درست کند و هرکسی بتواند در آن فعالیت خودش را انجام بدهد و در این میان آزاری به کسی وارد نشود. پس به علاوه اینکه خودتان این قوانین را رعایت می کنید سعی کنید دیگران را نیز تشویق کنید که این قوانین را رعایت کنند تا اینستاگرام تبدیل به یک محیط سالم بشود. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم در متوجه شدن قوانین اینستاگرام به شما کمک کرده باشیم.

منبع:

Upleap

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *