انتخاب کلمات کلیدی در ادز باید هدفمند باشد، کلمات باید طوری انتخاب شده باشند که کاربر را به جایی هدایت کند که شما میخواهید همچنین باید طوری باشد که تبلیغ شما با کلمه درست به کاربر نمایش داده شود و اینگونه نباشد که کاربر چیز دیگری بخواهد و روی ادز شما بیهوده کلیک کند. انتخاب کلمات کلیدی در ادز اگر به شکل درست انجام شود ، شما هم مشتری بالقوه بیشتری خواهید داشت هم کلیک بیشتری خواهید گرفت و هم هزینه تبلبغات شما را به حداقل میرساند، ما در این مقاله به شما خواهیم تا چگونه کلمات مناسب را برای کمپین ادز خود انتخاب کنید پس تا اخر این مقاله با دی ام تابان همراه باشید.

[button t_color=”#ffffff” b_color=”#1abc9c” b_hover_color=”#2c3e50″ radius=”10″ url=”https://dmtaban.com/services/google-ads/” position=”ta_center”]اطلاع از خدمات تبلیغات در گوگل دی ام تابان[/button]
[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

انتخاب کلمات کلیدی در ادز

در مقاله قبلی ما انواع کلمات کلیدی در گوگل ادوردز را به طور کامل بررسی کردیم، پیشنهاد میکنیم اگر این مقاله را نخوانده اید حتما قبل از شروع مطالعه کنید تا با انواع کلمات کلیدی در گوگل ادز آشنا شوید و بتوانید بهترین کلمات را برای کمپین گوگل ادز خود انتخاب کنید، در این مقاله بیشتر به فاکتور هایی خواهیم پرداخت که باید برای انتخاب کلمات کلیدی در ادز در نظر بگیرید. البته در هر کسب و کاری ممکن است نحوه انتخاب کلمات تفاوت داشته باشد و اول از هر چیزی شما باید شناخت خیلی خوبی از بازار کسب و کارتان داشته باشید و پرسونای مخاطبینتان را بشناسید.

قبل از اینکه بخواهیم ابزاری را برای انتخاب کیورد در گوگل ادز به شما پیشنهاد دهیم پیشنهاد میکنیم از خود گوگل ادز استفاده و با ابزار Keyword Planner به طور دقیق کلمه های مد نظرتان را بررسی کنید. این ابزار به شما آمار های زیادی مثل رقابتی بودن کلمه ، حجم سرچ کلمه به طور دقیق ، هزینه کلیک روی آن کلمه و… را به شما خواهد داد. در ادامه مطالب به مواردی اشاره خواهیم کرد که قبل از انتخاب کلمات باید به آنها توجه کنید.

[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

1. درک آنچه باعث ایجاد کلمه کلیدی خوب میشود

انتخاب کلمه کلیدی در گوگل ادز باید کاملا مطابق با نیاز مشتری و مرتبط با کسب و کار شما باشد. وقتی کسی کلمه ای را در موتور جستجوی گوگل سرچ میکند دنبال همان کسب و کار است و آن چیزی را انتخاب میکند که از قبل به آن فکر کرده است، پس در نتیجه افرادی روی ادز شما کلیک میکنند که مستعد خرید هستند و قصد خرید دارند پس شما باید طوری کلمه کلیدی را انتخاب کنید که این کاربر فکر نکند که کلمه اشتباهی را سرچ کرده.

انواع کلمات کلیدی در ادز
[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

2. مانند مشتریان خود فکر کنید

خودتان را جای مشتریانتان قرار دهید، همه احتمالات را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که مشتری شما را با چه حالت هایی میتواند پیدا کند، خودتان اگر میخواستید خدمات خودتان را پیدا کنید چند حالت برایتان وجود داشت. آنهایی که احتمال کمتری دارند از دیگر کیورد ها جدا کنید، برای اینکه بتوانید به خوبی این کار را انجام دهید میتوانید از خود گوگل اد وردز یا ابزار هایی مثل KWFinder استفاده کنید تا متوجه شوید سرچ کدام احتمالات نزد کاربر بیشتر است.

[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

3. ارتباط ایجاد کنید

تبلیغات در گوگل صرفا برای پرداخت هزینه و رتبه بالاتر نیست، شما باید به آنچه که در تبلیغات خود اشاره کردید در صفحه هم داشته باشید، بنابراین از متونی که داخل ادز خود استفاده کردید در صفحه فرود هم استفاده کنید. ارتباط بین تبلیغ و صفحه همیشه باید حفظ شود و شما تا میتوانید باید به آنچه که در تبلیغ خود اشاره کردید در صفحه هم انجام داده باشید و با کاربر صادق باشید، امروزه کاربران با کلک های تبلیغاتی در بستر وب آشنا هستند و شما مجبور هستید برای اعتماد کاربر با او صادق باشید و درست کار کنید.

[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

4. خاص و هدفمند باشید

در انتخاب کلمات کلیدی در ادز باید کلمه کلیدی را خاص انتخاب کنید، یکی از بزرگترین اشتباه افراد این است که وسوسه میشوند تا کیورد های بیشتری اد کنند و کلمه های کلی را به کیورد های خود اضافه میکنند که کاملا اشتباه است، شاید کلمات کلی سرچ بالاتری داشته باشد اما خیلی از افراد برای نیاز های متفاوتی آنها را سرچ میکنند در اصطلاح میتوان گفت این کلمات سرچ بالایی دارند اما نرخ تبدیل کلمات خاص را ندارند. میتوان گفت اغلب کلمات تک سیلابی برای انتخاب کلمه کلیدی در ادز مناسب نیستند. چون عمومیت بیشتری دارند و شاید کاربر به سمت تارگتی که شما تعیین کردید نرود. به عنوان مثال کیورد “خرید لپ تاپ لنوو” شاید سرچ کمتری نسبت به کیورد “لپ تاپ” داشته باشد اما وقتی کسی خرید لپ تاپ لنوو یا حتی خرید لپ تاپ را سرچ میکند مشخص است که دقیقا چه چیزی میخواهد، اما فردی که کلمه لپ تاپ را سرچ میکند ممکن است به دنبال هر چیزی باشد.

انواع کلمات کلیدی در ادز
[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

5. ارزش های منحصر به فرد خود را لیست کنید

تحقیق کنید و ببنید رقبایی که در حوزه شما کار میکنند در چه زمینه هایی نسبت به شما صعف دارند و نقطه قوت شما مقابل آنها چیست و چه چیز متفاوتی به مشتریان خود ارائه میدهید که آنها اینکار را نمیکنند، این تفاوت ها را لیست کنید و از آن در انتخاب کلمات کلیدی در ادز و نوشتن متن تبلیغتان استفاده کنید. اگر مشاوره رایگان به کاربرتان میدهید آن را در تبلیغ خود جای دهید، اگر سرویس خود را تا چند روز رایگان به کاربر میدهید آن در تبلیغ دکر کنید و موارد دیگر…

برای اینکه مزیت های کسب کار خودتان را بدست بیاورید و آنها را به لیست تبدیل کنید میتوانید از مدل FAB استفاده کنید.

[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

6. به نگارش و اصطلاحات محاوره ای توجه کنید.

برای انتخاب کلمات کلیدی در ادز باید به نگارش و حالت هایی که احتمالا دارد کاربر آن را سرچ کند توجه کنید و آنها را به کیورد های خود استفاده کنید (حتی اگر غلط باشد). به عنوان مثال کلمه لپ تاپ با لب تاپ و لب تاب و… هم سرچ بالایی دارد ولی کاربر دقیقا همان نیاز را دارند، یا کلمه خرید بلیط به شکل خرید بلیت هم سرچ میشود. در هر کسب و کاری از این سبک کلمات وجود دارد که شما نباید آنها را نادیده بگیرید. هجی های متفاوت ، دو نسخه مفرد و جمع ، نام عامیانه محصول و… مواردی هستند که شما در انتخاب کلمات در ادوردز باید به آنها توجه کنید.

[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

7. کلمات کلیدی منفی (negative) را حذف کنید

یکی از کار های مهم بعد از انتخاب کلمات کلیدی در ادز و اجرای کمپین ، بهینه سازی کمپین و حذف کلمات کلیدی از آن است، حذف کلمات کلیدی اصلی ترین و بهترین روش برای جلوگیری از کلیک هایی است که غیر از هزینه برای شما هیچ سود دیگری ندارند. برای حذف کلمات کلیدی در ادوردز کافی است فبلا از کلمه کلیدی مورد نظر یک علامت منفی بگذارید. فرض کنید شغل شما خدمات طراحی لباس است و شما کلمه “طراحی لباس” را به کیورد های خودتان اضافه کردید اما تبلیغ شما با کلمه “کتاب طراحی لباس” هم ورودی میگیرد اما شما کتابی در خدماتتان ارائه نمیدهید در این صورت میتوانید “-کتاب” را اضافه کنید تا مطمئن شوید که دیگر تبلیغ شما با سرچ کتاب نمایش داده نمیشود.

[rd_line color=”#1abc9c” width=”50px” line_pos=”center”]

8. با انواع کلمه کلیدی در گوگل ادوردز آشنا شوید

همانطور که در بالا اشاره کردیم قبل از اینکه سراغ انتخاب کلمات کلیدی در ادز بروید بهتر است با انواع کلمه کلیدی در ادوردز آشنا باشید. ما در مقاله قبلی به طور مفصل انواع کلمات کلیدی در گوگل ادز را با هم بررسی کردیم و اگر قصد راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در گوگل را دارید پیشنهاد میکنیم حتما به آن مقاله هم سر بزنید. اما در اینجا هم یک نگاه کلی به انواع کلمات کلیدی در ادز خواهیم انداخت. همه کلماتی که در گوگل ادوردز به عنوان کیورد انتخاب میشوند به 4 شکل Exact ، Phrase ، Broad ، Broad-Modified هستند. بسیاری از افراد در ابتدا کمپین تبلیغات در گوگل خودشان را با نوع Broad شروع میکنند و سپس با کیورد هایی که بدست می آورند به بهینه سازی کمپین خود میپردازند و از انواع دیگر حالت ها برای انتخاب کیورد در ادوردز استفاده میکنند که کار درستی است اما شما میتوانید از همان ابتدا کمپین های خود را بهینه پیش ببرید.

انواع کلمات کلیدی در ادز
5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *