امروزه تقریبا بیشتر مردم و خصوصا هموطنان ما، از اینستاگرام استفاده می کنند. تعجبی هم ندارد، به هر صورت شبکه های اجتماعی انگار چیزیست که برای همگان جذاب است و برای هر کسی با هر سلیقه ای محتوای خاص خودش را دارد. اما کاربر اینستاگرام بودن یک چیز است و داشتن کسب و کار در اینستاگرام، کلا موضوع دیگری است. کسب و کار ما باید در اینستاگرام دیده شود و برای دیده شدن به استراتژی تبلیغاتی درست نیاز داریم. همه هم به دنبال بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام هستند و همه هم دوست دارند در کمترین زمان به بیشتر فالوور برسند. همین موضوع باعث می شود که دست به استراتژی های اشتباه بزنند که نه تنها برایشان سودی ندارد، بلکه حتی باعث پنالتی شدن پیج اینستاگرامشان هم شده است. اینجا از آن استراتژی ها خبری نیست، قرار هم نیست ره صد ساله را یک شبه برویم. همراه ما باشید.

بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام

یک لحظه همین جا بیایید یک اتمام حجت با یکدیگر بکنیم و سپس به سراغ ادامه ماجرا برویم. دوستان چیزی به نام بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام وجود ندارد. در بحث شبکه های اجتماعی و خصوصا زمانی که از اینستاگرام صحبت می کنیم، چندین استراتژی تبلیغاتی مطرح می شود که همه آن ها خوب است و همه آن ها را هم می توان استفاده کرد. این وسط “بهترین” گفتن به یکی از آن ها باعث می شود که اهمیت باقی زیر سوال برود و همه فراموش کنند که این استراتژی ها، در کنار یکدیگر هستند که یک کل منسجم و هدفمند را می سازند. پس حال که این را می دانیم، بهتر است بگوییم ما هم قرار است 10 تا استراتژی تبلیغاتی را بگوییم که هیچکدام به دیگری برتری ندارد و شما از همه آن ها می توانید استفاده کنید. در مدیریت شبکه های اجتماعی راه برای تبلیغ زیاد است. قبل از اینکه به سراغ این موارد “بهترین استراتژی مارکتینگ در اینستاگرام” برویم، لازم به یادآوری است که ما روش ها را به شما می گوییم، اما اینکه شما بوسیله این روش ها خلاقیت و ایده های مختلف را استفاده کنید، به عهده خودتان است. ما نمی گوییم چه کاری انجام دهید، می خواهیم بگوییم چه کار هایی “می توانید” انجام دهید و راه را به شما نشان دهیم. اما رفتن این راه و استفاده از هر بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام بستگی به شما دارد. پس بیش از این وقت را تلف نکنیم و برویم تا مسیر رسیدن به موفقیت در اینستاگرام را هموار تر کنیم.

بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام چیست ؟

خودخواهانه است اگر بگوییم بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام همین مواردی است که نام می بریم. اما می شود گفت این استراتژی ها چند ویژگی دارند که آن ها را تبدیل به بهترین می کنند. این استراتژی ها بی خطرند، بر مبنای علم بازاریابی هستند، اگر هزینه داشته باشند هزینه آن ها معقول است و اینکه هم نتایج کوتاه مدت و هم بلند مدت دارند. پس بیایید نگاهی به آن ها بیندازیم.

1-Bio درست و حسابی بنویسید!

بایو شما معرفی کننده اصلی کسب و کار شماست پس یکی از بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام این است که بایوی (خیر! درستش بیو نیست و بایو است) هوشمندانه بنویسید. بایوی شما باید گیرا، درگیر کننده و مطلع کننده باشد. یک توصیف کوچک از کسب و کارتان بکنید، بگویید قرار است چه محتوا هایی پست کنید، هشتگ های برند را بزنید(یکی الی دو تا، خیلی هشتگ باران نکنید!)، به دیگر شبکه های اجتماعی خودتان یا سایتتان لینک بدهید و بد هم نیست بایو شما کمی صمیمانه باشد.

نوشتن بایو مناسب اینستاگرام

2-تقویم محتوایی منظم و مرتب اینستاگرام

وقتی صحبت از بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام می شود، بحث زمان بندی و نظم هم به میان می آید. قبل از اینکه اصلا پیج شما و تیم مدیریت پیج اینستاگرام شما شروع به کار کند شما باید تقویم محتوایی را تهیه کنید اما اشکال ندارد اگر همین حالا هم اقدام کنید. چند مورد را باید در این تقویم محتوایی در نظر بگیرید، اینکه هر محتوایی برای چه زمانی مناسب است، محتوا درباره چیست، چه زمانی از سال در حال ارسال این محتوا هستید، چه مناسبت هایی را پیش رو دارید به طور کلی برای همه چیز برنامه داشته باشید. مطمئن باشید صفحه ای که رندوم و اتفاقی محتوا تولید می کند، به جایی قرار نیست برسد.

تقویم محتوایی منظم و مرتب اینستاگرام

3-از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید

راه از این بی خطر تر و جذاب تر واقعاً که یک پست از شما برای کاربرانی که شما را دنبال نمی کنند نمایش داده شود؟ یکی از بهترین استراتژی تبلیغات استفاده از پست های Sponsored است. شما می توانید با تصاویر یا ویدیو، تبلیغات خودتان را انجام بدهید. خود این روش به خودی خود داستان ها دارد، اما شما با Promote کردن پست های خود و انجام یک سری مراحل خاص و حتی تعیین کردن اطلاعات مخاطبان هدف خود، می توانید به این صورت یکی از جذاب ترین راه های تبلیغاتی در اینستاگرام را امتحان کنید.

4-با جلوه های بصری چشم مخاطب را خیره کنید

یکی از بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام از نظر ما همان محتوای شماست. اما منظور ما محصول یا خدمات شما نیست بلکه منظور ما نوع ارائه خدمات شماست. اول اینکه یک قالب یا تم خاص برای پیج خودتان در نظر بگیرید به نوعی که کاربر بدون نگاه کردن به اسم شما در بالای پست هم بفهمد که این شما هستید که این محتوا را گذاشته اید. اینطوری هویت بصری خودتان را در ذهن مخاطب جای داده اید. سعی کنید تمی هم که انتخاب می کنید هم متناسب با کسب و کارتان باشد و هم مخاطب هدفتان با آن ارتباط برقرار کند.

5-داستان سرایی کنید

این مورد بیش از اینکه بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام باشد، باحال ترین و جالب ترین استراتژی است. به این صورت که شما با یک پست تصویری ،ویدیو یا استوری سعی کنید یک داستان را تعریف کنید. داستانی که مخاطب درگیر آن بشود و درک کند که برند شما یک برند انسانی است و این موضوع به خودی خود رابطه شما را با مخاطبتان عمیق تر می کند.

6-هشتگ های درست استفاده کنید

فکر می کنید که باید بیش از 20 هشتگ در زیر کپشن پست خودتان قرار بدهید و هر کلمه محبوبی که جلوی دستتان آمد را تبدیل به هشتگ کنید؟ خیر. شما قرار است نهایتا 10 تا هشتگ در پست خودتان داشته باشید که همان ها هم باید درست و مرتبط باشند. مثلا برای مثال فرض کنید شب یلداست و شما هم یک پست از خدمات خودتان را مخصوص شب یلدا رفته اید. اینجا می توانید چند هشتگ مرتبط با شب یلدا و کسب و کار خودتان را در پست قرار دهید که مخاطبان جدید را به پیج خودتان بیاورید. هشتگ هایتان را هم کوتاه و به یاد ماندنی انتخاب کنید و کیفیت را فدای کمیت نکنید.

هشتگ گذاری درست و اصولی در اینستاگرام

7- از UGC استفاده کنید

این دیگر یکی از رویایی ترین و بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام است. این حروف UGC مخفف User Generated Content است که به معنای “محتوا ساخته شده توسط کاربر” می باشد. چرا این روش رویایی است؟ چون طول می کشد که کسب و کار شما به حدی برسد که مخاطب خود خواسته برای شما محتوا تولید کند و بدون اینکه شما بخواهید تبلیغ کننده شما شود. اما آیا این موضوع برای یک برند نه چندان معروف غیر ممکن است؟ خیر. فقط لازم است از مخاطبتان بخواهید که این نوع محتوا ها را تولید کند و ارزشی در قبال آن به او بدهید. این روش واقعاً جادو می کند و دیگر شما همیشه در ذهن مخاطبتان باقی خواهید ماند.

8-با اینفلوئنسر ها همکاری کنید

به احتمال زیاد اینفلوئنسری در اینستاگرام پیدا می شود که کارش مرتبط با کسب و کار شما باشد یا حداقل مطمئن باشید که مخاطبان هدف شما، او را هم دنبال می کنند. پس این مورد از بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام محسوب می شود به این دلیل که با صرف کمی هزینه، نتیجه واقعاً خوبی دارد. اینفلوئنسر ها از اسمشان معلوم است که تاثیر بسیار زیادی روی مخاطبان خود می توانند بگذارند. شما می توانید یک همکاری یا پست مشترک با این اینفلوئنسر ها داشته باشید تا به این صورت یک تبلیغ هدفمند کرده باشید.

همکاری با اینفلوئنسر ها در اینستاگرام

9-جشنواره و فستیوال ترتیب بدهید

جشنواره ها باعث می شوند که مخاطبان شما بیشتر با کار شما درگیر شوند. حال شما می توانید در این جشنواره ها برای محصولات و خدمات خودتان تخفیف بگذارید و آن ها را با هزینه های پایین تر عرضه کنید. چه کسی از تخفیف بدش می آید؟ یا اینکه می توانید اهداف اقتصادی را در نظر نگیرید و یک سری رویداد های رقابتی یا سرگرم کننده برای مخاطبان خودتان ترتیب دهید تا مخاطب بیشتر با شما تعامل برقرار کند.

10-همیشه در حال جست و جو و مطالعه باشید

شاید بگویید که چگونه این موضوع می تواند بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام باشد؟ اتفاقا تاثیر این موضوع بیش از هرچیز دیگری است. به این خاطر که اصلا تمامی موارد بالا که به شما گفتیم نتیجه تحقیق و مطالعه است. پس بد نیست برای خلاقیت خودتان هم که شده، برید و استایل های بصری متفاوت را کشف کنید، هشتگ های تاثیر گذار را شناسایی کنید، بهترین زمان برای انتشار محتوای خودتان را کشف کنید، مخاطب هدفتان را پیدا کنید و هر کاری که با تحقیق و بررسی بشود انجام داد.

سخن پایانی

همانطور که قبلا هم گفتیم، بهترین استراتژی تبلیغات در اینستاگرام اگر وجود داشت، همه داشتند از آن استفاده می کردند و همه به یک اندازه مشهور و محبوب شده بودند. خیلی سخت می شود به هر چیزی در دنیا لقب بهترین را داد و در موضوع روش های تبلیغات اینستاگرام هم نه تنها این روش هایی که گفتیم می توانند بهترین باشند، بلکه روش های دیگری هم وجود دارند که شاید نمی شود به همه آن ها در یکجا اشاره کرد. تنها چیزی که مشخص است این است که روش هایی مانند فالو آنفالو کردن پشت سر هم و خریدن فالوور فیک، به هیچ عنوان جزوی از این روش های خوب به حساب نمی آیند. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

منبع:

Simplilearn

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *