اینستاگرام از آن دسته شبکه های اجتماعی است که از سال 2016 به فکر کسب و کار های بزرگ و کوچک افتاده است. از این زمان دیگر شما می توانستید کسب و کار خودتان را با یک پیج بیزنسی در اینستاگرام راه اندازی کنید. حال ما این پیج را داریم، چگونه آن را تبلیغ کنیم؟ راه های زیادی برای تبلیغ یک پیج اینستاگرامی وجود دارد اما می توان گفت یکی از جالب ترین آن ها پروموشن است. پروموشن اینستاگرام چیست ؟ همان چیزی که می خواهیم در این مقاله مفصل درباره آن صحبت کنیم. اما بیش از هرچیز می خواهیم به این نتیجه برسیم که آیا استفاده از آن ارزشش را دارد یا خیر به این خاطر که به هر حال پروموشن اینستاگرام هم رایگان نیست و باید برای استفاده از آن بودجه خودمان را هم تا جدی در نظر بگیریم. همراه ما باشید تا با این پدیده آشنا شویم.

پروموشن اینستاگرام چیست

در پاسخ به این سوال که پروموشن اینستاگرام چیست باید بگوییم اول اینکه پروموشن اینستاگرام، Instagram ads نیست ولی یکی از روش های تبلیغاتی اینستاگرام به شمار می رود و شباهت هایی با Instagram Ads دارد. پروموشن اینستاگرام به پست های عادی و غیر تبلیغاتی می گویند که شما می خواهید آن ها را به پست های Sponsored تبدیل کنید که کاربر های بیشتری از شبکه های اجتماعی آن را ببینند. در واقع تگ Sponsored روی این پست ها هم می خورد، اما الگوریتم اینستاگرام با آن ها به صورت دیگری رفتار می کند. هم ادز و هم پروموشن انگیجمنت و نمایش پست شما را بالا می برند اما یک Ad معمولا نرخ تبدیل بیشتری دارد به این خاطر که ترجیحات کاربران را بیش از پیش در نظر می گیرد. در حالی که یک پروموشن صرفا می خواهد انگیجمنت شما را روی یک پست بالاتر ببرد. در بحث این مورد از شبکه های اجتماعی، Instagram Ads مسلما تاثیر بیشتری دارد و بودجه بیشتری را هم طلب می کند. تبلیغات اینستاگرام کاربران هدف را به کاربران همیشگی تبدیل می کند و به طور کلی یک کمپین به حساب می آید. اما اگر شما بیشتر به دنبال آگاهی از برند یا همان Brand Awareness در مدیریت شبکه های اجتماعی باشید، پروموشن اینستاگرام کار شما را راه خواهد انداخت. به این صورت که پس های قبلی شما را تبدیل به پست Sponsored می کند تا Reach شما یا همان دیده شدن شما توسط کاربر بیشتر بشود. اگر می خواهید صرفا به کاربران نشان داده شوید، پروموشن بهترین راه است. حال توجه کنید که الگوریتم اینستاگرام اینگونه کار می کند که پست شما باید به سرعت دیده شود و واکنش برانگیزد. پس چه کار کنیم که پست پروموت شده ما آن طور که باید دیده شود؟

پروموشن اینستاگرام

کارکرد پروموشن اینستاگرام چیست ؟

حال که می دانیم پروموشن چیست لازم است که با چگونگی کار آن هم کمی آشنا بشویم. اول اینکه پروموشن اینستاگرام از اینستاگرام ادز آسان تر است. به این دلیل که شما مستقیم از گوشی خودتان می توانید پروموشون را انجام بدهید در حالی که برای ادز نیاز به ابزار Ads Manager داریم که نسخه دسکتاپ آن عملکرد بهتری دارد. بدیهی است که برای انجام این کار پروفایل شما باید Business Profile باشد. برای اینکه از پروموشن استفاده کنید می توانید به سادگی با تنظیمات اپلیکیشن پروفایلتان را بیزنسی کنید اما برای استفاده از ادز، باید به صفحه فیسبوک خودتان متصل شوید. (پس پروموشن نیاز به اتصال به فیسبوک و اصلا داشتن پروفایل فیسبوک ندارد) کارکرد پروموشن اینستاگرام به این صورت است که از الگوریتم های اینستاگرام استفاده می کند که تعیین کنید چه کسی باید روی پست شما کلیک کند

انگیزه شما از استفاده از پروموشن چیست ؟

قبل از استفاده از پروموشن باید بدانیم انگیزه ما از استفاده از پروموشن اینستاگرام چیست و خواسته خودمان را بررسی کنیم. استفاده از این مورد می تواند با انگیزه های مختلفی مانند بالا بردن ویزیت پیج، ترافیک سایت یا صرفا به اشتراک گذاری پست شما در مدیریت پیج اینستاگرام انجام شود. دقت کنید که اینکه شما دقیقا چه می خواهید مهم است و روی تلاشی که برای پروموشن اینستاگرام می کنید تاثیر می گذارد.

Profile Visits

اگر می خواهید حضورتان در اینستاگرام را پر رنگ تر کنید، اینستاگرام الگوریتم خاصی را برای پروموشن شما در نظر می گیرد. در این صورت پست شما را به کسانی نشان می دهد که احتمالا بخواهد وارد پروفایل شما بشوند.

profile visit on Instagram

Website Traffic

اینستاگرام از یک سری اطلاعات استفاده می کند تا تعیین کند چه کسی پست شما را ببیند. در این صورت الگوریتمی را استفاده می کند که پست شما را به کسانی نشان دهد که معمولا از طریق اینستاگرام وارد سایت ها می شوند و امکان دارد که روی پست شما بزنند و وارد سایت شوند.

Promotion Views

در این مورد اینستاگرام تا جایی که بتواند به بیشترین افرادی که بتواند پست شما را نشان می دهد. اما هرگز قول انگیجمنت را بوسیله پروموشن به شما نمی دهد. این مورد صرفا برای Brand Awareness یا آگاهی از برند کاربرد دارد و صرفا تصویر شما را در ذهن مخاطب می گذارد. (البته به اینکه چه پستی را پروموت می کنید هم بستگی دارد)

انتخاب مخاطبان هدف در پروموشن اینستاگرام

انتخاب مخاطب هدف در پروموشن اینستاگرام چیست؟ مگر می شود چنین کار هم انجام داد؟ بله اینستاگرام به شما اجازه می دهد که مخاطب هدف خودتان را به سه صورت انتخاب کنید. البته که اینستاگرام میلیون ها کاربر دارد و قرار نیست همه آن پست شما را ببینند، پس باید در انتخاب مخاطب هدف خودتان دقت کنید. برای این کار اینستاگرام سه انتخاب را در اختیار شما قرار می دهد.

مخاطب اتوماتیک

این گزینه را اگر انتخاب کنید الگوریتم اینستاگرام مخاطبانی را انتخاب می کند که شبیه به مخاطبان فعلی شما هستند. همچنین بیشتر آن اشخاصی را انتخاب می کند که با تا به حال تعامل داشته اند و به محتوای ارگانیک شما قبلا علاقه نشان داده اند. البته زمانی که می خواهید واقعاً مخاطب جدید به دست بیاورید، این روش قرار نیست کمکی به شما بکند.

مخاطبان محلی

مخاطب محلی در پروموشن اینستاگرام چیست ؟ از نام آن مشخص است، مخاطبانی که در محدوده لوکیشن خاصی باشند. البته شما می توانید جنسیت و سن آن ها را هم در این مورد انتخاب کنید. این مورد برای وقتی است که تمرکز شما روی یک مکان خاص است و مثلا می خواهید رویداد خاصی را در شهر خاصی برپا کنید. همچنین این مورد کسانی را انتخاب می کند که به مخاطبان فعلی شما شبیه تر هستند.

انتخاب کاربر به صورت دستی

اگر این گزینه را انتخاب کنید دست شما باز تر است. اما لازم است که پرسونای مخاطب خودتان را به خوبی بشناسید. به این خاطر که اینستاگرام به شما اجازه می دهد سن، مکان، علایق، جنسیت و … مخاطب خودتان را در این مورد مشخص کنید. این مورد شاید بهترین مورد باشد، البته بستگی به هدف خاصی دارد که شما دنبال می کنید.

انتخاب مخاطبان هدف در پروموشن اینستاگرام

هزینه پروموشن اینستاگرام به چه صورت می باشد

هزینه پروموشن اینستاگرام چیست ؟ هزینه این مورد از امکانات اینستاگرام بسیار انعطاف پذیر است. مثلا شما می توانید 10 دلار در روز به اینستاگرام بدهید که 24 ساعت پروموشن شما را انجام بدهد و ببینید که چه اتفاقی می افتد. هزینه و مدت زمان پروموشن را می توانید از این هم بالاتر ببرید که این موضوع بستگی به بودجه شما دارد. حال به یکی از سوالات اصلی که بعد از پروموشن اینستاگرام چیست پرسیدیم رسیدیم، آیا ارزشش را دارد؟ در ادامه این موضوع را بررسی می کنیم.

نتایج پروموشن اینستاگرام چیست ؟

می دانیم که پروموشن اینستاگرام چیست و دیگر با کارکرد های آن هم آشنا شدیم. اما آیا ارزشش را دارد؟ کاربرانی که فالوور های زیاد دارند و می خواهند بیشتر دیده شوند و تعاملشان با مخاطب بیشتر شود احتمالا تصور کنند ارزش پولی که به آن می دهیم را ندارد. اما بگذارید اینطوری به شما بگوییم که هرچقدر هم که شما برای این موضوع پول پرداخت کنید، به هر حال یک نتیجه ای خواهید گرفت. اگر این پول الان به شما برنگردد، به هر حال تاثیر خودش را گذاشته است که بعد ها شما این پول را دوباره بدست بیاورید. بگذارید با شما رک باشیم، همه چیز باز هم بستگی به خودتان دارد. در واقع پروموشن اینستاگرام یک ابزار کمک کننده است، نه یک ابزار تعیین کننده. این فیچر قرار نیست معجزه کند و قرار است همپای شما باشد و برای فالوور بیشتر گرفتن کمکتان کند.

کلا هرچقدر این پروموشن بیشتر باشد، کمک بیشتری به شما می کند و مسلما هم هزینه بیشتری از شما می گیرد. به هر حال ما هم اینجا نیستیم که این فیچر را تبلیغ کنیم یا از آن بدگویی کنیم. ما اینجا ویژگی ها و کارایی های پروموشن اینستاگرام را می گوییم و تصمیم را به عهده شما می گذاریم. به هر صورت اگر نظر ما را بخواهید، یک بار امتحان کردن آن بد نیست و اگر دیدید که از آن جواب نمی گیرید، سراغ آن نروید و از روش های دیگر استفاده کنید.

سخن پایانی

جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی کار راحتی نیست. معمولا صفحاتی که سریع محبوب و معروف می شوند یا استراتژی خیلی محکمی دارند و یا به سادگی فقط خلاق هستند و چیزی را ارائه می دهند که هیچکس ارائه نمی دهد. این دو مورد را اگر با یکدیگر ترکیب کنید و در کنار آن بدانید که پروموشن اینستاگرام چیست ، اینستاگرام ادز به چه کاری می آید و تبلیغات با روش های دیگر را هم انجام دهید، احتمالا به موفقیت چشمگیری دست پیدا خواهید کرد. مهم این است که صبر کنید که صبر و تلاش در کنار همدیگر همیشه نتیجه می دهد. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید و امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع:

Studiobinder

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *