وقتی اسم ربات می آید، ما معمولا یاد یک سری آدم های فلزی می افتیم که در فیلم ها و رسانه ها آن ها را نشان می دهند. تجهیزات هوشمند جالبی که کار های مختلف را انجام می دهند و گاهی به کمک انسان ها می آیند و گاهی هم ممکن است به ضرر انسان ها باشند. حال در دنیای اینترنت امروز ربات ها به آن صورتی که تصور می کنیم نیستند و صرفا یک سری برنامه ساخته شده برای انجام کار خاصی هستند. ربات اینستاگرام چیست؟ این مورد از ربات و کلا ربات هایی که در مدیریت شبکه های اجتماعی درباره شان صحبت می شود، به ظاهر قرار است که کار هایی انجام بدهند که به نفع ما می باشد، در صورتی که گاهی واقعا اینطور نیست و هدفی که دارند، در نهایت قرار است به ضرر ما تمام بشود. چرا؟ در ادامه همراه ما باشید.

ربات اینستاگرام چیست

در مقالات قبلی درباره اینکه گوگل بات چیست صحبت کردیم و دیدیم که چقدر این ربات، ربات عجیب و سختگیری است و کاملا از سمت خود گوگل حمایت می شود و کار های پیچیده ای انجام می دهد. اما در مبحث مدیریت شبکه های اجتماعی و خصوصا مدیریت پیج اینستاگرام موضوع به این سادگی ها نیست. برای اینکه بخواهیم بدانیم ربات اینستاگرام چیست اول از همه باید بدانیم که با وجود اینکه ما از لفظ “ربات اینستاگرام” استفاده می کنیم، دلیل نمی شود که منظورمان این باشد که این ربات، یک رباتی است که برای اینستاگرام است. خیر، نه تنها این ربات برای اینستاگرام نیست، بلکه اینستاگرام به هیچ عنوان این ربات را تایید نمی کند و اگر بفهمد که کسی دارد از آن استفاده می کند، احتمالا اکانت او را بن خواهد کرد و ممکن است شخص دیگر نتواند از حساب کاربری خود استفاده کند.

حال مگر این ربات اینستاگرام چیست و چه کاری انجام می دهد که اینستاگرام انقدر روی آن حساس است و اصلا از وجود آن خوشش نمی آید؟ در این مقاله قرار است به همین موضوع بپردازیم و احتمالا به مواردی اشاره کنیم که در ظاهر مزیت محسوب می شوند و شما نیز وسوسه بشوید که از این ربات ها استفاده کنید. در حالی که این کار اشتباه است و پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید در حوزه مدیریت شبکه های اجتماعی موفق باشید و مدیریت پیج اینستاگرام خودتان را به خوبی انجام بدهید، بهتر است هرگز سمت این ربات ها نیز نروید. ما این حرف را از روی تجربه می زنیم و این تجربه بوده که به ما ثابت کرده است که چقدر این ربات ها می توانند مضر باشند. پس در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر بفهمیم که ربات اینستاگرام چیست و چه کاری انجام می دهد.

آیا اینستاگرام اجازه استفاده از ربات را می دهد؟

خیر، اینستاگرام بهتر از هرکسی می داند که “ربات اینستاگرام چیست” و برخورد خوبی هم با آن ندارد. این ربات ها با وجود اینکه API اشان به خوبی و رسمی در اینستاگرام برنامه نویسی نشده است، اما در اینستاگرام کار می کنند و باعث می شوند که در طولانی مدت، آسیب های جدی به پلتفرم اینستاگرام وارد بشود. برای همین هم هستش که اینستاگرام در شرایط و ضوابط خود، استفاده از آن ها را کاملا ممنوع کرده است.

آیا اینستاگرام اجازه استفاده از ربات را می دهد؟

خطرات ربات اینستاگرام چیست؟

می دانید یکی از بزرگترین خطرات ربات اینستاگرام چیست ؟ اینکه ممنون است اکانت شما به طور کامل بسته بشود. حال درست است که ممکن است این اتفاق نیفتد اما تحقیقی نشان داده است که از هر 30 اکانت اینستاگرام که از ربات استفاده می کنند، فقط دو تای آن ها بسته نشده اند. این یعنی ریسک استفاده از ربات ها بسیار بالاست و بهتر است که از آن ها استفاده نکنیم. این ربات ها ممکن است بی رویه به فالو و آنفالو، لایک و کامنت، دایرکت و موارد دیگر بپردازند که اینستاگرام با این موارد برخورد جدی می کند و آن ها را اسپم تلقی می کند. اینستاگرام قصد دارد که به زودی دسترسی تمامی این ربات ها را کاملا مسدود کند و دیگر به هیچ اکانتی اجازه ندهد که از ربات استفاده کند. هرچند که همین حالا هم برخورد جدی با ربات ها صورت می گیرد.

کار ربات اینستاگرام چیست

چرا انقدر اینستاگرام نسبت به این ربات ها رویکرد سختگیرانه ای دارد؟ مگر کار ربات اینستاگرام چیست ؟ زمانی که یک شبکه اجتماعی به حدی مهم می شود که اعداد و ارقام در آن می توانند تعیین کننده و معیار باشند، آن شبکه اجتماعی باید مواظب کسانی باشد که با روش های غیر قانونی، تلاش کنند که این اعداد و ارقام را برای خودشان بالاتر ببرند که صفحات جذاب تری به نظر برسند. ربات های اینستاگرام کارشان این است که بدون زحمت و بدون نیاز به تولید محتوای جذاب، این اعداد و ارقام را بالا ببرند و فالوور هایی را به صفحه اضافه کنند که فقط کمیت را تغییر بدهند و نه تنها کیفیت فالوور ها را بهبود نبخشند، بلکه حتی کیفیت صفحه را هم پایین بیاورند. در واقع این ربات ها، تعداد لایک، کامنت و فالوور را به ظاهر بیشتر می کنند.

اینطور نیست که تمامی کار های ربات اینستاگرام مضر و بد باشد. مثلا شما می توانید در ربات های اینستاگرام پیام های خوش آمد گویی به فالوور ها تعریف کنید که به محض فالو شدن، برای آن ها ارسال بشود. هرچند که این پیام ها هم چندان چیز خوش آیندی برای فالوور مورد نظر نیستند و خیلی از آن ها استقبال نخواهد کرد. همچنین گاهی ربات ها می توانند وظیفه انتشار پست ها را به طور مرتب برعهده بگیرند تا نیازی نباشد که ما همیشه سر وقت برای ارسال پست ها آنلاین باشیم. هرچند که چون باز هم این زبات ها مورد تایید اینستاگرام نیستند، استفاده های خوب آن ها نیز در میان هیاهوی ضرر هایشان گم می شود و در نتیجه این موضوع را به ما خاطر نشان می کند که به هیچ عنوان نباید در جساب کاربری خودمان، از این ربات ها استفاده کنیم.

آیا ربات اینستاگرام برای ما فالوور و لایک بیشتر می آورد؟

مسلما بله، شما می توانید یک حساب کاربری جدید داشته باشید که تنها 10 پست دارد و هنوز 10 هفته از تاسیسش نگذشته باشد که 10 هزار فالوور بدون تبلیغات به آن اضافه شده است. فالوور هایی که وجودشان بدتر از نبودنشان است و هیچ ارزشی قرار نیست به صفحه شما اضافه کنند. به این خاطر که این فالوور ها شاید فیک نباشند، اما وارد صفحه ای شده اند که رسما فعالیت خاصی ندارد و هنوز هدفش آنطور که باید درست مشخص نشده است. پس همیشه یادتان باشد این کیفیت فالوور و نرخ تبدیل است که مهم است و فالوور هایی این کیفیت را دارند که با جست و جوی شما یا آشنایی با شما از طریق محتوای شما وارد صفحه شما می شوند.

همچنین چون این ربات ها از یک سری الگوی خاصی پیروی می کنند، اینستاگرام متوجه بات بودن آن ها می شود و به خوبی درک می کند که اکانت اینستاگرام شما به یک بات وصل است و این خود شما نیستید که دارید فعالیت ها را انجام می دهید. چون این انسان است که کار هایش را تصادفی انجام می دهد و همیشه روی یک الگوی خاص رفتار نمی کند. خلاقیت برای انسان است، بی نظمی برای انسان است، پراکندگی برای انسان است و خیلی از صفت ها هستند که ربات ها ندارند و انسان ها دارند. در نتیجه اگر یک الگوی تکراری در حساب کاربری شما مشاهده بشود، اینستاگرام این موضوع را به خوبی تشخیص می دهد و حساب کاربری شما را جریمه می کند.

پس بهتر است که به دنبال روش های جایگزین به جای بات ها باشیم که این روش های جایگزین واقعا زیاد هستند و معمولا نتیجه بسیار بهتری نیز دارند. روش هایی که در راه های جذب فالوور اینستاگرام درباره آن ها صحبت کرده ایم.

آیا ربات اینستاگرام برای ما فالوور و لایک بیشتر می آورد؟

راه های جایگزین به جای استفاده از ربات اینستاگرام چیست؟

همچنان با وجود ربات های مضر، یک سری اپلیکیشن ها و ابزار های کاربردی اینستاگرام نیز در سرتاسر وب هستند که ما آن ها را در مقاله های ابزارهای مدیریتی اینستاگرام به شما معرفی کردیم. این ابزار ها درست است که یک سری کار های اتوماتیک را در اینستاگرام شما انجام می دهند، اما قرار نیست کاربران دیگر اینستاگرام را اذیت کنند و اینستاگرام را پر از اسپم کنند. این ابزار ها معمولا برای مدیریت اینستاگرام و تحلیل داده های آماری آن مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده های ریسکی دیگر را ندارند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. برای موارد مرتبط با لایک و کامنت هم بد نیست که خودتان به صورت دستی، دست به کار بشوید.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام را به شما در مقالات قبلی گفته ایم اما همچنان، بهترین چیزی که می تواند باعث موفقیت صفحه شما بشود، محتوای کاربردی و جذاب است که باید در تولید آن کوشا باشید. به غیر از آن، از هر روشی هم که استفاده کنید، بدون محتوای خوب، هیچوقت قرار نیست که صفحه شما به موفقیت برسد.

سخن پایانی

در این مقاله خواندیم که ربات اینستاگرام چیست و مفصل درباره آن صحبت کردیم. رباتی که اینستاگرام دل خوشی از آن ندارد و اصلا فعالیت آن را در محیط خودش نمی پسنند. ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم که از ربات های اتوماتیک اینستاگرام استفاده نکنید و تا جای ممکن، سعی کنید که ابزار های نامطمئن را به اینستاگرام خودتان متصل نکنید. اینطوری هم خطر بسته شدن صفحه خودتان را کمتر می کنید و هم اینکه مدیریت ربات ها از دستتان در نمی رود و مجبور به تحمل عوارض های جانبی نمی شوید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید و امیدواریم که توانسته باشیم شما را از اینکه ربات اینستاگرام چیست آگاه سازیم.

منبع:
jeffbullas

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *