ساخت پروفایل زیبا در اینستاگرام

 

آیا تا به حال به اهمیت ساخت پروفایل زیبا در اینستاگرام توجه کرده بودید ؟ اگر از اینستاگرام استفاده می کنید و می خواهید مخاطبان و فالوئر های بیشتری داشته باشید ، و مخصوصا اگر از این شبکه اجتماعی جهت برند سازی و کسب درآمد استفاده می کنید باید این نکته را در نظر بگیرید گه اولین چیزی که یک مخاطب در صفحه شما با آن مواجه شده و چشمش به آن می خورد ، پروفایل شماست و ساخت پروفایلی زیبا یکی از پایه ای ترین و مهم ترین ترفند های افزایش فالوئر در اینستاگرام محسوب می شود . اگر پروفایل شما اصولی نبوده و یا جذابیت کافی را نداشته باشد مخاطب به جای ماندن در صفحه شما ، دیدن پست ها و یا حتی فالو کردن شما ، صفحه شما را ترک می کند . از همین رو قصد داریم تا در ادامه شما را با راهکار ها و اصول ساخت پروفایل زیبا در اینستاگرام آشنا کنیم .

استفاده از لوگو در پروفایل
تصویر پروفایل

تصویر پروفایل

از ابتدایی ترین اصول در مدیریت پیج اینستاگرام ، انتخاب تصویر پروفایلی جذاب ، باکیفیت و مرتبط است . عکس پروفایل شما باید جذابیت داشته باشد ، اگر کسب و کار شما دارای لوگو است بهتر است از لوگوی اختصاصی خود که بی شک هم مفهومی مرتبط داشته و هم جذابیت کافی را دارد به عنوان تصویر استفاده کنید . بهتر است در ساخت لوگوی شما  از رنگ مناسب و طرح و یا تایپوگرافی  خاص استفاده شود . ولی اگر لوگوی اختصاصی خود را ندارید و می خواهید از عکس و تصویر یک فرد در پروفایل استفاده کنید توجه کنید که حتما صورت فرد به طور کامل و قابل تشخیصی در آن تصویر مشخص باشد . نکته بعدی کیفیت خوب است به هیچ وجه از عکسی با کیفیت کم و پایین در پروفایل خود استفاده نکنید ؛ اگر تصویر پروفایل شما بی کیفیت باشد پیج شما شبیه به پیج های فیک و تقلبی می شود و اعتماد مخاطبان را از دست خواهید داد . تصویر شما بی شک باید تصویری مرتبط باشد و این به این معنی نیست که اگر صفحه شما مربوط به طراحی سایت است در پروفایل تصویر گل قرار ندهید بلکه باید با ظرافت بیشتری مرتبط بودن تصویرتان را با موضوع مورد بررسی قرار دهید ؛ برای مثال اگر قصد دارید محتوایی کمدی تولید کنید این کمدی بودن و شوخ طبعی را در پروفایل خود نیز به نمایش بگذارید .

نام کاربری

انتخاب نام کاربری اصولی و درست نه تنها در اینستاگرام بلکه در هنگام مدیریت شبکه های اجتماعی دیگر نیز حائز اهمیت است . در انتخاب نام کاربری اصولی  یا باید از اسم کمپانی و شرکت خود استفاده کنید و یا در صورت شخصی بودن فعالیتتان از اسم و فامیلی خود استفاده کنید . به همان میزان که این کار اعتبار صفحه شما را افزایش می دهد ، استفاده از اسم های جعلی و یا پشوند و پیشوند از اعتبار صفحه شما می کاهد . شما باید سعی کنید تا با استفاده از این شبکه اجتماعی اقدام به برندسازی و شناساندن نام خود به دیگران کنید . معمولا در انتخاب نام کسب و کار ها پیشنهاد ما انتخاب نامی ساده ، با تلفظی سادی و کوتاه است تا به یاد مانده و دیر تر فراموش شود .

توضیحات داخل بیوگرافی

 

بیوگرافی شما اولین بخشی است که خلاصه ای از خدماتی که ارائه می دهید و محتوایی که در پیج خود قرار داده اید به مخاطب می دهد . پس باید هوشمندانه خود را کوتاه مختصر و کامل به مخاطب معرفی کنید . اگر این کار را به درستی انجام ندهید ممکن است فردی که به دنبال خدمات شماست و در صفحه شما و یا با برقراری ارتباط با شما می تواند نیازش را رفع کرده و به هدفش برسد از دست بدهید ، به درستی متوجه خدمات شما نشود و صفحه شما را از دست بدهد ، به تبع شما نیز یک مخاطب و کاربری که می توانست به مشتری هدف شما تبدیل شود را از دست داده اید . هنگام کامل کرد اطلاعات بیوگرافی به نکات زیر توجه داشته باشید .

استفاده از قابلیت قرار دادن لینک در پروفایل

اگر شما و یا حرفه شما دارای سایتی می باشد بهتر است لینک سایت را در این قسمت قرار دهید تا اگر از طریق محتوای صفحه فرد نتوانست اطلاعات کافی را دریافت کند ، با مراجعه به سایتتان سوالات احتمالیش پاسخ یافته و بیشتر با شما آشنا شود . اگر حرفه شما دارای مکان و محل خاصی است مانند مطب و یا مغازه بهتر است با قرار دادن لوکیشن محل دقیق خود نه تنها مراجعه حضوری را آسان تر کرده بلکه اعتماد کاربران خود را بیش از پیش به خود جلب کنید . ممکن است در صفحه خود از یک هشتگ اختصاصی استفاده کنید ؛ می توانید مانند خود اینستاگرام ، هشتگ اینستاگرامی خود را نیز در قسمت بیو قرار دهید تا مطالب و پست هایی که در آن هشتگ قرار دارند مانند یک دسته بندی عمل کرده و مجموعه مورد نطرتان با کلیک روی آن هشتگ به کاربر نمایش داده می شود .

لینک در پروفایل اینستاگرام
لینک در پروفایل اینستاگرام

خدمات خود را به طور خلاصه و ساده قرار دهید

کافیست مخاطب را در این قسمت با کلیتی از کاری که انجام می دهید آشنا کنید ، و در ادامه به طور تخصصی تر و مفصل تر در صفحه و پست ها و یا هایلایت های خود خدمات خود را توضیح داده و معرفی کنید . اگر خدمات شما گسترده است بهتر است چند تا از مهم ترین هایشان را انتخاب کرده و در بیوگرافی قرار دهید .

استفاده از contact

اضافه کردن راه های ارتباطی

 با اضافه کردن شماره تماس و ایمیل خود در پروفایل خود ، برقراری ارتباط با شما برای مخاطب بسیار آسان تر شده و این امکان را به کاربر می دهد تا با یک کلیک با شما تماس برقرار کند . برای انجام این کار با رفتن به قسمت  edit profile  ، و سپس مراجعه به قسمت  contact optiond  ، در قسمت های مشخص شده اطلاعات خود را وارد کنید . نکته مهم و قابل توجه پس از این مرحله ، استفاده از رمز دو مرحله ای برای اکانتتان و یا قرار دادن شماره تماس و ایمیلی است که با شماره و ایمیلی که با آن لاگ این کرده اید متفاومت باشد ؛ درغیر این صورت ممکن است امنیت صفحه خود را به خطر بیندازید . از این ها بگذریم بهتر است به جای درج شماره خود در bio  در این قسمت شماره خود را قرار دهید و یا یک هایلایت با نام ” ارتباط با ما ” درست کرده و راه های برقراری ارتباط با شما و کسب و کارتان را در آن قرار دهید . البته لازم به ذکر است اگر مخاطبان اصلی شما افراد ایرانی هستند ممکن است به دلیل اطلاعات کم و آشنا نبودن با امکانات اینستاگرام استفاده از قسمت contact  و یا هایلایت برایشان دشوار باشد . و به همین دلیل مشکلی ندارد اگر شماره خود را در قسمت بیوگرافی نیز قرار دهید .

استفاده از contact option
استفاده از contact option

جمع بندی

روز به روز کاربران این شبکه اجتماعی رو به افزایش است و افراد بسیاری در سر تا سر جهان ساعات بسیاری را در اینستاگرام گذارانده و حتی سعی بر رفع نیاز های خود در این شبکه اجتماعی می کنند . از همین رو در صورت داشتن فعالیتی اصولی  می تواند سکوی پرشی برای کسب و کار و یا حرفه شما باشد . دقت به اصولی مانند ساخت پروفایل زیبا در اینستاگرام ممکن است کار دشوار باشد ، اگر نیاز به کمک افرادی مجرب در این زمینه داشتید می توانید روی آژانس دیجیتال مارکتینگ تابان حساب کنید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *